Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
ferni
Hozzászólások: 8376
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ferni » 2019. május 20., hétfő 4:18

GoT
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!És elbaszták......
És a Leak is igaz lett végig
Szánalmas befejezés

Legalább Brannek nem kell trón, mindig viszi magával

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. május 18., szombat 15:45

GoT:
Wun-wun videóival ritkán értek maradéktalanul egyet, de ez most az az eset: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!https://www.youtube.com/watch?v=mzeTk1QQKlc
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. május 17., péntek 15:46

Sierra írta: Baszki, hát ezt nem vágtam. :D De gáz. Azt is mostanában olvastam, hogy maga a Tűz és Jég dala még be sincs fejezve, én azt hittem az már egy lezárt könyv, és az alapján fejezik be a sorozatot. Mondjuk így belegondolva ja, nem is fejezhették volna be a könyv alapján, hiszen elvileg meg se írta még az öreg (vagy még visszatartják a finálé utánig).
Még két kötet nem készült el.
7-et tervezett MArtin,de ez sem fix egyébként, anno utalt rá, hogy ha szűknek érezni, lesz 8. is.
összecsapni nem akarja.

5 könyvből dolgoztak, a 4.-5. időben nagyjából egyszerre játszódik, de ketté lett bontva földrajzilag a 4. könyv Westeros déli része (Királyvár, Folyóvidék, Dorne, Vas-szigetek), az 5. könyv pedig Essos és Észak.
időben ugyan úgy a harmadik könyv után indul mindkettő.

Sorazatban az 5. évad végén lett vége a könyves alapnak, pár dolog a 6 évadba lett átemelve az utolsó két kötetből, de csak minimálisan.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. május 17., péntek 15:38

Baszki, hát ezt nem vágtam. :D De gáz. Azt is mostanában olvastam, hogy maga a Tűz és Jég dala még be sincs fejezve, én azt hittem az már egy lezárt könyv, és az alapján fejezik be a sorozatot. Mondjuk így belegondolva ja, nem is fejezhették volna be a könyv alapján, hiszen elvileg meg se írta még az öreg (vagy még visszatartják a finálé utánig).

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2019. május 17., péntek 15:36

csababarca írta:
Ide vehető emiatt a 6/10 Tower of Joy jelenete a sorozat legjobbja nálam.
három részletben derültek ki a dolgok ugye, egyben nagyon üt, hetente végignézem. :mrgreen:
Na jó a tower of joy-t én is imádtam, Ser Arthur Dayne :salute: , arról a paliról mehetett volna egy spinoff. :mrgreen:

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. május 17., péntek 15:34

ziro4vr írta: Gondolom azért lett kevesebb rész, mert a színészek részenként kapják a fizut, ami az uccsó évadban vagy 2 évadban már részenként fél milla volt, 5-6 kiemelt színész esetében.
Nem azért. Az HBO-nak még így is simán megérné. D&D miatt, semmi más miatt.
Michael Lombardo az HBO főmuftija bármeddig folytatta volna gyakorlatilag,

Amúgy én úgy tudom, a fő karakterek 1,2 millát kaptak az utolsó évadban részenként. Lena Headey 25 perc játékidőért 3,6-ot.

De ugye főbb karaktereket ki is lehet írni vagy jegelni, tőlük független történetszálat meg (amivel indul a sorozat) normálisan kifejteni...
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2019. május 17., péntek 15:33

Sierra írta:
reeed_ati írta: Igen lassú volt a történet vezetés, de a végén amikor történt valami az odavert rendesen, azoknak ott volt súlya, pont amiatt, mert megfelelően meg volt ágyazva, fel volt építve az egész (ez az amihez piszkosul értett az öreg, nem úgy mint ez a két jómadár).
Nem összecsapva, mint akár a 7., vagy akár az utolsó évadban.
A kiemelt részről viszont írhatnál, mert nem vágom :D Mások (white walkers, haha) lettek az írók/alkotók az uccsó két évadra?

Hát volt egy szakasz, amíg a könyv alapján ment a sztori, ez érezhető az évadokon is.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nagyjából a Hodoros jelenetig kell visszamenni és utána már a weis-benioff páros vitte a sztorit, nem Martin, nekik mikor jutott volna eszükbe valamit is így felépíteni, mint pl Hodor??, kb. az utolsó hűha élményem volt a sorozatban

SZóval a két "jómadár" remekül ért hozzá, hogyan vigyék képernyőre a már megírt sztorit, ehhez is hatalmas tudás kell, de ahhoz kevesek, hogy majd ők megírják és befejezzék azt.
Vagyis hát befejezik nyilván, de messze nem abban a minőségben, ahogy azt Martintól megszoktuk.
Ennek ékes példája az utolsó pár évad..

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. május 17., péntek 15:29

Gondolom arra utalt a kiemelt résszel reeed, hogy amíg Martin könyvéből dolgoztak, másmilyen volt a sorozat. (direkt nem haszánlom a jobb-rosszabb szavakat)
utána meg ahogy elfogyott az alapanyag, változott meg a sorozat picit.

amúgy a 7. évad nekem is bejött, mert megkaptam amit akartam :mrgreen: vagyis amire a sorozat már régóta készített, és megalapozott: a Másokat, és Jon származását végérvényesen kimondva, a nevével, stb.
Ide vehető emiatt a 6/10 Tower of Joy jelenete a sorozat legjobbja nálam.
három részletben derültek ki a dolgok ugye, egyben nagyon üt, hetente végignézem. :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. május 17., péntek 15:22

reeed_ati írta: Igen lassú volt a történet vezetés, de a végén amikor történt valami az odavert rendesen, azoknak ott volt súlya, pont amiatt, mert megfelelően meg volt ágyazva, fel volt építve az egész (ez az amihez piszkosul értett az öreg, nem úgy mint ez a két jómadár).
Nem összecsapva, mint akár a 7., vagy akár az utolsó évadban.
Hát nemtom, én így is értek mindent, ami eddig történt, pedig jó pár unalmas párbeszédet átpörgettem, meg ami unalmasnak tűnt jelenteknél sem figyeltem 100%-ra. Sztem itt is arra utaztak, ami fontos volt, azzal lekötötték a néző figyelmét, a többi mind töltelék és kevésbé fontos. Gondolom a könyvekben hatványozottan jelen vannak ezek a párbeszédek. A kiemelt részről viszont írhatnál, mert nem vágom :D Mások (white walkers, haha) lettek az írók/alkotók az uccsó két évadra?
RaúlCF írta: a 7ik évadot nagyon lendítette hogy végre jön északról a veszedelem. évadokon keresztül csak kisebb szálak voltak de a 7ikben rendesen elkezdték a menetet.
igen-igen, ez az egyik ami miatt kiemelkedő ez az évad. mert ott aztán lehet akárki a király ugye. :) Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!The winter has come, ténylegesen megérkezett. egyébként tiszta walking dead már némelyik rész :D

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2019. május 17., péntek 15:19

Gondolom azért lett kevesebb rész, mert a színészek részenként kapják a fizut, ami az uccsó évadban vagy 2 évadban már részenként fél milla volt, 5-6 kiemelt színész esetében.
Nem illik.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5115
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. május 17., péntek 15:10

a 7ik évadot nagyon lendítette hogy végre jön északról a veszedelem. évadokon keresztül csak kisebb szálak voltak de a 7ikben rendesen elkezdték a menetet.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2743
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2019. május 17., péntek 15:10

Sierra írta: A korábbi évadokban az volt, hogy volt 1-2 húzórész a 10-ből, a többiben meg iszonyat lassú történet vezetés, rettentően unalmas dialógusokkal. Komolyan nem is emlékeztem, hogy ennyi unalmas rész is volt. Persze lehet csak nekem voltak ezek unalmasak. Szóval ha a 8. évad legalább olyan pörgős és izgalmas mint a hetedik (amiről pár órán belül magam is megbizonyosodhatok :D), akkor nekem nem lesz problémám az utolsó évaddal, max a rövidsége miatt. Aztán lehet megvenni a könyveket. :D
Én úgy vagyok vele, hogy a kevesebb néha több, ez esetben sokkal több. :)
Igen lassú volt a történet vezetés, de a végén amikor történt valami az odavert rendesen, azoknak ott volt súlya, pont amiatt, mert megfelelően meg volt ágyazva, fel volt építve az egész (ez az amihez piszkosul értett az öreg, nem úgy mint ez a két jómadár).
Nem összecsapva, mint akár a 7., vagy akár az utolsó évadban.
Persze aki a pörgést akarja, hogy minden részben akció, meg látvány legyen, nem foglalkozva a logikai butaságokkal, azzal, hogy rengeteg karakter nincsen kidolgozva, millió kérdésre nem kapunk választ, amikre korábban évadok épültek, annak tetszeni fog a záró évad.
Én meg már csak a könyvben reménykedhetek..

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. május 17., péntek 14:56

Amúgy én anno a 4. évad után kaszáltam bizonyos okok miatt. Aztán évekig nem is érdekelt, de amikor megtudtam h idén jön a befejező évad, akkor elhatároztam h nem sokkal az uccsó rész előtt elkezdem elölről darálni, mert csomó mindent már elfelejtettem. Viszont a 7. évad szerintem az egyik legjobb, mert folyamatosan pörögnek az események, kb egy percre sincs megállás eddig. Pedig olvastam/hallottam sok helyen, hogy ez is már szar évad. Szerintem az egyik legjobb a hetedik, kár hogy csak 7 részes. A korábbi évadokban az volt, hogy volt 1-2 húzórész a 10-ből, a többiben meg iszonyat lassú történet vezetés, rettentően unalmas dialógusokkal. Komolyan nem is emlékeztem, hogy ennyi unalmas rész is volt. Persze lehet csak nekem voltak ezek unalmasak. Szóval ha a 8. évad legalább olyan pörgős és izgalmas mint a hetedik (amiről pár órán belül magam is megbizonyosodhatok :D), akkor nekem nem lesz problémám az utolsó évaddal, max a rövidsége miatt. Aztán lehet megvenni a könyveket. :D

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. május 17., péntek 14:48

6. évad, 10 rész, 562 perc.
7. évad, 7 rész, 440 perc.
8. évad, 6 rész, 432.

ezek bruttó adatok, tehát intróval, meg a végefőcímmel együtt értendő.

emlékszem még anno arról voltak hírek, hogy hiába kevesebb rész, játékidőben majdnem annyi lesz, mint egy normál évad. csak nem akarták szétdarabolni a részeket, stb.

hát nem jött be,pedig a készítők is okfejtették ezt a döntésüket.

egyébként ezt így is meg lehetett volna normálisan csinálni, de hányaveti módon, trehány munkát végeztek, ami a történetmesélést illeti.

a látvány tényleg baromi jó, sokat költöttek rá az látszik, a werkfilmekből is kiderül, hogy azért komoly dolgot letettek az asztalra minden részben.
de a szíve hiányzik a dolognak. nálam legalábbis.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. május 17., péntek 14:40

Az ilyen trehány meló sokkal jobban felbasz, mint mikor alapjáraton valaki szart készít. Amikor minden adott lenne a jó melóhoz és ennek ellenére a hozzáállás miatt valaki elbasz valamit, na az a probléma.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. május 17., péntek 14:35

Swineherd írta: Az HBO két 10 részes évadot akart zárásnak, de a két kiválasztott (ezek tényleg annak képzelik magukat) beintett, hogy ők megoldják 7+6-ból.
ez amúgy tökre kiábrándító. én még csak most értem utol a sorozatot, de amikor megláttam h a 7. évad is már csak 7 részes, az utolsó évad meg 6, akkor így mondtam magamban h wtf. Miért nem lehetett tartani a 10 rész/évad tendenciát?

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. május 17., péntek 14:32

Az HBO két 10 részes évadot akart zárásnak, de a két kiválasztott (ezek tényleg annak képzelik magukat) beintett, hogy ők megoldják 7+6-ból.

Látjuk, hogy hogyan sikerült.

Egy-két jelenet/epizód és a kiemelkedő színészi játék elviszi a hátán a sorozatot, meg ugye a látvány (ha látunk is valamit).
De történetmesélésről itt már rég nem beszélhetünk.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. május 17., péntek 13:50

GoT

En vagyok a hulye, hogy meg mindig elvezem a sorozatot? :mrgreen: Persze, mint mindennek, ennek is megvannak a maga hibai. Eddig folyamatosan kaptak a kritikakat, hogy a reszek 80%-a arrol szolt, hogy "na majd a kovetkezo reszben", "na majd ha odaer ez vagy az", ezert megprobaltak osszehozni egy porgosebb evadot, ami szerintem sikerult is. Ennek viszont az volt az ara, hogy par dolgot nem fejtettek ki olyan hosszan, mint az elozo evadokban, a reszek vegi Inside the Episode-ok ennek is szolnak. Megertem, ha sok embernek ez kicsit vagy epp nagyon osszecsapottnak tunik.

Viszont szerintem a sorozatelmenynek meg mindig tobbet art az, ahogy sokan egy hatalmas nagyitoval nezik a reszeket, kepkockarol kepkockara (!) elemzik ki a trailert es a preview-kat, tonna szamra gyartjak az elmeleteket, amik ha bejonnek, akkor olyan kiszamithato a sorozat, hogy egy idiota is 5 perc alatt rajon, ha nem jon be, akkor meg nem megalapozott; vagy eppen 9gag-en mar a teljesen apro dolgokbol is hatalmas ugyet keritenek es csak hergelik vele az embereket. Ennek mar csak a csucsa a Benioff es Weiss elleni online peticio.

Persze nem lep meg, a sorozatos "vilagban" messze a got fanok a legrosszabbak. Mar a masodik vagy harmadik evad ota arrol szolnak a hetfo reggelek, legyen az suli, egyetem vagy munkahely, hogy a parasztja csak annyit mond, hogy "te nem lattad a reszt? nem mondom el, pedig olyan dolog fog torteni, hogy huu", a meg nagyobb parasztja be is mondja. A konyvesekrol inkabb nem is beszelek. :x Nyilvan tisztelet a kivetelnek. :agree:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: pheco » 2019. május 17., péntek 12:19

RaúlCF írta: Ha a got miatt így kikezdik őket akkor lesz egy kis meglepetésük amikor elbasszák a star wars projectet. Amot ott kapnak azt nem teszik zsebre
Nem hiszem, hogy ott tobb savat kapnanak. SW mar el lett baszva az elmult evekben, szoval ott meg akar javithatnak is. GoT-nal szerintem magasabban volt a merce, amit nem sikerult megugraniuk sajnos.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5115
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. május 17., péntek 11:58

Ha a got miatt így kikezdik őket akkor lesz egy kis meglepetésük amikor elbasszák a star wars projectet. Amot ott kapnak azt nem teszik zsebre


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 36 regisztrált és 0 vendég