OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. május 27., hétfő 8:37

Nem hinném.
Orbán a Kádár 2.0, őt csak az 1.0 tudná legyőzni.

Tömegdemokrácia van, szóval Horthy esélytelen lenne.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: OFF

HozzászólásSzerző: KAG » 2019. május 27., hétfő 8:31

Swineherd írta: Ez az ország ott tart mentálisan, hogy Orbánt egyedül Kádár tudná megverni, ha feltámadna.
Akarod mondani, Vitéz nagybányai Horthy Miklós :coffee:
ZIDANE

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. május 27., hétfő 8:21

BBeno írta:
istenem ez az alszent sértődöttség
bezzeg amikor a bayer mondta ugyanezeket az minden fideszesnek tetszett. igy mar beugrott mikor tiltottalak le. elozo valasztasok idejen

Igen, nekem is az jutott eszembe, hogy bayer vagy német szilárd szavait isszák. Aztán elhangzik egy patkányozás és vérig vannak sértve - hónapokig fellehet hozni az ellenzékkel szemben.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 27., hétfő 7:53

Egészségedre.
Bár jelzem tökmindegy én mit gondolok a dologról, a lényeg az lett volna, hogy ezzel a hozzáállással ők nem mennek semmire.
Mert ha egy képviselő nem meggyőzni akarja az ellene szavazót, hanem sértegeti, akkor szembejön a 7%. Mindegy is.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. május 27., hétfő 7:39

. De szerintem kezdetnek az is megtenné, hogy nem patkányozzák le kollektíven őket.
istenem ez az alszent sértődöttség
bezzeg amikor a bayer mondta ugyanezeket az minden fideszesnek tetszett. igy mar beugrott mikor tiltottalak le. elozo valasztasok idejen
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. május 27., hétfő 7:29

Ez az ország ott tart mentálisan, hogy Orbánt egyedül Kádár tudná megverni, ha feltámadna.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. május 27., hétfő 7:09

Ezek igazak, ezt meg lehetne tenni.
De nincs olyan dolog ahol a fidesz ne sorosozna meg migránsozna.
Családtámogatás van azért hogy ne jöjjenek a migránsok, stb.
Ha az ellenzék beállna egyszer-kétszer a fidesz mögé, valószínűleg az is úgy lenne lekommunikálva, hogy Soros poltikai játszmázik.

Nagyon szűk a mozgástere az ellenzéknek, ez a probléma. De ez mindig is így volt, amikor a fidesz volt ellenzékben akkor is.

Megint ugye a megmentő kèpében tetszeleg. Olyan szavakat használnak, hogy történelmi, korszakos, legnagyobb, stb.
Közben meg te is leírod hogy nagy jelentősége nincsen.
Pláne tavalyi év után ahol hülyére nyerték magukat.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 27., hétfő 7:03

Nem tudom. De szerintem kezdetnek az is megtenné, hogy nem patkányozzák le kollektíven őket. Szerintem az segítene a legtöbbet, ha a komplett ellenzék nem akarna kényszeresen hadat viselni a fidesz ellen. Ha folyamatosan balhéznak, akkor közvetve a fidesz szavazóit is hergelik saját maguk ellen. Szóval szerintem az lenne a legelőremutatóbb, ha nem reflexszerűen a fidesz ellen foglalnának állást minden egyes témakörben, hanem a tényleg jó és népszerű döntésekben esetleg beállhatnának a kormány mögé.
Ha mindig ellent mondanak, akkor nem fognak a fidesz szavazóknak alternatívát jelenteni, nékülük pedig nem fognak választást nyerni.
Ez a balhés légkör a Fideszt segíti, nem az ellenzéket, így érdeke fenntartani ezt az állapotot. Az ellenzék pedig elég buta ahhoz, hogy partner legyen ebben. Ebből a habitusból kellene kilépni, és akkor a fidesz magára maradna, és az összes politikai támadása az élét vesztené.
Szerintem. De lehet, hogy nincs így, amúgy sem az én feladatom választ találni a kérdésre.


Amúgy nincs a magyar szavazásnak különösebb jelentősége, ez a 21 szavazat semmiség a 750hez képest. Sokkal fontosabb ami a 6 nagy országban történt, az alapján pedig a Fidesz ráfaragott.
Azt hittem jobban meg fog erősödni a jobb oldal, de ez nem jött össze, illetve nem lesz elég ahhoz hogy beleszóljanak a dolgokba. A megszokott kerékvágásban halad tovább az EU.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. május 27., hétfő 6:58

Hat valahogy ugy hogy amellett h nem engeded be a migransokat es nem leszel az eu szolgaja, munkataborokba zarod a hazaarulo libernyakokat es betiltod az abortuszt nem csak beszelsz rola.

Tuti siker.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. május 27., hétfő 6:40

Egy fidesz szavazót hogy lehet megszólítani?
Ez tényleg érdekelne.

Mit lehet mondani nekik?
Mivel lehet hatni rájuk?
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 27., hétfő 6:25

'shutterisland írta:

illetve hiaba karcsu, amit az ellenzek produkal, 3 ev sok ido es ez alatt valoszinu lenyegesen tobb fidesz szavazo nyugdijas fog tavozni az elok sorabol, mint amennyi uj fidesz szavazo jon ki majd a 2001-2004 kozotti generaciobol.
DK és MSZP rosszabb helyzetben van ebből a szempontból, arrafele igencsak 60+ a tábor. :)
Egyébként szerintem ez nem így működik, formálódik az emberek véleménye, ahogy öregszenek. A friss felnőttek, az igazán fiatalok jellemzően liberálisabbak vagy nyitottabbak a szélsőséges látásmódra. De ahogy öregszik az ember és egyre higgadtabb, úgy változik meg a politikai látásmódja is. Persze vannak kivételek, de többnyire már nem annyira
Szeretnek lázadozni 40 évesen mint tiniként, nem áll olyan jól.
Megmondta az öreg kosárlabdafejű:
Ha 20 évesen nem vagy liberális, nincs szíved. Ha 40 évesen nem vagy konzervatív, nincs eszed.
Szóval, önmagától az idő szerintem nem fogja megoldani, a dolgot, pláne 3 év távlatában. Ha belegondolsz 9 év alatt se változott semmit, erre szerintem nem alapozhat az ellenzék, és én úgy látom, hogy amit csinálnak, az arra jó, hogy egymás szavazóit csábítgassák át magukhoz. A fidesz szavazóit egyik sem szólítja meg, így semmit nem is gyengült a fidesz, sőt... nem tudom erre mikor jönnek rá. :)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. május 27., hétfő 2:42

se nem elek otthon egy jo ideje, se nem vagyok politikai elemzo, hogy annyira belelassak, de nekem laikuskent ugy jon le, hogy a kovetkezo valasztasokon ezek alapjan mar szorosabb lehet a dolog.
kormanyvaltas ha nem is, de egy tarka-barka parlament kinezhet.

illetve hiaba karcsu, amit az ellenzek produkal, 3 ev sok ido es ez alatt valoszinu lenyegesen tobb fidesz szavazo nyugdijas fog tavozni az elok sorabol, mint amennyi uj fidesz szavazo jon ki majd a 2001-2004 kozotti generaciobol.

Avatar
Rabiosa
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013. május 18., szombat 0:29

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Rabiosa » 2019. május 26., vasárnap 23:58

ateeemadrid írta:
1 éve még a Jobbik volt a 2. legnépszerűbb párt országosan.
Ez azért nem releváns, mert a Jobbik teljesen mást képvisel már, mint amivel a szavazóik nagy részét szerezték. Idő kérdése, hogy a Mi Hazánk népszerűbb legyen náluk.
Ez így van ahogy írod. Sőt, szerintem szinte 1 az 1ben várható hogy a volt Jobbik-szavazatokat kapják majd ők mert a régi bandának eléggé off. Vona valszleg nem tér vissza, Toroczkai meg Dórika voltak még kirakatemberek , innen nemsok lényege van. A Momentum szimpatikus, de nekik tilos lesz bármilyen oldschool arcokkal összeállni, az teljes lerombolná az imázsukat.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2019. május 26., vasárnap 23:51

1 éve még a Jobbik volt a 2. legnépszerűbb párt országosan.
Ez azért nem releváns, mert a Jobbik teljesen mást képvisel már, mint amivel a szavazóik nagy részét szerezték. Idő kérdése, hogy a Mi Hazánk népszerűbb legyen náluk.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. május 26., vasárnap 23:50

Szépen körbeért a dolog, 9 év alatt sikerült elérni, hogy a NER létrejöttének legfőbb felelőse ahelyett, hogy eltüntették volna a közéletből, szép lassan visszatáncolta magát a parlamentbe, és pártja mostanra az "ellenzék" legerősebb ( :lol: ) pártja lett. Elképesztő ez a nép.

Avatar
Rabiosa
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013. május 18., szombat 0:29

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Rabiosa » 2019. május 26., vasárnap 23:49

ateeemadrid írta: Azért van jelentősége, mert azért előrevetíti, hogy hogyan alakul majd a pártok népszerűsége.
Ezt azért nem venném nagyon készpénznek, 1 éve még a Jobbik volt a 2. legnépszerűbb párt országosan.
2022-ig sokminden történhet még bármelyik pártnál.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2019. május 26., vasárnap 23:46

Azért most így előre gondolkodva... Jobbik szerintem előbb-utóbb feloszlik, LMP kuka, MSZP szerintem marad egy 6-7 százalékos pártnak. Momentum, DK nagyot ment most, és szerintem továbbra is erősödhetnek (bár Gyurcsánynak hátra kell állnia ehhez szerintem, a nejét sokkal többen elfogadják). Mi Hazánk szerintem 3 év múlva kb. 8-10 %-ot össze fog tudni szedni, de legalább egy parlamenti küszöböt.

Momentum most komoly áttörést ért el, mert eddig sokan azért nem szavaztak rájuk, mert nem érezték azt, hogy elérhetik az 5%-ot, de innentől meg fognak indulni, főleg akkor, ha vidéken is keményen tudnak mozgósítani.

Jelenleg úgy látom, hogy a DK egy 15 %-os párt lehet szerintem 3 év múlva, Momentum nagy kérdés meddig tudnak felkúszni, de szerintem 20%-uk simán lehet. Ez pedig azt jelentené, hogyha a Fidesznek nem lenne meg a többsége (akár egy Mi Hazánkkal közösen sem, de lehet, hogy Toroczkai nem akar majd beállni mögéjük), akkor egy DK-Momentum-(MSZP) koalíciós lehetőség elég érdekesen alakulna. Elég esélytelennek tartom, hogy ez a két párt megtalálja a közös hangot, sőt ha Gyurcsány marad a középpontban, akkor kb. bárkivel erősen kérdéses lenne az együttműködés a szocikon kívül, bár tudom, hogy egy átmeneti kormányra elég nagy esély lehet addig, amíg visszaállítják a Fidesz által megváltoztatott dolgokat, majd új választás írnának ki.

Érdekes most látni átrendeződni az erőviszonyokat a tavalyi választások után. Momentumnak itt az ideje elkezdeni felépíteni Fekete-Győrt vagy valakit, hogy mindenhol ismert legyen a neve, mert most nagyon jó a helyzetük.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 26., vasárnap 23:45

Sztem azért annyira nem meglepő a DK, elég határozott, és egyedi álláspontot képviselnek az EU témában, az ellenzék többi részével szemben. Mint a jobbik, akik eleve hendikeppel indultak, ez nem az ő pályájuk. Én inkább a momentumon lepődtem meg a legjobban, már amennyire.... mert azért az erőviszonyok nem nagyon borultak fel ha az összképet nézem. Fidesz hozta magát, a többi meg marakodik egymás zavazataiért. Vicces lesz nézni, a legközelebbi összefogási kísérletet, mert a mostani nagy veszteseknek nyilván savanyú a szőlő.
A mi hazánk eredményének még örülök egy picit, bár semmi jelentősége.

Csóró Puzsér meg foghatja a fejét, lmp-jobbikkal a háta mögött.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2019. május 26., vasárnap 23:26

A DK ezt hogy húzta elő? Kinek fizettek és mennyit? Teljesen abnormális hogy mennyi szavazatot kaptak :lol: Elkeserítő.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4803
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. május 26., vasárnap 23:23

:sziv: Képzeljetek ide egy lila szívet. :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 53 regisztrált és 0 vendég