OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2019. május 28., kedd 13:08

De mi számít "alap dolognak"? Például tudjon mondani 3 másik pártot? De akkor miért pont hármat? Nevezze meg a jelölteket? Nevezze meg, hogy az MSZP kit küldött volna harmadikként a EP-be? Ugyan az az alapprobléma, hol húzod meg a határt, és azt ki dönti el?
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. május 28., kedd 13:05

Nem a végzettség számít, hanem csak olyan alap dolgok, hogy pl tudja hanyadikán van elseje.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2019. május 28., kedd 13:02

Nem értelek titeket. Hol húznátok meg a határt? Ki mondja meg, hogy ki szavazhat? Tegyük fel, szerintem csak az szavazhatna, akinek minimum MSC diplomája van, valaki szerint pedig elég a BSC is. Ki döntené el? Vagy erről tartanátok szavazást? Komolyan kérdezem, nekem úgy tűnik, hogy csak puffogtattok ötleteket, belegondolás nélkül.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. május 28., kedd 12:58

Simán kivitelezhető lenne csak ugye a demokrácia meg az emberi jogok, ahogy említve is volt.

Első körben mondjuk papír alapról digitálisra kellene váltani. Egy érintőképernyőre érintőtollal Marika néni is betudna húzni egy X-t, ugyanaz a fizikai mozdulat, mintha papírra írná.

Ha meglenne a digitalizálás, akkor meg már semeddig nem tartana csinálni egy több ezer kérdéses adatbázist, amiből mondjuk 5 megválaszolandó kérdést ad random a választónak, amikre ha jól válaszol megadja neki az "ikszelés" lehetőségét, ha nem, akkor nem.

Nem azt kell nézni, hogy kinek van 8 általánosa, hanem, hogy ténylegesen ki van azon a szellemi szinten.

Természetesen ez egy álomvilág, de pusztán elméletben és technikai szempontból megvalósítható lenne a dolog ez nem kérdés, minden más szempontól viszont nem lehetséges.

Szintén álomvilág azt gondolni, hogy akkor rögtön nem a Fidesz nyerne, természetesen ilyet senki nem állít, de hogy ugrana a kétharmad az ziher.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. május 28., kedd 12:29

Nahát, ez aztán a demokrata hozzáállás.

Vonjuk kétségbe a választójogát annak, aki nem a mi általunk preferált jelöltekre szavaz :lol:

Swine legalább korrekt, ő régen is ezt képviselte, amit most mond.

Akkor mondok én is valamit. Én nem soha nem voltam az általános és egyenlő választójog totális híve. De ha már ez van – és a világ fejlett részén márpedig ez van –, akkor ebben a rendszerben kell választást nyerni.

Köszönöm a G7 linkjét, több cikküket már az ide linkelés előtt olvastam. Sajnos az oldal a vágyvezérelt gondolkodás tipikus példája. Amikor egy újságíró azt fejtegeti, hogy „viszonylag alacsony a Fidesz” támogatottsága egy bizonyos település típuson, ahol ”csak 45” százalékot ért el, ott kapjon el a gyanakvás. A 42-44-47 százalék még mindig kiemelkedően nagy relatív többség. Sima listás választási rendszerben nagyjából kényelmes parlamenti többséget jelent.

Csak azt tudom mondani, hogy statisztika csodálatos tudomány, többek közt én is tanultam. Ezért tudom, hogy a bemenetek szelektív kiválasztásával többféle eredményt lehet kapni ugyanarra a kérdésre. Ha a G7 cikkeit nézem, a sugallni kívánt összefüggés ott is úgy jön ki igazán, ha figyelmen kívül hagyjuk a Közép - és a Nyugat-Dunántúlt. Ki lehet emelni néhány tucat szavazatot jelentő zsákfalut, csak az összképet tekintve nem sok az értelme. Lásd index. Ők épp a legkisebb településeket zárták ki valamiért és arra a konklúzióra jutottak, hogy minél jobban megy gazdaságilag a térségnek, annál jobban szerepelt és mozgósított a kormánypárt. Részben a G7-nek is van igaz, részben az indexnek is, valójában az egyik portál konklúziója sem általánosítható.

A Fidesz egész egyszerűen azért nyert, mert:
1. Minden településtípuson a legnépszerűbb párt.
2. Budapesten a legnépszerűbb párt. Főleg a módosabb körzetekben.
3. Minden gazdásági csoportban a legnépszerűbb párt.
4. Minden iskolázottsági csoportban a legnépszerűbb párt
5. Szinte minden korcsoportban a legnépszerűbb párt.

Ezt kell felfogni, nem a szegény fogatlan cigányokat savazni. Ők az MSZP alatt az MSZP-re (Kolompár Orbán és az országos Cigány Önkormányzatra emlékeztek még?), a Fidesz alatt a Fideszre szavaztak, a Fidesz utáni kormány idején pedig a Fidesz utáni kormányra fognak szavazni.

Tökéletes példának legyen ott a DK. Ugyan mérhetetlenül demagóg, de akkor is markáns üzenettel mentek neki a választásoknak (és a miferink okosan a lehető legkevésbé tolta előtérbe magát). Nem az ATV stúdiójában siránkoztak, hanem a többi ellenzéki gittegylethez képest komoly és látható kampányt raktak le az asztalra. Valójában már évek, óta szisztematikusan járják az országot. Be is söpörtek négy mandátumot. Hamarosan valószínűleg az egész impotens MSZP-s bandát felfalják. A terepmunkát nem lehet megkerülni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 28., kedd 12:24

Ezt az ő is ember meg te is ember dolgot felejtsük is el, mert nem erről van szó. Én most kizárólag választásra kivetítve mondom, hogy ezek az emberek nem velünk egyenértékű emberek, nem arról van szó, hogy ember-ember.
Rendben, de lásd be, hogy ezt megelőzően nem írtad le ilyen egyértelműen. :)

Ebben az értelemben igazad van, és egyetértünk. Sajnálatos, hogy papíron ugyanolyan szavazati joguk van, mint mondjuk neked. Nekem sem tetszik.
De ezen változtatni? Szerintem még végiggondolni is időpocsékolás. Rossz ez a rendszer, de ennél demokratikusabbat nem fogsz tudni mondani. Ha már szelektálni kell, hogy ki szavazhat és ki nem, akkor csak rosszabb lenne. Sztem nem tetszene, mert nem csak tanítottság alapján lehet határokat húzni, hanem sok más egyéb szempont alapján. Kor, lakhely, egészségi állapot, stb. Kár ezt piszkálni, értsünk egyet abban, hogy a mostani rendszer nem jó, vannak benne kivetnivalók. De jobb nincs, ez van.

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2230
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: OFF

HozzászólásSzerző: chronic » 2019. május 28., kedd 12:21

Sziasztok. Egy kis off az offban. :mrgreen:

Aki valamit konyít a joghoz segíthetne, vagy akinek volt hasonló esete.

Elvileg tönkretettem egy srác telefonját, követel egy x összeget(150k).
Mondtam,hogy felejtsen el engem.
Valószínűleg nem fogja annyiban hagyni, jobban járok ha kifizetem peren kívül?
Mert abban az esetben ha betudja bizonyítani akkor feltételezem minden költség rajtam fog csattanni.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2019. május 28., kedd 12:16

A demokracia a legmukodokepesebb rendszer. Nem tokeletes, es vannak hibai, de mondj jobbat, ahol a legjobban ervenyesulni tud minden egyen.
:goat:

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. május 28., kedd 12:12

besteve7 írta:
Remy írta: Mondjuk a 8 osztályt lehet be lehetne vezetni. :lol:
Igen, be lehetne, de mivan az olyan emberekkel, akik vmi családi vagy teljesen mindegy milyen okkal, de nem fejezte be az általánost, elment dolgozni helyette, azóta van tisztességes mukahelye, dolgozik, adózik miért számítana az ő szava kevesebbet?
BBeno írta: marha egyszeru lenne behatarolni csak emberi jogokat sertenenk vele.
Ez meg a másik.
Mi van? Tankötelezettség mond valamit? Gyerek munka smafu? Ne hülyéskedjünk már. Aki nem tudja elvégezni a 8 általánost, az szellemi képességek miatt van.

Egyébként a demokrácia egy elég működésképtelen rendszer hasonlóan a kommunizmushoz. Sajnos emberi mivoltunk nem engedi, hogy az ilyen olyan mértékű diktatórikus államformákon kívül más normálisan működjön.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. május 28., kedd 12:09

ja es szo se rola en is azonnal meghuznam azt a vonalat.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. május 28., kedd 12:06

Nem azt írtam, hogy a jelenlegi berendezkedésben ez megvalósítható lenne, csak azt, hogy a jobboldali gondolkodásmód (mármint a valódi, nem a narancsos izé) kizárja azt, hogy ezzel egyetértsen valaki.

Az elenyésző, ezrelékben mérhető kivétel amúgy még nem indok arra, hogy ne húzzunk meg egy vonalat.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2019. május 28., kedd 12:03

Remy írta: Mondjuk a 8 osztályt lehet be lehetne vezetni. :lol:
Igen, be lehetne, de mivan az olyan emberekkel, akik vmi családi vagy teljesen mindegy milyen okkal, de nem fejezte be az általánost, elment dolgozni helyette, azóta van tisztességes mukahelye, dolgozik, adózik miért számítana az ő szava kevesebbet?
BBeno írta: marha egyszeru lenne behatarolni csak emberi jogokat sertenenk vele.
Ez meg a másik.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. május 28., kedd 11:57

marha egyszeru lenne behatarolni csak emberi jogokat sertenenk vele.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. május 28., kedd 11:55

Mondjuk a 8 osztályt lehet be lehetne vezetni. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2019. május 28., kedd 11:54

Ezt így nagyon egyszerű leírni. meg a példa is szép, csak ezt a választásra ráhúzni értelmetlen és lehetetlen.
Mert már az első lépésnél megbukik a történet, h mi alapján sazbjuk meg ki jogosult a választásra, mi alapján döntsük el kinek lehet és kinek nem.
Raszt, érettségi megléte, kor, intelligencia szint v vmi más?
Egyszerűen lehetetlen behatárolni ezt, vagy , hogy gondoltad: hogy a választások előtt minden szavazóhoz külön elmegy egy biztosság feltesz 10 kérdéset, ha tud válaszolni rá szavazhat, ellenkező esetben meg nem.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. május 28., kedd 11:33

füst írta: Aha... nem értem.
A tézismondat az volt, hogy egyenértékűek-e velünk. Én erre reagáltam, hogy azok, akkor is, ha ez nem tetszik.
Hogy te hova lyukadtál ki... ?

Amire reagáltam az amit írtál, hogy nem lehet különbséget tenni okosak-nem okosak között.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. május 28., kedd 11:26

Én meg azt mondom, hogy aki egyetért azzal, hogy egy belterjes putris analfabéta cigány szavazata ugyanannyit kell, hogy érjen, mint mondjuk a fizikai tudományok kandidátusának a szavazata, az ne nevezze magát jobboldalinak.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. május 28., kedd 10:46

Ezt az ő is ember meg te is ember dolgot felejtsük is el, mert nem erről van szó. Én most kizárólag választásra kivetítve mondom, hogy ezek az emberek nem velünk egyenértékű emberek, nem arról van szó, hogy ember-ember.

Mondok egy példát. Van egy villanyszerelői munka mondjuk.

Van a villanyszerelő, aki megcsinálja szakszerűen.
Van az ember, akinek van valami fogalma a róla, egy körtét már betud tekerni, az is valami.
És van az ember, akinek fingja sincs a villanyszerelésről, de fizetsz neki két sört, hogy vágja el azt a piros drótot, és akkoris elvágja, ha megbassza a 220, mert nem tudja, hogy megfogja baszni a 220 vagy fel se fogja vagy azt se tudja mi az a 220, ő csak örül a két sörének.

Egyenértékű lesz a három munka? Mert te kb. ez állítod. És sajnos ezt állítja az egyenlő választójog is.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. május 28., kedd 10:44

Aha... nem értem.
A tézismondat az volt, hogy egyenértékűek-e velünk. Én erre reagáltam, hogy azok, akkor is, ha ez nem tetszik.
Hogy te hova lyukadtál ki... ?

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. május 28., kedd 10:23

füst írta: Szerintem nagyon is tényező az ő esetükben a szellemi behatároltság, nem lehet kivenni a képletből, és őszintén te sem nagyon győztél meg az ellenkezőjéről, pláne a hsz második fele alapján.
szerintem azért nem tényező, mert magukat értelmesnek valló emberek (akik szellemi munkát végeznek, diplomával) is mantrázzák a sorosmigráncsbrüsszel triót, tehát innentől kezdve nem biztos, hogy a szellemi behatároltság a döntő.

nem mondom, hogy teljesen elhanyagolható, viszont más tényezők is bejátszanak, nem ennyire egyirányú a dolog, hogy aki buta az beveszi a dumát, aki nem az nem.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 66 regisztrált és 0 vendég