Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: major » 2019. június 6., csütörtök 13:26

füst írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Na jó, de azért az mégiscsak túlzás, hogy Dyatlovnak egyetlen értelmes mondata nem volt. Vagy hogy az üzemmérnökök egy pár oldalas útmutatót nem tudtak értelmezni, és egymást kérdezgették. Már akinek az volt a feladata, mert az irányítóteremben dolgozó többi mérnök még annyit sem tudott hozzájárulni mint egy szobanövény.
Értem, hogy érzékeltetni akarták az emberi hiba jelentőségét, de nagyon sok karakter le lett butítva. Egy kézen meg lehet számolni, hogy melyik szerepőknek volt végig logikus gondolkodása meg értékrendje, és kb. ugyanennyinek volt helyén a moralitása is. Ez a sorozaton semmit sem ront, végig marhára élvezhető volt.
Viszont azt abszolút megértem, hogy ez sokaknak sérti az önérzetét a szovjet utódállamokban.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Arról az útmutatóról beszélsz amiben ki vannak húzva dolgok de azt mondják azt is meg kell csinálni? :D .
Mérnöki munkát végzek, had ne mondjam, hogy egy rossz specifikáció értelmezése hány plusz napot (hetet) jelent, nem hogy órák.
Dyatlov - olyan emberről beszélünk aki mindvégig tartotta, hogy semmi rosszat nem csinált (ha jól tudom).
Egyébként amikor itt az irodában valakit jól letolnak elég sokunk szobanövényként hallgat, nem nagyon látom az igazság bajnokait előbújni pedig most igazán nem tart semeddig új munkát találni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 13:12

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Na jó, de azért az mégiscsak túlzás, hogy Dyatlovnak egyetlen értelmes mondata nem volt. Vagy hogy az üzemmérnökök egy pár oldalas útmutatót nem tudtak értelmezni, és egymást kérdezgették. Már akinek az volt a feladata, mert az irányítóteremben dolgozó többi mérnök még annyit sem tudott hozzájárulni mint egy szobanövény.
Értem, hogy érzékeltetni akarták az emberi hiba jelentőségét, de nagyon sok karakter le lett butítva. Egy kézen meg lehet számolni, hogy melyik szerepőknek volt végig logikus gondolkodása meg értékrendje, és kb. ugyanennyinek volt helyén a moralitása is. Ez a sorozaton semmit sem ront, végig marhára élvezhető volt.
Viszont azt abszolút megértem, hogy ez sokaknak sérti az önérzetét a szovjet utódállamokban.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: major » 2019. június 6., csütörtök 12:56

füst írta: Túlzásnak érzem, viszont annyiban megértem a felháborodást, hogy a sorozat szereplőinek 80%-a síkhülye volt, még a mérnökök között is. Ez nyilván sérti az önérzetet ott Putyinéknál.
A baleset menete, háttere és körülményei nagyon hitelesen be lettek mutatva. És noha nagyon komoly szerepet játszott az emberi hiba az eseményeknél, az tényleg túlzás, hogy a szereplők túlnyomó része komplett idiótaként lett bemutatva.
Szerintem nagyon nincs így, senki sincs idiótaként feltüntetve. Ha arra gondolsz, hogy nem hittek a méréseknek meg hogy felrobbant, akkoriban ténylegesen úgy tartották, hogy egy RBMK atomreaktor nem tud felrobbanni (ahogy a sorozat hangsúlyozza is). Az pedig a legemberibb reakció, hogy tagadod - ilyen nem történhetett - amikor fatális hiba történt. Dyatlov is azért merte ilyen instabil helyzetbe hozni a magot mivel szentül hitte, hogy van egy gomb amivel mindent leállíthat.
Az emberekről meg mindent elmond mennyire képben se voltak milyen következményei lehetnek, hogy a vasúti hídon bámészkodók ténylegesen ott voltak, nem filmes hatáskeltés.
Ez nem 2019, az akkori rendszerben igenis féltetted annyira az állásod, egzisztenciád hogy ha utasítottak bizony megcsináltad (szerintem még ma is sok helyen így működik), az utolsó részben szépen ki is fejtették hány mérnök ellenezte sőt írásos megerősítést is kértek az utasításokról de végső soron megcsinálták, mert ha te nem csinálod meg kitesznek és majd valaki szépen végrehajtja a parancsot / utasítást a te karriered meg szépen összetörik.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 12:17

Túlzásnak érzem, viszont annyiban megértem a felháborodást, hogy a sorozat szereplőinek 80%-a síkhülye volt, még a mérnökök között is. Ez nyilván sérti az önérzetet ott Putyinéknál.
A baleset menete, háttere és körülményei nagyon hitelesen be lettek mutatva. És noha nagyon komoly szerepet játszott az emberi hiba az eseményeknél, az tényleg túlzás, hogy a szereplők túlnyomó része komplett idiótaként lett bemutatva.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. június 6., csütörtök 11:32

https://index.hu/kultur/media/2019/06/0 ... o_sorozat/

Elkepeszto. :lol:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13116
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. június 6., csütörtök 1:36

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egyetlen negativumkent a kitalalt noi karaktert tudom csupan felhozni, Homlyuk vagy mi a neve. Amikor csibalsz egy valos torteneseken alapulo sorozatot, mindenrefigyelsz h a leheto legppntosabb legyen, csinalsz egy ilyent, csak mert most a noket kell nyomatni. Ha nem tudnam teljesen rendben lenne, de sajnos tudom h ot csak kitalaltak

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. június 6., csütörtök 0:47

Ah, amugy kurvajo, csak az igazi faszarcuak tudnak/akarnak belekotni.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9841
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: sebydani » 2019. június 6., csütörtök 0:29

Jöhet, éhezik a nép egy minőségi Faust kritikára! :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. június 6., csütörtök 0:23

Caraway írta: Mondjuk ilyet meg nem lattam imdbn, utolso resz 10.0-n all 18 ezer szavazat utan.
Ez mennyire beteg. :salute:

Nekem meg hatra van ket resz, aztan jovok es szetszedem. :mrgreen:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9841
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: sebydani » 2019. június 5., szerda 23:29

Lenyűgöző tényleg. Teljesen jogosan van odáig érte mindenki. :salute:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1663
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Caraway » 2019. június 5., szerda 23:29

Mondjuk ilyet meg nem lattam imdbn, utolso resz 10.0-n all 18 ezer szavazat utan.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7353
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2019. június 5., szerda 11:19

Chernobyl tényleg top, nem nagyon tudok én sem belekötni.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem a negyedik rész volt a legnyomasztóbb, kurva klisés meg minden, de még mindig nehezen élem meg mikor kutyákat-macskákat ölnek meg, még ha film akkor is. :'( :x
Love football, hate antifa.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 5., szerda 10:22

Én nagyon örülök, ha foglalkoznak a témával, mert elég gyenge felhozatal van még a dokufilmek között is. Max szar lesz. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. június 5., szerda 9:41

h3x0r írta: Az orosz NTV csatorna máris bejelentette, hogy elkészíti saját Csernobil-sorozatát, amely arra a „történészek által nem cáfolt” elméletre épül, hogy a CIA-nak sikerült beépítenie egy ügynököt, egy szabotőrt az erőmű dolgozói közé. :mrgreen:
Jack Bauer, mint antihős? :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. június 5., szerda 9:23

Az orosz NTV csatorna máris bejelentette, hogy elkészíti saját Csernobil-sorozatát, amely arra a „történészek által nem cáfolt” elméletre épül, hogy a CIA-nak sikerült beépítenie egy ügynököt, egy szabotőrt az erőmű dolgozói közé. :mrgreen:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2939
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2019. június 5., szerda 9:16

Chernobyl
10/10.

A sorozat kezdetekor pár emberben felmerült, hogy nem szerencsés, hogy 2019-ben előveszi a Hbo az atomkatasztrófát, és ez majd széles körben indokolatlan félelmet kelt.
Szerintem pedig szomorú, hogy erről az eseményről a korosztályom nagy része (90-es), csak annyit tud, és elintézte azzal, hogy volt, és ennyi.
Így legalább valami fogalma lesz az átlag 20-sa, 30-as korosztálynak is arról, hogy mekkora baj volt/van.

Mindenki nézze meg! :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 4., kedd 21:29

Ez a Chernobyl zseniális volt, jópárszor újra fogom még nézni.
Az első 2-3 rész nagyon nyomasztó volt, konkrétan olyan hatást ért el, amiről a horrorfilmek 99%-a csak álmodni mer. És működik is, nagyon sok emlékezetes jelenet van benne, amit nem nagyon lehet elereszteni, újra és újra eszembe jut, és azért el is gondolkodtat, ennél közelebbről szerintem nem nagyon lehet rápillantást nyerni a katasztrófára.

Egészen az utolsó részig féltem, hogy ez a sorozat egyfajta zöld kampány az atomenergia ellen, de utólag azt hiszem megkönnyebbültem, nem igazán érzem ezt, illetve messze nem arra van kihegyezve. Ez egy nagyon jól sikerült karakterdráma, ami dokumentumfilmként is megállná a helyét. Szinte teljesen hiteles, csak pár csúsztatást vettem észre, amik a hatás kedvéért kerültek bele, és kicsit sem rontják el az élményt.

Bőven kárpótolva lettem a Trónok harca miatt.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27342
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. június 4., kedd 20:04

Anno láttam a Wes Craven-féle első filmet, pár napja pedig letoltam a 89-es folytatást is. Hát, van honnan feljavulni. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10054
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. június 4., kedd 20:02

tegnap elkezdtem, de rájöttem, hogy nincs egy teljes órám hogy megnézzem (inkább letoltam másfél tóth jánost. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

de én is tervezem

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27342
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. június 4., kedd 20:00

Swamp Thing pilot

Elég régen elengedtem már az Arrow, Flash, stb vonulatot, nem is nagyon hoznak már lázba a szuperhősös sorozatok, DE! Ennek a Swamp Thingnek az előzetese eléggé megfogott. A DC a saját streaming szolgáltatásán nyomatja, így nem ilyen CW-féle moslék.

Nem volt rossz elsőre. Meglepően jók voltak a trükkök, maga a lény pedig brutál jól néz ki. A sztori még érdekes is lehet, hisz csak 10 részes lesz összesen az évad, így nem nagyon lesz idejük szarral feltölteni a játékidőt. Merész és bőven van benne horror. Nem PG 13-as hulladék.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 44 regisztrált és 0 vendég