Sorozatok, TV műsorok

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. június 6., csütörtök 14:36

füst írta:
Amit én megkérdőjelezek, hogy Dyatlov tényleg azon vitatkozott-e a kollégákkal, hogy van-e grafit a tetőn vagy sincs. A sorozat szerint a katasztrófa után nagy egyetértésben mindenki azt hitte, hogy valami tartály robbant fel, konkrétan ha nincs Legasov, akkor nincs aki rámutasson a problémára, mert meglett mérnökemberek közös egyetértésben elfogadják, hogy 3,6 röntgen értéket mértek, és ez van. Akkor sem tudasult bennük a katasztrófa, amikor sugárban okádtak felváltva.
Erre mondom azt, hogy azért egy kis túlzással lett kiszínesítve a sorozat.
Nem tudok semmi biztosat én sem az ottani szereplőkről. De simán elfogadom, hogy más nézőpontból is el lehet készíteni ugyanezt a sorozatot.

mivel nem látták nem hitték el.
aki kiment, az feldolgozta az információt, hogy mi is történt.
lásd első rész végét,amikor a bajszos karakter kimegy, visszajön az infóval, de továbbra sem hisznek neki.
tagadás, elhárítás.
nem azért mert hülyék voltak, hanem hittek a rendszerben, és a konstrukcióban.
plusz felelősséghárítás,
a műszereknek sem hittek, biztosan rosszak.
valószínűleg a lelkük mélyén tudták, hogy baj van, de ki nem mondták, mert az már akkor felelősség.

akik meg abból a dokumentumból dolgoztak: én nem emlékszem olyanokra, hogy nem értették mi mit jelent. egyszerűen nem tudták a sorrendet, és hogy végsősoron mit is csinálnak pontosan. mert nem mondták nekik.
Dyatlov meg ment a kinevezés miatt a feje után, pánikgomb meg ott volt. abban bízott.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: major » 2019. június 6., csütörtök 14:35

füst írta:
major írta:
Na de én elengedem, nem voltam ott, lehet neked van igazad én csak azt akartam mondani, hogy de igen is kellett ekkora emberi hülyeség másképp nem robbant volna fel.
Sajnos a technológiai hiányosságok és az emberi hiba együttesen is közrejátszott a baleset során.
Amit én megkérdőjelezek, hogy Dyatlov tényleg azon vitatkozott-e a kollégákkal, hogy van-e grafit a tetőn vagy sincs. A sorozat szerint a katasztrófa után nagy egyetértésben mindenki azt hitte, hogy valami tartály robbant fel, konkrétan ha nincs Legasov, akkor nincs aki rámutasson a problémára, mert meglett mérnökemberek közös egyetértésben elfogadják, hogy 3,6 röntgen értéket mértek, és ez van. Akkor sem tudasult bennük a katasztrófa, amikor sugárban okádtak felváltva.
Erre mondom azt, hogy azért egy kis túlzással lett kiszínesítve a sorozat.
Nem tudok semmi biztosat én sem az ottani szereplőkről. De simán elfogadom, hogy más nézőpontból is el lehet készíteni ugyanezt a sorozatot.
Hát ez a link szerint a sorozatban ezek a részek rendben voltak (de lehet ezt is az amcsik irják):
http://www.chernobylgallery.com/chernob ... /timeline/

Ajánlom a figyelmedbe: 26 April 20:00.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 14:25

major írta:
Na de én elengedem, nem voltam ott, lehet neked van igazad én csak azt akartam mondani, hogy de igen is kellett ekkora emberi hülyeség másképp nem robbant volna fel.
Sajnos a technológiai hiányosságok és az emberi hiba együttesen is közrejátszott a baleset során.
Amit én megkérdőjelezek, hogy Dyatlov tényleg azon vitatkozott-e a kollégákkal, hogy van-e grafit a tetőn vagy sincs. A sorozat szerint a katasztrófa után nagy egyetértésben mindenki azt hitte, hogy valami tartály robbant fel, konkrétan ha nincs Legasov, akkor nincs aki rámutasson a problémára, mert meglett mérnökemberek közös egyetértésben elfogadják, hogy 3,6 röntgen értéket mértek, és ez van. Akkor sem tudasult bennük a katasztrófa, amikor sugárban okádtak felváltva.
Erre mondom azt, hogy azért egy kis túlzással lett kiszínesítve a sorozat.
Nem tudok semmi biztosat én sem az ottani szereplőkről. De simán elfogadom, hogy más nézőpontból is el lehet készíteni ugyanezt a sorozatot.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: major » 2019. június 6., csütörtök 14:14

füst írta:
Az én olvasatomban ha valaki hibázott + letagadta bebizonyosodott, hogy minden biztonsági előírást figyelmen kívül hagyott és még így is ártatlannak tartja magát az azért ebben a helyzetben eléggé közel van a dilettánshoz
Hát jó, akkor értelmezzük a dilettanciát. :D
Az én olvasatomban a dilettancia azt jelenti, hogy teljes hozzá nem értés.
Hibázni a legjobbak is tudnak, ahhoz nem kell dilettánsnak lenni.
A letagadásnál pedig nyilván szerepe van annak, hogy mentse a bőrét, mégha tudta is hogy elb.szta.
Feltételezem, hogy a valóságban nem volt ennyire hülye, sem ő, sem sokan mások, mint a sorozatban.
De ha szerinted nem volt ennyire hülye akkor miért robbant fel a blokk? Mert ezt így most nem értem, te azt mondod nem voltak hülyék mégis figyelmen kívül hagytak minden biztonsági előírást, vagy úgy képzeled el, hogy felrobban de közben Dyatlov levezeti a tőbbieknek éppen mi is történik a reaktorban? Éppen túl magabiztos volt, tudta bármit megtehet a végén úgyis csak egy gombot kell megnyomni, RBMK reaktor felrobbanni nem tud, akkor mit kötözködnek vele...
Na de én elengedem, nem voltam ott, lehet neked van igazad én csak azt akartam mondani, hogy de igen is kellett ekkora emberi hülyeség másképp nem robbant volna fel.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. június 6., csütörtök 14:12

Nem vagyok jartas az eromu tortenelmeben, sem az ott dolgozok szakmai eletrajzaban, de ahogy pl. mostansag kis hazankban is, a nagy es dicso Szovjetunioban azert elegge jellemzo volt, hogy jellemtelen, sokszor dilettans bologato janosokat helyeztek fontos poziciokba.

Amugy en Dyatlov karakteret egyszer sem ereztem butanak, inkabb a hibajat beismerni keptelen, mindig mindent masra/kulso hatasokra keno, a felelosseget hirbol sem ismero arrogans seggfejnek. Jo kommunista volt. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Faust 2019. június 6., csütörtök 14:14-kor.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 14:01

Az én olvasatomban ha valaki hibázott + letagadta bebizonyosodott, hogy minden biztonsági előírást figyelmen kívül hagyott és még így is ártatlannak tartja magát az azért ebben a helyzetben eléggé közel van a dilettánshoz
Hát jó, akkor értelmezzük a dilettanciát. :D
Az én olvasatomban a dilettancia azt jelenti, hogy teljes hozzá nem értés.
Hibázni a legjobbak is tudnak, ahhoz nem kell dilettánsnak lenni.
A letagadásnál pedig nyilván szerepe van annak, hogy mentse a bőrét, mégha tudta is hogy elb.szta.
Feltételezem, hogy a valóságban nem volt ennyire hülye, sem ő, sem sokan mások, mint a sorozatban.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: major » 2019. június 6., csütörtök 13:51

füst írta:
major írta:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Arról az útmutatóról beszélek, és sorról sorra haladva egymást kérdezték hogy ez mit jelent, azt még sose csináltam, emezt hogy kell, az meg micsoda.

Dyatlov - olyan emberről beszélünk aki mindvégig tartotta, hogy semmi rosszat nem csinált (ha jól tudom).
Hát ez az, ha jól tudod, akkor ilyen volt. Na ezt valószínűleg más szemszögből látják arrafele, nyilván igyekeztek a krémet kiválasztani egy atomerőműbe, mert a csernobili projekt a szovjet energiaipar egyik zászlóshajója volt. Az egyértelmű, hogy hibázott, az is, hogy próbálta hárítani a felelősséget. Az viszont már nem egyértelmű, hogy dilettáns volt-e. Ez vagy így volt, vagy nem, de ilyennek volt ábrázolva. A sorozatnak jól áll.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
25 éves volt az operátor, 6 hónapos munkatapasztalattal és rábíztak egy Safety-tesztet amin már 4x elbuktak. Azért nem egy termosztát csavargatásáról van szó, attól még hogy le kell menni 700MW-ra az ahogy a végén kiderült nem csak egy gomb csavarásból áll legalábbis a következmények amikkel számolni kell nem, szóval az értetlenkedés fakadhat ebből is.


Az én olvasatomban ha valaki hibázott + letagadta bebizonyosodott, hogy minden biztonsági előírást figyelmen kívül hagyott és még így is ártatlannak tartja magát az azért ebben a helyzetben eléggé közel van a dilettánshoz. Ha jól tudom egyébként Dyatlov életében ez már a második ilyen jellegű katasztrófa volt - talán leolvadás vagy részleges leolvadás volt egy másik katonai kutatásánál de hogy ott milyen pozícióban volt azt már nem tudom.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 13:38

major írta:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Arról az útmutatóról beszélek, és sorról sorra haladva egymást kérdezték hogy ez mit jelent, azt még sose csináltam, emezt hogy kell, az meg micsoda.

Dyatlov - olyan emberről beszélünk aki mindvégig tartotta, hogy semmi rosszat nem csinált (ha jól tudom).
Hát ez az, ha jól tudod, akkor ilyen volt. Na ezt valószínűleg más szemszögből látják arrafele, nyilván igyekeztek a krémet kiválasztani egy atomerőműbe, mert a csernobili projekt a szovjet energiaipar egyik zászlóshajója volt. Az egyértelmű, hogy hibázott, az is, hogy próbálta hárítani a felelősséget. Az viszont már nem egyértelmű, hogy dilettáns volt-e. Ez vagy így volt, vagy nem, de ilyennek volt ábrázolva. A sorozatnak jól áll.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: major » 2019. június 6., csütörtök 13:26

füst írta: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Na jó, de azért az mégiscsak túlzás, hogy Dyatlovnak egyetlen értelmes mondata nem volt. Vagy hogy az üzemmérnökök egy pár oldalas útmutatót nem tudtak értelmezni, és egymást kérdezgették. Már akinek az volt a feladata, mert az irányítóteremben dolgozó többi mérnök még annyit sem tudott hozzájárulni mint egy szobanövény.
Értem, hogy érzékeltetni akarták az emberi hiba jelentőségét, de nagyon sok karakter le lett butítva. Egy kézen meg lehet számolni, hogy melyik szerepőknek volt végig logikus gondolkodása meg értékrendje, és kb. ugyanennyinek volt helyén a moralitása is. Ez a sorozaton semmit sem ront, végig marhára élvezhető volt.
Viszont azt abszolút megértem, hogy ez sokaknak sérti az önérzetét a szovjet utódállamokban.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Arról az útmutatóról beszélsz amiben ki vannak húzva dolgok de azt mondják azt is meg kell csinálni? :D .
Mérnöki munkát végzek, had ne mondjam, hogy egy rossz specifikáció értelmezése hány plusz napot (hetet) jelent, nem hogy órák.
Dyatlov - olyan emberről beszélünk aki mindvégig tartotta, hogy semmi rosszat nem csinált (ha jól tudom).
Egyébként amikor itt az irodában valakit jól letolnak elég sokunk szobanövényként hallgat, nem nagyon látom az igazság bajnokait előbújni pedig most igazán nem tart semeddig új munkát találni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 13:12

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Na jó, de azért az mégiscsak túlzás, hogy Dyatlovnak egyetlen értelmes mondata nem volt. Vagy hogy az üzemmérnökök egy pár oldalas útmutatót nem tudtak értelmezni, és egymást kérdezgették. Már akinek az volt a feladata, mert az irányítóteremben dolgozó többi mérnök még annyit sem tudott hozzájárulni mint egy szobanövény.
Értem, hogy érzékeltetni akarták az emberi hiba jelentőségét, de nagyon sok karakter le lett butítva. Egy kézen meg lehet számolni, hogy melyik szerepőknek volt végig logikus gondolkodása meg értékrendje, és kb. ugyanennyinek volt helyén a moralitása is. Ez a sorozaton semmit sem ront, végig marhára élvezhető volt.
Viszont azt abszolút megértem, hogy ez sokaknak sérti az önérzetét a szovjet utódállamokban.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: major » 2019. június 6., csütörtök 12:56

füst írta: Túlzásnak érzem, viszont annyiban megértem a felháborodást, hogy a sorozat szereplőinek 80%-a síkhülye volt, még a mérnökök között is. Ez nyilván sérti az önérzetet ott Putyinéknál.
A baleset menete, háttere és körülményei nagyon hitelesen be lettek mutatva. És noha nagyon komoly szerepet játszott az emberi hiba az eseményeknél, az tényleg túlzás, hogy a szereplők túlnyomó része komplett idiótaként lett bemutatva.
Szerintem nagyon nincs így, senki sincs idiótaként feltüntetve. Ha arra gondolsz, hogy nem hittek a méréseknek meg hogy felrobbant, akkoriban ténylegesen úgy tartották, hogy egy RBMK atomreaktor nem tud felrobbanni (ahogy a sorozat hangsúlyozza is). Az pedig a legemberibb reakció, hogy tagadod - ilyen nem történhetett - amikor fatális hiba történt. Dyatlov is azért merte ilyen instabil helyzetbe hozni a magot mivel szentül hitte, hogy van egy gomb amivel mindent leállíthat.
Az emberekről meg mindent elmond mennyire képben se voltak milyen következményei lehetnek, hogy a vasúti hídon bámészkodók ténylegesen ott voltak, nem filmes hatáskeltés.
Ez nem 2019, az akkori rendszerben igenis féltetted annyira az állásod, egzisztenciád hogy ha utasítottak bizony megcsináltad (szerintem még ma is sok helyen így működik), az utolsó részben szépen ki is fejtették hány mérnök ellenezte sőt írásos megerősítést is kértek az utasításokról de végső soron megcsinálták, mert ha te nem csinálod meg kitesznek és majd valaki szépen végrehajtja a parancsot / utasítást a te karriered meg szépen összetörik.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 12:17

Túlzásnak érzem, viszont annyiban megértem a felháborodást, hogy a sorozat szereplőinek 80%-a síkhülye volt, még a mérnökök között is. Ez nyilván sérti az önérzetet ott Putyinéknál.
A baleset menete, háttere és körülményei nagyon hitelesen be lettek mutatva. És noha nagyon komoly szerepet játszott az emberi hiba az eseményeknél, az tényleg túlzás, hogy a szereplők túlnyomó része komplett idiótaként lett bemutatva.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. június 6., csütörtök 11:32

https://index.hu/kultur/media/2019/06/0 ... o_sorozat/

Elkepeszto. :lol:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. június 6., csütörtök 1:36

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egyetlen negativumkent a kitalalt noi karaktert tudom csupan felhozni, Homlyuk vagy mi a neve. Amikor csibalsz egy valos torteneseken alapulo sorozatot, mindenrefigyelsz h a leheto legppntosabb legyen, csinalsz egy ilyent, csak mert most a noket kell nyomatni. Ha nem tudnam teljesen rendben lenne, de sajnos tudom h ot csak kitalaltak

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. június 6., csütörtök 0:47

Ah, amugy kurvajo, csak az igazi faszarcuak tudnak/akarnak belekotni.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: sebydani » 2019. június 6., csütörtök 0:29

Jöhet, éhezik a nép egy minőségi Faust kritikára! :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. június 6., csütörtök 0:23

Caraway írta: Mondjuk ilyet meg nem lattam imdbn, utolso resz 10.0-n all 18 ezer szavazat utan.
Ez mennyire beteg. :salute:

Nekem meg hatra van ket resz, aztan jovok es szetszedem. :mrgreen:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: sebydani » 2019. június 5., szerda 23:29

Lenyűgöző tényleg. Teljesen jogosan van odáig érte mindenki. :salute:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: Caraway » 2019. június 5., szerda 23:29

Mondjuk ilyet meg nem lattam imdbn, utolso resz 10.0-n all 18 ezer szavazat utan.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Sorozatok, TV műsorok

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2019. június 5., szerda 11:19

Chernobyl tényleg top, nem nagyon tudok én sem belekötni.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem a negyedik rész volt a legnyomasztóbb, kurva klisés meg minden, de még mindig nehezen élem meg mikor kutyákat-macskákat ölnek meg, még ha film akkor is. :'( :x
Love football, hate antifa.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég