OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 22:12

Nagyvonalakban, azzal tisztában voltam, hogy egy echte világháborús magyar katonai temetőt akartak felújítani, és román-magyarrá átalakítani, és az ortodox vallás szerint felszentelni.
Ezt próbálták megakadályozni a székelyek, több kérelmet nyújtottak be, később nemzetközi szinten is próbáltak egy német székhelyű katonai temetőkkel foglalkozó egyesületnél. A románok azonban nem vártak az ítéletig, vagy addig, hogy mások is megvizsgálhassák a dolgot, hanem kötötték az ebet a karóhoz. A végső elkeseredés egy élőlánc formájában valósult meg.
És itt jegyezném meg, hogy a magyar fél hozzájárulása nélkül nem módosíthatnak katonaitemetőt egy államközi megegyezés szerint, de már mindegy, megtörtént.
Vagy kimaradt valami?

Ennyi előzményről tudok, ma pedig szépen odament egy ünneplő tömeg, hazazavarták a székelyeket, kitépkedték a fakereszteket, és tartottak egy misét.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. június 6., csütörtök 22:00

füst írta: Na mindegy, azt hiszem túl hevesen reagáltam a dologra, kiváncsi leszek a fejleményekre.
Az elozmenyeket is kovetted?

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 21:56

Igen, itthon is vannak idióták. Az általánosítás hiba volt, igazad van.

Bár sokkal jobban magamba néznék, ha a zsidó temetőben nem 2-3 féreg, hanem százas nagyságrendű harsogó tömeg csinálta volna ezt, a magyar rendőrség asszisztálásával, az imádkozó zsidók kiüldözésével, és mindenek előtt azzal, hogy kiprovokálja a helyi önkormányzat, mondjuk azzal, hogy a zsidó temetőbe más felekezet tagjait helyezi örök nyugalomra a többszöri kérelmezés ellenére.
Na mindegy, azt hiszem túl hevesen reagáltam a dologra, kiváncsi leszek a fejleményekre.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. június 6., csütörtök 21:39

füst írta: Akkor mondhatnál példát is akár. :)
Tessék. (3 másodperces google keresés eredménye)
Ja, és nagyon messze vannak a románok a szívem csücskétől, sőt. Csak az általánosítás szúrta a szemem. Mint írtam, idióták mindenhol vannak, és lesznek. Itthon is. Jó sok.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 21:32

Akkor mondhatnál példát is akár. :)

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. június 6., csütörtök 21:31

Valóban, magyarok még soha semmi hasonlót nem csináltak. :shutup:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 21:30

Én még nem hallottam olyanról, hogy tömegesen, szitkozódva tépik ki a más nemzethez tartozó sírokból a fakereszteket a magyarok. De egye kutya, elkapkodtam, olyanok mint mi, nálunk is előfordulhatna.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. június 6., csütörtök 21:25

Nyilván gusztustalan, de ez olyan mintha azt írnád, derék egy nép a magyar miután szétverték a nagyszombati stadiont. Kár lenne általánosítani, retardált idióták mindenhol vannak.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 21:15

Ja, bocsánat, nem tudtam hogy az index nem írt róla. :D

https://www.facebook.com/tamassandor196 ... 832286796/

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... GPSHNq3jES

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2019. június 6., csütörtök 21:08

füst írta: Derék nép a román. Egy kis halottgyalázás mi az.
Ilyenkor sokat segítene a kommented értelmezéséhez, hogy mire gondolsz. Egy cikk, vagy bármi. :hmmm:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. június 6., csütörtök 20:55

Derék nép a román. Egy kis halottgyalázás mi az.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2019. június 6., csütörtök 15:03

Kis update: kiszívtam a vizet (nem szájjal :mrgreen: ) a zuhanyzó összefolyóból, vakuval lefotóztam jó minőségű géppel. ott tuti nincs repedés, teljesen ép az egész. most akkor marad vagy az illesztés (és szedhetem szét a járólapot, de legalább csak icipici területen) vagy valahol a szilozás nem megfelelő, esetleg annyira szétázott a töréskor, hogy még mindig kívülről kapja a nedvességet. esetleg párátlanító készülék nem segítene? :hmmm:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. június 5., szerda 22:56

kecsu10 írta: Srácok!

Nagyon off az offban, de mint régi madridista fórumozó úgy gondolom itt őszinte véleményeket fogok kapni. Szóval új helyre fogok költözni, egy új közösséget fogok vezetni mint lelkész. Ők kerestek meg, ők hívtak meg. De ettől függetlenül lehet (valószínű), hogy valakit zavarni fog a roma származásom. Úgy gondolom, hogy jobb ezt a fajta lufit kidurrantani az elején, s őszintén objektívan, nyíltan elmondani, hogy mennyi ilyet kaptam már azért amiért én semmit nem tettem, s nyilván megértem, (jogosan) akinek rossz véleménye van a romák többségéről, de ez esetemben nincs így, azért is állok itt, mert bizalmat szavaztak stb. Jól gondolom, hogy ezzel kiveszem az élét, már amennyire lehet persze, mintha hagyom, hogy menjen majd a susmus a háttérben? Köszi az őszinte reflexiókat!
Rosszindulatú és jóindulatú ember is van mindenhol.

Szerintem az ember feladata, hogy észre vegye a jót, konstatálja azt és igyekezzen megőrizni.

Ami rossz, a Te esetedben a rosszindulatú emberek, azt hamar észre kell venni és igyekezni csírájában elfolytani.Nem lehet elfogadni a faszságokat, harcolni kell ellenük.

Viszont ha valaki kapásból a roma származásod miatt utálni fog és nem is ad esélyt arra, hogy megismerjen Téged és totál hülye azt nem fogod tudni megváltoztatni, az az első hibádra vár csak. Ilyenek lesznek mindig. De ez csak egy szűk réteg.

A normális ember látni fogja még ha előítéletes is esetleg, hogy Te jó ember vagy és változtatni fog a tézisein. A normálisak meg simán örülni fognak, hogy egy jó fej lelkész jött. :)


Én mint egy másik országban bevándorlóként megéltem egy rakat rasszista szarságot. Könyvet tudnék róla írni. Ezt az ember sosem érti meg, amíg nem éli meg személyesen. Én nem tudtam megérteni.

Viszont a munkámmal és a személyiségemmel mindig, mindenhol el tudtam magam fogadtatni és két országban tudom magam otthon érezni. A direktbe idiótákat meg leszarom.

Szóval megértelek, de minden rendben lesz! :)

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2019. június 5., szerda 22:02

Realista24 írta:
kecsu10 írta: Köszönöm!

Nyilván lesz aki ez miatt nem fog járni esetleg, (bár minden személyi változásnál ez van egyébként), de azért azt tapasztalom, hogy a polgári, értelmiségi réteg körében, pláne a fiataloknál azért ez máshogy megy. Vezettem 30 fős ifjúsági csoportot, s nekik fel sem tűnt, hogy roma vagyok. Nem az érdekelte őket. :)
Sztem többen nem kedvelnenek azert mert Real drukker vagy, mint azért mert roma. :kalapos:
Ezekkel a srácokkal néztünk meccset. Sok volt a madridista közöttük. :kalapos:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. június 5., szerda 21:59

kecsu10 írta: Köszönöm!

Nyilván lesz aki ez miatt nem fog járni esetleg, (bár minden személyi változásnál ez van egyébként), de azért azt tapasztalom, hogy a polgári, értelmiségi réteg körében, pláne a fiataloknál azért ez máshogy megy. Vezettem 30 fős ifjúsági csoportot, s nekik fel sem tűnt, hogy roma vagyok. Nem az érdekelte őket. :)
Sztem többen nem kedvelnenek azert mert Real drukker vagy, mint azért mert roma. :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2019. június 5., szerda 21:56

Köszönöm!

Nyilván lesz aki ez miatt nem fog járni esetleg, (bár minden személyi változásnál ez van egyébként), de azért azt tapasztalom, hogy a polgári, értelmiségi réteg körében, pláne a fiataloknál azért ez máshogy megy. Vezettem 30 fős ifjúsági csoportot, s nekik fel sem tűnt, hogy roma vagyok. Nem az érdekelte őket. :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62793
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. június 5., szerda 21:53

kecsu10 írta: Srácok!

Nagyon off az offban, de mint régi madridista fórumozó úgy gondolom itt őszinte véleményeket fogok kapni. Szóval új helyre fogok költözni, egy új közösséget fogok vezetni mint lelkész. Ők kerestek meg, ők hívtak meg. De ettől függetlenül lehet (valószínű), hogy valakit zavarni fog a roma származásom. Úgy gondolom, hogy jobb ezt a fajta lufit kidurrantani az elején, s őszintén objektívan, nyíltan elmondani, hogy mennyi ilyet kaptam már azért amiért én semmit nem tettem, s nyilván megértem, (jogosan) akinek rossz véleménye van a romák többségéről, de ez esetemben nincs így, azért is állok itt, mert bizalmat szavaztak stb. Jól gondolom, hogy ezzel kiveszem az élét, már amennyire lehet persze, mintha hagyom, hogy menjen majd a susmus a háttérben? Köszi az őszinte reflexiókat!
Teljesen nem tudod kivenni, de mindenképpen jó ez a hozzallas.

Akin úgy látod hogy zavarja, beszélgess el külön esetleg. Nem tudható hogy miért érez esetleg negatívan a romák iránt. Lehet rossz tapasztalat, emlék. Azon nem feltétlenül tudsz változtatni, de ha általános előítélet, azon könnyen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2019. június 5., szerda 21:50

RealMadridFanatic írta: Mondanám, hogy igen, de félek, hogy a mai világban így is várható rosszindulat. Viszont tompítani biztosan tudod, ennél korrektebb "stratégiát" nem tudnék mondani. Kitartást kívánok, és remélem rámcáfol a közösség, ahová tartasz.
Köszönöm szépen! A vezetőség, akik megkerestek elmondta, hogy egy emberként fognak mellettem állni, de erre készüljek fel és kezeljem jól, mert néha közülük aki erdélyi az is "román "... Viszont ők a tehetségem alapján választottak engem, s nem érdekli őket a származás. Egy falu kb 1800 fős település. Egyébként soha nem volt kisebbségi érzésem, maximálisan magyarnak tartom magam, sőt, nagyon is annak... Büszke vagyok rá, nem tartom magam áldozatnak. Persze rosszul esik amikor idegen helyen éreztetik velem ennek a negatív oldalát, de ahol ismernek, ott nincs ilyen gond. Másképp nem jutottam volna idáig. Jókat mondtok, tényleg köszönöm! :)

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2019. június 5., szerda 21:45

kecsu10 írta: Srácok!

Nagyon off az offban, de mint régi madridista fórumozó úgy gondolom itt őszinte véleményeket fogok kapni. Szóval új helyre fogok költözni, egy új közösséget fogok vezetni mint lelkész. Ők kerestek meg, ők hívtak meg. De ettől függetlenül lehet (valószínű), hogy valakit zavarni fog a roma származásom. Úgy gondolom, hogy jobb ezt a fajta lufit kidurrantani az elején, s őszintén objektívan, nyíltan elmondani, hogy mennyi ilyet kaptam már azért amiért én semmit nem tettem, s nyilván megértem, (jogosan) akinek rossz véleménye van a romák többségéről, de ez esetemben nincs így, azért is állok itt, mert bizalmat szavaztak stb. Jól gondolom, hogy ezzel kiveszem az élét, már amennyire lehet persze, mintha hagyom, hogy menjen majd a susmus a háttérben? Köszi az őszinte reflexiókat!
Fúú, nehéz kérdés, mert ezt embere válogatja. Én nagyon támogatom az őszinteséget, és szerintem ezt nyugodtan elmondhatod az elején, de semmiképp ne ragozd túl. Szerintem az emberek többsége olyan, hogyha azt látja, hogy nem érzed magad másnak, ő se fog rád különbként tekinteni származástól függetlenül.

Ami szerintem fontos, hogy ne érezzék úgy az emberek, hogy sajnáltatnád magad, így csak megemlíteném maximum nagy röviden. Az is lehet, hogy beleszőném a helyedben a saját történetedbe, amikor mesélsz magadról a híveknek, hogy roma családban nőttél fel és ennyivel letudnám. Azt szerintem én nem fejtegetném, hogy reméled ez nem zavar senkit.

Ha te ezt természetesnek veszed, ők is annak fogják venni, később meg úgyse ez alapján fognak megítélni, hanem a közösségért végzett munkadért.

Azt lehet tudni, hogy mekkora településről van szó?
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. június 5., szerda 21:42

Mondanám, hogy igen, de félek, hogy a mai világban így is várható rosszindulat. Viszont tompítani biztosan tudod, ennél korrektebb "stratégiát" nem tudnék mondani. Kitartást kívánok, és remélem rámcáfol a közösség, ahová tartasz.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég