OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
mexes
Hozzászólások: 786
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mexes » 2019. június 25., kedd 14:23

Szerintem csak írj vissza hogy a kifizetett 60darabot kaptad ... :) Köszönöd de tévedés lehet.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2019. június 25., kedd 13:55

'shutterisland írta: mondjuk azt is jelezhettek volna a rendeles leadasakor, hogy min. rendelheto mennyiseg 100 darab, ha az a legkisebb kiszereles.
szoval szerintem is az o saruk.
Semmi minimum követelés nem volt.
Nekem már az is szarul jött ki, hogy nem közöltek semmilyen szállítási költséget, nem kaptam emailt arról, hogy mennyi lesz és hogy összekészítették-e egyáltalán a csomagot, hanem más nap már jött a postától az email 3600 forinttal nagyobb összegről, amiről telefonhívást követően derült ki, hogy az postaköltség...a szomszédnak már ezt is nehezen adagoltam be, hogy majdnem 4k a postaköltség :roll:

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. június 25., kedd 13:54

Mit lehet ezen ennyit rugózni?! 60-at rendeltél, 60-at fizettél, 60-at küldtek. Ennyit lehet bizonyítani. A többit magasról...

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. június 25., kedd 13:45

mondjuk azt is jelezhettek volna a rendeles leadasakor, hogy min. rendelheto mennyiseg 100 darab, ha az a legkisebb kiszereles.
szoval szerintem is az o saruk.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2019. június 25., kedd 13:14

Santi írta: Egyébként jogos a kérdés. Ha mindenhol 60-al szerepel honnan szedik, hogy 100-at küldtek ki? És hogy fogják bizonyítani ezt?
Azt, hogy 100-as a kiszerelés az nem bizonyítási alap. Akinek kell a kiskertjébe vagy 10-15 darab, annak is 100-at küldenek, mert annyi a kiszerelés? Szerintem ez netto baromság. Olyan mintha kérnél egy sört és elédbasznának egy zsugorral, mert 24-es a kiszerelés. :lol:
Én sem értem az egészet... ha lusták voltak szétszedni, és valóban 100-at küldtek, vessenek magukra. Mindenesetre ha találkozol olyan hellyel, ahol így adják a sört, szóljál :mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. június 25., kedd 13:09

Egyébként jogos a kérdés. Ha mindenhol 60-al szerepel honnan szedik, hogy 100-at küldtek ki? És hogy fogják bizonyítani ezt?
Azt, hogy 100-as a kiszerelés az nem bizonyítási alap. Akinek kell a kiskertjébe vagy 10-15 darab, annak is 100-at küldenek, mert annyi a kiszerelés? Szerintem ez netto baromság. Olyan mintha kérnél egy sört és elédbasznának egy zsugorral, mert 24-es a kiszerelés. :lol:

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2019. június 25., kedd 13:01

Santi írta: Ha mindenhol 60 szerepel nemtudnak mit csinálni. Nem követelhetik, hogy fizesd ki a 40-et csak felajánlhatják, hogy "bocs elbasztuk, 100-at küldtünk, a mi hibánkból, de ha kifizeted maradhat, ha nem akkor elhozatjuk". Nem tudom milyen értéket képsivel 40 karó, de nem hiszem, hogy ezért ki fognak menni, hogy visszavigyék.
Pláne, hogy az enyém abból 10 db volt, ő elhasznált X darabot, odaadott X darabot, az életben nem találják már meg. Amúgy azt hiszem 210 ft / db volt.

Most akkor vagy kifizetem vagy elviszik saját költségen? De ha 60 szerepel a számlán, akkor milyen jogon jönnének ki?

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. június 25., kedd 12:58

Ha mindenhol 60 szerepel nemtudnak mit csinálni. Nem követelhetik, hogy fizesd ki a 40-et csak felajánlhatják, hogy "bocs elbasztuk, 100-at küldtünk, a mi hibánkból, de ha kifizeted maradhat, ha nem akkor elhozatjuk". Nem tudom milyen értéket képsivel 40 karó, de nem hiszem, hogy ezért ki fognak menni, hogy visszavigyék.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2019. június 25., kedd 12:46

Semmit. Rajtad múlik, hogy felajánlod-e, hogy a 40 darabot elvihetik saját költségen.
Értem, köszönöm a válaszokat. Én magamtól felajánlottam volna, ha magamnak rendeltem volna, de a szomszéd 80 éves néninek ment, aki már beszurkálta a földbe őket, ráadásul tuti, hogy nem számolták meg, és én sem, Így azt sem tudom, hogy tényleg 100 db volt-e. Fejben már nincs 100%-ban otthon, a férje pedig 4 agyvérzésen túl van, szóval nem szívesen csesztetném őket ezzel.
Írd meg nekik, hogy azóta már tüzet raktál a karókból barca mezt égetni, úgyhogy elkéstek. :mrgreen:
Pont jókor szólsz, holnap lehet égetni :hmmm: :kalapos:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. június 25., kedd 12:43

Írd meg nekik, hogy azóta már tüzet raktál a karókból barca mezt égetni, úgyhogy elkéstek. :mrgreen:
Ha mindenhol 60 darab van, akkor szerintem se tudnak mit csinálni.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. június 25., kedd 12:40

Victor írta: Emailben benne van, hogy "mennyiség: 60 db", egyéb emailt nem kaptam, csak a postától, ott pedig nincsen benne, hogy mi és hány db. A kiküldött számlán is 60 db szerepel, akkor nem tudnak semmit csinálni, ugye?
Semmit. Rajtad múlik, hogy felajánlod-e, hogy a 40 darabot elvihetik saját költségen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2019. június 25., kedd 12:31

Emailben benne van, hogy "mennyiség: 60 db", egyéb emailt nem kaptam, csak a postától, ott pedig nincsen benne, hogy mi és hány db. A kiküldött számlán is 60 db szerepel, akkor nem tudnak semmit csinálni, ugye?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. június 25., kedd 12:26

Santi írta: Lehet nem jól fogalmaztamm
Mondjuk tegyük fel emailben kapja, abban szerepel a megrendelt mennyiség, először, hogy rendelését fogadtuk vagy valami ilyesmi, aztán rendelése beérkezett, aztán küldi az email hogy átadták a futárszolgálatnak abban mindben szerepelnie kell a megrendelt mennyiségnek és az összegnek. Attól az emailtől, hogy átadtuk a futárszolgálatnak elvileg megkötött szerződésnek számít. Ha ezekben az emailekben 60 van, de a számlán 100, akkor nyilván gebasz van, de ha már ezekben az emailekben is végig 100 szerepel, akkor jogos a követelés szerződés szerint.
Szerintem pont mindegy mi szerepel az emailekben, ha a rendelés során kifizetésre is kerültek a termékek. Mert a leírás alapján 60at kattintott a kosárba, 60at fizetett ki. Onnantól kezdve mindegy, hogy a cég mit küld emailben vagy futárral vagy mit nem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2019. június 25., kedd 12:22

Realista24 írta:
Santi írta: Illetve (bocs a dupláért), de még azt kellene megnézni, hogy mi szerepel a számlán, (megrendelésen, emailben, szerződésben stb.). Milyen mennyiségű karó és milyen ár.
Ha az van a szerződésben, hogy 60 karó X összeg, akkor nem követelhetnek tőled pénzt, max eljönnek a 40 karóért (de én még ilyet se láttam). Ha az van benne, hogy 100 karó Y összeg, de te X összeget fizettél ki, akkor jogosan kérheti a X és Y közötti különbözetet.
Hogy mi?
Ha 60-at rendelt és 60at fizetett, de a számlán 100 van, akkor miért kérik jogosan a különbözetet?
Szerintem pénzt nem követelhetnek vissza ha bizonyítani tudod hogy 60 rendeltél és a számlán amit kifizettél 60 db szerepel (mondjuk nem vagyok jogász). Ez egy logisztikai malőr...megesik az ilyen. Felkinalhatjak hogy vedd meg a többletet (mondjuk méltányos árat illik ilyenkor adni) vagy visszakerhetik a fölös árut és az ő költségükön elszállithatják. De csak akkor ha a cég bizonyítani tudja hogy a leszállított mennyiség több volt mint ami a számlán szerepel (ezt amúgy nem olyan egyszerű mert integrált rendszerek vannak ma már legtöbb helyt és a számla kiállításnál a fuvarlevel adatait és raktári készleteket is nézik... ). Haverom logisztikai cégnél menedzser ő mesél néha ilyen storykat...

Volt részben hasonló esetem 1+1 csomagolás volt és én csak egyet rendeltem és fizettem ki online... Tartottam 10 napig a cuccot nem kaptam semmi jelzést aztán el is ajándékoztam a plusz cuccot. Ez már egy éve és azóta se keresett a kutya se.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. június 25., kedd 12:10

Lehet nem jól fogalmaztamm
Mondjuk tegyük fel emailben kapja, abban szerepel a megrendelt mennyiség, először, hogy rendelését fogadtuk vagy valami ilyesmi, aztán rendelése beérkezett, aztán küldi az email hogy átadták a futárszolgálatnak abban mindben szerepelnie kell a megrendelt mennyiségnek és az összegnek. Attól az emailtől, hogy átadtuk a futárszolgálatnak elvileg megkötött szerződésnek számít. Ha ezekben az emailekben 60 van, de a számlán 100, akkor nyilván gebasz van, de ha már ezekben az emailekben is végig 100 szerepel, akkor jogos a követelés szerződés szerint.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62617
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. június 25., kedd 11:30

Santi írta: Illetve (bocs a dupláért), de még azt kellene megnézni, hogy mi szerepel a számlán, (megrendelésen, emailben, szerződésben stb.). Milyen mennyiségű karó és milyen ár.
Ha az van a szerződésben, hogy 60 karó X összeg, akkor nem követelhetnek tőled pénzt, max eljönnek a 40 karóért (de én még ilyet se láttam). Ha az van benne, hogy 100 karó Y összeg, de te X összeget fizettél ki, akkor jogosan kérheti a X és Y közötti különbözetet.
Hogy mi?
Ha 60-at rendelt és 60at fizetett, de a számlán 100 van, akkor miért kérik jogosan a különbözetet?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. június 25., kedd 11:23

Illetve (bocs a dupláért), de még azt kellene megnézni, hogy mi szerepel a számlán, (megrendelésen, emailben, szerződésben stb.). Milyen mennyiségű karó és milyen ár.
Ha az van a szerződésben, hogy 60 karó X összeg, akkor nem követelhetnek tőled pénzt, max eljönnek a 40 karóért (de én még ilyet se láttam). Ha az van benne, hogy 100 karó Y összeg, de te X összeget fizettél ki, akkor jogosan kérheti a X és Y közötti különbözetet.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. június 25., kedd 11:11

Fizesd ki a különbözetet, a szomszéd meg fizesse ki neked. Ha nem szúrta volna már le meg nem osztogatta volna már szét, akkor még lehetne mit tenni, így sztem már veszett fejsze nyele.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2019. június 25., kedd 11:08

Lenne egy SOS kérdés.

Rendeltem a szomszédnak netről növénykarókat, 60 db-ot. Most, 3 munkanappal később hívtak, hogy hát véletlen 100 darabot küldtek, mert százasával van csomagolva, és a különbözetet fizessem meg.

Nem tudom, hány darabot küldtek, a szomszéd pedig már beszúrta őket és adott az unokájának is, meg a mittudomén kinek is. Behajthatják ezt rajtunk, vagy mit lehet ilyenkor tenni?

Avatar
mexes
Hozzászólások: 786
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mexes » 2019. június 24., hétfő 12:23

Sziasztok,
Ha van néhány tippetek hogy kit érdemes az uborkaban Twitteren követni .... Megköszönöm :)

A tkaizer8 nevű sráccal mi lett?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég