OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. július 12., péntek 9:16

Meg tavaly nyaron volt hir, hogy Amerikanak nem tetszik, hogy az europai orszagok nem tartjak be azt a NATO hatarozatot, hogy a GDP 2%-at fegyverkezesre koltik.

Az meg hogy miert pont Nemetorszagtol? Nem veletlenul valasztotta a BMW pont Debrecent, meg hat a nepparti tagsag sincs ingyen.

Romaniaban is 1-2 hete volt hir, hogy 4 uj hadihajot vasarolnak francia cegektol fejenkent 300 millio euroert. Eddig a hollandok mellett a franciak elleneztek Romania schengeni csatlakozasat, de van egy olyan erzesem, hogy a franciak velemenye azota megvaltozott.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. július 12., péntek 9:08

Akkor egy vicc a NATO, mert kötelezettséget vállaltunk, hogy a GDP 2%-át védelemre költjük. Ez van.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. július 12., péntek 8:46

órási vicc. full feleslegre mindig van cash.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. július 10., szerda 21:23

géza írta:
füst írta: Mondjuk nem tudom Berlinben vagy Londonban mennyire vitte fel az árakat a helyi CSOK.
Berlinben megduplazodtak az arak az elmult evtizedben, de a helyi vezetes (ami 3 parti koaliciobol all) ugy dontott hogy befagyasztjak a mostani arakat a kovetkezo 5 evre.
Ha jól tudom, Berlinben a lakások nagyrésze önkormányzati tulajdonban van, Pesten meg talán a lakások 4%-a?

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: OFF

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2019. július 10., szerda 20:59

Remy írta: Ha már téma Berlin. Jovo szombaton megyunk asszonnyal egy napra. Mennyire jarhato be gyalogosan a varos? Nézegettem a latvanyossagokat, nagyjabol 2 reszre van osztva. Én diktalom majd a tempot, de azert nyilvan nem futni akarunk. (mar amennyire egy egynapos turan vissza lehet fogni magad) :D
Hát, a főbb látványosságok között(Checkpoint Charlie,Alexander Platz, Brandenburgi kapu) érdemesebb S illetve U-bahnnal mozogni. Ha érdekel a zsidó emlékmű is, az nincs messze a Brandenburgi kaputól, az gyalog is teljesíthető, illetve a Reichstag is ott van nem messze.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. július 10., szerda 20:22

Ha már téma Berlin. Jovo szombaton megyunk asszonnyal egy napra. Mennyire jarhato be gyalogosan a varos? Nézegettem a latvanyossagokat, nagyjabol 2 reszre van osztva. Én diktalom majd a tempot, de azert nyilvan nem futni akarunk. (mar amennyire egy egynapos turan vissza lehet fogni magad) :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2019. július 10., szerda 16:20

füst írta: Mondjuk nem tudom Berlinben vagy Londonban mennyire vitte fel az árakat a helyi CSOK.
Berlinben megduplazodtak az arak az elmult evtizedben, de a helyi vezetes (ami 3 parti koaliciobol all) ugy dontott hogy befagyasztjak a mostani arakat a kovetkezo 5 evre.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. július 10., szerda 16:15

Süti írta: Győrben 10-15k-val ha olcsóbb. Egyetemi város, és Audi, majdnem pesti színvonalon tartja az árakat.
Szabályozni meg egészen nyugodtan lehetne. Üresen álló, ill. sokadik ingatlanra simán mehetne az adó. Persze az megint nem a szegényeket érintené, így nem érdek.
Az a különbség a győri és a BP-i albik között, hogy Győrben kb annyival olcsóbb plusz nem lelakott szemét kupacot, hanem a legtöbb esetben egy normális lakható lakást kapsz. Nagyon kevés olyat látni, ami putris, azok viszont olcsóak jóval.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: OFF

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2019. július 10., szerda 16:05

Békéscsaba 1 fokkal jobb, ha szerencséd van kifoghatsz albérletet 40-50-ért is, cserébe lófasz a fizetés. Ha mar netto 150-et keres valaki jónak mondható. Vicc kategória.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. július 10., szerda 15:52

Realista24 írta: Ahogy én írtam, fehérváron ugyanez a helyzet, de Győrben is és még sorolhatnám.
Pécs se jobb, cserébe viszont munka sincs. :lol: külföldi egyetemistak miatt iszonyat elborultak a lakasarak, alberlet.

Aki nem örököl, annak kuka. Kis túlzással rabaszott.

És akkor csodalkoznak, ha az emberek mennek kulfoldre melozni. :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. július 10., szerda 15:30

Győrben 10-15k-val ha olcsóbb. Egyetemi város, és Audi, majdnem pesti színvonalon tartja az árakat.
Szabályozni meg egészen nyugodtan lehetne. Üresen álló, ill. sokadik ingatlanra simán mehetne az adó. Persze az megint nem a szegényeket érintené, így nem érdek.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. július 10., szerda 14:51

Realista24 írta:
Jó, akkor plusz adalék, hogy Székesfehérváron sem kapsz olcsóbban, százezres város :lol: inkább sátraznék, mint ez.
Ezt sajnos nem tudtam, ez rosszabbul hangzik mint az enyém.

Amúgy nekem nincs gondom azzal, hogy lehet nem lesz lehetőségem saját ingatlanra..inkább az, hogy még az albérlet árak is brutál magasak.

Ráadásul az esetek 80%ában ilyen lakásokba futottam bele: https://ingatlan.com/xi-ker/kiado+lakas ... t/29661782

Annak ellenére, hogy ez még nagyrészt kinézetre vállalható, a konyha tökre megszokott jelenség. Mármint a "konyha"

"Nem kell mindenkinek Pesten lakni, vidéken is van élet. Ha mégis mindenki Pesten akar lakni, akkor viszont ez az ára."

Vidékről költöztem fel. 2 és fél - 2 és fél órákat utaztam 6 éven keresztül. Ha lett volna munka a közelben akkor eszembe se jutott volna egy teljesen zöldövezeti faluból kiköltözni.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2019. július 10., szerda 14:49

Kar ebbe belekavarni a kormányt akármilyen párttal ezek a pesti albérletek drágák lesznek így is úgy is. Ha már fehérvár meg Győr azért gondolom van 70-80ert is... Ott

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. július 10., szerda 14:44

füst írta: Nem kell mindenkinek Pesten lakni, vidéken is van élet. Ha mégis mindenki Pesten akar lakni, akkor viszont ez az ára.
Ahogy én írtam, fehérváron ugyanez a helyzet, de Győrben is és még sorolhatnám.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. július 10., szerda 14:42

Nem kell mindenkinek Pesten lakni, vidéken is van élet. Ha mégis mindenki Pesten akar lakni, akkor viszont ez az ára.
Ha a másik oldalt nézem, és lakást adnék ki pesten, nyilván én is megkérném az árát, mert meg lehet. Ezzel jár, hogy vonzó város Pest, ami még csak nem is egyedi, meret minden főváros ilyen. Mondjuk nem tudom Berlinben vagy Londonban mennyire vitte fel az árakat a helyi CSOK.

Én a napokban mértem érintésvédelmet Rózsadombon egy 5 lakásos társasházban. Felsőszint Penthouse 350 millióért, alatta ugyanaz az illető vett meg 2 lakást és egybenyitotta 180-180-ért, a legalsó szinten pedig volt 1-1 lakás, 150-ért keltek el. Fájt a szívem rendesen, miközben én épp azon vacillálok hogy leköltözzek Kecsóra. :D

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. július 10., szerda 14:32

Pedig sokaknak nincs más opciója. Undorító, de 0 szabályozás mellett nem meglepő.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. július 10., szerda 14:28

Persze, hogy vicc az egész. Haverom most költözött fel br. 150-nel fog többet kapni, aztán szarabbul jár. 2011 óta kb megduplázódtak az árak, a fizetések meg nem és a kormánynál senkit se zavar, mert a CSOK miatt dübörög az építő ipar, telnek a haverok zsebei miközben az átlag ember nem tud lakáshoz jutni, mert a garzon, 1,5, 2, 2,5 szobás lakások kicsik a nagy családosoknak, a nagyobbak meg már 70 millák. :lol: Legalább nincs migráns és Lölő már mindent felvásárol és mindenhez is ért.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. július 10., szerda 14:20

kierkegaard írta: Én inkább úgy vettem le, hogy a 130-140e nem tartozik bele a meggazdagodás kategóriájába.

ami értelemszerűen így is van. költői túlzás volt. Engem mérhetetlenül felbosszantott a budapesti albérlet piac helyzete és nagyon ritka volt az, hogy láttam jó árérték arányban használható albérletet.

Én most 120+rezsiért bérlek egy 37 m2 lakást. Munkatársam 70+rezsiért bérel egy 55m2 lakást a közelünkben. Különbség: 3évvel előbb költözött fel.
Jó, akkor plusz adalék, hogy Székesfehérváron sem kapsz olcsóbban, százezres város :lol: inkább sátraznék, mint ez.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. július 10., szerda 14:19

akkor félreértettél. nevetségesen drága.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. július 10., szerda 14:15

Én inkább úgy vettem le, hogy a 130-140e nem tartozik bele a meggazdagodás kategóriájába.

ami értelemszerűen így is van. költői túlzás volt. Engem mérhetetlenül felbosszantott a budapesti albérlet piac helyzete és nagyon ritka volt az, hogy láttam jó árérték arányban használható albérletet.

Én most 120+rezsiért bérlek egy 37 m2 lakást. Munkatársam 70+rezsiért bérel egy 55m2 lakást a közelünkben. Különbség: 3évvel előbb költözött fel.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 44 regisztrált és 0 vendég