Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 15., kedd 10:33

___Samy___ írta: Apple nem kell, nem élek vele :mrgreen:

Nekem eddig egy Huawei Band 2 Pro volt, csak sajnos egy szíjcsere során szembesültem azzal, hogy az egyik csavar a víz miatt belerohadt a karkötő szélébe, és képtelenség kiszedni. Így gondoltam váltok okos karkötőről okos órára, de már én is gondolkoztam rajta, hogy annyit nem ér, amennyiért árulják őket.
Ja egy kicsit olyan az okosóra téma, hogy hűűűűhaaa ez miket tud, de én nem tudom kihasználni. Bár azért van pár dolog, ami hasznos, de árértékben lehet megbukik a dolog. Galaxy Watch amúgy nagyon csecse élőben és tudásra is.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. október 15., kedd 9:42

Fura kerdes ez, hogy mennyit er. Alapbol nyilvan draga az Apple Watch pl (nekem series3 van), de egy minosegi karora talan meg dragabb is (foleg ha orabuzi vagy :lol: szerencsere en nem ), igy szerintem szive joga mindenkinek. En imadom, es sokat konnyitett nehol az eletemen, amik mondjuk olyan problemaknak tunnek amikkel nem feltetlenul kene elni, de hat errol szol a fogyasztoi tarsadalom. :mrgreen: Viszont ha nem iPhoneod van, nyilvan felesleges kifizetni, szerintem nem is kommunikalna megfeleloen.

Az akksi jo kerdes, szerintem egyik sem birja ket napig ha egesz nap hasznalod mindenfele dologra. Nekem edzesnapon altalaban tolteni kell ha nem akarom, hogy masnap napkozben megbaszodjon, de amugy minimal hasznalat mellett siman birjak, plusz a legtobben gyorstoltes van, fel ora alatt felnyomja aztan mehetsz tovabb.

A kornyezetemben Samsung Galaxy watch es a Vivosmart az, ami megy es amit dicsernek, utobbit nem ismerem egyaltalan, Samsungot meg soha semmiben nem vennek.

Meg semmi sznobsag es fanboysag, de szerintem az Apple watchon kivul mindegyik kurva undorito ahogy kinez, de ez egyeni velemeny.

Nem sokat segithettem, igy visszaolvasva. :mrgreen: Talan a Galaxyvel nem tudsz melleloni, ha androidra szanod a cuccost.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. október 15., kedd 9:35

Nekem nemrég ajánlgattak egy Samsung Gear Sportot féláron, de rájöttem, hogy még úgy sem kell. Van egy filléres Xiaomi MiBandem, nekem az pont elég.
Én bringázni, meg úszni szoktam, egyikhez sem érzem, hogy kellene az okosóra. Mármint úszáshoz lehetne használni, de igazából minek.
Futáshoz is gondolom egy fokkal kényelmesebb lehet, mint a telefon, de mivel az ember már nem nagyon indul el sehova teló nélkül, oda is egy plusz kütyü lenne.
Jah, és amikor mondták, hogy 36 órát bírja ennek a Samsungnak az akksija, na akkor lettem 110%-ban biztos, hogy nem kell. Így is annyi szart kell töltögetni: teló, karkötő, laptop, ebook reader, szakállvágó, mondom még egy kütyü és megőrülök :lol:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. október 15., kedd 9:05

Hmm..hát szerintem gondold meg az órát ha csak nincs valami speciális igényed rá, mert nem igazán használja ki az ember.

Amúgy nekem Garmin Vivosmart 4-em van, mint lépésszámláló/okosóra hybrid.Iszonyatosan elégedett vagyok vele.

Nagyrészt mostanában csak azt hordom.Futáshoz tökéletes.Az appje nagyon jó.Az alvás mérője szintén stimmel.

Esetleg néz meg azt is, ha nem kimondottan óra kell.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. október 15., kedd 8:44

Apple nem kell, nem élek vele :mrgreen:

Nekem eddig egy Huawei Band 2 Pro volt, csak sajnos egy szíjcsere során szembesültem azzal, hogy az egyik csavar a víz miatt belerohadt a karkötő szélébe, és képtelenség kiszedni. Így gondoltam váltok okos karkötőről okos órára, de már én is gondolkoztam rajta, hogy annyit nem ér, amennyiért árulják őket.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. október 15., kedd 8:40

___Samy___ írta: Van köztünk olyan, aki okosórát használ vagy otthon van a témában? Lehet, hogy vásárolni szeretnék, csak nincs meg még a pontos darab.
Milyen okosórában gondolkodsz? Illetve melyik márkában?

Nekem egy Korábbi Apple Watch stainless steel van. Szeretem, kinézetre is szép.

De amúgy totál feleslegesnek tartom mert semmit nem csinálok vele, mint okosórával. Néha számot váltok Spotify-on vele..kb ennyi. Lépésszámlálóként használom futáshoz néha, de mióta van a Garmin lépésszámlálóm, azóta már arra sem.

Számomra nem lett egy forradalmi újítás az Apple Watch. Egy drága játékszer kb.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. október 15., kedd 8:37

Faust írta:
___Samy___ írta: Van köztünk olyan, aki okosórát használ vagy otthon van a témában? Lehet, hogy vásárolni szeretnék, csak nincs meg még a pontos darab.
Milyenben gondolkodsz?
Igazából három főbb kritérium lenne az alapdolgok mellett:
ne egy napos legyen az üzemidő
legyen benne nfc (bár azt nem tudom, hogy mennyire elterjedt már MO-n az órával való fizetés)
és legyen benne gps

Aztán azt sem bánnám, ha nem aranyáron jutnék hozzá :mrgreen:
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2019. október 15., kedd 6:09

csababarca írta: Sziasztok!
windows 10 alatt hogy tudom beállítani elsődleges videókártyát?
van egy integrált meg egy nvidia gtx 1050 benne, eszközkezelőben is látom, de ha bemegyek a kijelző beállításokba, akkor csak az integráltat mutatja.
vagy ha olyan programot használok automatikusan átáll?
régebbi win-ben át lehetett egyszerűen kapcsolni.
En ugy tudom, hogy atall.
ZIDANE

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. október 14., hétfő 23:03

___Samy___ írta: Van köztünk olyan, aki okosórát használ vagy otthon van a témában? Lehet, hogy vásárolni szeretnék, csak nincs meg még a pontos darab.
Milyenben gondolkodsz?

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. október 14., hétfő 22:10

Van köztünk olyan, aki okosórát használ vagy otthon van a témában? Lehet, hogy vásárolni szeretnék, csak nincs meg még a pontos darab.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. október 7., hétfő 10:46

Windows 10 alatt létezik olyan lehetőség, hogy a hazirendben megadott tiltasok mindegyik profilon érvényesek legyenek, kivéve a rendszergazda fiokot?

Mert a jelenleg megadott tiltasok a rendszergazdara is érvényesek.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. augusztus 13., kedd 19:17

Sziasztok!
windows 10 alatt hogy tudom beállítani elsődleges videókártyát?
van egy integrált meg egy nvidia gtx 1050 benne, eszközkezelőben is látom, de ha bemegyek a kijelző beállításokba, akkor csak az integráltat mutatja.
vagy ha olyan programot használok automatikusan átáll?
régebbi win-ben át lehetett egyszerűen kapcsolni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

ThePilgrim
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2019. augusztus 11., vasárnap 14:22

___Samy___ írta: Nekem 20-an kell fizetni, de ha most lemondom, akkor csak megint 20-at dobja fel. Hamarabbra szerettem volna.
Igen, sajnos úgy működik, hogy így egy pár napot ki kell húzni az ingyenes verzióval. Lemondod most, 20-án megszűnik a prémium előfizud, majd következő hónapban előfizetsz újra, addig használod az ingyenes verziót.

https://support.spotify.com/us/account_ ... ewal-date/

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. augusztus 11., vasárnap 13:26

Nekem 20-an kell fizetni, de ha most lemondom, akkor csak megint 20-at dobja fel. Hamarabbra szerettem volna.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

ThePilgrim
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2019. augusztus 11., vasárnap 13:16

___Samy___ írta: Spotifyon meg lehet valahogy változtatni a fizetési dátumot?
Elvileg nem, csak úgy, ha lemondod, és azon a napon újra előfizetsz, amelyiken szeretnéd, hogy számlázzanak.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. augusztus 11., vasárnap 11:13

Spotifyon meg lehet valahogy változtatni a fizetési dátumot?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: gunner » 2019. augusztus 1., csütörtök 20:09

Eddig az első nap tapasztalatai alapján egész jó. Max annyi, hogy nem indul az FM16, de utánanézek :D
"And my heart will leave you never."

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2019. augusztus 1., csütörtök 12:00

a win10-et teljesen újraírták, nem egy meglévő rendszert toldoztak, mint a vista-7-8-8.1 esetében, ezért sokkal stabilabb, biztonságosabb és rengeteg olyan funkcionalitás már beépített, ami korábban nem volt. a legjobb pedig, hogy lesz linux kernel támogatás hamarosan, szóval már komolyabb munkára is használható lesz :mrgreen:

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2019. augusztus 1., csütörtök 10:36

gunner írta: A Windows 10-et használja valaki? Éles a váltás a 8.1-hez képest? Lehet, hogy maradi vagyok, de most szeretnék váltani :D
én 7-ről váltottam 10-re.
az erőszakos frissítéseket leszámítva :roll: , nincs gond. de ha engedné a garancia már ma visszaváltanék a 7-re.

8.1-ről váltott az asszony. meg van elégedve.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. augusztus 1., csütörtök 10:05

gunner írta: A Windows 10-et használja valaki? Éles a váltás a 8.1-hez képest? Lehet, hogy maradi vagyok, de most szeretnék váltani :D
Szerezz be hozza egy SSD-t. Anélkül elég erdekes, úgy tudom.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég