Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. augusztus 19., hétfő 19:49

Jovic még be sem illeszkedett, nem hogy elegendő időt kapott volna. Az előszezont nem csináltuk jól, elég sok szempontból, igazából fogalmunk sincs ki mire képes, Hazard is ide jött a hurkáival, lassú, nincs formában, de bőven tudjuk mire képes. Ezeket az igazolásokat nem tartom rossznak, nagyobb bajom van vele, hogy a castillába hoztunk két olyan arcot, akik Vinicius és LV szintjét már most tudnák hozni. Utóbbi kettőt kölcsön és eladni kellett volna, a két fiatalt meg nyomatni. Ödegaardot is itt kellett volna tartani.
Kíváncsi leszek egyébként arra, hogy a kölcsönben levő játékosaink mennyire lesznek alapemberei az ottani sikereiknek, de szerintem bőven megállják a helyüket. Ha meg így lesz, jövőre lesz egy ingyen kp-sunk, bal védőnk, jobb védőnk, és a castillasok is jöhetnek.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: pheco » 2019. augusztus 19., hétfő 18:46

realistahuni írta:Korábban azt mondtam róla, hogy egy Suárez szint benne lehet maximum, de tisztán látszik, hogy nincs meg az a rámenősség ami a kapafogúban.
Tényleg Mariano semmivel nem rosszabb mint ez a szerb gyerek és lehet hogy pont az a 60 milla hiányzott volna egy elit kp-s igazoláshoz.
Gyulolom Suarezt, de azert o top csatar (volt). Ha csak megkozeliteni tudna Jovic mar jol jartunk vele.
Mariano tavaly konkretan elbotlott a labdakban a par goljan kivul. Par meccset adjunk Jovicnak, ahol esetleg kezdo vagy szimplan nem 10 percre all be.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2019. augusztus 19., hétfő 18:30

M1Ö írta:
Kerlon írta: .. Jovic szerintem bukta lesz és nekem sem teljesen idevaló, de ez van.
De ő is egyébként... Miért van már le írva? Lesznek góljai, tegyük fel "csak" 3 meccset hoz nekünk a bajnoksággba, meg mondjuk a bl-be egy kiélezett meccsen bepattan róla. Aranyat érhet, már megérte. Nem klasszis igazolásnak lett hozva.
Azért van leírva mert összefoglaló videók alapján is látszik a rengeteg hiányossága, pedig a videók ugyebár mindig pozitív irányba torzítnak. Korábban azt mondtam róla, hogy egy Suárez szint benne lehet maximum, de tisztán látszik, hogy nincs meg az a rámenősség ami a kapafogúban.
Tényleg Mariano semmivel nem rosszabb mint ez a szerb gyerek és lehet hogy pont az a 60 milla hiányzott volna egy elit kp-s igazoláshoz.
Love football, hate antifa.

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. augusztus 19., hétfő 17:35

M1Ö írta:
Kerlon írta: .. Jovic szerintem bukta lesz és nekem sem teljesen idevaló, de ez van.
De ő is egyébként... Miért van már le írva? Lesznek góljai, tegyük fel "csak" 3 meccset hoz nekünk a bajnoksággba, meg mondjuk a bl-be egy kiélezett meccsen bepattan róla. Aranyat érhet, már megérte. Nem klasszis igazolásnak lett hozva.
Jópár meccset végigseggeltem miatta. Erre ott van Mariano, nem kellett volna kiadni 60 milliót. A nyarunk legnagyobb hibája, hogy 200 millióért vettünk 4 játékost a padra (ebből 1ez gyakorlatilag az utánpótlás csapatba) és csak 1et sikerült a kezdőbe egy 100asért. Nagy luxus 50-60 milliókért cserejátékosokat vásárolni úgy, hogy a kezdővel már évek óta gondok vannak. Talán Mendy az, akit védeni lehet, de én félek tőle, hogy nem fogja bírni a teste, a posztot viszont tavaly Regu nagyon szépen lehozta a Castillából beugorva.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2019. augusztus 19., hétfő 17:05

korai bármelyik játékos vagy akár ZZ kritizálása. az előszezonból kiindulni fölösleges... sőt az első bajnokiból is. majd ha lement a pofozkodás a Sevilla-Atma-Barca trióval.

Jovic és Ferland is bőven jó lehet még, én bizakodó vagyok, főképp a franciával kapcsolatban. :)
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2019. augusztus 19., hétfő 16:56

Kerlon írta: .. Jovic szerintem bukta lesz és nekem sem teljesen idevaló, de ez van.
De ő is egyébként... Miért van már le írva? Lesznek góljai, tegyük fel "csak" 3 meccset hoz nekünk a bajnoksággba, meg mondjuk a bl-be egy kiélezett meccsen bepattan róla. Aranyat érhet, már megérte. Nem klasszis igazolásnak lett hozva.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. augusztus 19., hétfő 16:42

kiserik írta:
Kerlon írta:

A baj ott van, ha nem jottek volna, akkor meg azon sirsz, hogy Marcelonak nincs alternativaja, Benzeman meg alapbol. Aztan latjuk, hogy Karim felnő a feladathoz. Teljesen jol igazoltunk, de egy nyar alatt ennel tobbet nehez alkotni. Ceballost es Odegaardot nem kellett volna elengedni.
Nem először írod, hogy ezért sírnék. Ez nem igaz. Mendy helyett simán megelégedtem volna Reguval, Jovic helyett meg Felixxel. Többször is leírtam, hogy nálam Jovic semmilyen szinten nem alternatívája Karimnak, sőt Real szintén sincs. Felix viszont igen. Akár együtt Karimmal, akár egyedül tökéletes lett volna nekünk, főleg, ha még Mariano is itt marad. Ceballosért viszont nem sírok, csak Martinért.
Szerintem meg kellett Mendy és ennek idén az volt az ára, hogy Reguilonnak kellett kölcsönbe mennie, amivel ő csak jól járhat. A Marcelo-Regu elsőre is kevésnek tűnik, reméljük a francia nem lesz vak vágányon vagy parkoló pályán, mert Marcelo nagyon kevés... Jovic szerintem bukta lesz és nekem sem teljesen idevaló, de ez van. Félix gyerek meg 126 millióért azért elég nagy lutrinak tűnt, azok mellett, hogy komoly terepen nem bizonyított. Lásd Renato Sanchez.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2019. augusztus 19., hétfő 15:17

Ezt egyébként én sem értem, hogy a vett játékosok miatt van panasz. Szerintem teljesen rendben vannak, fognak még ők bizonyítani. Egyedüli hiba a kp megerősítése, de arra meg ki számíthatott előre, hogy a mit tom én 5 átigazolási listás játékosunkból 3 itt marad...
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. augusztus 19., hétfő 14:38

Kerlon írta:
kiserik írta:

A baj ott van, hogy Felix helyett vettünk egy Jovic-Mendy kettőst, amivel szerintem egy csöppet sem lettünk előrébb (illetve én Rodrygoban sem láttam még meg a 40+ millió eurót).
A baj ott van, ha nem jottek volna, akkor meg azon sirsz, hogy Marcelonak nincs alternativaja, Benzeman meg alapbol. Aztan latjuk, hogy Karim felnő a feladathoz. Teljesen jol igazoltunk, de egy nyar alatt ennel tobbet nehez alkotni. Ceballost es Odegaardot nem kellett volna elengedni.
Nem először írod, hogy ezért sírnék. Ez nem igaz. Mendy helyett simán megelégedtem volna Reguval, Jovic helyett meg Felixxel. Többször is leírtam, hogy nálam Jovic semmilyen szinten nem alternatívája Karimnak, sőt Real szintén sincs. Felix viszont igen. Akár együtt Karimmal, akár egyedül tökéletes lett volna nekünk, főleg, ha még Mariano is itt marad. Ceballosért viszont nem sírok, csak Martinért.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. augusztus 19., hétfő 12:26

Ceballos jó helyen van ott ahol. Ott legalább játszik, megkapja a szükséges szurkolói támogatást is amivel még nagyobb önbizalmat kaphat. Épp erre van most szüksége, hogy ne ragadjon meg egy inkább hátrafele passzolok játékosnak.

Zidane úgy is csak a padon hagyta volna penészedni.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. augusztus 19., hétfő 12:17

kiserik írta:
Kerlon írta: Ez a friss balhatved, hamar raerzett az Atletico vérre.

Félix ügyes gyerek, kiforrottabb jelenleg, de az arabol egy rakat tehetseget vettunk, akik akar el is erhetik idovel a szintjet. Vinicius mondjuk nem fogja ez 100. Mar a tavaly lendulete sincs meg, acsorog a labdan. Mondjuk a beszerzesi arat szerintem sokannkifizetnek, de meg keresni is lehetne rajta.
A baj ott van, hogy Felix helyett vettünk egy Jovic-Mendy kettőst, amivel szerintem egy csöppet sem lettünk előrébb (illetve én Rodrygoban sem láttam még meg a 40+ millió eurót).
A baj ott van, ha nem jottek volna, akkor meg azon sirsz, hogy Marcelonak nincs alternativaja, Benzeman meg alapbol. Aztan latjuk, hogy Karim felnő a feladathoz. Teljesen jol igazoltunk, de egy nyar alatt ennel tobbet nehez alkotni. Ceballost es Odegaardot nem kellett volna elengedni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. augusztus 19., hétfő 11:35

Fenoo írta: Szerintem inkább az a baj, hogy úgy vettünk egy rakat fiatalt, hogy igazából nem is akarjuk őket használni. A majd lesz belőlük valami hozzáállást látom.

Ugyan ez volt a helyzet Ceballos és Llorentével is. Megvettük őket, hogy aztán az egyik általában a keretbe se kerüljön, a másik meg havonta kapott 1 meccset. Meg se próbáltuk beépíteni őket csak attól a pár alkalomtól vártuk a csodát, hogy hátha hirtelen világklasszissá változnak. Így ennek nem sok értelme van szerintem.
Ez így van, lassan már olyanok vagyunk, mint az olaszok. Tesszük-vesszük a sok fiatalt, 35 fős keret, aztán mindent csinálnak csak nem játszanak szerencsétlenek.
Legjobb példa: Lunin. Egy ilyen kapusnak játszani kéne minden héten, erre nálunk 3. számú opció lenne max, aztán kölcsönadjuk, de legalább ot sem játszik.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: wxyz » 2019. augusztus 19., hétfő 11:16

kiserik írta:
A baj ott van, hogy Felix helyett vettünk egy Jovic-Mendy kettőst, amivel szerintem egy csöppet sem lettünk előrébb (illetve én Rodrygoban sem láttam még meg a 40+ millió eurót).
Mendy a legértelmesebb igazolásunk Kroos óta. Hiányposztra minőség, jó korban, korrekt áron. Zidanetól ez jó húzás volt.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. augusztus 19., hétfő 10:30

Fenoo írta: Szerintem inkább az a baj, hogy úgy vettünk egy rakat fiatalt, hogy igazából nem is akarjuk őket használni. A majd lesz belőlük valami hozzáállást látom.

Ugyan ez volt a helyzet Ceballos és Llorentével is. Megvettük őket, hogy aztán az egyik általában a keretbe se kerüljön, a másik meg havonta kapott 1 meccset. Meg se próbáltuk beépíteni őket csak attól a pár alkalomtól vártuk a csodát, hogy hátha hirtelen világklasszissá változnak. Így ennek nem sok értelme van szerintem.
Konkrétan ez a baj.

Atletico berakta kezdőbe a 18 éves játékost. Monaco és a PSG is berakta a kezdőbe.

El kell dönteni, hogy akarjuk-e használni őket vagy sem. Jó dolog a kölcsön is, csak van egy határ... pl Martin esete. Idén már rohadtul nem kellett volna kölcsönadni, pláne így, hogy nincs emberünk. Legalább vártuk volna meg a nyár végét.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2019. augusztus 19., hétfő 10:21

Szerintem inkább az a baj, hogy úgy vettünk egy rakat fiatalt, hogy igazából nem is akarjuk őket használni. A majd lesz belőlük valami hozzáállást látom.

Ugyan ez volt a helyzet Ceballos és Llorentével is. Megvettük őket, hogy aztán az egyik általában a keretbe se kerüljön, a másik meg havonta kapott 1 meccset. Meg se próbáltuk beépíteni őket csak attól a pár alkalomtól vártuk a csodát, hogy hátha hirtelen világklasszissá változnak. Így ennek nem sok értelme van szerintem.

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. augusztus 19., hétfő 10:04

Kerlon írta: Ez a friss balhatved, hamar raerzett az Atletico vérre.

Félix ügyes gyerek, kiforrottabb jelenleg, de az arabol egy rakat tehetseget vettunk, akik akar el is erhetik idovel a szintjet. Vinicius mondjuk nem fogja ez 100. Mar a tavaly lendulete sincs meg, acsorog a labdan. Mondjuk a beszerzesi arat szerintem sokannkifizetnek, de meg keresni is lehetne rajta.
A baj ott van, hogy Felix helyett vettünk egy Jovic-Mendy kettőst, amivel szerintem egy csöppet sem lettünk előrébb (illetve én Rodrygoban sem láttam még meg a 40+ millió eurót).

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. augusztus 19., hétfő 9:46

Ez a friss balhatved, hamar raerzett az Atletico vérre.

Félix ügyes gyerek, kiforrottabb jelenleg, de az arabol egy rakat tehetseget vettunk, akik akar el is erhetik idovel a szintjet. Vinicius mondjuk nem fogja ez 100. Mar a tavaly lendulete sincs meg, acsorog a labdan. Mondjuk a beszerzesi arat szerintem sokannkifizetnek, de meg keresni is lehetne rajta.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. augusztus 19., hétfő 9:37

Nem tudom miről beszéltek, ez a Felix kb. minden meccsen villant valamit, teljesen jogosan néz ki egy szuper tehetségnek, nem tudom hogy lehet a spanyoljainkhoz hasonlítani. Meg azt sem tudom mi köze az ő leigazolásának a középpálya megerősítéséhez? Két külön ügy.

petiamadridista
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2019. augusztus 19., hétfő 9:27

Mondjuk én is azt gondolom h nem feltétlenül a Félix gyereket kell siratni.
Inkább a minőségi kp sort. Oda kell valaki, vagy valakik.

A támadóalakzat simán jobb mint az Atleticóé. Sokkal.
Kérdés hogy mindez meg is valósul-e a pályán.

A középpálya gyenge. Most látszik csak igazán hogy pár meccsig nem lesz Modric. Nem tudunk oda kit berakni.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2019. augusztus 19., hétfő 8:47

Most én is egyet értek wxyzvel. Halomra vettük a fiatalokat a támadósorba, Ceballos, Asensio, Odegaard, Vinicius, Rodrygo, mindegyikben ott a pontencial.
Lehet, hogy tényleg Félix lesz a "következő Messi", de ki tudja. Lehet, hogy MBappe és az ő harca lesz a következő éra. Akkor is csapatot kell építeni, nem mindig csak a következő sztárt hajkurászni.
Lehet elől bárki, bármekkora tehetség, akkor is kell mögé egy csapat, a CR fele real sem nyert zsinórban 3 blt, egy KHÖD-el támogatva. És nem a 11 aktuális legjobb 17-21 éves fiatalokból lesz a legjobb csapat.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 136 regisztrált és 0 vendég