PC (játékok, Steam, konfiguráció)

Mindenféle számítógépes és konzolos játékokról lehet itt szó.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. október 5., szombat 11:28

sanko. írta:
Mester77 írta: Red Dead Redemption 2. Nov. 5. Pc. Ha valakit érdekel.

https://hu.ign.com/red-dead-redemption- ... -2-t-pc-re
belegondolni is félelmetes, micsoda konfiguráció kell majd hozzá :lol: :lol:
Miért? GTA 5-höz is brutál gép kellett volna, ha a játékot nézzük, aztán a legjobban optimalizált játék lett és a hulladékokon is szépen elfutott. Optimalizáláson múlik minden.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: sanko. » 2019. október 5., szombat 10:43

Mester77 írta: Red Dead Redemption 2. Nov. 5. Pc. Ha valakit érdekel.

https://hu.ign.com/red-dead-redemption- ... -2-t-pc-re
belegondolni is félelmetes, micsoda konfiguráció kell majd hozzá :lol: :lol:

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2019. október 4., péntek 21:09

Red Dead Redemption 2. Nov. 5. Pc. Ha valakit érdekel.

https://hu.ign.com/red-dead-redemption- ... -2-t-pc-re
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: KAG » 2019. augusztus 20., kedd 18:36

Egy batman arkham vagy uj poki szint jó lett volna.
Video alapjan, kozelebe sincs 1iknek se.
ZIDANE

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. augusztus 20., kedd 15:29

jah, az de sztem fun akciódús játék lesz.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. augusztus 20., kedd 12:06

P. Krisz írta: Avengers gameplay demo.
Ez nagyon gagyi baszki. :| :lol:
totál árkádos az egész játék. Tipik olyannak tűnik, amit kipróbálsz, megnézel minden hőst, aztán fél-1 óra után be is fejezel.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2019. augusztus 20., kedd 11:55

Avengers gameplay demo.
Ez nagyon gagyi baszki. :| :lol:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Kera » 2019. augusztus 13., kedd 20:04

Sierra írta: Egyébként nézz fel ide, illetve van még mindegyik hardvernek is külön topik (milyen VGA-t vegyek, milyen tápot vegyek stb).
Szuper! Köszi! :mrgreen:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. augusztus 13., kedd 20:01

Egyébként nézz fel ide, illetve van még mindegyik hardvernek is külön topik (milyen VGA-t vegyek, milyen tápot vegyek stb).

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Kera » 2019. augusztus 13., kedd 13:55

Santi írta: Egy normális táp egy huszas, de alsóhangon 15ezer.

Amúgy ha gondolod még megvan az előző kártyám, ami egy GTX 650 Ti. :D
Nem a legerősebb, de én eddig ezzel elvoltam, Sims 4-et tuti elviszi, Mafia 1-2-t azt simán fullon, a hármat nem próbáltam, de ahogy hallottam az amúgyis problémás tud lenni még erőműveken is. GTA 5-t se játszottam, de tesztek szerint mediumon megoldja.
Írtam pm-et, köszi az infókat! :mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. augusztus 13., kedd 13:41

Egy normális táp egy huszas, de alsóhangon 15ezer.

Amúgy ha gondolod még megvan az előző kártyám, ami egy GTX 650 Ti. :D
Nem a legerősebb, de én eddig ezzel elvoltam, Sims 4-et tuti elviszi, Mafia 1-2-t azt simán fullon, a hármat nem próbáltam, de ahogy hallottam az amúgyis problémás tud lenni még erőműveken is. GTA 5-t se játszottam, de tesztek szerint mediumon megoldja.

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Kera » 2019. augusztus 13., kedd 13:23

Santi írta: Ha ott megkapod olcsóbban, akkor a 1060 6GB neked is jó választás lehet, AMD fronton meg az RX580 vagy RX590.
Ha még belefér a keretbe, akkor valamivel jobb a nemrég kijött 1660-as kártya, de lehet hogy ilyet még nem nagyon fogsz találni használtba vagy jóárban.

Meg kell nézni még azt is, hogy milyen tápegységed van. AMD-k ebben a kategóriában picit jobbak teljesítményre, ár/érték arányban is, viszont többet bezabálnak, mint a zöldek.
Egy gyári 360 W-os tápegység. Na az se jó semmire gondolom, akkor arra is költhetek :D
Vagy egy 2014-es videókáryát elbír? Hát ja, ha jól nézem akkor nem, mert 500 W körül igényelnek már ezek, ha jó dolgokat nézek :D Azbesztmegbaszta :kalapos:
Akkor előlről az egész gondolatmenet és nézhetek tápot is mi? :D

Mondjuk egy 600-700 W-os Cooler Master 10 k körül így első kattintásra.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. augusztus 13., kedd 13:06

Ha ott megkapod olcsóbban, akkor a 1060 6GB neked is jó választás lehet, AMD fronton meg az RX580 vagy RX590.
Ha még belefér a keretbe, akkor valamivel jobb a nemrég kijött 1660-as kártya, de lehet hogy ilyet még nem nagyon fogsz találni használtba vagy jóárban.

Meg kell nézni még azt is, hogy milyen tápegységed van. AMD-k ebben a kategóriában picit jobbak teljesítményre, ár/érték arányban is, viszont többet bezabálnak, mint a zöldek.

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Kera » 2019. augusztus 13., kedd 12:57

Santi írta: Először is azt kell tisztáni, hogy mennyit ér meg neked a történet, mert határ a csillagos ég.
Ezután pedig azt, hogy használt piac is játszik vagy csak új, pl egy 1060 6GB viszonylag oké kártya, de még mindig 75-80ezer forint, használtan viszont 40-50 között már találni. Én is épp most vettem egyet 40-ért kéz alól.

Ha fenti kettő eldöntésre került, akkor pedig meg kell vizsgálni, hogy mi lenne a cél vele. 1080p FullHD Max grafon? Vagy medium vagy elég az is ha minimum beállításokkal eldögöc 30fps-en?

Ezek mind olyan megválaszolatlan kérdések, amit neked kell megválaszolni, mielőtt elkapkodnád a dolgot.
Hasonló kaliberben gondolkodom én, mondjuk 30-40 között, használtan németből. Gépet is onnan vettem, meg sok minden mást is onnan szoktam. Ott 10-20-al olcsóbbak az elektronikai cuccok. A cél annyi ami ebből a pénzből kihozható, mondjuk egy Dirt 4, full HD-ban, ha megy közepes körül annak én már örülnék. De akkor sem dőlnék a kardomba, ha csak a 2016 előtti játékok mennek. Ismétlem, nem ülnék neki játszani, csak kipróbálnék pár ikonikus, "kihagyhatatlan" játékot.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. augusztus 13., kedd 12:37

Először is azt kell tisztáni, hogy mennyit ér meg neked a történet, mert határ a csillagos ég.
Ezután pedig azt, hogy használt piac is játszik vagy csak új, pl egy 1060 6GB viszonylag oké kártya, de még mindig 75-80ezer forint, használtan viszont 40-50 között már találni. Én is épp most vettem egyet 40-ért kéz alól.

Ha fenti kettő eldöntésre került, akkor pedig meg kell vizsgálni, hogy mi lenne a cél vele. 1080p FullHD Max grafon? Vagy medium vagy elég az is ha minimum beállításokkal eldögöc 30fps-en?

Ezek mind olyan megválaszolatlan kérdések, amit neked kell megválaszolni, mielőtt elkapkodnád a dolgot.

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Kera » 2019. augusztus 13., kedd 12:37

69erssam írta:
Kera írta:

Jó, hát az integrálthoz képest nekem az, és nem olcsó dolog most se. Ahogy néztem a mai napig elmegy vele szinte bármelyik játék. Nem akarok egy 2 millió forintos gamer PC-t, csakhogy elmenjen rajta pár cucc.

A kérdésemre visszatérve, szerinted lehet az integrált mellé a dedikáltat használni, nem tudom hogy van ez.
Ha az alaplapi foglalat megfelelő a videókártyához akkor egyszerűen egy driver telepítése után már nem az integráltat fogja használni a gép.
Köszönöm, ez megnyugtató. És azt én meg tudom valahogy nézni? Nyissam fel a gépet, vagy nézzem meg milyen benne az alaplap és valahol csak leírják? Vagy úgy nézzek videókártyát, hogy melyik kompatibilis vele? És azt hogy nézem meg? :lol: :lol:

Avatar
69erssam
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 0:03

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: 69erssam » 2019. augusztus 13., kedd 12:31

Kera írta:
Sierra írta:

Te most a GTX 680-ra gondoltál, ami 2012-ben jött ki? :D az nem hiszem h a bika kategória lenne már :mrgreen:
Jó, hát az integrálthoz képest nekem az, és nem olcsó dolog most se. Ahogy néztem a mai napig elmegy vele szinte bármelyik játék. Nem akarok egy 2 millió forintos gamer PC-t, csakhogy elmenjen rajta pár cucc.

A kérdésemre visszatérve, szerinted lehet az integrált mellé a dedikáltat használni, nem tudom hogy van ez.
Ha az alaplapi foglalat megfelelő a videókártyához akkor egyszerűen egy driver telepítése után már nem az integráltat fogja használni a gép.

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Kera » 2019. augusztus 13., kedd 12:20

Sierra írta:
Kera írta: Tudomásom szerint, ha vennék egy bika videókártyát, mondjuk egy Geforce 680-at használtan
Te most a GTX 680-ra gondoltál, ami 2012-ben jött ki? :D az nem hiszem h a bika kategória lenne már :mrgreen:
Jó, hát az integrálthoz képest nekem az, és nem olcsó dolog most se. Ahogy néztem a mai napig elmegy vele szinte bármelyik játék. Nem akarok egy 2 millió forintos gamer PC-t, csakhogy elmenjen rajta pár cucc.

A kérdésemre visszatérve, szerinted lehet az integrált mellé a dedikáltat használni, nem tudom hogy van ez.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. augusztus 13., kedd 12:09

Kera írta: Tudomásom szerint, ha vennék egy bika videókártyát, mondjuk egy Geforce 680-at használtan
Te most a GTX 680-ra gondoltál, ami 2012-ben jött ki? :D az nem hiszem h a bika kategória lenne már :mrgreen:

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Kera » 2019. augusztus 13., kedd 11:58

Szüleimnek vettem egy Dell asztali gépet (Intel i5-2500, 8Gb RAM, és egy integrált intel vidikari).
Na és ez a videókártya arra jó kb, hogy a Zork-ot lefuttassa. Nem is játszani vettem nekik, viszont én eljátszottam a gondolattal, hogy hébe hóba valamit azért ki lehet rajta próbálni, pl. Sims 4, anyám örülne neki (talán ez menne is rajta), vagy pár korszakalkotó game közül valami (Bioschock, Mafia, GTA, stb.).

Tudomásom szerint, ha vennék egy bika videókártyát, mondjuk egy Geforce 680-at használtan akkor valahogy össze lehetne szerkeszteni a dolgokat. Ez tényleg lehetséges? Ha igen, akkor hogyan? :coffee:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 13 regisztrált és 0 vendég