Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

illgner
Hozzászólások: 2539
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: illgner » 2019. augusztus 24., szombat 21:17

A Celta megint otthon játszik. Ez meg hogy lehet, két hazaival nem szokták kezdeni a bajnokságot.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: sonic » 2019. augusztus 23., péntek 20:22

Akkor Reguilon szezonjanak is annyi? Elegge sirt szegeny amikor lehoztak.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27392
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. augusztus 21., szerda 22:09

Csabi írta: a második ligás ponferradina 39 éves kínai játékost igazolt. :lol:
Nem tudhatod, hogy ez mekkora marketingerteket jelent. :mrgreen: Lehet, hogy egy egesz falu legendaja, az meg van vagy par millo fő, mezeladasokbol felfuttatjak a csapatot. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2019. augusztus 21., szerda 22:04

Gondolták, ha az Espanyolnak bejött a nagy kínai érdeklődés, hátha nekik is bejön?! :mrgreen:

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. augusztus 21., szerda 21:55

a második ligás ponferradina 39 éves kínai játékost igazolt. :lol:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2019. augusztus 20., kedd 20:59

kiserik írta: Jópár meccset végigseggeltem miatta. Erre ott van Mariano, nem kellett volna kiadni 60 milliót.
Oké, csak vele valamiért nem számol Zizou. Meg várjunk még azért, mert még szinte meg sem érkezett. Szerintem lesznek olyan meccsek, ahol ő fog érkezni a semmiből és bummm, ott a 3 pont :agree:
realistahuni írta: Azért van leírva mert összefoglaló videók alapján is látszik a rengeteg hiányossága, pedig a videók ugyebár mindig pozitív irányba torzítnak.
Nem egy Ronaldo, ez tény. De egy kialakult rendszerben meg tudja lőni a maga góljait. A rendszer meg alakulni fog, remélhetőleg ő is játszani fog azért, hogy legyenek percei bele lendülni. Egyébként figyeltem a felkészülési meccseken, hogy mozog és kéri, mozog be a lyukakba, csak nem kapja. Nem látványos foci, de azért remélem lesz sok olyan szitu, hogy be teszik neki és nem a visszapaszt választják majd a társak.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. augusztus 20., kedd 13:40

Csabi írta:
Kerlon írta: .

Teljesítménytől függetlenül kidobott pénz, szép. :kalapos: Ha meg ő lesz a next level Marcelo után, akkor meg ajándék.
ezt a youtube videói alapján erősen kétlem.
Nyilván iróniaként tűztem oda a teljesítményfüggetlen kidobott pénz mellé... :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2019. augusztus 20., kedd 13:29

Torquemada írta: Leszögezem, hogy Regu párti vagyok. Tehetség, csibészség, madridszív, minden megvan benne. Mégis úgy látom, hogy a vezetőség most jól gondolkodott.
Az a baj, hogy ZZ alatt a második számú kapitányt nem lehet kiszorítani a csapatból, függetlenül a mutatott játékától. Csak Solari merte kihagyni, akkor stabilabb is lett a csapat. Marcelo mellett jelen helyzetben Regu a kispadon porosodott volna, hacsak nincs sérülés. Lett volna egy hullámzó Marcelonk meg egy 0 kilométeres Regu, akit csak szívatnának, mert Solari embere volt (szezon végén ez történt, láttuk). Ez így nem lett volna jó. Perez ezért vett egy olyan alternatívát, akit ZZ elfogad, tehetséges, simán be is válhat. (Bár a korábbi komoly csípőproblémája miatt hatalmas kockázat.) Regu meg addig élcsapatban fejlődik. Most úgy állunk, hogy van egy Marci-Mendy pár a Marci-Regu helyett, amelyekből mindig Marci focizik, h a egészséges, plusz egy Regu talonban, ugrásra készen, folyamatos játékpercekkel máshol. Ha egyszer Marci szögre akasztja, vagy még több hülyeséget csinál és tarthatatlanná válik, akkor azonnal lesz egy bejáratott Mendy-Regu páros, amin nem rossz, nem akkor kell majd kapkodni. Plusz meglesz a kb 50-50% játékperc is, mert sajnos rohadt sérülékeny mindkettő.
Én ezt látom ebben a történetben. Nem baj, hogy megvettük a srácot.

Pontosan viszont annyiból bele lehet kötni, hogy jelenleg nem vagyunk vele előrébb és (utólag) jobb döntés lett volna a középpályára hozni valakit.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. augusztus 20., kedd 13:29

Kerlon írta:
Babinho írta: Reguilón tolt egy man of the matchet góllal és golpasszal :)

Nem tudom felfogni ő miért volt kevés ide....
Mendy teljesítményétől függetlenül, az érte adott közel 60 millió euró kidobott pénz volt az ablakon.
Majdnem van de beek ára, vagy épp ennyi hiányzott volna Pogbahoz...
.

Teljesítménytől függetlenül kidobott pénz, szép. :kalapos: Ha meg ő lesz a next level Marcelo után, akkor meg ajándék.
ezt a youtube videói alapján erősen kétlem.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. augusztus 20., kedd 13:28

Torquemada írta: Leszögezem, hogy Regu párti vagyok. Tehetség, csibészség, madridszív, minden megvan benne. Mégis úgy látom, hogy a vezetőség most jól gondolkodott.
Az a baj, hogy ZZ alatt a második számú kapitányt nem lehet kiszorítani a csapatból, függetlenül a mutatott játékától. Csak Solari merte kihagyni, akkor stabilabb is lett a csapat. Marcelo mellett jelen helyzetben Regu a kispadon porosodott volna, hacsak nincs sérülés. Lett volna egy hullámzó Marcelonk meg egy 0 kilométeres Regu, akit csak szívatnának, mert Solari embere volt (szezon végén ez történt, láttuk). Ez így nem lett volna jó. Perez ezért vett egy olyan alternatívát, akit ZZ elfogad, tehetséges, simán be is válhat. (Bár a korábbi komoly csípőproblémája miatt hatalmas kockázat.) Regu meg addig élcsapatban fejlődik. Most úgy állunk, hogy van egy Marci-Mendy pár a Marci-Regu helyett, amelyekből mindig Marci focizik, h a egészséges, plusz egy Regu talonban, ugrásra készen, folyamatos játékpercekkel máshol. Ha egyszer Marci szögre akasztja, vagy még több hülyeséget csinál és tarthatatlanná válik, akkor azonnal lesz egy bejáratott Mendy-Regu páros, amin nem rossz, nem akkor kell majd kapkodni. Plusz meglesz a kb 50-50% játékperc is, mert sajnos rohadt sérülékeny mindkettő.
Én ezt látom ebben a történetben. Nem baj, hogy megvettük a srácot.
Szerintem jól látod és abban is biztos vagyok, hogy Regu is jól jár idén a Sevillával. Amúgy szerintem Mendy bedarálja majd Marcelot, ha marad ez a kétes helyzet nála. Attól viszont már komolyan félek, hogy ZZ nem meri a régi kedvenceket cseszegetni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Torquemada
Hozzászólások: 1266
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 7:54
Kedvenc játékosaid: Casemiro, Modric, Bellingham, Camavinga, Nacho, Kroos, Militao
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Honvéd FC
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Torquemada » 2019. augusztus 20., kedd 13:07

Leszögezem, hogy Regu párti vagyok. Tehetség, csibészség, madridszív, minden megvan benne. Mégis úgy látom, hogy a vezetőség most jól gondolkodott.
Az a baj, hogy ZZ alatt a második számú kapitányt nem lehet kiszorítani a csapatból, függetlenül a mutatott játékától. Csak Solari merte kihagyni, akkor stabilabb is lett a csapat. Marcelo mellett jelen helyzetben Regu a kispadon porosodott volna, hacsak nincs sérülés. Lett volna egy hullámzó Marcelonk meg egy 0 kilométeres Regu, akit csak szívatnának, mert Solari embere volt (szezon végén ez történt, láttuk). Ez így nem lett volna jó. Perez ezért vett egy olyan alternatívát, akit ZZ elfogad, tehetséges, simán be is válhat. (Bár a korábbi komoly csípőproblémája miatt hatalmas kockázat.) Regu meg addig élcsapatban fejlődik. Most úgy állunk, hogy van egy Marci-Mendy pár a Marci-Regu helyett, amelyekből mindig Marci focizik, h a egészséges, plusz egy Regu talonban, ugrásra készen, folyamatos játékpercekkel máshol. Ha egyszer Marci szögre akasztja, vagy még több hülyeséget csinál és tarthatatlanná válik, akkor azonnal lesz egy bejáratott Mendy-Regu páros, amin nem rossz, nem akkor kell majd kapkodni. Plusz meglesz a kb 50-50% játékperc is, mert sajnos rohadt sérülékeny mindkettő.
Én ezt látom ebben a történetben. Nem baj, hogy megvettük a srácot.
""Pff, was heißt nicht selbstverständlich? Wir haben gewonnen, fertig!" (T.Kroos)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. augusztus 20., kedd 11:39

Babinho írta: Reguilón tolt egy man of the matchet góllal és golpasszal :)

Nem tudom felfogni ő miért volt kevés ide....
Mendy teljesítményétől függetlenül, az érte adott közel 60 millió euró kidobott pénz volt az ablakon.
Majdnem van de beek ára, vagy épp ennyi hiányzott volna Pogbahoz...
.

Teljesítménytől függetlenül kidobott pénz, szép. :kalapos: Ha meg ő lesz a next level Marcelo után, akkor meg ajándék.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3159
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Babinho » 2019. augusztus 20., kedd 10:29

Reguilón tolt egy man of the matchet góllal és golpasszal :)

Nem tudom felfogni ő miért volt kevés ide....
Mendy teljesítményétől függetlenül, az érte adott közel 60 millió euró kidobott pénz volt az ablakon.
Majdnem van de beek ára, vagy épp ennyi hiányzott volna Pogbahoz...

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10060
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. augusztus 19., hétfő 20:48

Martin Ødegaard had more passes attempted (57) and completed (51) in the opposite half than any other player in the 1st matchday of LaLiga
we are waiting. :coffee:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. augusztus 19., hétfő 20:42

Benzemát mért nem teszi ki a jobb oldalra/hamis 9-esnek? Onnan tud kevergetni, és Jovic menne centerbe?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62865
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. augusztus 19., hétfő 20:15

pheco írta:
realistahuni írta:Korábban azt mondtam róla, hogy egy Suárez szint benne lehet maximum, de tisztán látszik, hogy nincs meg az a rámenősség ami a kapafogúban.
Tényleg Mariano semmivel nem rosszabb mint ez a szerb gyerek és lehet hogy pont az a 60 milla hiányzott volna egy elit kp-s igazoláshoz.
Gyulolom Suarezt, de azert o top csatar (volt). Ha csak megkozeliteni tudna Jovic mar jol jartunk vele.
Mariano tavaly konkretan elbotlott a labdakban a par goljan kivul. Par meccset adjunk Jovicnak, ahol esetleg kezdo vagy szimplan nem 10 percre all be.
Kezdőre sztem max a kupában van esélye.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13159
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. augusztus 19., hétfő 19:49

Jovic még be sem illeszkedett, nem hogy elegendő időt kapott volna. Az előszezont nem csináltuk jól, elég sok szempontból, igazából fogalmunk sincs ki mire képes, Hazard is ide jött a hurkáival, lassú, nincs formában, de bőven tudjuk mire képes. Ezeket az igazolásokat nem tartom rossznak, nagyobb bajom van vele, hogy a castillába hoztunk két olyan arcot, akik Vinicius és LV szintjét már most tudnák hozni. Utóbbi kettőt kölcsön és eladni kellett volna, a két fiatalt meg nyomatni. Ödegaardot is itt kellett volna tartani.
Kíváncsi leszek egyébként arra, hogy a kölcsönben levő játékosaink mennyire lesznek alapemberei az ottani sikereiknek, de szerintem bőven megállják a helyüket. Ha meg így lesz, jövőre lesz egy ingyen kp-sunk, bal védőnk, jobb védőnk, és a castillasok is jöhetnek.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6675
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: pheco » 2019. augusztus 19., hétfő 18:46

realistahuni írta:Korábban azt mondtam róla, hogy egy Suárez szint benne lehet maximum, de tisztán látszik, hogy nincs meg az a rámenősség ami a kapafogúban.
Tényleg Mariano semmivel nem rosszabb mint ez a szerb gyerek és lehet hogy pont az a 60 milla hiányzott volna egy elit kp-s igazoláshoz.
Gyulolom Suarezt, de azert o top csatar (volt). Ha csak megkozeliteni tudna Jovic mar jol jartunk vele.
Mariano tavaly konkretan elbotlott a labdakban a par goljan kivul. Par meccset adjunk Jovicnak, ahol esetleg kezdo vagy szimplan nem 10 percre all be.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2019. augusztus 19., hétfő 18:30

M1Ö írta:
Kerlon írta: .. Jovic szerintem bukta lesz és nekem sem teljesen idevaló, de ez van.
De ő is egyébként... Miért van már le írva? Lesznek góljai, tegyük fel "csak" 3 meccset hoz nekünk a bajnoksággba, meg mondjuk a bl-be egy kiélezett meccsen bepattan róla. Aranyat érhet, már megérte. Nem klasszis igazolásnak lett hozva.
Azért van leírva mert összefoglaló videók alapján is látszik a rengeteg hiányossága, pedig a videók ugyebár mindig pozitív irányba torzítnak. Korábban azt mondtam róla, hogy egy Suárez szint benne lehet maximum, de tisztán látszik, hogy nincs meg az a rámenősség ami a kapafogúban.
Tényleg Mariano semmivel nem rosszabb mint ez a szerb gyerek és lehet hogy pont az a 60 milla hiányzott volna egy elit kp-s igazoláshoz.
Love football, hate antifa.

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. augusztus 19., hétfő 17:35

M1Ö írta:
Kerlon írta: .. Jovic szerintem bukta lesz és nekem sem teljesen idevaló, de ez van.
De ő is egyébként... Miért van már le írva? Lesznek góljai, tegyük fel "csak" 3 meccset hoz nekünk a bajnoksággba, meg mondjuk a bl-be egy kiélezett meccsen bepattan róla. Aranyat érhet, már megérte. Nem klasszis igazolásnak lett hozva.
Jópár meccset végigseggeltem miatta. Erre ott van Mariano, nem kellett volna kiadni 60 milliót. A nyarunk legnagyobb hibája, hogy 200 millióért vettünk 4 játékost a padra (ebből 1ez gyakorlatilag az utánpótlás csapatba) és csak 1et sikerült a kezdőbe egy 100asért. Nagy luxus 50-60 milliókért cserejátékosokat vásárolni úgy, hogy a kezdővel már évek óta gondok vannak. Talán Mendy az, akit védeni lehet, de én félek tőle, hogy nem fogja bírni a teste, a posztot viszont tavaly Regu nagyon szépen lehozta a Castillából beugorva.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 145 regisztrált és 0 vendég