OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. augusztus 22., csütörtök 16:49

istimester írta:
Valószínűleg komolyabb gondok nélkül el tud helyezkedni.

A cikk a párhónapos gyorstalpaló fejlesztőket taglalja, akik csalódtak, mert nem túl meglepő módon elkerülte őket az álom fejlesztői állás vagy csak biorobotnak kellettek volna nagy cégeknek.

A leírásod alapján a barátnőd teljesen más eset, ráadásul a lengyel-angol nyelvtudás is viszonylag ritka párosítás.

jaja, elolvastam a cikket, csak ez emlékeztetett, hogy megkérdezzem itt is ezt.
bízunk a legjobbakban, reméljük talál valami jó munkát. (aggódik nyilván, az új élethelyzete miatt)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. augusztus 22., csütörtök 16:35

csababarca írta: Nekem lengyel barátnőm programozó (krakkói politechnikan végzett bsc+mac), most az a terv hogy ideköltözik hozzám. Nem tudom mennyi esélye lesz elhelyezkedni, magyarul nem beszél, angolul perfekt meg ugye lengyel anyanyelv.
Aki tud valmi lehetőséget, az ne tartsa magában.

Kicsit aggódik hogy nehezen fog munkát kapni, elfogadják-e itthon a lengyel munkatapsztalatait (motorola, ailleron)
Valószínűleg komolyabb gondok nélkül el tud helyezkedni.

A cikk a párhónapos gyorstalpaló fejlesztőket taglalja, akik csalódtak, mert nem túl meglepő módon elkerülte őket az álom fejlesztői állás vagy csak biorobotnak kellettek volna nagy cégeknek.

A leírásod alapján a barátnőd teljesen más eset, ráadásul a lengyel-angol nyelvtudás is viszonylag ritka párosítás.

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2019. augusztus 22., csütörtök 15:16

Hat a nagy multiknal altalaban az angol a hivatalos nyelv a napi munkavegzes soran, plusz viszonylag konnyu is bekerulni, mindig vannak meguresedo poziciok :D

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. augusztus 22., csütörtök 15:11

istimester írta: https://index.hu/gazdasag/2019/08/22/gr ... las_munka/

Hát ez ilyen.

A valóságban nincs 30 000 hiányzó IT-s, akit a piac azonnal el tud helyezni.

Nekem lengyel barátnőm programozó (krakkói politechnikan végzett bsc+mac), most az a terv hogy ideköltözik hozzám. Nem tudom mennyi esélye lesz elhelyezkedni, magyarul nem beszél, angolul perfekt meg ugye lengyel anyanyelv.
Aki tud valmi lehetőséget, az ne tartsa magában.:D

Kicsit aggódik hogy nehezen fog munkát kapni, elfogadják-e itthon a lengyel munkatapsztalatait (motorola, ailleron)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. augusztus 22., csütörtök 13:07

Utazómajom facebook csoportot érdemes nézegetni, vannak nagyon jó sztorik. Olcsón, sokat.

Nálam óriási respect azoknak, akik képesek belevágni ilyen dolgokba.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. augusztus 22., csütörtök 13:04

Yazid írta: van fent egy cikk egy fiatal házaspárról akik körbe utazták europát egy kisbuszban. latta valaki? erdekes. en nem tartom magam egy beszűkült begyepesedett tipusu embernek de csak nekem fura ez? ott hagyják norvegiai életüket, munkájukat h menjenek kirándulni... jó volt wczni, fürödni kútakon meg enni a májkrémet meg a zacskós levest hónapokig? meg persze építeszmernok faszi csak úgy laptopon neten dolgozott míg mentek. bűzlik az egesz, én is elmennek szívesen az asszonnyal csapot papot ott hagyva de ez nem így működik vagy igen?
en ismertem olyan sracot, akinek jol fizeto, stabil helye volt pesten, aztan gondolt egyet, fogta a megtakaritott penzet, egyszer csak nem ment be tobbet dolgozni es 1 bazi nagy tura taskaval nekivagott vonattal-busszal-gyalog-stoppal europanak, szerintem vagy masfel honap alatt bezarandokolta a fel kontinenset.
kulonbozo satrakban, szallokban, csoro motelekben, zarandokoknak kialakitott helyeken szallt meg.
kommunikacioja annyi volt, hogy kb hetente irt az anyjanak egy uzit, hogy rendben van.

azt mondta, szuksege volt resetre, mikor hazajott, akkor meg mintha mi sem tortent volna kb egybol munkaba allt valami mas helyen.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2019. augusztus 22., csütörtök 12:43

valószínű nekik a kisegítős, excelt nyomkodós emberke is "IT-s" :lol:
én úgy látom, ha programozóként képes vagy tanulni, fejleszteni magadat, szorult némi soft skill is beléd, az interjúkon jól teljesítesz, akkor elég durva fizetéseket lehet kérni már pár éves gyakorlattal is, de az ilyen 4 hónapos gyorstalpalókon, ahol 2 óra kötelező házifeladat van hetente - :lol: - se tudást, se tapasztalatot nem lehet szerezni. hirdetik a full-stack képzésüket, miközben a frontendre is kevés a 4 hónap, a backend pedig egy teljesen külön világ, főleg, ha elkezdenék a microservice architecturet magyarázni egy óvodapedagógusnak vagy zenetanárnak... átbaszás az egész, meglovagolták a médiahypeot.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. augusztus 22., csütörtök 12:25

A HR-esek 80%-a gyökér.
És azért csinálod az 5 fordulós, esetenként 3 órás tesztekkel tűzdelt állásinterjúkat, hogy ők tudják igazolni a saját fontosságukat.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. augusztus 22., csütörtök 12:14

https://index.hu/gazdasag/2019/08/22/gr ... las_munka/

Hát ez ilyen.

A valóságban nincs 30 000 hiányzó IT-s, akit a piac azonnal el tud helyezni.

A HR-sek általában hazudnak (vagy fogalmuk sincs miről beszélnek). Utálok is kommunikálni velük.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3396
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2019. augusztus 20., kedd 20:47

van fent egy cikk egy fiatal házaspárról akik körbe utazták europát egy kisbuszban. latta valaki? erdekes. en nem tartom magam egy beszűkült begyepesedett tipusu embernek de csak nekem fura ez? ott hagyják norvegiai életüket, munkájukat h menjenek kirándulni... jó volt wczni, fürödni kútakon meg enni a májkrémet meg a zacskós levest hónapokig? meg persze építeszmernok faszi csak úgy laptopon neten dolgozott míg mentek. bűzlik az egesz, én is elmennek szívesen az asszonnyal csapot papot ott hagyva de ez nem így működik vagy igen?

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. augusztus 19., hétfő 19:44

Miii a retek történt???
Facebookon ha van egy esemény már nem látom csak az ismerőseimet, hogy részt vesznek, vagy hogy érdekeltek, akik nem ismerőseim őket nem látni.
Ez valami új csodás EU szabályozás?
Így nagy lófaszt ér az egész....

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2019. augusztus 19., hétfő 15:47

Köszönöm a segítséget, 1 TV-hez lenne egyébként. Gondolkodom, hogy bevállaljam-e, az a baj, hogy nem nagyon van más normális alternatíva. Korábban sport365-ön néztem szinte mindig a meccseket, a Microsoft Edge (a többi böngészővel az az oldal se nagyon működött) prímán vitte, de most azt írja ki, hogy "unsupported browser". Ezért jött képbe ez a Digis dolog.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: OFF

HozzászólásSzerző: torjack » 2019. augusztus 19., hétfő 14:21

Már nem tudtam szerkeszteni...


Az Invitelt lehet kivárnám, őket felvásárolta a Digi, lehet lesznek kábelen jóságuk náluk. Az online értékesítés, szerződéskötés nem megy náluk jelenleg, gondolom most van átszerveződés.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: OFF

HozzászólásSzerző: torjack » 2019. augusztus 19., hétfő 14:13

alexoxladjackoxi írta:
torjack írta:

Igen, az időjárásra kissé érzékeny. Trükkös a dolog, nálam az a tapasztalat, hogy nálunk még lehet nincs rossz idő, de mégis elszáll az egész, máskor meg zuhé mellett is megy csont nélkül.

Tartósabb kimaradás csak az felhasználó környékén levő nagyobb viharoknál van, de ilyenkor eleve bölcsebb dolog kilőni a tévét, újabb típusoknál akár a konnektorból is kihúzni.

Enyhébb esőzéseknél nincs gond.

A műholdas az már csak ilyen.

Maga a csomag viszont fasza, nekem digi+ van havi 3300-ért. sport 1-2, spíler 1-2, digisport 1-3, eurosport 1-2, hogy csak a sport vonzatát említsem.

12 éve vagyok náluk, 2700 forintról indultam...2x volt áremelés mióta van.

Szerintem összességében rendben van.



Na ja, a csomag egyértelműen világbajnok, más szolgáltatóknál dupla ennyiért kínálnak fele ennyi sportcsatornát, ráadásul azok is ilyenek, hogy Sport TV meg Eurosport, miközben már szinte minden értelmes tartalom a Digin és a Spíleren van. Köszi amúgy a választ, még esetleg azt picit részletesebben ki tudnád fejteni, hogy konkrétabban mit tapasztalsz ha nem ideális az időjárás?! Úgy értem, ha elszáll az egész, kb. mennyi idő mire helyreáll, vagy esetleg ha akadozik (nem tudom ilyen van-e egyáltalán), olyankor az mennyire teszi kvázi nézhetetlenné az egészet, vagy attól még tűrhető?



Viharos időben szokott elszállni, egy kis esővel még nincs gond. Először a kép kezd akadni, majd a jel is eltűnik. Akadásnál már élvezhetetlen. 5-10 perc kimaradás szokott lenni általában, nagy zuhé esetén lehet több is, de akkor amúgy sem célszerű erőltetni a tévézést.

U.i: ha több tévén akarod nézni, akkor célszerű rákérdezni, hogy adnak-e automatikusan az antennához twin fejet. A csatornák polarizációja horizontális és vertikális, több tévén mindkét polarizációjú csatornák vételéhez kell twin fej. Elvileg ma már adják automatikusan, régen még külön kérni kellett.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. augusztus 19., hétfő 11:06

Nemtudom hogy műholdashoz jár-e, de kábeleshez jár digi online. Ha a tv-ben valami gond lenne a jellel, neten a csatornák nagy része nézhető (a spíler kivételével minden).

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2019. augusztus 19., hétfő 10:45

torjack írta:
alexoxladjackoxi írta: Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, esetleg használ-e valaki közületek műholdas Digi TV-t? Itt nálunk nem nagyon van olyan kábeles szolgáltató, ahol értelmes csatornakiosztás lenne, legalábbis ami a sportcsatornákat illeti. Digiből is csak a műholdas érhető el, arról viszont hallottam már korábban negatívumokat, elvileg eléggé érzékeny az időjárásra. Ez valóban igaz? És ha igen, ez alatt konkrétabban mit kell érteni? Nagyobb viharok esetén elszáll az egész, vagy már kissé szelesebb időben is jelentkeznek problémák? Valakinek személyes tapasztalat, esetleg ismerősi köréből valami infó?
Igen, az időjárásra kissé érzékeny. Trükkös a dolog, nálam az a tapasztalat, hogy nálunk még lehet nincs rossz idő, de mégis elszáll az egész, máskor meg zuhé mellett is megy csont nélkül.

Tartósabb kimaradás csak az felhasználó környékén levő nagyobb viharoknál van, de ilyenkor eleve bölcsebb dolog kilőni a tévét, újabb típusoknál akár a konnektorból is kihúzni.

Enyhébb esőzéseknél nincs gond.

A műholdas az már csak ilyen.

Maga a csomag viszont fasza, nekem digi+ van havi 3300-ért. sport 1-2, spíler 1-2, digisport 1-3, eurosport 1-2, hogy csak a sport vonzatát említsem.

12 éve vagyok náluk, 2700 forintról indultam...2x volt áremelés mióta van.

Szerintem összességében rendben van.
Na ja, a csomag egyértelműen világbajnok, más szolgáltatóknál dupla ennyiért kínálnak fele ennyi sportcsatornát, ráadásul azok is ilyenek, hogy Sport TV meg Eurosport, miközben már szinte minden értelmes tartalom a Digin és a Spíleren van. Köszi amúgy a választ, még esetleg azt picit részletesebben ki tudnád fejteni, hogy konkrétabban mit tapasztalsz ha nem ideális az időjárás?! Úgy értem, ha elszáll az egész, kb. mennyi idő mire helyreáll, vagy esetleg ha akadozik (nem tudom ilyen van-e egyáltalán), olyankor az mennyire teszi kvázi nézhetetlenné az egészet, vagy attól még tűrhető?

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: OFF

HozzászólásSzerző: torjack » 2019. augusztus 18., vasárnap 23:52

alexoxladjackoxi írta: Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, esetleg használ-e valaki közületek műholdas Digi TV-t? Itt nálunk nem nagyon van olyan kábeles szolgáltató, ahol értelmes csatornakiosztás lenne, legalábbis ami a sportcsatornákat illeti. Digiből is csak a műholdas érhető el, arról viszont hallottam már korábban negatívumokat, elvileg eléggé érzékeny az időjárásra. Ez valóban igaz? És ha igen, ez alatt konkrétabban mit kell érteni? Nagyobb viharok esetén elszáll az egész, vagy már kissé szelesebb időben is jelentkeznek problémák? Valakinek személyes tapasztalat, esetleg ismerősi köréből valami infó?
Igen, az időjárásra kissé érzékeny. Trükkös a dolog, nálam az a tapasztalat, hogy nálunk még lehet nincs rossz idő, de mégis elszáll az egész, máskor meg zuhé mellett is megy csont nélkül.

Tartósabb kimaradás csak az felhasználó környékén levő nagyobb viharoknál van, de ilyenkor eleve bölcsebb dolog kilőni a tévét, újabb típusoknál akár a konnektorból is kihúzni.

Enyhébb esőzéseknél nincs gond.

A műholdas az már csak ilyen.

Maga a csomag viszont fasza, nekem digi+ van havi 3300-ért. sport 1-2, spíler 1-2, digisport 1-3, eurosport 1-2, hogy csak a sport vonzatát említsem.

12 éve vagyok náluk, 2700 forintról indultam...2x volt áremelés mióta van.

Szerintem összességében rendben van.

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2019. augusztus 18., vasárnap 23:49

Kercsó írta:
kierkegaard írta: üdv.

Egy ideje elkezdtem komolyabban sportolni így hát futáshoz beszereztem egy asics gt 2000 7 cipőt. Bár mivel gondolom futócipő nem a mindennapos viseletre lett kialakítva így megkérdezném, hogy a mindennapokra milyen típusú cipő ajánlott ami nem terheli meg a lábat?
divat téma, de én az adidas ultraboostot javaslom.
volt már pár kényelmes cipőm, de ez nálam a top
az ultraboost mellett az eqt 91/17et tudom meg ajanlani
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."

Avatar
tomi_b
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2019. március 5., kedd 22:36
Kedvenc játékosaid: Thibaut, Jude, Toni, Luka, Eduardo
Kedvenc csapatod: 14!

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tomi_b » 2019. augusztus 18., vasárnap 23:27

Srácok ma olyan oldalra bukkantam a facebookon, hogy csak azon csodálkoztam, eddig miért nem futottam bele. Ínyenceknek, konyhafőnököknek kifejezetten ajánlott. :mrgreen:

Itt egy kép az oldalról.

Kommenteket olvasni érdemes, egy idő után már a sírás kerülgetett. :lol:

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2019. augusztus 18., vasárnap 23:08

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, esetleg használ-e valaki közületek műholdas Digi TV-t? Itt nálunk nem nagyon van olyan kábeles szolgáltató, ahol értelmes csatornakiosztás lenne, legalábbis ami a sportcsatornákat illeti. Digiből is csak a műholdas érhető el, arról viszont hallottam már korábban negatívumokat, elvileg eléggé érzékeny az időjárásra. Ez valóban igaz? És ha igen, ez alatt konkrétabban mit kell érteni? Nagyobb viharok esetén elszáll az egész, vagy már kissé szelesebb időben is jelentkeznek problémák? Valakinek személyes tapasztalat, esetleg ismerősi köréből valami infó?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 73 regisztrált és 0 vendég