OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sonic » 2019. augusztus 23., péntek 15:43

De, az lehet. Viszont akkor oriasi nagy zsido a UPC, mert nagy buszken hirdettek hogy hamarosan jon a spiler 2 meg a dzsoki TV a kinalatba, aztan lett is mindketto egy heten keresztul spiler 2 is volt aztan az hirtelen eltunt... Nyilvan dzsoki tv azota is van. En nem talalok ra egyelore logikus magyarazatot. Igazabol az elofizetes nem az en nevemen van mi csak hasznaljuk, ha az en szerzodesem lenne mar tuti remalmai lennenek az osszes upc-s customer services-nek... De lehet igy is felhivom majd oket hogy akkor mi is van ezzel pontosan.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. augusztus 23., péntek 15:09

sonic írta: Koszi a valaszokat. Nagy erdekes, most sikerult letoltenem egy csatornakiosztast pdf-ben. Ezen azt latom hogy ket csomag van comfort (95 + 26 HD csatorna) illetve premium (153 + 35 HD csatorna). Namost igy ranezesre nekunk van tutira TV paprika mert szoktam nezni, nat geo wild mert azt is, ez mind a ketto csak a premium csomagban elerheto, ahogy a spiler 2 is, az viszont nincsen... WTF?
Nem régi az előfizetésed? Nekem a Tökömnél nincsen pár csatorna (pl Fishing and hunting), mert az új csatornakiosztás csak az új csomagokban érhető el, a régiek nem kapják meg automatikusan.

Avatar
shoota
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014. szeptember 1., hétfő 11:34
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: shoota » 2019. augusztus 23., péntek 13:13

sonic írta: Koszi a valaszokat. Nagy erdekes, most sikerult letoltenem egy csatornakiosztast pdf-ben. Ezen azt latom hogy ket csomag van comfort (95 + 26 HD csatorna) illetve premium (153 + 35 HD csatorna). Namost igy ranezesre nekunk van tutira TV paprika mert szoktam nezni, nat geo wild mert azt is, ez mind a ketto csak a premium csomagban elerheto, ahogy a spiler 2 is, az viszont nincsen... WTF?
Nalunk is ugyanez, kicsit bosszanto..

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sonic » 2019. augusztus 23., péntek 12:41

Koszi a valaszokat. Nagy erdekes, most sikerult letoltenem egy csatornakiosztast pdf-ben. Ezen azt latom hogy ket csomag van comfort (95 + 26 HD csatorna) illetve premium (153 + 35 HD csatorna). Namost igy ranezesre nekunk van tutira TV paprika mert szoktam nezni, nat geo wild mert azt is, ez mind a ketto csak a premium csomagban elerheto, ahogy a spiler 2 is, az viszont nincsen... WTF?
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. augusztus 23., péntek 12:36

csababarca írta:
istimester írta: https://index.hu/gazdasag/2019/08/22/gr ... las_munka/

Hát ez ilyen.

A valóságban nincs 30 000 hiányzó IT-s, akit a piac azonnal el tud helyezni.

Nekem lengyel barátnőm programozó (krakkói politechnikan végzett bsc+mac), most az a terv hogy ideköltözik hozzám. Nem tudom mennyi esélye lesz elhelyezkedni, magyarul nem beszél, angolul perfekt meg ugye lengyel anyanyelv.
Aki tud valmi lehetőséget, az ne tartsa magában.:D

Kicsit aggódik hogy nehezen fog munkát kapni, elfogadják-e itthon a lengyel munkatapsztalatait (motorola, ailleron)
Sima lesz neki.

Kiskrüt
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014. augusztus 14., csütörtök 10:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Robi Carlos, Szatke
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kiskrüt » 2019. augusztus 23., péntek 12:27

sonic írta: Upc-s kollegaktol kerdeznem, hogy normalis az hogy latom a spiler 2-t a tv csatornak kozott de mikor odakapcsolok csak nagy feketeseget sugaroz (az sincs odairva hogy ebben a csomagban nem elerheto az adas, mint pl az hbo-knal). Spiler 1-em van es mukodik. Namos felmentem a upc honlapjara es megneztem a csatornakiosztast az osszes csomaghoz de egyikbensincs spiler feltuntetve (se 1, se 2). Most akkor mivan, van spiler 2 upc-nel vagy nincs? Nalam van valami szarul beallitvaesetleg? Egy haverom szinten UPC-s es nala is ugyanez a helyzet spiler 1 van, de a 2 csak fekete kepernyo.
Mutternál ugyanez volt. Két szoba, két tv. Egyiken minden rendben, másikon a spíler 2 fekete :lol: UPC azt mondta, hogy a közelben van egy rádiótorony vagy micsoda és az zavarja az adást. Azt ajánlották, hogy lépjünk magasabb csomagba, mert a Spíler HD adásával nem lesz gond. Szerencsénkre sikerült kedvezményt kicsikarni tőlük így minimális plusz költséggel most több csatornájuk van a szülőknek és a Spíler is műxik.

Kiskrüt
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014. augusztus 14., csütörtök 10:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Robi Carlos, Szatke
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kiskrüt » 2019. augusztus 23., péntek 12:22

csababarca írta:
istimester írta:
Valószínűleg komolyabb gondok nélkül el tud helyezkedni.

A cikk a párhónapos gyorstalpaló fejlesztőket taglalja, akik csalódtak, mert nem túl meglepő módon elkerülte őket az álom fejlesztői állás vagy csak biorobotnak kellettek volna nagy cégeknek.

A leírásod alapján a barátnőd teljesen más eset, ráadásul a lengyel-angol nyelvtudás is viszonylag ritka párosítás.

jaja, elolvastam a cikket, csak ez emlékeztetett, hogy megkérdezzem itt is ezt.
bízunk a legjobbakban, reméljük talál valami jó munkát. (aggódik nyilván, az új élethelyzete miatt)
Lehet könnyebb lenne ha te költöznél ki hozzá :) Én Krakkóban élek már 8-9 éve és csak ajánlani tudom mind munka, mind hétköznapi élet szempontjából. Bár nem tudom milyen munkakörben dolgozol, de nem nehéz melót találni és jobban is élsz itt, mint Budapesten pl.

ThePilgrim
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 13:30
Kedvenc játékosaid: Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ThePilgrim » 2019. augusztus 23., péntek 12:01

sonic írta: Upc-s kollegaktol kerdeznem, hogy normalis az hogy latom a spiler 2-t a tv csatornak kozott de mikor odakapcsolok csak nagy feketeseget sugaroz (az sincs odairva hogy ebben a csomagban nem elerheto az adas, mint pl az hbo-knal).
Elvileg csak a legmagasabb csomagban elérhető. Mi pár hete fizettünk elő erre, addig nekünk is ez volt, amit írsz. Ott volt a csatornalistában, de csak fekete kép volt.

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. augusztus 23., péntek 11:39

csababarca írta:
istimester írta:
Valószínűleg komolyabb gondok nélkül el tud helyezkedni.

A cikk a párhónapos gyorstalpaló fejlesztőket taglalja, akik csalódtak, mert nem túl meglepő módon elkerülte őket az álom fejlesztői állás vagy csak biorobotnak kellettek volna nagy cégeknek.

A leírásod alapján a barátnőd teljesen más eset, ráadásul a lengyel-angol nyelvtudás is viszonylag ritka párosítás.

jaja, elolvastam a cikket, csak ez emlékeztetett, hogy megkérdezzem itt is ezt.
bízunk a legjobbakban, reméljük talál valami jó munkát. (aggódik nyilván, az új élethelyzete miatt)
Csak kíváncsiságból kérdezem, fordítva nem lett volna jobb? Hogy te koltozol ki hozza? No offense, csak kivancsi vagyok. :) :D Nekem egyik egyetemi haverom ismerkedett össze egy lengyel csajjal USA-ban, aztan fogta magát és kiköltözött hozza, ott el mar vagy 5 éve. :D

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sonic » 2019. augusztus 23., péntek 11:25

Upc-s kollegaktol kerdeznem, hogy normalis az hogy latom a spiler 2-t a tv csatornak kozott de mikor odakapcsolok csak nagy feketeseget sugaroz (az sincs odairva hogy ebben a csomagban nem elerheto az adas, mint pl az hbo-knal). Spiler 1-em van es mukodik. Namos felmentem a upc honlapjara es megneztem a csatornakiosztast az osszes csomaghoz de egyikbensincs spiler feltuntetve (se 1, se 2). Most akkor mivan, van spiler 2 upc-nel vagy nincs? Nalam van valami szarul beallitvaesetleg? Egy haverom szinten UPC-s es nala is ugyanez a helyzet spiler 1 van, de a 2 csak fekete kepernyo.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. augusztus 22., csütörtök 16:49

istimester írta:
Valószínűleg komolyabb gondok nélkül el tud helyezkedni.

A cikk a párhónapos gyorstalpaló fejlesztőket taglalja, akik csalódtak, mert nem túl meglepő módon elkerülte őket az álom fejlesztői állás vagy csak biorobotnak kellettek volna nagy cégeknek.

A leírásod alapján a barátnőd teljesen más eset, ráadásul a lengyel-angol nyelvtudás is viszonylag ritka párosítás.

jaja, elolvastam a cikket, csak ez emlékeztetett, hogy megkérdezzem itt is ezt.
bízunk a legjobbakban, reméljük talál valami jó munkát. (aggódik nyilván, az új élethelyzete miatt)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. augusztus 22., csütörtök 16:35

csababarca írta: Nekem lengyel barátnőm programozó (krakkói politechnikan végzett bsc+mac), most az a terv hogy ideköltözik hozzám. Nem tudom mennyi esélye lesz elhelyezkedni, magyarul nem beszél, angolul perfekt meg ugye lengyel anyanyelv.
Aki tud valmi lehetőséget, az ne tartsa magában.

Kicsit aggódik hogy nehezen fog munkát kapni, elfogadják-e itthon a lengyel munkatapsztalatait (motorola, ailleron)
Valószínűleg komolyabb gondok nélkül el tud helyezkedni.

A cikk a párhónapos gyorstalpaló fejlesztőket taglalja, akik csalódtak, mert nem túl meglepő módon elkerülte őket az álom fejlesztői állás vagy csak biorobotnak kellettek volna nagy cégeknek.

A leírásod alapján a barátnőd teljesen más eset, ráadásul a lengyel-angol nyelvtudás is viszonylag ritka párosítás.

cart
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: OFF

HozzászólásSzerző: cart » 2019. augusztus 22., csütörtök 15:16

Hat a nagy multiknal altalaban az angol a hivatalos nyelv a napi munkavegzes soran, plusz viszonylag konnyu is bekerulni, mindig vannak meguresedo poziciok :D

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. augusztus 22., csütörtök 15:11

istimester írta: https://index.hu/gazdasag/2019/08/22/gr ... las_munka/

Hát ez ilyen.

A valóságban nincs 30 000 hiányzó IT-s, akit a piac azonnal el tud helyezni.

Nekem lengyel barátnőm programozó (krakkói politechnikan végzett bsc+mac), most az a terv hogy ideköltözik hozzám. Nem tudom mennyi esélye lesz elhelyezkedni, magyarul nem beszél, angolul perfekt meg ugye lengyel anyanyelv.
Aki tud valmi lehetőséget, az ne tartsa magában.:D

Kicsit aggódik hogy nehezen fog munkát kapni, elfogadják-e itthon a lengyel munkatapsztalatait (motorola, ailleron)
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27397
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. augusztus 22., csütörtök 13:07

Utazómajom facebook csoportot érdemes nézegetni, vannak nagyon jó sztorik. Olcsón, sokat.

Nálam óriási respect azoknak, akik képesek belevágni ilyen dolgokba.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8518
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. augusztus 22., csütörtök 13:04

Yazid írta: van fent egy cikk egy fiatal házaspárról akik körbe utazták europát egy kisbuszban. latta valaki? erdekes. en nem tartom magam egy beszűkült begyepesedett tipusu embernek de csak nekem fura ez? ott hagyják norvegiai életüket, munkájukat h menjenek kirándulni... jó volt wczni, fürödni kútakon meg enni a májkrémet meg a zacskós levest hónapokig? meg persze építeszmernok faszi csak úgy laptopon neten dolgozott míg mentek. bűzlik az egesz, én is elmennek szívesen az asszonnyal csapot papot ott hagyva de ez nem így működik vagy igen?
en ismertem olyan sracot, akinek jol fizeto, stabil helye volt pesten, aztan gondolt egyet, fogta a megtakaritott penzet, egyszer csak nem ment be tobbet dolgozni es 1 bazi nagy tura taskaval nekivagott vonattal-busszal-gyalog-stoppal europanak, szerintem vagy masfel honap alatt bezarandokolta a fel kontinenset.
kulonbozo satrakban, szallokban, csoro motelekben, zarandokoknak kialakitott helyeken szallt meg.
kommunikacioja annyi volt, hogy kb hetente irt az anyjanak egy uzit, hogy rendben van.

azt mondta, szuksege volt resetre, mikor hazajott, akkor meg mintha mi sem tortent volna kb egybol munkaba allt valami mas helyen.

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2019. augusztus 22., csütörtök 12:43

valószínű nekik a kisegítős, excelt nyomkodós emberke is "IT-s" :lol:
én úgy látom, ha programozóként képes vagy tanulni, fejleszteni magadat, szorult némi soft skill is beléd, az interjúkon jól teljesítesz, akkor elég durva fizetéseket lehet kérni már pár éves gyakorlattal is, de az ilyen 4 hónapos gyorstalpalókon, ahol 2 óra kötelező házifeladat van hetente - :lol: - se tudást, se tapasztalatot nem lehet szerezni. hirdetik a full-stack képzésüket, miközben a frontendre is kevés a 4 hónap, a backend pedig egy teljesen külön világ, főleg, ha elkezdenék a microservice architecturet magyarázni egy óvodapedagógusnak vagy zenetanárnak... átbaszás az egész, meglovagolták a médiahypeot.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8081
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. augusztus 22., csütörtök 12:25

A HR-esek 80%-a gyökér.
És azért csinálod az 5 fordulós, esetenként 3 órás tesztekkel tűzdelt állásinterjúkat, hogy ők tudják igazolni a saját fontosságukat.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. augusztus 22., csütörtök 12:14

https://index.hu/gazdasag/2019/08/22/gr ... las_munka/

Hát ez ilyen.

A valóságban nincs 30 000 hiányzó IT-s, akit a piac azonnal el tud helyezni.

A HR-sek általában hazudnak (vagy fogalmuk sincs miről beszélnek). Utálok is kommunikálni velük.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3402
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2019. augusztus 20., kedd 20:47

van fent egy cikk egy fiatal házaspárról akik körbe utazták europát egy kisbuszban. latta valaki? erdekes. en nem tartom magam egy beszűkült begyepesedett tipusu embernek de csak nekem fura ez? ott hagyják norvegiai életüket, munkájukat h menjenek kirándulni... jó volt wczni, fürödni kútakon meg enni a májkrémet meg a zacskós levest hónapokig? meg persze építeszmernok faszi csak úgy laptopon neten dolgozott míg mentek. bűzlik az egesz, én is elmennek szívesen az asszonnyal csapot papot ott hagyva de ez nem így működik vagy igen?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 94 regisztrált és 0 vendég