Thibaut Courtois - 1

A Real Madrid aktuális játékosainak topikjai.
Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. szeptember 10., kedd 8:08

Toti írta:
Realista24 írta: 5 cleansheet a válogatottal egymás után... Just sayin.
köztük kazah, san marino, ciprus.. bár tény, h jól mutat :mrgreen: nem állok most bele.
Nem sokkal erősebb csapatoktól kapott gólt a Realban :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: Toti » 2019. szeptember 10., kedd 8:03

Realista24 írta: 5 cleansheet a válogatottal egymás után... Just sayin.
köztük kazah, san marino, ciprus.. bár tény, h jól mutat :mrgreen: nem állok most bele.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. szeptember 10., kedd 6:41

5 cleansheet a válogatottal egymás után... Just sayin.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: pheco » 2019. szeptember 2., hétfő 10:05

Galacticos írta: annyit van savazva, de tegnap megint bemutatott két nagy védést, arról meg már nem ő tehet hogy utána mindkétszer a védők zseniális helyezkedésének köszönhetően esélye se volt.
Ezert nem ertettem multkor Toti kiakadasat, hogy megprobalhatna Courtois lehozni egy clean sheetet. Ilyen kibaszott nagy fejetlenseggel, ami elotte van eleg nehez. Sot, sokszor mogotte van fejetlenseg, Ramosek sokszor mogotte a golvonalon probalnak menteni. Nem csoda, hogy a kipattano vedesek ellenfelhez mennek.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2019. szeptember 2., hétfő 10:01

annyit van savazva, de tegnap megint bemutatott két nagy védést, arról meg már nem ő tehet hogy utána mindkétszer a védők zseniális helyezkedésének köszönhetően esélye se volt.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. augusztus 29., csütörtök 7:59

kiserik írta: Ne bacca már meg! Ha benyalja az egyszerű labdát, mint Michelle Wild a brokit, akkor csak elő lehessen már venni! Tegnap is úgy feküdt le, mint papa pár sör meg tüske után legózni a gyerekkel a szőnyegre.
Amúgy ha megnézzük az igazi hibás Captain Ramosito volt. Kirohant, mint Zrínyi, csak árnyéka, a helyére behúzódott Case, aki megzavarta Varanet és Marcelot a lesre állításában.
Carvajal is feleslegesen húzódott be. Ott kb. Varane volt az áldozat, aki nem tudta már mit tegyen és felúton volt... Amúgy Thibautra nem lehet csak rá húzni ezt a gólt, de az szinte nevetséges, hogy mennyi köténygólt kap ilyen helyzetből. Kb azt tanítják, hogy térdelj le, ő meg széttárt lábbak repül mindig, amikor 2 méteres... hogyne lenne ott hely.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. augusztus 25., vasárnap 17:31

Ne bacca már meg! Ha benyalja az egyszerű labdát, mint Michelle Wild a brokit, akkor csak elő lehessen már venni! Tegnap is úgy feküdt le, mint papa pár sör meg tüske után legózni a gyerekkel a szőnyegre.
Amúgy ha megnézzük az igazi hibás Captain Ramosito volt. Kirohant, mint Zrínyi, csak árnyéka, a helyére behúzódott Case, aki megzavarta Varanet és Marcelot a lesre állításában.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. augusztus 25., vasárnap 12:47

+1 Kerlonnak.
Pontosan így látom én is.


Nekem annyi a fő bajom Courtoisval, hogy kellenének az extrák néha és főleg ahogy többen leírták, amikor védelem nincs a helyén egy az egyben megfogni a támadót..

Rengeteg ilyen van egy Real kapus életében, mert van, hogy 10 emberrel támadunk, a kapus ott hagyva, majd labdavesztés..

Na ezekben jó szerintem Navas és pont sajnos ezeket kapja láb mellé/közé a belga.Nyilván ezek a testi adottságokból is jönnek.

Courtois meg jobb levegőben, szögleteknél és beadásoknál, mint Navas.

Összességében szerintem Navas (ilyen volt Casillas is, nem magas, de földön nem verték meg) jobban passzol a Realba.

Mindegy a belga, illetve valaki rohadtul kellett évek óta Navas helyett Pereznek. Ez volt a legfontosabb, rohangálni DDG után. Ez a “probléma” megoldva. Alapvetően tényleg lassan jobb, ha Navas megy és akkor 100%- ig alapozzunk Courtoisra.

Ez van. Örüljünk Courtois jó védéseinek, nézzük a jót benne, mert van az is. Ha pedig kapja láb mellé a gólokat, mikor a védőink ott hagyják akkor hibáztassuk a védelmet(mert alapvetően az ő hibájuk), vagy örüljünk ha a belga megfogja. Idővel remélhetőleg fejlődik ebben majd.

Lehetősége lesz gyakorolni ezeket a szituációkat, mert tipikus Real/spanyol focis szituációk a vehemensen kitámadunk, majd labdavesztés..

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. augusztus 25., vasárnap 12:07

wZoLee7 írta:
Swineherd írta: Nem tudom, szerintem nem jellemző egy igazi madridistára, hogy azt kéri a klubtól, hogy ingyen engedjék el és fizessék ki a hátralévő bérét is pluszban, mert olyan aranyos.

Aztán maradni akar, mert ez nem megy, megvárja, hogy elmenjen Lunin, majd benyögi, hogy ja, mégis mennék.

Lehet, hogy fejben gyenge Courtois, de azt a szintű fikázást, amit az igazi madridista csodakapus fanjaitól és a madridi sajtótól kap, az nem normális dolog.

De már megszokhattuk, hogy vannak Madridban, akik csinálhatnak bármit, meg vannak a páriák.
Es tovabbra sem jobb, mar mint Navas. Ezeket ugyan ugy benyelne o is
Szerintem meg továbbra is jobb Navas, de ő csak egy costai ricai tekintély nélkül kapus, akit inkább alá lőnek, ellenben a belga hírneve a topkapusok között szerepel, pedig a teljesítménye eddig sem volt Madridban meggyőzőbb. Azzal viszont nincs bajom, hogy le tették mellette a voksukat és védhet folyamatosan, legalább bizonyíthat.

A gól nagyjából Kroos-Ramos-Varane-Carvajal és még Casemiro helyezkedési hülyeségeiből is adódott. Főleg Carvajal berohanása középre érthetetlen, aztán Varane is már a labdásra mozdul és hagyta a hosszún érkezőt... Onnét meg Thibautnak extrát kellett volna hoznia, nem hozta.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. augusztus 25., vasárnap 11:12

Swineherd írta: Nem tudom, szerintem nem jellemző egy igazi madridistára, hogy azt kéri a klubtól, hogy ingyen engedjék el és fizessék ki a hátralévő bérét is pluszban, mert olyan aranyos.

Aztán maradni akar, mert ez nem megy, megvárja, hogy elmenjen Lunin, majd benyögi, hogy ja, mégis mennék.

Lehet, hogy fejben gyenge Courtois, de azt a szintű fikázást, amit az igazi madridista csodakapus fanjaitól és a madridi sajtótól kap, az nem normális dolog.

De már megszokhattuk, hogy vannak Madridban, akik csinálhatnak bármit, meg vannak a páriák.
Es tovabbra sem jobb, mar mint Navas. Ezeket ugyan ugy benyelne o is

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2019. augusztus 25., vasárnap 11:07

Nem tudom, szerintem nem jellemző egy igazi madridistára, hogy azt kéri a klubtól, hogy ingyen engedjék el és fizessék ki a hátralévő bérét is pluszban, mert olyan aranyos.

Aztán maradni akar, mert ez nem megy, megvárja, hogy elmenjen Lunin, majd benyögi, hogy ja, mégis mennék.

Lehet, hogy fejben gyenge Courtois, de azt a szintű fikázást, amit az igazi madridista csodakapus fanjaitól és a madridi sajtótól kap, az nem normális dolog.

De már megszokhattuk, hogy vannak Madridban, akik csinálhatnak bármit, meg vannak a páriák.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: Victor » 2019. augusztus 25., vasárnap 10:48

Gondolom azért nyilatkozik ilyeneket, mert a diehard Navas fanok árgus szemekkel nézik a teljesítményét és minden hibára habzó szájjal ugranak. Szar lehet úgy beállni hétről hétre a kapuba, hogy minden mozdulatodat nagyítóval nézik és várják, hogy mikor cseszel el valamit.
Kapusposzton a legfontosabb a bizalom, mind az edző, mind a játékosok és a szurkolók felől egyaránt.
Egyértelműnek kell lenni, hogy ki az első számú. Ezt próbálta Zidane és Courtois is hangsúlyozni több interjúban is. Felesleges köpködni, el kell fogadni, hogy ő a Real Madrid kezdőkapusa és valószínűleg jó pár évig az is marad.
Azért itt profi játékosokról beszélünk. Navast évek óta ki akarták rakni innen, egyszer csak a faxon múlott a maradása, aztán mégis legtöbbször nagyon jól véd. Ha Courtois ennyire gyenge fejben, az már nem túl biztató. Ezen kívül láthatóan jobban illik a csapatba, igazi madridista, a védelem is nyugodtabb vele szerintem. Ezt úgy mondom, hogy nem vagyok diehard Navas fan.
Valaki itt nagyon jól írta, itt évek óta nincsen nyugi a kapusposzton, mert abba a "problémába" estünk, hogy mindig két kiváló hálóőr állt egyszerre rendelkezésünkre, ami feszültséget szült. Samy-vel és mentamassal értek egyet.

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2019. augusztus 25., vasárnap 10:26

Gondolom azért nyilatkozik ilyeneket, mert a diehard Navas fanok árgus szemekkel nézik a teljesítményét és minden hibára habzó szájjal ugranak. Szar lehet úgy beállni hétről hétre a kapuba, hogy minden mozdulatodat nagyítóval nézik és várják, hogy mikor cseszel el valamit.
Kapusposzton a legfontosabb a bizalom, mind az edző, mind a játékosok és a szurkolók felől egyaránt.
Egyértelműnek kell lenni, hogy ki az első számú. Ezt próbálta Zidane és Courtois is hangsúlyozni több interjúban is. Felesleges köpködni, el kell fogadni, hogy ő a Real Madrid kezdőkapusa és valószínűleg jó pár évig az is marad.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: Toti » 2019. augusztus 25., vasárnap 7:29

Realista24 írta:
h3x0r írta: Amig Navas itt van, addig nem varok tole tartosan top telyesitmenyt. Egy kapusnak meg kell adni a teljes bizalmat nem csak meccseken, de egy egesz szezonon keresztul. Az nem bizalom, hogy berakjuk a kezdobe, majd az elso hibaja utan azonnal mutogatunk a kispadra, hogy akkor inkabb az elodjet kene jatszatni, ugy, hogy egy hettel ezelott még Courtois vedese is kellett a gyozelemhez.
Zidane teljes bizalmat elvezi. A belga is lenyilatkozta hogy egyértelmű ki az elso számú kapus.
Ja,ez meg a masik,nem tudom mire ez a nagy pofa tőle,h o mint szereplo kijelenti,h egyertelmu ki az elso szamu. Mar akkor is csak lestem,h ez mi,ahelyett,h arra lenne esze,h megprobalna lehozni egy cleansheetet vhogy..
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. augusztus 25., vasárnap 6:58

h3x0r írta: Amig Navas itt van, addig nem varok tole tartosan top telyesitmenyt. Egy kapusnak meg kell adni a teljes bizalmat nem csak meccseken, de egy egesz szezonon keresztul. Az nem bizalom, hogy berakjuk a kezdobe, majd az elso hibaja utan azonnal mutogatunk a kispadra, hogy akkor inkabb az elodjet kene jatszatni, ugy, hogy egy hettel ezelott még Courtois vedese is kellett a gyozelemhez.
Zidane teljes bizalmat elvezi. A belga is lenyilatkozta hogy egyértelmű ki az elso számú kapus.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. augusztus 25., vasárnap 5:59

Amig Navas itt van, addig nem varok tole tartosan top telyesitmenyt. Egy kapusnak meg kell adni a teljes bizalmat nem csak meccseken, de egy egesz szezonon keresztul. Az nem bizalom, hogy berakjuk a kezdobe, majd az elso hibaja utan azonnal mutogatunk a kispadra, hogy akkor inkabb az elodjet kene jatszatni, ugy, hogy egy hettel ezelott még Courtois vedese is kellett a gyozelemhez.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2019. augusztus 24., szombat 23:35

mentamas írta: Érthető, hogy Courtois még csak most jött, és igazságtalan lenne eladni, de amíg itt lesz sosem fog a helyzet változni, itt sosem fog a csapat beállt védelemmel játszani.
Guardiola ki merte pakolni Hartot a Cityből, Zidane meg nem teszi meg ugyanezt Courtoisval. Ez itt a baj.
Ahogy anno Mourinho is ki merte pakolni Ikert a kapuból, és asszem, anno Cecht is bepakolta Cudicini helyére. Szóval egy tökös edző kell, aki ha kell, a padra teszi azt, aki oda való. De így, hogy elmentek már az opcionális cserekapusok, nehezebb a dolog.

Avatar
mentamas
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 20:32
Kedvenc játékosaid: Rodrygo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: mentamas » 2019. augusztus 24., szombat 22:43

Itt nem a kapusokkal van a gond, hiszen ahogy valaki írta már, mindkettő top a posztján.

A probléma inkább az, hogy egy olyan kapus érkezett a csapatba, akinek a stílusa messze áll a csapat által játszott foci filozófiájától.

Itt addig nem fog Courtois stabil, jó teljesítményt nyújtani, amíg előtte egy Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo sor védekezik; a csapat feltolt védelemmel játszik és a kapusnak inkább a reflexeire és a gyorsaságára van szüksége, mintsem a beadásokhoz szükséges magassághoz.
A probléma az, hogy Zidane(Perez nyomására?) a belgát játszatja és nem azt a kapust, akinek a személyisége és a stílusa tökéletesen passzol a csapat játékához.

Érthető, hogy Courtois még csak most jött, és igazságtalan lenne eladni, de amíg itt lesz sosem fog a helyzet változni, itt sosem fog a csapat beállt védelemmel játszani.
Guardiola ki merte pakolni Hartot a Cityből, Zidane meg nem teszi meg ugyanezt Courtoisval. Ez itt a baj.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. augusztus 24., szombat 21:48

Képes top teljesítményre, de nem itt. Bunker fociban abszolút top, Oblak mögött, de az itteni kabaré védelemmel állhatna itt bárki a kapuban. Már az érkezése előtt is ezt mondtuk egy páran, hogy míg a védelem nincs rendben, felesleges kapust hajkuraszni.

Engem ami a leginkább idegesít vele kapcsolatban az az, folyamat ugyanolyan gólokat kap, és láthatóan szarik rá. Neki anno amúgy is csak az volt a lényeg, hogy a családja közelében legyen. Talán ennek is tudható be ez az egész.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Thibaut Courtois - 13

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. augusztus 24., szombat 21:44

Hozza a kötelezőt, a többit leszarja. Ennyi. Gyakorlatilag már nem is idegeskedem, max meglepődök, ha fog egy ziccert.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 52 regisztrált és 0 vendég