Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. október 9., szerda 13:56

Bayern, Barca. Itt aranyat érne Khedira helyett...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. október 9., szerda 13:46

- Song távozhat jövő nyáron, de akár már télen is, nem elégedett a játékpercei számával, az Arsenal, a Milan és a United is érdeklődik iránta.
én csak azt nem értem, hogy ezt már akkor tudni lehetett, amikor odavitték az arsenalból. ő nem gondolt arra, nem kérdezte meg előtte, hogy esetleg nem lesz a büdös életben alapember és sokperces játékos? :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. október 9., szerda 13:40

miért is ?

azt mondta, a világ nagyjából összes csapatában simán kezdő lehetne.
ha mondasz 10 klubcsapatot, ahol nem lenne kezdő (kíváncsi lennék arra a 10 csapatra) akkor mondjuk a világ klubcsapatainak 99.998 százalékában kezdő lenne. :)

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. október 9., szerda 13:08

- Song távozhat jövő nyáron, de akár már télen is, nem elégedett a játékpercei számával, az Arsenal, a Milan és a United is érdeklődik iránta.
Nagyon megkedveltem, de tényleg többet érdemel annál, mint hogy Busquets cseréje legyen még n+1 évig. Nagyjából a világ összes csapatában simán kezdő lehetne, itt sajnos nem.
Azért itt most akadt egyet a kifli a torkomban.
Love football, hate antifa.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. október 9., szerda 13:07

francois írta:pedig aki kicsit is a dolgok mögé néz, az láthatja h sajnos reina igenis opció.
Miert sajnos? En orulnek neki :mrgreen:

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: francois » 2013. október 9., szerda 12:47

pedig aki kicsit is a dolgok mögé néz, az láthatja h sajnos reina igenis opció. poolban megvették 10 millioért mignoletet, reina meg egy évre ment kölcsönbe nápolyba. ha az olaszok nem veszik meg (márpedig minek vennék, ott van nekik rafael) a poolba nem fog visszamenni a padra. courtois, neuer esélytelen, ter stegenről nem sok mindent hallani, esetleg nagyon elvakult ötletként ha vitya megy az MC-ben, akkor hart jöhet ide...
Kép
Kép
Kép

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. október 9., szerda 12:21

szerintem Courtois nem fog a barcába menni...ezen kár is agyalni, mou nem engedné el
de Reina...miért? hogyan? jött ő szóba ott...nem értem miért jut eszébe a Barcában bárkinek is Reina, mint Valdes utódja :lol:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. október 9., szerda 10:16

Anis írta:Courtois szerintem lehetetlenség. Az egy dolog hogy most nem akar visszamenni, de még van majdnem egy év a kölcsönből és a Chelsea lassan de biztosan elgondolkodik Cech pótlásán is. Angliában van BL-bajnokság-kupa-ligakupa, még több meccs mint itt. szép lassan átvehetné a helyét a cseh óriásnak. a londoni kékek sem hülyék, hogy a jövő egyik legnagyobb kapusát odaadják a nemzetközi porondon egyik legnagyobb riválisuknak. Ter Stegent előbb el tudom képzeni...
Es szerintem Mourinho is mindent meg fog tenni nehogy az egyik legnagyobb igeretuk a barcaba kosson ki.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 9., szerda 10:05

Courtois szerintem lehetetlenség. Az egy dolog hogy most nem akar visszamenni, de még van majdnem egy év a kölcsönből és a Chelsea lassan de biztosan elgondolkodik Cech pótlásán is. Angliában van BL-bajnokság-kupa-ligakupa, még több meccs mint itt. szép lassan átvehetné a helyét a cseh óriásnak. a londoni kékek sem hülyék, hogy a jövő egyik legnagyobb kapusát odaadják a nemzetközi porondon egyik legnagyobb riválisuknak. Ter Stegent előbb el tudom képzeni...

Amíg Busquets ott van addig felesleges bárkinek is a barcába igazolnia arra a posztra, ha játszani is akar. Ám ha beéri a paddal és kb 1000 perccel / év akkor csak nyugodtan. Anno Song az arsenal motorja volt Cesc-el és még xy-al, most csak egy padozó kiegészítőemberke lett. a MU-MIlan párosba bőven elférne és kellene is, Arsenalt nem hiszem hogy visszavenné.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. október 9., szerda 9:59

GT37 írta:- Song távozhat jövő nyáron, de akár már télen is, nem elégedett a játékpercei számával, az Arsenal, a Milan és a United is érdeklődik iránta.
Nagyon megkedveltem, de tényleg többet érdemel annál, mint hogy Busquets cseréje legyen még n+1 évig. Nagyjából a világ összes csapatában simán kezdő lehetne, itt sajnos nem.
Amikor hozzatok igazolt, nem tudta hogy normalis esetben ennyit fog jatszani? Vagy ugy gondolta, hogy kiszoritja Busquetset a posztjarol? Ezt o se gondolhatta komolyan. Egy Yaya Toure-t nem jatszattak a katalan miatt, o mire szamitott? Habar ezek utan nem lepodok meg :lol:Tavaly szerencseje volt a sok hatved serulese miatt, de meg egyszer nem lesz akkora makja, hogy a lehetseges jatekpercek kb felet megkapja. A helyeben 30%-nal nem szamitanek tobbre..

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2013. október 9., szerda 9:40

GT37 írta: - Kapusposzton meg Courtois a prioritás, aki elvileg nem szeretne visszamenni Angliába, hanem továbbra is Spanyolországban szeretne védeni.
Egy álom lenne. :) Vagy ő, vagy Ter Stegen. :agree: Csak ne Reina...
hát ha ennyire megszerette CR-t akkor mennyen hozzátok.. :lol:

amúgy imádnám ha Reina lenne belőle
Nem illik.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. október 9., szerda 9:06

Néhány pletyka:

- Song távozhat jövő nyáron, de akár már télen is, nem elégedett a játékpercei számával, az Arsenal, a Milan és a United is érdeklődik iránta.
Nagyon megkedveltem, de tényleg többet érdemel annál, mint hogy Busquets cseréje legyen még n+1 évig. Nagyjából a világ összes csapatában simán kezdő lehetne, itt sajnos nem.

- A kívánságlistánkra felkerült Januzaj neve, akinek a United gyorsan meg akarja hosszabbítania szerződését.
Hápog.

- Kapusposzton meg Courtois a prioritás, aki elvileg nem szeretne visszamenni Angliába, hanem továbbra is Spanyolországban szeretne védeni.
Egy álom lenne. :) Vagy ő, vagy Ter Stegen. :agree: Csak ne Reina...

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. október 8., kedd 22:32

BH710 írta:Par hetig nem irtam,de olvastam a forumot ettol fuggetlenul. Lattam h fel volt hozva Ibra konyve. Elsosorban RMFC-tol kerdeznem h szerinte mi igaz belole?
Nem vagyok RMCF, de azert valaszolok. Valoszinuleg par helyen Ibra is tulzott, viszont ha megnezzuk hogy elotte milyen temakrol beszelt, miket meselt el az eleterol, foleg a gyerekkorarol, nem tudom elkepzelni hogy a Barcaval kapcsolatos reszekben ilyen hatalmasat hazudott volna. Vagy ha az egesznek csak a fele is igaz, mar az is megdobbento.

A masik pedig, hogy emlekeim szerint egyik volt csapattarsa se nyilatkozta, hogy ez meg ez az eset nem is tortent meg. Pedig biztos vagyok benne hogy ok is elolvastak legalabb a sajat csapatukkal kapcsolatos reszeket.

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BH710 » 2013. október 8., kedd 19:07

Par hetig nem irtam,de olvastam a forumot ettol fuggetlenul. Lattam h fel volt hozva Ibra konyve. Elsosorban RMFC-tol kerdeznem h szerinte mi igaz belole? Guardiola amiket mondott neki allitolag,a vitajuk..es leirta azt is h mar alig orult a golnak/goloknak (ez feltuno is volt kulonosen tavasszal) aztan Messi kozepre akart menni ezert lett o jegelve.

Nos ha Guardiola tenyleg nem mert szembenezni rgy probemas jatekossal hanem inkabb eladta akkor talan megsem akkora filozofus (nem becsmerelni akarom).

Mindenesetre talan ha Ibra nem lett volna leszabalyozva,nem akartak volna belevelni abba a kornyezetbe talan nem az evtized egyik legvesztesegesebb igazolasa lett volna(veteli-eladasi szempontbol)

AS-Di Maria temahoz. AS jatekat imadom,hiaba milyen volt Pep es Tito alatt. Di Maria sem rossz csak buta. AS viszont nalatok teljesedhetne ki igazan.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. október 8., kedd 13:30

h3x0r írta:...
nagyjából ez a barcelona játéka.
talán messi az egyetlen, aki általában nem passzol helyzetben, de ő kellően hatékony is ahhoz, hogy ezt megtehesse.

itt csak arra céloztam, hogy nem kell ennek nagy feneket keríteni, hogy messi miatt görcsösek a játékosok, stb.

sajnos behúzzák ilyen egy gólocskákkal az összes szoros meccset
mondjuk fura ezt annak tükrében olvasni, hogy már 4 esetben is nyertetek egy góllal a 6 győzelmetekből a 8 forduló alatt, abból pedig háromszor is az utolsó percekben jött a győztes gól, legutóbbi esetben gólok.
jönnek az ilyen Levantek, akik becsicskulnak nekik.
erről meg már korábban mike leírta a véleményemet. :)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. október 8., kedd 13:28

h3x0r írta:Pont ez az, mar megszokta hogy ilyen helyzetben vissza kell tenni. Messi eseteben sem hiszem, hogy elkezdene gondolkozni, hogy na most akkor mit csinaljak, rugjam ra vagy inkabb tegyem vissza, kulonben megharakszik ram.. egyszeruen tudja, megszokja hogy ilyen helyzetben visszarakja, ezert mas ugyan olyan esetben is ha nem messi van ott hanem mondjuk Neymar, akkor is vissza fogja rakni. nalunk is megvannak az ilyenek, mou 3 eve alatt nem egy beidegzodes rogzult a jatekosokban es ezt meg a mostani meccseinken is lathatjuk. Carlo ezek egy reszen probal valtoztatni.
Van igazság abban, amit írsz, de szerintem ez erre a gólra pont nem igaz, szvsz Alexis egyszerűen csak jófejségből tette vissza Neymarnak, látta, hogy szegény brazilnak aznap sem akar összejönni a gól, neki meg már volt kettő (amelyeknél szintén nem passzolt, hanem elvállalta (mondjuk a másodiknál el is kellett :D )). :) (Mint amikor Messi odaadta a büntetőt Zlatannak anno, talán a Zaragoza ellen, miután a svéd kihagyott pár ziccert a meccsen.)

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1358
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. október 8., kedd 13:25

máskülönben nézd vissza neymar gólját a valladolid ellen, alexis csőziccerben tette vissza a rosszabb helyzetben, két védővel a nyakán lévő neymarnak a labdát, ráadásul nem is volt tökéletes a passz.

ha azt messinek adja, akkor arról szólt volna a fáma, hogy hogy be van csicskulva, most pedig magamon kívül senkit nem láttam, aki erre megyjegyzést tett volna.
Láttam a gólt, grundfoci volt. Mondjuk szerintem azért volt ez, mert már semmi görcs nem volt. Felszabadult foci volt, örömfoci és igyekeztek kiszolgálni a közönséget. 0:0, 1:0 nál biztosan nem adja le szerintem.

Azért az már sokszor előfordult, hogy Messi hiányában is szép, vagy még szebb és eredményesebb focit mutattatok elől és az eddig "flop" emberek is magukra találtak. Ezektől az összeesküvés elméletektől Messi eltekintve is idén, jól pörögtök, jó formában, amely félelemre ad okot.

Tata eddigi munkáját még nem értékelném. Majd félidőben, vagy szezon végén. Még nem láttuk olyan helyzetben, ahol meg kellett neki mutatni valamit a repertoárból. Nem volt még olyan kényszer helyzetben, hogy nagyon bele kell nyúlnia a taktikába, az összképbe. Eddig ahogy kiküldte a fiait a pályára, az be is jött. Van széljáték, újra erős letámadás. Szokásos Barca játék. Annyira fényezni, szerintem nem érdemes még a mestert. Nehéz dolga nem akadt még. Egy fullos gépezetet vezet, egy majdnem tökéletes masinát, amit néha-néha törölgetni, fényezni kell, de nagy szerelésre, átalakításra nem szorul. Mondjuk Roura ezt is majdnem képes volt elcseszni
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. október 8., kedd 13:16

'shutterisland írta:máskülönben nézd vissza neymar gólját a valladolid ellen, alexis csőziccerben tette vissza a rosszabb helyzetben, két védővel a nyakán lévő neymarnak a labdát, ráadásul nem is volt tökéletes a passz.

ha azt messinek adja, akkor arról szólt volna a fáma, hogy hogy be van csicskulva, most pedig magamon kívül senkit nem láttam, aki erre megyjegyzést tett volna. [/color]
Pont ez az, mar megszokta hogy ilyen helyzetben vissza kell tenni. Messi eseteben sem hiszem, hogy elkezdene gondolkozni, hogy na most akkor mit csinaljak, rugjam ra vagy inkabb tegyem vissza, kulonben megharakszik ram.. egyszeruen tudja, megszokja hogy ilyen helyzetben visszarakja, ezert mas ugyan olyan esetben is ha nem messi van ott hanem mondjuk Neymar, akkor is vissza fogja rakni. nalunk is megvannak az ilyenek, mou 3 eve alatt nem egy beidegzodes rogzult a jatekosokban es ezt meg a mostani meccseinken is lathatjuk. Carlo ezek egy reszen probal valtoztatni.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Anthony » 2013. október 8., kedd 13:15

realbeckham írta: Erős a támadórészlegetek nagyon. Messi nélkül is.
Ezt eddig is tudtuk, hogy erősek papíron, de az a bosszantó hogy ugyanazt adják elő a ligában, mint tavaly: 0-1 a Malaga, 2-3 Valencia, 3-2 Sevilla ellen, sajnos behúzzák ilyen egy gólocskákkal az összes szoros meccset közben meg jönnek az ilyen Levantek, akik becsicskulnak nekik.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. október 8., kedd 13:10

realbeckham írta:Én személy szerint mindig is kedveltem Alexis játékát. Hihetetlenül erőszakos és gyors. Amit most mutat az nagyon, NAGYON erős. Nem tudom, lehet h nincs Messi, és nincs görcsösség vagy ilyesmi. Nincs kényszer. Neymar pedig egyre többet vállal, ad, mutat. Erős a támadórészlegetek nagyon. Messi nélkül is.
Szerintem Tatának köszönhető Alexis játékának ilyen mértékű javulása, a chilei többször is elmondta, hogy Tata bízik benne és ennek hangot is ad, továbbá ő is dicsérte Martino munkáját.
Úgy tűnik (bár nem akarom elkiabálni), hogy Tata megtalálta, hogy mivel lehet feloldani a görcsösséget Sánchezben. :) Aztán persze lehet, hogy ez csak egy véges idejű fellángolás, de én nem ezt gondolom.

Az Alexis-Messi-Neymar hármas ugyan valóban brutál erős, pláne, ha a jelenlegi formákat vesszük figyelembe, de azért Pedro teljesítménye még mindig kívánnivalót hagy maga után (bár a mesterhármasa nem volt rossz), illetve Tello is csak kisebb csapatok ellen muzsikál jól, nehezebb meccseken legfeljebb csereként tud érdemben hozzátenni valamit a csapat játékához.

Bár az kétségtelen, hogy Neymar leigazolásának és Alexis formába lendülésének köszönhetően valóban jóval erősebb a támadószekciónk, mint volt a tavalyi idény során.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 139 regisztrált és 0 vendég