OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. szeptember 12., csütörtök 13:23

ez ott kezdodik, hogy alapbol a "megelni" fogalom is relativ.
kinek mit jelent az, hogy megelni ?

szamomra azt, hogy a kotelezokon ( rezsi, esetleges hitelek, biztositasok, fott kaja, kozmetikumok, etc ) felul meg marad annyi a kasszaban, hogy beleferjen igeny szerint egy-egy mozi, etterem, shopping, sportolas/egyeb hobbi es minimum egy kisebb nyaralas/kirandulas evente.

e mellett havi szinten egy kisebb osszeget el lehessen tenni tartalekba, hogy ne doljon be a budget, ha ne adj isten venni kell uj tuzhelyet, maganorvoshoz kell menni vagy elhagyod a tarcad az irataiddal egyutt.

legalabb is nekem ezt jelenti, mert ha a megelni szot a fennmaradni fogalommal parositjuk, akkor osszekeregetett havi 15 ezerbol is meg lehet elni, ahogyan a hajlektalanok csinaljak.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. szeptember 12., csütörtök 12:23

az XY osszeg relatív. Shutter le is irta, h miert. Ahogy én látom, illetve tapasztaltam a környezetemben, az az ember, kevesebb penzbol is jobban él(het) , aki vagy örökölt lakast/házat, mint az, aki nem, és tobbet is keres. De örökölni sem kell. elég, ha a párbol akar a fiunak, akar a lanynak megvan a lakas XY okból. Egyszerűen brutalis kulonbsegek tudnak lenni. Nem kell albit fizetni, nem kell gyujtogetni a lakasra, házra... hanem lenyegeben a pár az adott honapban, a bevételükbol kifizetik a rezsit, aztan arra kell mar csak kolteni, amire lenyegben akarnak.

Egyik haverom ilyen. Hiába kerestem tole tobbet, nem engedhettem meg magamnak azokat a dolgokat, amiket ő igen, mert nem elhettem fel az adott honapban keresett penzt.

szoval igen, rohadt sok szempont szerint kell mezni a fizetest.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. szeptember 12., csütörtök 10:18

Mindig azt szoktam mondani, hogy nincs az a pénz, amit ne lehetne elkölteni. Sajnos a mai világ és a társadalmunk olyan, hogy az emberek megvesznek minden szir-szart amire szükségük sincs (ilyen telefon, olyan ruha, amolyan TV, stb). Rettentően pazarlóan élünk.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. szeptember 12., csütörtök 10:02

havi 200 nem eleg semmire.
szvsz ezt igy nem lehet beloni, legalabb is rengeteg korulmeny befolyasolja.

hol elsz, kivel elsz, van e gyerek/gyerektartas, vannak e hiteleid, stb.
van, aki 200k-bol teljesen normalisan megel, van akinek 280-bol se nagyon marad ho vegere.

ahol en dolgozom, kb 150-en dolgozunk osszesen, ebbol a felso vezeto retegeket leszamitva kb 120-an ugyanannyit keresunk. (+ - 10% a tulorak miatt)
igy azert baromira latvanyosan kijon, mekkora a szoras es a kulonbsegek ugyanolyan fizu mellett is.

vannak akik szep autokkal jarnak, utazgatnak, jol oltozkodnek, felre is tesznek es van a masik veglet, akiknek mar 20.-an nincsen penze es keregetnek kolcson.

erted mire celzok, szerintem ember, manageles es korulmenyfuggo, mennyibol lehet megelni.
( az persze megint mas kerdes, hogy megelni vagy megELNI )

a masik veglet meg h facveréssel napi 3-4 ora munkaval nem fog senki keresni 3-4kilot mar bocsanat, tokmindegy usa, nemet v m.o, melozni kell annyi penzert mindenhol.
tudnek meselni :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. szeptember 12., csütörtök 9:19

RealAsensio írta:
mocsok írta:

Nagyjából ugyanazt írod mint kerlon.
A hétfőtől péntekig 08-16 órás beosztással a 200 ezres nettó az nagyjából ugyanaz mint a vendéglátásban a folyamatos 12 orazasos hétvégén is vegignyomod 300 nettó.
En csak azt akartam mondani, hogy aki akar, manapsag tud tobbet is keresni, havi 200 nem eleg semmire. :/
Nyilvan sok osszetevos ez a dolog, nem akartam okoskodni. :)
Havi 200 nem elég semmire? Ez olyan mondás mint az hogy 54000bol meg lehet élni.

Az LG sztori meg lassan veri a dezodorost.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. szeptember 12., csütörtök 9:16

Kerlon írta: LG olyan, mint amikor a HDI motorokat LPG-síteni akarják. Nem elég a 4,5ös fogyasztás, megy az kevesebből is! Csodás :kalapos:
Haha..LG-t olvasva elsőre a tv-re asszociáltam, majd a HDI-t HDMI-nek olvastam.. :lol: :D

Azt hiszem qva gyorsan innom kell plusz egy kávét mielőtt folytatom a munkát..ki tudja mit hihettem itt a melóban is. :lol: :coffee:

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2019. szeptember 12., csütörtök 8:55

gondolom itt nem mindenki mérnök, meg programozo meg rendor szazados meg sorolhatnam. a masik veglet meg h facveréssel napi 3-4 ora munkaval nem fog senki keresni 3-4kilot mar bocsanat, tokmindegy usa, nemet v m.o, melozni kell annyi penzert mindenhol. szerintem is lehet keresni csak tenni kell erte

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2019. szeptember 12., csütörtök 8:24

mocsok írta:
RealAsensio írta: Elnezest kerek, senkit nem akarok megbantani, de aki akar dolgozni, es szabadon valogathat a munkat kozott, szerintem siman kap olyan allast, ahol 250 korul nettoban tud keresni, esetleg kicsit tulorazik erte. Mindenhol munkaerohiany van, tudok olyan ettermeket ahol 15ezer felett lehet keresni nettoban, mosogatni kell, igaz 10-12 orat. De ha igy szamolod, az mar netto 300. Na ezt mondanam nem rossz fizetesnek.
200.000 havi netto fizetest nem mondanam “nem rossznak”.
Termeszetesen ez csak az en velemenyem es az agglomeraciora+Budapest ertendo.
Nagyjából ugyanazt írod mint kerlon.
A hétfőtől péntekig 08-16 órás beosztással a 200 ezres nettó az nagyjából ugyanaz mint a vendéglátásban a folyamatos 12 orazasos hétvégén is vegignyomod 300 nettó.
En csak azt akartam mondani, hogy aki akar, manapsag tud tobbet is keresni, havi 200 nem eleg semmire. :/
Nyilvan sok osszetevos ez a dolog, nem akartam okoskodni. :)
:goat:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. szeptember 12., csütörtök 7:41

LG olyan, mint amikor a HDI motorokat LPG-síteni akarják. Nem elég a 4,5ös fogyasztás, megy az kevesebből is! Csodás :kalapos:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2019. szeptember 12., csütörtök 2:11

Köszi mindenkinek! :agree:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2019. szeptember 11., szerda 23:34

Allitasod szerint van szerető családod, barátnő, jó fizetés, lehetőséged hogy Pestre költözz a baratnoddel.
És valahogy sikerült úgy megfogalmazni ezt a hozzászólást, hogy majdnem megsajnaltalak. :D

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2019. szeptember 11., szerda 23:10

lordgabi írta:
No offense Gabi, de te megoldást keresel a problémáidra vagy csak panaszkodni jársz ebbe a topicba? :kivagyhe:

Kössél kompromisszumot magaddal és az elvárásaiddal :)
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. szeptember 11., szerda 22:45

Galacticos írta: Ha te 400 felett keresel stabilan / ho (es fontos hogy stabilan! Ne csak egy oktobert nezzel) a csajod meg ha 180at kap az mahdnem 600/ho. Akkor mar nehogymar ne ferjen nrked bele az a plusz 20as az albira.
Ha mar igy kiteregetted a szennyest..
Attól függ mennyit költ sörre. :mrgreen:

Amúgy ez az albérlet keresősdi..

Annyira sok dologtól függ minden.Nem hiszem, hogy itt a Madridomon oldódik meg a probléma. Szerintem be kell az árat nézve határolni a környéket és ott a legjobbat kikeresni.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2019. szeptember 11., szerda 22:10

Ha te 400 felett keresel stabilan / ho (es fontos hogy stabilan! Ne csak egy oktobert nezzel) a csajod meg ha 180at kap az mahdnem 600/ho. Akkor mar nehogymar ne ferjen nrked bele az a plusz 20as az albira.
Ha mar igy kiteregetted a szennyest..

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. szeptember 11., szerda 21:42

szvsz ha ketten fel milla felett fogtok keresni, es mar rohadtul lepnetek, akkor helyedben nem tokoresznek azon, hogy 110 vagy 125 az alberlet.

egyreszt mint mondtam, sok mulik az elhelyezkedesen, rezsin, stb (ismered a mondast, a kevesebb neha tobb) masreszt pedig nyitva lehet tartani a szemed, keresgelni majd pressure nelkul es kesobb olcsobbra/jobbra valtani.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2019. szeptember 11., szerda 21:21

Túlóra nélkül, hétfőtől-szombatig nekem 405000 forint jön ki október 1 és 31 között. Miközben hazamennék ugye tuti elmenne egy nagyobb összeg - matricára és oda-vissza tankolásra (350+350 km, hiába van utas), alacsony eléggé a forint a grivenyhez viszonyítva és ugye váltani kell. Olcsón hoznék fel száraz élelmiszert, piát, kólát, stb, ezen lehet sokat spórolni így, de akkor is ha van aki vár és még dolgod is van otthon, meg szerető család, kell a minimum egy hét, és sok pénztől esek így el összeszámolva éves szinten. Otthon ház, kocsi, minden meg van, csak normális, emberi pénzkereseti lehetőség nincs. + levezetsz 3 óra hosszát a határig, 4 km-re laksz tőle, és van, hogy 5-6 óra az átkelés, ha szeretnéd a kocsidat is megpakolni, betankolni olcsóbban, és ez visszafelé jövet is érvényes. Múltkor 60 km-es kitérő ért 5 óra megspórolást, ukrán-román-magyar hármast érintve. :/
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2019. szeptember 11., szerda 17:09

Opció Krakkó is, valamilyen szinten, csak ott elég szűkösek a lehetőségeim.

USA is opció, de az csak 4 év múlva lesz aktuális, nyugdíjba megy a Manager a táborban (étkező+konyha) és mivel én jövök alatta pozícióban, meg már 7 éve csinálom, felajánlották, hogy gondolkozzam ezen.

Ott most keresek 10 hét alatt 5ezer dollárt (minusz tax, köszi trump), szóval Managerként nagyot kaszálnék.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2019. szeptember 11., szerda 16:20

géza írta: USA nekem almom, imadok egy csomo dolgot onnan, de az biztos hogy ott nem alapitanek csaladot. Meggazdagodsz, aztan minden nap idegben vagy, hogy a gyereked sulijaban eppen ne legyen lovoldozes, vagy hogy minden rendben legyen a biztositasoddal. Jo ez a hanyatlo nemetorszag nekem. :mrgreen:
Migráncsok vannak mindkét helyen, mindegy végülis nem? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2019. szeptember 11., szerda 16:13

USA nekem almom, imadok egy csomo dolgot onnan, de az biztos hogy ott nem alapitanek csaladot. Meggazdagodsz, aztan minden nap idegben vagy, hogy a gyereked sulijaban eppen ne legyen lovoldozes, vagy hogy minden rendben legyen a biztositasoddal. Jo ez a hanyatlo nemetorszag nekem. :mrgreen:

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2019. szeptember 11., szerda 13:48

nekem ha nem lenne kutyam se macskam tuti usa lenne a cél vagy kanada. olyan szintu tudatlansag van es szakertelem hiany hogy csak az nem tud relative meggazdagodni aki nem akar. mindenfele tavoli kozeli ismerostol ezt hallani


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 63 regisztrált és 0 vendég