Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2019. szeptember 22., vasárnap 17:04

Most RaúlCF mellett vagyok.
Szeretem Leclercet és ez az ő győzelme volt, de Ferrari szempontból csak így lehetett tökéletes hétvége. Remek taktika, jól fogták mezőny, aztán kizárták a Merciket, ezzel összehoztak egy 1-2 és Hamiltont 2-ből 4-be rakták.
A taktika most kifogástalan volt, végre ott voltak a Ferrari stratégái fejben és nem csak végigmozizzák a futamot, a kerékcsere is sima volt.
Szerintem nem itt kell belekötni (ha egyáltalán bele kell valamibe).

VISZONT!

Amin lehet vitatkozni, hogy a verseny végén vajon illett volna-e visszaadni Leclercnek a győzelmet vagy Vettel megérdemelte?
Nehéz kérdés, több szempontból kell vizsgálni.
Leclerc: Ahogy mondtam ez az ő győzelme volt, megérdemelte volna. A taktika miatt vesztett pozíciót, nem azért, mert Vettel erőből lenyomta volna. Megérdemelte volna, hogy visszakapja az elsőséget a végén legalább.
Vettel: Jól jött ki a taktikából, tökéletesen tette a dolgát, ma nem hibázott, 100%-ot nyújtott. Ha így nézzük ő is megérdemelte, viszont nem jobban, mint Leclerc.
Ferrari: A bajnokság már elment, csapat szempontjából most mind1 az 1-2 sorrendje, csak ne üssék ki egymást, mert nagyon kellett már a Ferrarinak egy ilyen 1-2es siker.

A döntő dolog szerintem itt az, hogy a két pilótát nézve, mivel jár jobban a csapat a jövőt tekintve.
1.) Vettel győz és talán ez a siker visszahozza őt abból a nagyon rossz passzból, amiben mostanában volt. Nagyon kell neki egy győzelem, eléggé offon van az ember, hátha ez segítene. Ugyanakkor Leclerc szárnyal, bombaformában van, ezzel viszont most lehet megtörik a lendületét és picit visszaesik a következő futamokra vagy legalábbis normalizálódik a teljesítménye és nem lesz képes hozni az extrát (mert az előző 2 futam az extra volt sztem).
2.) Leclerc nagyon jó flowban van. Fiatal, most duzzad az önbizalomtól, újabb győzelem és tovább lovagolhatja azt a hullámot, ami már most is rajta ül, és továbbviszi a következő futamokra a formát, önbizalmat stb. Ezzel Vettelt viszont még mélyebbre ásod, amikor arra utasítod, hogy engedje el Leclercet a győzelemért. Lehet, hogy Vettel már amúgysem menthető, ezt ott jobban látják, de egy ilyen kb totális K.O. lett volna neki.

Szerintem ezt így kellett csinálni ahogy történt, mindamellett, hogy természetesen sajnálom én is Leclercet. Ezt most le kell nyelnie, legközelebb majd övé lesz a helyzet.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. szeptember 22., vasárnap 16:22

nem értünk egyet. Vettel cseréjével totál kizárták a Merciket mindenből mert nem volt jó helyük kijönni. látszik is 4-5be jöttek be. 1-3at megcsináltak 1-2nek. Vettel Spa-ban megtolta a csapatot amikor feltartotta Hamiltont most Leclert meg duzzog. ez inkább nem fair. ha fordítva lettek volna akkor persze mindent elvár. ez nem így működik. szép dolog az egyéni siker de még mindig csapat van és egyszer nem kapott olyan infót hogy ne menjen. nincs igaza.

szép volt Ferrari most tökös hétvége volt

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2019. szeptember 22., vasárnap 16:15

wZoLee7 írta: Csikover? Jobb az aludtej? Reg eldolt a vb cim, de ne versenyezzenek...pont igy kell elvenni egy fiatal tehetseg lenduletet a hatralevo versenyekre. A ferrari is tudja, ha versenyeznenek siman lenyomna Vettelt, mert egesz hetvegen gyorsabb
+1. Ez nem volt szerintem fair, ahogy mondta Weber is, hogy a taktika mindig az előrébb lévő pilótának kell(ene) kedveznie. Az meg hogy gyorsabban letudta Vettel az előtte lévőket, pedig az első autónak sokkal könnyebb, Leclercnek azért figyelnie kellett a Hollandra is, nehogy lesi puskaskent ő is betamadja hátulról.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. szeptember 22., vasárnap 16:14

kérem szépen év végére megérkezik a Ferrari a szezonba? ez most rendes munka volt

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. szeptember 22., vasárnap 16:13

Hulladék futam volt, DE legalább nincs mercis a dobogón.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. szeptember 22., vasárnap 16:00

Jo hogy a verseny 1/5de safety car, elozes lehetetlen, plusz a bekepzelt nemet paraszttal megvereti a Ferrari Leclercet.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:49

ezért mondták rá Vettelre hogy restart után versenyeznek?

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13157
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:45

Csikover? Jobb az aludtej? Reg eldolt a vb cim, de ne versenyezzenek...pont igy kell elvenni egy fiatal tehetseg lenduletet a hatralevo versenyekre. A ferrari is tudja, ha versenyeznenek siman lenyomna Vettelt, mert egesz hetvegen gyorsabb

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:39

amúgy én is örülnék Leclert győzelmének de most nincs igaza. cserék után is Vettel sokkal jobban letudta előtte az autókat és most igenis jó versenyt megy. Ferrari 1-2 ilyeneket nem duzzogok a rádióba. ez most csikóvér

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:38

Retardált utcai pályák....
Hát nem hiszem el, hogy nem tudnak elrötyögni az első kijáratig ezek a bódék...

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:36

betolták az undercutot a mecrik és Max ellen és a Ferrari 1-2ben van egymás hátán. szerintem végre taktika van a Ferrarinál és nem bambán bámulnak. kb 0.5 sec volt köztük amikor letudták a cseréket. sztem jól csinálták.

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Puding » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:35

Kercsó írta:
RaúlCF írta: egész versenyen ezekkel a lyukakkal szarakodnak így jött ki. most egy kicsit gyerekes Leclert picsogása
ha igazságos a ferrari, akkor nem Vettelt hozza ki elsőnek.
Akkor bukják az 1-2.-t, mert egyből kiállt volna Ham.
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3920
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:33

RaúlCF írta: egész versenyen ezekkel a lyukakkal szarakodnak így jött ki. most egy kicsit gyerekes Leclert picsogása
ha igazságos a ferrari, akkor nem Vettelt hozza ki elsőnek.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:31

egész versenyen ezekkel a lyukakkal szarakodnak így jött ki. most egy kicsit gyerekes Leclert picsogása

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3920
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:30

wZoLee7 írta:
Kercsó írta: Eddig meglepően jó a Ferrari taktikája eddig. Kíváncsi leszek a végére :)

Hajrá Leclerc :mrgreen:

s erre most safetycar lesz :kivagyhe:
Hat az eg vilagon semmi nem indokolta h Vettelt tegyek meg kedvezmenyezettnek, hol ott ez most nem neki jart. Akkor igen, ha Leclerc kint marad ugy ahogy Hamilton tette, igy a ferrari fogta es elvette az elso helyet, Vettelnek
A helycserét én se értem. Full igazságtalan ez a monacóival szemben... főleg, hogy a szezon első felében volt pár csapat mókuskodás Leclerc kárára. :kivagyhe:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13157
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:25

Kercsó írta: Eddig meglepően jó a Ferrari taktikája eddig. Kíváncsi leszek a végére :)

Hajrá Leclerc :mrgreen:

s erre most safetycar lesz :kivagyhe:
Hat az eg vilagon semmi nem indokolta h Vettelt tegyek meg kedvezmenyezettnek, hol ott ez most nem neki jart. Akkor igen, ha Leclerc kint marad ugy ahogy Hamilton tette, igy a ferrari fogta es elvette az elso helyet, Vettelnek

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5155
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:19

sose fogom megérteni Grosjean hogy a fenébe marad minden évben az f1ben. legnagyobb mamlasz

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3920
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:19

Eddig meglepően jó a Ferrari taktikája eddig. Kíváncsi leszek a végére :)

Hajrá Leclerc :mrgreen:

s erre most safetycar lesz :kivagyhe:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13157
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. szeptember 22., vasárnap 15:05

Na lehet h a ferrari most ezt a wint elintezte Vettelnek

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Petr » 2019. szeptember 21., szombat 16:29

wZoLee7 írta: Hát ezt szerintem nem csak én de senki sem várta volna. Mit csinál a ferrari, de komolyan, volt 2 futam ami illet az autójukhoz, aztán jön egy ami nagyon nem, és megszerzik a pole-t. Versenyen nem hiszem, hogy tartani tudják a tempót, de ha Vettel most nem katapultálja ki magát akkor egy jó stratégiával megint van keresni valójuk

Mintha valahol azt olvastam volna valahol, hogy Leclerc Hamilton-közeli versenytempót ment szabadedzésen, szóval hátha izgi lesz.

Nyilván nem egy biztos kiindulási alap, de legyen így. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 49 regisztrált és 0 vendég