Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8047
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. október 6., vasárnap 13:46

Székely Csaba:

"Ha tehetitek, nézzétek meg a Jokert. Nemcsak azért, mert nagyon szép, amit Joaquin Phoenix művel benne, hanem mert jó film. És az a tény, hogy a hatóságok félnek ettől a filmtől, és Amerikában a mozik rendőri felügyelet mellett vetítik, gyönyörűen visszaigazolja azt, amit a Joker állít a társadalomról. Ma, amikor az ember alap-lelkiállapota a szorongás és a tehetetlenség, az a nagy kérdés, hogy azt az irtózatos feszültséget, ami a szorongásból és tehetetlenségből születik, sikerül-e valamilyen mederbe terelni, levezetni. A politikai elit, a média, a közösségi háló ma mind-mind azt harsogja, hogy három nagy probléma van a világon: a migráció, a populizmus terjedése és a klímakatasztrófa fenyegetése. Ezzel nem tesznek mást, mint csatornázzák a feszültséget (minden felgyűlt mocskot ezekre a témákra okádunk rá), és elterelik a figyelmet azokról a problémáinkról, amelyekkel igazából küzdünk. Mintha egy fogfájós embernek nem a fogát kezelnék, hanem térden lőnék. A mi valódi problémánk pedig egyszerűen az, hogy mi lesz velünk holnap. És nem úgy „holnap”, hogy mi lesz majd, ha terroristák özönlik el az otthonainkat és elolvad az Antarktisz. Hanem konkrétan: holnap. Bírni fogjuk-e holnap is ezt az életet vagy összeomlunk? De az egzisztenciális bizonytalanságunkra, a betegséggel szembeni tehetetlenségünkre, a szeretteinkért való aggódásunkra, a mókuskerékbe való belefáradásunkra, a rendszerrel szembeni ellenérzéseinkre, a mindennapos megaláztatásainkra senki nem kínál valódi megoldást. Hiszen ilyen megoldás nincs is. Mert olyan a világ, hogy vagy ez a szorongás van, vagy háború. (És igen, van egy szűk elit, akik ezeknek a terheknek csak egy töredékét cipelik. A tehetősek, a szerencsés helyre születettek, a tömegek kínlódásaiból élők, a néphülyítők. Akik tulajdonképpen ilyenné alakították a világot.) Mit tesz a Joker film? Megmutatja ezt úgy, ahogy van. Elénk tárja azt az egyszerű evidenciát, hogy amikor a megalázottak és megszomorítottak öntudatra ébrednek, akkor jaj azoknak, akik addig elnyomva tartották őket, és meg sem próbáltak megoldást találni a problémáikra. Nem a gonoszt igazolja, ahogy egyesek állítják róla, hanem tükröt tart, és - a maga fikciós világában - igazságot szolgáltat. Ami pedig a rendőri készültség szükségességét illeti, szerintem ez a film pont az ellenkezőjét fogja kiváltani, mint amire a hatóságok számítanak. Ugyanis teljesíti az elnyomottak revans-vágyát, és ezzel levezeti a feszültséget. (Minek kövessem el, ha valaki már megtette helyettem?) Egy kis paradoxon a végére. A Joker film pont abból a hollywoodi álomgyárból érkezett, ahol milliárdokat dobnak ki az ablakon, ahol a legnagyobb a különbség az elit jövedelme és az átlagember bevétele között, és ahol sokat tesznek azért, hogy ekkorák legyenek a társadalmi különbségek.
*hisztérikus nevetés*"

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. október 6., vasárnap 13:24

Lehet nézni az Ad Astrát is. Hype is megvan, év sci-fije jelző is megvan több helyen. Az nem játszik? Vagy az majd jó lesz letöltve?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2019. október 6., vasárnap 13:13

istimester írta: Olyat, hogy nem képregényfilm már nem is forgatnak már?
Rambo V.
TERMINÁTOR .... nem tudom melyik része.

OK? :mrgreen:

Állítólag Stallone még egész jól odatette magát.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. október 6., vasárnap 12:42

Olyat, hogy nem képregényfilm már nem is forgatnak már?

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sanko. » 2019. október 6., vasárnap 12:31

megnéztük este a jokert, és azon felül, hogy szerintem nagyon jó film, érdemes rákölteni a mozijegy árát, egy dolog tűnt fel.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a filmben a kézzel írt levelek, naplók mind magyarul voltak a fimben megírva. Ez csak nekem újdonság? :D ezt is a CGI segítségével csinálták meg? vagy hogy? :D

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. október 4., péntek 22:17

Lelked rajta, manapsag a mozikba jaro emberek 90%-a proli vagy csak siman budos paraszt, egyik kategoriara sem jellemzo a taps alighanem.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. október 4., péntek 21:48

Az új Póki nem volt rossz, de valami mégis hiányzik ebből is, ahogyan az elsőből is hiányzott. Jó iparosmunkák, amiből hiányzik a kellő mennyiségű fűszer.

Venomot dobják be mellé már végre. B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2019. október 4., péntek 21:08

Joker

Fasza film volt. A főszereplő, a zene, a hangulat kiemelkedő, a rendezés meg a sztori közepesen jó, de így is egy nagy élmény. Még több ilyet.
Nem illik.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. október 4., péntek 19:30

Realista24 írta:
Faust írta: Igen, de nem veletlenul neveztek regen a mozit filmszinhaznak. Nem mondom hogy kotelezo tapsolni, en sem szoktam, de nehogy mar kreten legyen aki megteszi.
Ez olyan, mint aki tapsol a pilótának leszállás után. :mrgreen:
Pont ezt akartam felhozni, hideg kiráz. Csak magyar, low cost repülőkön, nyaraló destinatioknél van. Érzem a hazait legalább :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 4., péntek 19:29

Faust írta: Igen, de nem veletlenul neveztek regen a mozit filmszinhaznak. Nem mondom hogy kotelezo tapsolni, en sem szoktam, de nehogy mar kreten legyen aki megteszi.
Ez olyan, mint aki tapsol a pilótának leszállás után. :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. október 4., péntek 19:24

Igen, de nem veletlenul neveztek regen a mozit filmszinhaznak. Nem mondom hogy kotelezo tapsolni, en sem szoktam, de nehogy mar kreten legyen aki megteszi.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 4., péntek 19:22

Faust írta: Mi a baj a tapssal? Szinhazban nem tapsolsz a vegen? Ugyanaz, csak egy filmen dolgoznak vagy negyszazan.
A színházban hallja, aki dolgozott rajta.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. október 4., péntek 19:21

Mi a baj a tapssal? Szinhazban nem tapsolsz a vegen? Ugyanaz, csak egy filmen dolgoznak vagy negyszazan.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. október 4., péntek 18:45

Kerlon írta: Aki tapsol, az gyökér vagy a vetítős csávót szeretné elismerni. :mrgreen:
Ah mar nincs vetitos csavo, de anno nalunk nem tapsoltak csak nagyon ritkan, anno a kislanyok biber filmjen

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 4., péntek 18:05

Aki tapsol, az gyökér vagy a vetítős csávót szeretné elismerni. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10053
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. október 4., péntek 17:59

Yazid írta: azt szerintem szögezzük le h itt mindenkit phoenix erdekel, kevésbé a film. pl en annyira nem vagyok oda érte nem is érdekel a film se abszolute
azért böszmeségeket ne állítsunk már úgy mintha kőbe lenne vésve. engem pl hidegen hagy a főszereplő neve és személye, a film és a karakterdráma érdekel.
soadroli írta: amúgy nálunk is tapsoltak.
atyaég. :fpalm:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2019. október 4., péntek 17:58

CRAWL: Kellemes kis állatos horror, meglepően jó látványvilággal megáldva. Újat nem mutatott, sőt eléggé kiszámítható is volt, de ettől függetlenül a sablonok tissztességesen voltak összegyúrva.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2019. október 4., péntek 17:34

Yazid írta: azt szerintem szögezzük le h itt mindenkit phoenix erdekel
valakit érdekel rajtam kívül? :mrgreen:
ha van film, ami megérdemli a hypeot, az ez. szombaton nézem mégegyszer, aztán majd lehet írok róla :D amúgy nálunk is tapsoltak.
Kép

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 4., péntek 15:29

Yazid írta: azt szerintem szögezzük le h itt mindenkit phoenix erdekel, kevésbé a film. pl en annyira nem vagyok oda érte nem is érdekel a film se abszolute
Sokkal nagyobb a kepregeny tabor, mint a Phoenix rajongo tabor... kihuzhatod a szogedet. :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Yazid » 2019. október 4., péntek 15:12

azt szerintem szögezzük le h itt mindenkit phoenix erdekel, kevésbé a film. pl en annyira nem vagyok oda érte nem is érdekel a film se abszolute


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 6 regisztrált és 0 vendég