OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Professore
Hozzászólások: 1996
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2019. október 14., hétfő 20:50

Gyerekek rég szórakoztam ilyen jól az off topikot olvasva. Mondjuk nekem kívülállóként nyilván könnyű. Persze én îs annak örülnék ha fejlődnie az ország és BP mert az egyik kedvenc városom. Amúgy most R24 értek egyet. Nyilván lehetne jobb sok minden de azért nem reális nyugateuropai standarodhoz mérni dolgokat. Érdemes szétnézni inkább a hasonszőrü Közép-európai országokban... Ebben a ligában játszik Magyarország (szerintem a lehetőségeihez merten elég jól) nem a világelitben.

Közel a 40-hez sajnos azt kell hogy mondjam hogy a politika mindig a hatalomról es a klientúra kitöméséröl szólt, szól és valószínűleg a jövőben is szólni fog. Hiú ábránd hogy egyik vagy másik párt majd tisztességesen fogja a hatalmat gyakorolni ha megszerzi. Nincs már nagyon régóta felelős politizálás. Pár komoly arc akad mindegyik pártban de a végeredményen ez nem változtat. A politikai elit es a velük csókos gazdasági elit szombiozusban él, egymást segíti és ujratermeli ha az kell. Akárcsak korrekt, igazán független országos jelentőségű média sincs. Az elmúlt 20 évben cirka csak annyi változott az internetnek köszönhetően, hogy több minden derül ki és jut el az emberekig. Ezzel egyenes arányosan azonban a ferditesek és s fakenewsok is. Nincsenek korrekt, realitásokra támaszkodó programok csak felelőtlen igergetések és botrány hajhászás, az ellenfél pocskondiázása. A cirkusz az adott és a folytonos acsarkodás következtében a legrosszabb az hogy ezen barátságok és rokonságok szakadnak szét.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. október 14., hétfő 20:48

IMF-hitel? Tehát egy relatíve nyugodt gazdasági időszakot összehasonlítasz a válság csúcspontjával?

Ezt hívja a tudomány nyelv spurious relationshipnek. Mint amikor azt mondják a nacionalisták az USA-ban (vagy bárhol) hogy a feketék többet bűnöznek, mint a fehérek. Ez így is van, addig a pontig, amíg átlagot vonnak a két népcsoportból. Viszont amint összemérik a szegény fehért a szegény feketével, vagy a gazdag fehért a gazdag feketével, a különbségek máris eltűnnek.

Ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy X nem mérheted össze Y-al csak úgy mert relatíve hasonlóak, ha van egy harmadik variáns ami borítja az egész következtetést. Jelen esetben a válság.

Az meg a másik, hogy érthetetlen miért hiszed, hogy aki a Fidesz ellen szavaz, az következesen az MSZP-s bűnözőket akarja viszont látni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 14., hétfő 20:44

Halfkey írta: 2009-2010 óta az egész fejlett világ 0 közeli alapkamaton fut. Persze akkor mondhatjuk hogy ez igen, a Fidesz teremtett olyan stabil alapot amivel jobbak vagyunk mint a világ összes épp nem háborúban álló vagy éhező országa, de ezt speciel megtették a korábbi kormányok is.
Nem teremtett, hanem fenntartja.

Fejlett világ mint mi? Marmint neked mi a fejlett. Mert ez igy fals. 0 közeli... Mi a közeli?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. október 14., hétfő 20:43

2009-2010 óta az egész fejlett világ 0 közeli alapkamaton fut. Persze akkor mondhatjuk hogy ez igen, a Fidesz teremtett olyan stabil alapot amivel jobbak vagyunk mint a világ összes épp nem háborúban álló vagy éhező országa, de ezt speciel megtették a korábbi kormányok is.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 14., hétfő 20:39

BlancoMark írta:
Realista24 írta:
Hogy lehet hogy nekem jobb a hitelem, többet er a pénzem?

Te pedig nem szavazol rájuk, mert neked szar, de közben elhagyod orokre az országot. Hmmm.
Mindenféle rosszindulat nélkül mondom: érezhetően nem vagy 100%-osan képben a közéleti történésekkel, így nem a teljes képet látod.

Azzal tisztában vagyunk, hogy Magyarország arányaiban több pénzt kapott az uniótól mint Németország Marshall-segélyként az újraépítésére? Na ezek után elég nagy szégyen lenne, ha nem látnád ezek a fejlesztéseket úton-útfélen amiket említettél.
En meg kérdezlek téged. Mi a jobb? Ez vagy az imf hitel?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 14., hétfő 20:37

Halfkey írta:
Realista24 írta: Gyerekek ingyen esznek oviban, suliban. Ingyen tankönyv. Fejlődő infrastruktúra. Jobb forint hitelek. Emelkedő, már már tarthatatlanul magas fizetési szintek. Csaladtamogatas tucatnyi formája. Javuló kozbiztonsag, migransok országon kívül tartása. Csak néhány.

Ugy jön ide Pipita, hogy en akkor is már dolgozó ember voltam, hitellel, igaz gyerek nélkül. Mégis kilatastalan volt a helyzet, pedig jó allasom volt akkor is. Most jobb minden, pedig közben lett igy gyerkőc is, aki egy penznyelo, de mégsem erzem meg ugy, mint akkor ereztem volna.
Annyi történik, hogy a globális válság utáni emelkedésre azt mondod, a Fidesz eredménye. Nem semmi hogy mindezt be tudták mutatni ennyi országban, miközben csak nálunk voltak kormányon :D
De a kedvencem a jobb forint hitelek érv. A jobb hitel (és azzal járó kurva szar befektetési) lehetőség a jegybanki alapkamattól függ, amit az MNB határoz meg. Minden ország központi bankjának politikailag függetlennek kell lennie, tehát vagy azt mondod hogy a korrupt Fidesz tulnyúl az alkotmányos hatáskörén, vagy azt hogy a Fidesznek ehhez a javuláshoz semmi köze.
Mindegy igazából nekem hogy Fidesz vagy másik párt dobját verjük, és lehet felhozni sok érvet melletük és ellenük, de hogy ‘jobban élünk mint 10 éve’ az nem miattuk van.
Megvoltak a szociknak is a lehetőségei, de ők arra használták hogy mindent ellopjanak. Az ország nem erdekelte oket. Ha a Fidesz 100ftbol 70et ellop es 30 megy az országra akkor 30cal többet költöttek mint az elődök.

Hitelek es alapkamat. Es az MNB mi alapján dönt? Valóban nem politikai befolyás alapján, hanem gazdasági alapon, ahhoz pedig kell egy jól működő, emelkedő gazdaság, amit a Fidesz támogat es segít. Hogy mellette lop? Mert Karigeri nem. Ok nem drogoznak meg kurvaznak. Sosem voltak korruptak es nem eloskodtek rajtuk az ismerősök es csaladtagok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. október 14., hétfő 20:32

Realista24 írta:
RaúlCF írta: A pénzem kevesebbet ér, többet kell dolgozni, a hitelem szarabb ellenben aki nem tud csomót kötni a pöcsére az mindent kap. Ma az a fiatal pályamodell hogy 3 év 3 gyerek és utána bármi. Van különbség lopás és az ország kisajátítása között. A fidesz egy diktatúrát irányít. Akinek ez jó annak szíve joga biztos van akinek jobb a sora. Nekem nem tetszik ezért nem is szavazok rájuk és azon dolgozom hogy kijussak külföldre véglegesen. Kinek mi jön be
Hogy lehet hogy nekem jobb a hitelem, többet er a pénzem?

Te pedig nem szavazol rájuk, mert neked szar, de közben elhagyod orokre az országot. Hmmm.
Mindenféle rosszindulat nélkül mondom: érezhetően nem vagy 100%-osan képben a közéleti történésekkel, így nem a teljes képet látod.

Azzal tisztában vagyunk, hogy Magyarország arányaiban több pénzt kapott az uniótól mint Németország Marshall-segélyként az újraépítésére? Na ezek után elég nagy szégyen lenne, ha nem látnád ezek a fejlesztéseket úton-útfélen amiket említettél.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. október 14., hétfő 20:27

Realista24 írta: Gyerekek ingyen esznek oviban, suliban. Ingyen tankönyv. Fejlődő infrastruktúra. Jobb forint hitelek. Emelkedő, már már tarthatatlanul magas fizetési szintek. Csaladtamogatas tucatnyi formája. Javuló kozbiztonsag, migransok országon kívül tartása. Csak néhány.

Ugy jön ide Pipita, hogy en akkor is már dolgozó ember voltam, hitellel, igaz gyerek nélkül. Mégis kilatastalan volt a helyzet, pedig jó allasom volt akkor is. Most jobb minden, pedig közben lett igy gyerkőc is, aki egy penznyelo, de mégsem erzem meg ugy, mint akkor ereztem volna.
Annyi történik, hogy a globális válság utáni emelkedésre azt mondod, a Fidesz eredménye. Nem semmi hogy mindezt be tudták mutatni ennyi országban, miközben csak nálunk voltak kormányon :D
De a kedvencem a jobb forint hitelek érv. A jobb hitel (és azzal járó kurva szar befektetési) lehetőség a jegybanki alapkamattól függ, amit az MNB határoz meg. Minden ország központi bankjának politikailag függetlennek kell lennie, tehát vagy azt mondod hogy a korrupt Fidesz tulnyúl az alkotmányos hatáskörén, vagy azt hogy a Fidesznek ehhez a javuláshoz semmi köze.
Mindegy igazából nekem hogy Fidesz vagy másik párt dobját verjük, és lehet felhozni sok érvet melletük és ellenük, de hogy ‘jobban élünk mint 10 éve’ az nem miattuk van.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 14., hétfő 20:26

RaúlCF írta: A pénzem kevesebbet ér, többet kell dolgozni, a hitelem szarabb ellenben aki nem tud csomót kötni a pöcsére az mindent kap. Ma az a fiatal pályamodell hogy 3 év 3 gyerek és utána bármi. Van különbség lopás és az ország kisajátítása között. A fidesz egy diktatúrát irányít. Akinek ez jó annak szíve joga biztos van akinek jobb a sora. Nekem nem tetszik ezért nem is szavazok rájuk és azon dolgozom hogy kijussak külföldre véglegesen. Kinek mi jön be
Hogy lehet hogy nekem jobb a hitelem, többet er a pénzem?

Te pedig nem szavazol rájuk, mert neked szar, de közben elhagyod orokre az országot. Hmmm.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5150
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. október 14., hétfő 20:20

A pénzem kevesebbet ér, többet kell dolgozni, a hitelem szarabb ellenben aki nem tud csomót kötni a pöcsére az mindent kap. Ma az a fiatal pályamodell hogy 3 év 3 gyerek és utána bármi. Van különbség lopás és az ország kisajátítása között. A fidesz egy diktatúrát irányít. Akinek ez jó annak szíve joga biztos van akinek jobb a sora. Nekem nem tetszik ezért nem is szavazok rájuk és azon dolgozom hogy kijussak külföldre véglegesen. Kinek mi jön be

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 14., hétfő 19:57

Gyerekek ingyen esznek oviban, suliban. Ingyen tankönyv. Fejlődő infrastruktúra. Jobb forint hitelek. Emelkedő, már már tarthatatlanul magas fizetési szintek. Csaladtamogatas tucatnyi formája. Javuló kozbiztonsag, migransok országon kívül tartása. Csak néhány.

Ugy jön ide Pipita, hogy en akkor is már dolgozó ember voltam, hitellel, igaz gyerek nélkül. Mégis kilatastalan volt a helyzet, pedig jó allasom volt akkor is. Most jobb minden, pedig közben lett igy gyerkőc is, aki egy penznyelo, de mégsem erzem meg ugy, mint akkor ereztem volna.

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. október 14., hétfő 19:32

R24: pár kérdés a kérdésedre:
Mennyit fejlődött az állami oktatás? Mennyit nőtt az emberek bérének fizető ereje és mennyire zárkóztunk fel Európához fizetések terén? Mennyit fejlődött az állami egészségügy? Milyen nagy változtatásokat hozott ez a kormány, hogy jobbá tegye az országot (a nevetséges rezsicsökkentésen kívül, amiről kiderült, hogy gyakorlatilag átbaszták a népet, de azóta is dübörög a gépezet tovább)?
Lopás: nem feltétlenül a lopás tényét és mértékét kell nézni. Sokkal inkább azt, hogy hogyan csinálják.

UI: az utóbbi években sokkal jobban hasonlítunk a diktatórikus államokhoz, mint a demokratikusokhoz. Hogy ez végülis rossz e, vagy nem is olyan rossz, az nézőpont, beállítottság, és annak a kérdése, hogy inkább melyik végén vagyunk a lóf@sznak B-)

Avatar
Rabiosa
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013. május 18., szombat 0:29

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Rabiosa » 2019. október 14., hétfő 19:20

Szerintem mind Karácsony, mind a 13 ellenzéki kerület + a testületek ahol többségük lett, valamint a 10 megyei jogú várost vezetők kaptak egy esélyt arra hogy éljenek a bizalommal.
Akiben van valamennyi értelem, az rájön magától hogy ha ugyanazt fogják bemutatni mint 2010 előtt, vagy amit 9 éve a narancsok csinálnak a korrupció tekintetében, akkor ez csak egy 5 éves kirándulás lesz, és pontosan egy újabb 2010be fog torkollni.
Őszintén szólva én legjobban ebben tudok bízni, hogy lesz annyi sütnivalója az érdekelteknek, hogy egy olyan szint alatt tartják a bűnözői tevékenységüket amivel együtt lehet élni közfelháborodás nélkül.
+ Talán a narancs is belenéz a tükörbe, és rájönnek hogy még mindig nekik áll a zászló, csak vissza kéne venni az ajtón be nem férő arcokból, és nem albán meg bolgár szinten lopni a közpénzeket, akkor talán az ország tájékozottabb részén is maradnak szavazóik, nem csupán a 10 kiló burgonya és 5 mázsa tüzifa várományosok.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2019. október 14., hétfő 18:57

Realista24 írta:
Pipita írta: Az a baj R hogy érvelési hibával kezded az egészet.

Attól még, hogy a mostani rendszer nem tetszik, nem következik az, hogy a régi jobb volt, vagy azt sírja vissza bárki is (de egyébként van, aki azt sírja vissza, nem is kevesen).

A kritika nem birkaeffektus, hanem ami szar, azt jobbá kell tenni.

Szóval én Orbánnal együtt küldeném Gyurcsányt is a magyar történelem pöcegödrébe, ahova való egyébként mindkettő. Nem azért, mert ezt kiabálják nekem a metrón vagy mert ezt hallom a kocsmában, hanem mert ez a véleményem, ami az évek alatt kialakult.

gumicsont: kíváncsi vagyok mennyire épülne-szépülne a fidesz kormány Magyarországa egy gazdasági világválság idején, az EU milliárdjai nélkül.
Én nem vitázni akarok, mert annyira nem érdekel. Csak érdekelt volna, hogy ki mit érzett a saját bőrén abból, ami akkor volt.

A Fidesz sok dolgot jobbá tett, vagy nem?

Hogy ehhez kellettek-e eus források vagy sem, meg mi lett volna ha, vagy mi lenne ha? Értelmetlen felvetések. Amit én láttam és tapasztaltam, hogy a szocik meg sem próbáltak kilábalni a helyzetből, meg sem próbáltak kiutat keresni. Olyan politikát folytattak, hogy úgyis lehúzzák őket a klozeten a választásokon, így lopjunk annyit, amennyit csak tudunk, nem foglalkozva semmiféle következménnyel.

Mostani helyzet, az ellenzékben olyan emberek tűnhetnek fel, mint Berki és társai? Ez komoly? És még szavazatot is kaptak?

KariGeri...hát ennek is annyi vaj van a füle mögött, hogy nyugodtan lehetne Fideszes. Aztán most neki kell örülni? Csak mert nem narancs?
Én 2010-ben töltöttem a 17-et, akkoriban csak a madridista érdekelt, nyugodjon békében. Viszont nem értem továbbra sem, hogy hogy jön ez ide.

A Fidesz sok dolgot jobbá tett 9 év alatt persze, csak még sokkal több dolgot tönkre is vágott, és az én véleményem szerint nagyon nagyon rossz irányba terelik a hazámat (hiszen nem telepítenének be egy millió bevándorlót minden egy faluba).

A gumicsont valóban értelmetlen felvetés, és a szocik politikája valóban vállalhatatlan és szomorú vagyok amiért Gyurcsány - és Orbán - annyi elbukott választás után még mindig részese lehet a magyar politikai életnek. Komoly politikai kultúrával rendelkező országban a megaláztatások után lemond a vezető és átadja a helyét egy alkalmasabbnak. Alig várom a napot hogy mindkettő kézen fogja sétáljon le a trónról.

Kari Gerinek nem kell örülni, neki én sem örülök annyira. Tarlós bukásának inkább. A budapesti választás nem Karigeri miatt érdekes, hanem amiatt, mert a 23-ből 15 kerületet tisztán elvitt az ellenzék - avagy elbukott a fidesz, kinek hogy tetszik. És nem csak a polgármestereket kell figyelni, hanem a képviselőket is. Btw a fideszes polgármesterek fele ellenzéki többséggel fog vezetni. Ennek lehet örülni, nem feltétlenül Kari Gerinek. Legalábbis én emiatt örömködöm.

A fideszes Berkit meg pont az ellenzékkel összemosni, hát, minimum szomorú. :D
Amit megint nem értek, az Budapest: egy országos 2/3-os párt egy lefáradt arcú, 71 éves bunkón viselkedő, mindenkit lenéző Tarlóssal akar nyerni, nincsen egy fideszes erős emberük a fővárosban, LOL
Tarlós népszerűbb Budapesten, mint a fidesz, és nem, nincs nála erősebb emberük a fővárosban.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. október 14., hétfő 18:41

berki szerintem is a fidesz embere volt, csak elmertek magukat.
teljesen eletkepes otletnek tunt, hogy a vart szoros, akar par szazalekon mulo csataban akar o lehet a merleg nyelve.

de egyreszt azert csak kevesebb idiota es troll van mo-n, mint gondolhattak, meg 1 szazalekot se tudott elhozni a kozosbol, masreszt a borkais sztori azert odavert orszagosan.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2019. október 14., hétfő 18:25

Lehet nem jött át, de arra akartam utalni, hogy nem két oldal lenne. Két párt uralkodásáról szól az utóbbi 25 év, pedig nem csak kettő van. És egyáltalán nem érzem helyesnek, ha valaki kétpólusúnak akarja beállítani a politikát.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8060
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. október 14., hétfő 18:23

BlancoMark írta: A problema, hogy Magyarorszagon se igazi szocialdemokrata, se igazi konzervativ part nincsen. Csak elozo szazadban ragadt korrupt, hatalomehes orultek.
Adom

Én kívülálló vagyok, Magyarországon végeztem az egyetemet, de már 10 éve nem ott élek.
Nyilván a fidesznek szurkoltam én is, de sajnos a 2/3-ad elvette az eszüket. Úgy tűnik soha egyetlen pártnak sem kellene 2/3-adot kapnia.
Igazából azt is tudom, amit talán nem mindenki: 98-02 között elkövették azt a hibát, hogy a kormányzás alatt nem biztosították be magukat: nem tettek mindenhova saját embereket, nem biztosították be magukat, ennek meg is itták a levét. Lehet most akarták ezt bepótolni..

A 2/3-al viszont akkorát nyertek, hogy ezek után sokkal nyugodtabban viselkedhettek volna, ezzel szemben ment az ész nélküli migránsozás (lvégülis ez ehet sok szavazatot hozott nekik), az ellenzék, a tűntetők besározása, a bayerzsoltizmus elterjedése..
A mostani választásookon is simán jobban szerepeltek volna, ha visszafogottabb hangnemben kommunikálnak.

Amit megint nem értek, az Budapest: egy országos 2/3-os párt egy lefáradt arcú, 71 éves bunkón viselkedő, mindenkit lenéző Tarlóssal akar nyerni, nincsen egy fideszes erős emberük a fővárosban, LOL

Nyilván minden kormánypártnak maga felé fog nyúlni a keze, de azért vannak szintek, és szintek a mutyiban is, és az "aki nincs velünk, az ellenünk" hozáállás is kicsit problémás.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. október 14., hétfő 18:21

shoota írta:
Realista24 írta: Mostani helyzet, az ellenzékben olyan emberek tűnhetnek fel, mint Berki és társai? Ez komoly? És még szavazatot is kaptak?
Mondjuk Berki inkább pont, hogy Rogán elvtárs zakózsebéből csúszott elő, nem tudom mi köze az ellenzékhez :mrgreen:

Pont amiatt indította őt a Fidesz, amiből a te kérdésedből is következik, hogy az ellenzék még nevetségesebb legyen.
Na hát igen, összeszedett 10 ezer ajánlást 5 nap alatt, de a választásokon 4500-nál megállta mérő. De természetesen nem engedték összevetni az aláírásokat Tarlóséval. :lol:

Avatar
shoota
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014. szeptember 1., hétfő 11:34
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: shoota » 2019. október 14., hétfő 18:09

Realista24 írta: Mostani helyzet, az ellenzékben olyan emberek tűnhetnek fel, mint Berki és társai? Ez komoly? És még szavazatot is kaptak?
Mondjuk Berki inkább pont, hogy Rogán elvtárs zakózsebéből csúszott elő, nem tudom mi köze az ellenzékhez :mrgreen:

Pont amiatt indította őt a Fidesz, amiből a te kérdésedből is következik, hogy az ellenzék még nevetségesebb legyen.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 14., hétfő 17:57

Pipita írta: Az a baj R hogy érvelési hibával kezded az egészet.

Attól még, hogy a mostani rendszer nem tetszik, nem következik az, hogy a régi jobb volt, vagy azt sírja vissza bárki is (de egyébként van, aki azt sírja vissza, nem is kevesen).

A kritika nem birkaeffektus, hanem ami szar, azt jobbá kell tenni.

Szóval én Orbánnal együtt küldeném Gyurcsányt is a magyar történelem pöcegödrébe, ahova való egyébként mindkettő. Nem azért, mert ezt kiabálják nekem a metrón vagy mert ezt hallom a kocsmában, hanem mert ez a véleményem, ami az évek alatt kialakult.

gumicsont: kíváncsi vagyok mennyire épülne-szépülne a fidesz kormány Magyarországa egy gazdasági világválság idején, az EU milliárdjai nélkül.
Én nem vitázni akarok, mert annyira nem érdekel. Csak érdekelt volna, hogy ki mit érzett a saját bőrén abból, ami akkor volt.

A Fidesz sok dolgot jobbá tett, vagy nem?

Hogy ehhez kellettek-e eus források vagy sem, meg mi lett volna ha, vagy mi lenne ha? Értelmetlen felvetések. Amit én láttam és tapasztaltam, hogy a szocik meg sem próbáltak kilábalni a helyzetből, meg sem próbáltak kiutat keresni. Olyan politikát folytattak, hogy úgyis lehúzzák őket a klozeten a választásokon, így lopjunk annyit, amennyit csak tudunk, nem foglalkozva semmiféle következménnyel.

Mostani helyzet, az ellenzékben olyan emberek tűnhetnek fel, mint Berki és társai? Ez komoly? És még szavazatot is kaptak?

KariGeri...hát ennek is annyi vaj van a füle mögött, hogy nyugodtan lehetne Fideszes. Aztán most neki kell örülni? Csak mert nem narancs?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 148 regisztrált és 0 vendég