Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. október 16., szerda 19:02

géza és shutterisland’!

Azt el tudjátok képzelni, hogy van olyan ember is, aki nem “gizdáskodásból” vesz Iphonet? Ez még 10 éve lehet így volt bizonyos embereknél. Bár sok ember, aki megtehette nem azért vett Iphonet, hogy gizdáskodjon gondolom.

Számomra meg az a fura amik itt elhangzanak. “Megvető tekintet” mert régi mobilod van?!!!Mi a..?!!

Nem tudom én nagyvárosban élek sajnos vagy nem sajnos, de itt pont le sem szarja senki, hogy milyen mobilom van.
De szerintem, ha egy 10 fős faluban élnék, ahol 9 ember olyan retardált, hogy azt nézi milyen mobilom van akkor sem érdekelne.

Amúgy is szerintem ennek az Apple státusz dolognak már pár éve vége. A Samsung és a többi mobil javulása ezt megszűntette nagyjából.

Az meg, hogy az Apple oprendszere azért gyors mert igazából buta, pont nem izgat. A lényeg, hogy működjön.

Amúgy meg én személy szerint nem zárom ki annak a lehetőségét, hogy más márkára váltsak a jövőben. Számomra az a fura, ha valaki sztereotípiák miatt gyűlöl bizonyos gyártót.Mondjuk elfogadom.Kerlont is igyekszem megérteni. :kalapos:

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. október 16., szerda 18:26

géza írta:

Pontosan emiatt gondolkozom most nagyon, hogy szoljak a cegemnek hogy a Windows laptopomat csereljek mar ki egy Macre, mert picit felbaszos az, ha bedugok egy hdmi kabelt es jon a kekhalal. :mrgreen:
Add oda a rendszergazdanak, hogy csinalja meg. Ez nem windows problema.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8522
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. október 16., szerda 18:17

ha mar statusszimbolum, en sokszor kinn es itthon is erzem a megveto tekinteteket meg hangsulyt, mikor latjak/mondom, hogy 40 ezres xiaomit nyuzok.
sot, pont valamelyik nap csereltem le a lezuzott kepernyo miatt masfel ev hasznalat utan egy szinten kb 40 ezres ujabb modellre.

atlagfelhasznalonak tartom magam (netezek, zenet hallgatok, telefonalok, kamerazok vele, stb) es meg igy is ugy erzem, hogy ezt a gyengebb kategorias telot sem hasznalom ki teljesen.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: géza » 2019. október 16., szerda 17:56

Mondjuk szerintem az apple okoszisztema az kb. csak egy buveszmutatvany, sokkal jobban fel van fujva, mint amennyire hasznos valojaban. Igazabol ami egy atlag usernek is baromi hasznos tud lenni, az a Mac + Telo osszekapcsolasa, de minden mas termek az esetek 99%-ban tok felesleges kb.

Rengeteg ember van, aki csak azert vesz almat mert gizda mutogatni a haverok elott a logot, oket en az ertelmes fogyaszto kategoriabol kiraktam. :D

En elso sorban azert hasznalok mar iPhone-t, mert szimplan jobban megbizom az Apple termekben, mint barmelyik mas gyartoeban, es tudom hogy valoszinuleg tudasban es ar/ertek aranyban akar meg lehetne is jobb telot talalni a piacon, de nekem er ennyit a 100%-os bizalom.

Pontosan emiatt gondolkozom most nagyon, hogy szoljak a cegemnek hogy a Windows laptopomat csereljek mar ki egy Macre, mert picit felbaszos az, ha bedugok egy hdmi kabelt es jon a kekhalal. :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 16., szerda 17:31

géza írta: En ugy gondolom, hogy ha minden telefon egy arba kerulne, akkor 10 emberbol 9 az eppen legujabb almat valasztana. Innentol kezdve meg egyeni kerdes, hogy ki mennyi penzt kolt mire.
Érdekes téma lenne ez, mert ha valami tömeg termék lenne, akkor sokan akarnának egyedit használni is. Én is gondolkoztam azon, hogy veszek egyet, mert bár volt esélyem rövid távon használni, de megszokni se volt időm, illetve tisztában vagyok vele, hogx az apple ökoszisztéma ér egybevéve sokat, de esélytelen, hogy 1,5-2 millióért arra vonalra lépjek.

Láttam már olyat, hogy valakinek az X kellett, aztán beállítani se tudta magának. Na az ilyennek aztán van értelme ennyiért telefont venni.

A mobil státuszszimbolum meg a szegények státuszszimboluma maximum. Na vegulis mindegy, kinek ez, kinek amaz.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: géza » 2019. október 16., szerda 16:56

En ugy gondolom, hogy ha minden telefon egy arba kerulne, akkor 10 emberbol 9 az eppen legujabb almat valasztana. Innentol kezdve meg egyeni kerdes, hogy ki mennyi penzt kolt mire.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 16., szerda 14:53

Steve írta:
kodo írta:

6 ev alatt vettem ket almat es osszesen nem volt 400 ezer. :kalapos:

7 plust nyuzok 2 eve es meg tökéletes.
Ez már csak így megy. Az Iphone árait a honlapon feltüntetett, persze legnagyobb tárhelyű/legdrágábbal szokták összehasonlítani a Samsung fél évvel korábban kijött használtan/kamionról leesett okosban beszerezhető árakkal.Ofkórz pl a Galaxy basic telefonjait az Apple legdrágábbjával versenyeztetve. :kalapos:


Úgy eleve felesleges ez az egész, mert szerintem ott dől el a kérdés, hogy melyik op rendszert kedveled. Melyiket laktad be. Van egy S8-as most már ugye öregedő Samsungom és egy Iphone X, ami lassan szintén öregedő.

A zsír új céges Samsungommal sosem voltam olyan elégedett, mint a zsír új X-el(mindegyikkel ugye a maga idejében).Eleve felszab az irgalmatlan uppdate áradat a Samsungon. Valaki biztosan ennek örül. De én ha hozzá nyúlok a mobilhoz már valamit frissít.Pedig minden szar le van tiltva és törölve róla.
Az első bekezdésed hatalmas ferdítés. Értelmes ember a nyitó árakat hasonlítja össze mindig. Pl. alap 400 ezres 11 Pro és az 1 hónappal előbbi Note 10 330 ezres ellen... Utóbbinak nem kevés előnye van, toll, dual sim, tárhely stb.

OP rendszer. Sok Iphone használó anno azért váltott, mert az 50ezres kis Androidos hulladék nem volt jó, aztán a 200 ezres Iphone utána remekelt. Meglepő. Na mára az Android rengeteget fejlődött és, ha nem is az Iphone fluid gyorsaságát hozza (bár az OxigenOS elvileg hozza), de közel sincs már jelentős hátránya.

Az irgalmatlan update áradatnál meg nem is tudom mire gondolsz. Éppúgy kap havi biztonsági frissítés, illetve néha a rendszer frissítés érkezik rá. Amúgy meg app frissítések vannak csak. Első telepítés után meg nyilvánvaló, hogy a telefon mindent igyekszik az aktuális elérhető legfrissebb verzióra hozni, kétlem, hogy az IOS és az appjai nem így működnek. Letiltani meg bármit letudsz.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. október 16., szerda 14:23

kodo írta:
Kerlon írta:

400 ezerbol veszel atlag hasznalatra tokeletesen alkalmas androidos telefonbol 3-4et, ami 6-8 evre lefedez. Orulj az almanak. :kalapos:
6 ev alatt vettem ket almat es osszesen nem volt 400 ezer. :kalapos:

7 plust nyuzok 2 eve es meg tökéletes.
Ez már csak így megy. Az Iphone árait a honlapon feltüntetett, persze legnagyobb tárhelyű/legdrágábbal szokták összehasonlítani a Samsung fél évvel korábban kijött használtan/kamionról leesett okosban beszerezhető árakkal.Ofkórz pl a Galaxy basic telefonjait az Apple legdrágábbjával versenyeztetve. :kalapos:


Úgy eleve felesleges ez az egész, mert szerintem ott dől el a kérdés, hogy melyik op rendszert kedveled. Melyiket laktad be. Van egy S8-as most már ugye öregedő Samsungom és egy Iphone X, ami lassan szintén öregedő.

A zsír új céges Samsungommal sosem voltam olyan elégedett, mint a zsír új X-el(mindegyikkel ugye a maga idejében).Eleve felszab az irgalmatlan uppdate áradat a Samsungon. Valaki biztosan ennek örül. De én ha hozzá nyúlok a mobilhoz már valamit frissít.Pedig minden szar le van tiltva és törölve róla.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. október 16., szerda 12:01

Évek óta két telefonnal nyomom, a céges almával (iphone 5, 6 és 8+) illetve privát galaxy Sel (4,7,10+), nem vettem észre lényeges élettartamkülönbséget a kettő között. Nyilván az 50 ezres Androidhoz hasonlítva van.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kodo » 2019. október 16., szerda 11:38

Kerlon írta:
kodo írta:

Ilyenkor örülök hogy almát használok és bőven elég 3 évente telefont váltanom. Nem évente...
400 ezerbol veszel atlag hasznalatra tokeletesen alkalmas androidos telefonbol 3-4et, ami 6-8 evre lefedez. Orulj az almanak. :kalapos:
6 ev alatt vettem ket almat es osszesen nem volt 400 ezer. :kalapos:

7 plust nyuzok 2 eve es meg tökéletes.

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. október 16., szerda 11:31

Kerlon írta: Olvastam ezt én is korábban, a kamerát kb. csak ők húzták le. Az meg kicsit abszúrd, hogy két olyan telefonnal példálóznak, amiket itthon nem lehet kapni. A másik téma meg a HD kijelző vs FHD kijelző téma, ami nem biztos hogy előnyös. HD kijelző fogyasztása drasztikusan kevesebb, valamint akinek nem kell péklapát telefon annak elég lesz a MI A3 is a 6 coljával és nem kell neki egy 6,3-es Note széria.

Amúgy szerintem egyik készülékkel sem lehet mellé lőni ebben az árkategóriában már manapság. Nagyon kevés a ténylegesen hulladék telefon 60-100 ezerért. Illetve még ki lehet fogni ezek közül párat 45-60 ezer között.
Mind a két telefon kapható itthon.:D Egyedül a note 8 pro volt kérdéses, hogy jön e európai piacra..de végül jött.

A HD felbontás egy 6colos készülék esetében szerintem szerény. Még az 5.5 colos note 4 is full hd-s volt. Az a minimum.

Az hogy többet fogyaszt..ezt én is tapasztaltam. Mármint pl korábban note 4 volt, most mi 9-t. Ugyan akkora aksival, még is észrevehetően kevesebbet bír a mi 9t aksija.

Illetve az utolsó három mondatoddal is egyetértek. Ráadásul mind a két telefon hozható a 45-60 árkategóriában. Barátnőmnek a redmi note 7 55e volt.

Mondjuk nekem nem tetszik. Utálom a notchot és a káva is picit zavaró.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 16., szerda 11:04

kierkegaard írta:
Kerlon írta:
Eléggé szubjektív vagy. A Pie óta a "menürendszer" állítható a legtöbb telefonon, a One UI-ra mindenki azt írja, hogy az egyik legjobb Androidos rendszer, az Oxigen OS-re meg, hogy a leggyorsabb.

Az Android One-os telefont szoftver támogatottságban meglepő lenne, ha megverné a MIUI-é.

MI A3 kamera:
Triple 48 MP, f/1.8, (wide), 1/2", 0.8µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4", 1.12µm
2 MP, f/2.4, depth sensor
Features LED flash, HDR, panorama
Video 2160p@30fps, 1080p@30/60/120fps

Redmi 7 kamera:
Single 12 MP, f/2.2, 1.25µm, PDAF
2 MP, depth sensor
Features LED flash, HDR, panorama
Video 1080p@30/60fps


Ezek csak a nyers számok, de a kamerában eddig a MI A3nál csak a széles látó lehúzásáról olvastam, gsmarenan gyakorlatilag kiemelték a kamerákat, mint pozitívum.
Persze, írtam is, hogy az én véleményem. Tisztában vagyok vele, hogy az oxygen os és az android one jobb mint a miui. Sokkal sebesebben megy vele az ai. Illetve írtam, hogy sokan nyitnak egyből bootloadert és váltják le a miuit, pont ezért. + memória kezelése miatt.

Viszont személy szerint jobban szeretem a miuit a letisztultsága miatt és feleslegesnek tartom a menu bar-t.

a redmi 7 elírás volt. redmi note 7-t akartam írni és összehasonlani.

"Korrekt készülék a Mi A3, még sincs a legjobb öt Xiaomi / Redmi telefon között a magyar piacon, belefutott ugyanis több önellentmondásba. 70 ezer forintért, hasonló hardverrel drágább, mint a Full HD-s Note 7, miközben nem elég éles 720p-s AMOLED kijelzője. Kínál ugyan három kamerát a hátlapon, ám előnyoldalon a nem túl acélos ultraszéles modul van csak, azt meg a Note 8 is felkínálja, ha egyszer eljut ide. Végül pedig létezik Xiaomi/Redmi telefon Android 10-zel (csak nem Európában), és nem az Android One sorozat jelen tagja az, úgyhogy a hasznos MIUI funkciótól megfosztott Mi A3 Android 9-en ragadva kevésbé ínycsiklandozó darab."
Olvastam ezt én is korábban, a kamerát kb. csak ők húzták le. Az meg kicsit abszúrd, hogy két olyan telefonnal példálóznak, amiket itthon nem lehet kapni. A másik téma meg a HD kijelző vs FHD kijelző téma, ami nem biztos hogy előnyös. HD kijelző fogyasztása drasztikusan kevesebb, valamint akinek nem kell péklapát telefon annak elég lesz a MI A3 is a 6 coljával és nem kell neki egy 6,3-es Note széria.

Amúgy szerintem egyik készülékkel sem lehet mellé lőni ebben az árkategóriában már manapság. Nagyon kevés a ténylegesen hulladék telefon 60-100 ezerért. Illetve még ki lehet fogni ezek közül párat 45-60 ezer között.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. október 16., szerda 10:31

Kerlon írta:
Eléggé szubjektív vagy. A Pie óta a "menürendszer" állítható a legtöbb telefonon, a One UI-ra mindenki azt írja, hogy az egyik legjobb Androidos rendszer, az Oxigen OS-re meg, hogy a leggyorsabb.

Az Android One-os telefont szoftver támogatottságban meglepő lenne, ha megverné a MIUI-é.

MI A3 kamera:
Triple 48 MP, f/1.8, (wide), 1/2", 0.8µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4", 1.12µm
2 MP, f/2.4, depth sensor
Features LED flash, HDR, panorama
Video 2160p@30fps, 1080p@30/60/120fps

Redmi 7 kamera:
Single 12 MP, f/2.2, 1.25µm, PDAF
2 MP, depth sensor
Features LED flash, HDR, panorama
Video 1080p@30/60fps


Ezek csak a nyers számok, de a kamerában eddig a MI A3nál csak a széles látó lehúzásáról olvastam, gsmarenan gyakorlatilag kiemelték a kamerákat, mint pozitívum.
Persze, írtam is, hogy az én véleményem. Tisztában vagyok vele, hogy az oxygen os és az android one jobb mint a miui. Sokkal sebesebben megy vele az ai. Illetve írtam, hogy sokan nyitnak egyből bootloadert és váltják le a miuit, pont ezért. + memória kezelése miatt.

Viszont személy szerint jobban szeretem a miuit a letisztultsága miatt és feleslegesnek tartom a menu bar-t.

a redmi 7 elírás volt. redmi note 7-t akartam írni és összehasonlani.

"Korrekt készülék a Mi A3, még sincs a legjobb öt Xiaomi / Redmi telefon között a magyar piacon, belefutott ugyanis több önellentmondásba. 70 ezer forintért, hasonló hardverrel drágább, mint a Full HD-s Note 7, miközben nem elég éles 720p-s AMOLED kijelzője. Kínál ugyan három kamerát a hátlapon, ám előnyoldalon a nem túl acélos ultraszéles modul van csak, azt meg a Note 8 is felkínálja, ha egyszer eljut ide. Végül pedig létezik Xiaomi/Redmi telefon Android 10-zel (csak nem Európában), és nem az Android One sorozat jelen tagja az, úgyhogy a hasznos MIUI funkciótól megfosztott Mi A3 Android 9-en ragadva kevésbé ínycsiklandozó darab."

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 16., szerda 9:39

kierkegaard írta:
Kerlon írta:
MI A3-nál két dolgot látok, amit lehúznak: nem FHD és kicsit drágább. Gyakorlatban a Redmi7 ugyanúgy FHD, de LCD a hardver meg ugyanaz nagyobb kijelzővel, kisebb akksival. Plusz nem a kínai szoftvert kell használnod. A Redmi 8 meg valamilyen szinte visszalépés, pl. alsókategóriás procit kapott, míg az előző kettőben középkategóriás van. Én Az Android One miatt tuti az A3-at venném, főleg, hogy most gearbesten akciós is és 50 ezer környékén megkapni. Redmi ehhez képest 5-6ezerrel olcsóbb.
a kamera is szintén gyengébb. A kinai szoftver már csak azért nem sértés mert az egyik legstabilabb, legletisztultabb rendszer. Folyamatosan jönnek rá dev verziók és az egyik legaktívabb fórumozókkal rendelkeznek akik tök jó témákat csináltak.

A redmi 8 visszalépés is meg nem is. A processzor miatt igen, de azzla később se lesz probléma. Viszont kapott egy még jobb kamerát. a pro verzió pedig a samsung 64 mpx kameráját.

Az ilyen oxygen os, androis one dolgok amúgy nekem sose jöttek be. nem szeretem ha menürendszere is van. Sokkal jobb ha minden az "asztalra" van kirakva.

Mondjuk eljutottunk már oda, hogy szoftveresen minden márka kiegyensúlyozott. Még a samsung is megcsinálta.:D Itt már csak tényleg az dönt, hogy ki mennyit akar rákölteni és ki milyen rendszert szeret.
Tartsák is meg ezt a jó szokásukat a gyártók.
Eléggé szubjektív vagy. A Pie óta a "menürendszer" állítható a legtöbb telefonon, a One UI-ra mindenki azt írja, hogy az egyik legjobb Androidos rendszer, az Oxigen OS-re meg, hogy a leggyorsabb.

Az Android One-os telefont szoftver támogatottságban meglepő lenne, ha megverné a MIUI-é.

MI A3 kamera:
Triple 48 MP, f/1.8, (wide), 1/2", 0.8µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide), 1/4", 1.12µm
2 MP, f/2.4, depth sensor
Features LED flash, HDR, panorama
Video 2160p@30fps, 1080p@30/60/120fps

Redmi 7 kamera:
Single 12 MP, f/2.2, 1.25µm, PDAF
2 MP, depth sensor
Features LED flash, HDR, panorama
Video 1080p@30/60fps


Ezek csak a nyers számok, de a kamerában eddig a MI A3nál csak a széles látó lehúzásáról olvastam, gsmarenan gyakorlatilag kiemelték a kamerákat, mint pozitívum.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2657
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. október 16., szerda 8:13

_Bushido_ írta: Xiaomit használ egy ideje már (3-4 éve talán), de pl rengetegszer van, hogy hívják, de nem csörög neki. Majd x idő múlva jön egy SMS-s, hogy nem fogadott hívása volt. Holott ott a teló előtte. s nem csörgött! :hmmm:
Itt elég jókat írnak róla, nálunk pont ez a jellemző, amit említesz. És nem 1-2 telefonnál, az elmúlt években 30-40 készülék fordult meg a cégnél a gyártótól, majdnem mind produkálta ezeket. Azoknál is, akik egyébként vigyáznak rá.
Olyat is tudott, hogy beszélgetés közben elkezdett hívni mást, gondolom valami konferenciahívást indított magától...
Ez a középkategória alja, ez igaz, a drágábbak gondolom tényleg jobbak, de amit írtam, a Mi MIX2 annak idején nem volt Xiaomi szinten sem olcsó telefon, mégis gyorsan használhatatlanná vált.

Nekem mindenesetre elég volt belőlük, valahogy még mindig "gagyi" érzésem van, pedig a tulajdonságok, használt alkatrészek teljesen rendben vannak, a kinézet is jó.

Az itteniek alapján ez inkább csak a mi tapasztalatunk úgy látom és jó lehet a Xiaomi is.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. október 16., szerda 8:01

Kerlon írta:
MI A3-nál két dolgot látok, amit lehúznak: nem FHD és kicsit drágább. Gyakorlatban a Redmi7 ugyanúgy FHD, de LCD a hardver meg ugyanaz nagyobb kijelzővel, kisebb akksival. Plusz nem a kínai szoftvert kell használnod. A Redmi 8 meg valamilyen szinte visszalépés, pl. alsókategóriás procit kapott, míg az előző kettőben középkategóriás van. Én Az Android One miatt tuti az A3-at venném, főleg, hogy most gearbesten akciós is és 50 ezer környékén megkapni. Redmi ehhez képest 5-6ezerrel olcsóbb.
a kamera is szintén gyengébb. A kinai szoftver már csak azért nem sértés mert az egyik legstabilabb, legletisztultabb rendszer. Folyamatosan jönnek rá dev verziók és az egyik legaktívabb fórumozókkal rendelkeznek akik tök jó témákat csináltak.

A redmi 8 visszalépés is meg nem is. A processzor miatt igen, de azzla később se lesz probléma. Viszont kapott egy még jobb kamerát. a pro verzió pedig a samsung 64 mpx kameráját.

Az ilyen oxygen os, androis one dolgok amúgy nekem sose jöttek be. nem szeretem ha menürendszere is van. Sokkal jobb ha minden az "asztalra" van kirakva.

Mondjuk eljutottunk már oda, hogy szoftveresen minden márka kiegyensúlyozott. Még a samsung is megcsinálta.:D Itt már csak tényleg az dönt, hogy ki mennyit akar rákölteni és ki milyen rendszert szeret.
Tartsák is meg ezt a jó szokásukat a gyártók.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 16., szerda 7:14

kierkegaard írta: A mi a3 pont, hogy nem lett valami jó, valószínűleg kifuttatják a szériát, ennyi volt. Akkor már inkább a már említett redmi 7. Viszont akinek nem sürgős az még vár egy icipicit és veheti a redmi 8-at még jobb áron.

Barátnőmnek a 7-es van. A kamera nagyon jó. A kategóriájában nincs jobb kamerás telefon. Ami jobb nála, az megint csak egy xiaomi dupla áron.

Az idei évben valami elképesztő színtet lépett megint a gyártó. Eddig kamerában és hangszóróban mindig elvéreztek. Idén nem.

Amúgy aki a fenekére akar csapni a megtakaritásának az ruházzon be egy xiaomi alphara. 840e ft körül van.:D
MI A3-nál két dolgot látok, amit lehúznak: nem FHD és kicsit drágább. Gyakorlatban a Redmi7 ugyanúgy FHD, de LCD a hardver meg ugyanaz nagyobb kijelzővel, kisebb akksival. Plusz nem a kínai szoftvert kell használnod. A Redmi 8 meg valamilyen szinte visszalépés, pl. alsókategóriás procit kapott, míg az előző kettőben középkategóriás van. Én Az Android One miatt tuti az A3-at venném, főleg, hogy most gearbesten akciós is és 50 ezer környékén megkapni. Redmi ehhez képest 5-6ezerrel olcsóbb.
Faust írta:
Steve írta: Haha ezért lávcsizzuk a jó öreg Kerlont.. :sziv: :loveyou:
En utalom. :mrgreen:
:(
Steve írta:
Kerlon írta: 400 ezerbol veszel atlag hasznalatra tokeletesen alkalmas androidos telefonbol 3-4et, ami 6-8 evre lefedez. Orulj az almanak. :kalapos:

Btw S10e, nagyon szeretem.

Raisenshidonak meg Mi A3, amin Android One fut és nagyon jó árérték arányú. Amúgy anya ma vett A70et és megmondta a Vodasoknak, hogyha nem adnak kedvezményt, akkor máshol vesz. 80ért hozzá vágták végül. :kalapos:
Redmi 7 is remek amúgy. A40 hardveresen gyengébb, de a Samsung szisztéma meg jobb. Ha tudod élőben nyomkodd meg őket, aztán a szimpibbet vedd.
Kerlon!Rápihenek a témára és egyszer nyitunk egy rendes Iphone vs Android vitát. Nem csak ilyen félmondatos morgolódásokat. :mrgreen:

Te úgyis mindig kapható vagy erre. :mrgreen:

Hozom magammal R24-et is, de ő most le lett nullázva a poltikai vitafórumon az offban. :D
Gyere csak :shifty:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2019. október 16., szerda 6:35

Nekem Mi9 van június óta. Problémám nem volt vele, bár nem használom minden egyes nap, csak délután 6-tól mostanság. Brutális képeket, videót csinál, utaztatás közben használtam a legtöbbet a nyáron, meg fesztiválokon, az akkumulátor is tökéletes volt számomra. Baromi hangosan és szépen szól a hangszórója. Évekig meg lesz oldva vele a telefontéma, remélem.
Xiaomi Redmi Note 4 nem sokára lesz 2 éves. Nem bírom kifingatni. :sziv: Az akksi kicsit gyengült, a többi dolgába nem tudok belekötni. Telefonálás közben halk, maximum ez a másik. Melóban is ez van nyüstölve, mindent bír, eséstől kezdve, kicsit ázott is már, és még mindig tökéletesen üzemel. Nem volt egyszer sem "újratelepítve", így sem lassult egyáltalán. A 64 GB is elég volt eddig bőségesen, pedig rengeteg emlékemet őrzi, és nagyon sok zene + dokumentum van rajta.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. október 15., kedd 23:49

Steve írta:
Faust írta: Jo de Kerlon mindenen morog meg jobbantudja. :mrgreen:
Haha ezért lávcsizzuk a jó öreg Kerlont.. :sziv: :loveyou:
En utalom. :mrgreen:

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. október 15., kedd 23:04

Faust írta: Jo de Kerlon mindenen morog meg jobbantudja. :mrgreen:
Haha ezért lávcsizzuk a jó öreg Kerlont.. :sziv: :loveyou:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 132 regisztrált és 0 vendég