Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13139
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2013. október 11., péntek 11:16

Gabo írta:Én is úgy vagyok, mint Remy. Kölyökkorom óta nézem az f1-et és akkor is felkeltem hajnalban, hogy megnézzek 1-1 futamot és ez továbbra is így lesz. Sajnos, nem sajnos belém van kódolva, hogy ha forma 1 van, akkor kelni kell.
ezzel én is mindig így voltam, rendesen rosszul éreztem magam ha végképp nem tudtam nézni egy futamot vagy időmérőt....ebben az évben viszont már valahogy nem zavar, az időmérők nagy részét nem láttam, és a múltheti futam elejére sem keltem. ez az év már nem hoz semmit amiért néznem kellene. remélem jövőre változik valami :roll:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. október 11., péntek 11:11

Az biztos,hogy a showt nem a bajnok csinálja!
Gondolom pole pozícióból viszonylag nehezebb előzni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Stark
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. július 11., csütörtök 3:43
Kedvenc játékosaid: Raul, Ronaldo, Robi Carlos, CR7, Zidane, Figo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Stark » 2013. október 11., péntek 10:52

Isten nyugosztalja... :-(
http://www.f1-live.hu/f1-hirek/raikkone ... -2013-ban/

Nem tudom mennyire hiteles.Az biztos,hogy a showt nem a bajnok csinálja! A legérdekesebb számomra az hogy ahonnan Alonso indul általában ahhoz képest elég ritkán előzik meg,majdnem Vettellel megegyezően :hmmm:
HALA MADRID

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Drake » 2013. október 11., péntek 10:20

"Egy sevilla-i hotelben péntek reggel holtan találták María de Villotát, aki a Marussia Formula-1-es csapatának tesztpilótájaként tavaly nyáron szenvedett súlyos balesetet, aminek következtében egyik szemét elvesztette."

Avatar
Stark
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. július 11., csütörtök 3:43
Kedvenc játékosaid: Raul, Ronaldo, Robi Carlos, CR7, Zidane, Figo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Stark » 2013. október 11., péntek 10:16

A második edzés első 10 :
1. Vet
2. Web
3. Ros
4. Rai
5. Gro
6. Ham
7. Ricc
8. Mas
9. But
10. Alo

Kezdődik? :/
HALA MADRID

Avatar
Stark
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. július 11., csütörtök 3:43
Kedvenc játékosaid: Raul, Ronaldo, Robi Carlos, CR7, Zidane, Figo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Stark » 2013. október 11., péntek 8:23

Szuzukában az első szabadedzésen a legjobb nyolc:

1. Ham
2. Ros
3. Vet
4. Web
5. Mas
6. Alo
7. Gro
8. Rai

Érdekesség hogy csapaton belűl 1-2 tized a külömbség a pilóták között.
HALA MADRID

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. október 10., csütörtök 20:31

Én is úgy vagyok, mint Remy. Kölyökkorom óta nézem az f1-et és akkor is felkeltem hajnalban, hogy megnézzek 1-1 futamot és ez továbbra is így lesz. Sajnos, nem sajnos belém van kódolva, hogy ha forma 1 van, akkor kelni kell.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 10., csütörtök 20:22

Anis írta:Számomra volt, hogy bűnnek számított egy-egy futam, sőőt még időmérő kihagyása is (még középsuliban, 06-07 körül), viszont jó pár éve egyszerűen nem tud érdekelni ez az egész ami ott megy. Néha-néha leülök reménykedni, de aztán pár kör után kinyomom a TV-t (hasonló mint pár embernél a magyar válogatott reményei).
Én egyszerűen nem tudok kihagyni se időmérőt se futamot. Olyan a Forma-1 számomra, mint a foci azaz a Real Madrid. Ott se hagyok ki meccset, hacsak tényleg nem tudok TV-hez, géphez kerülni. Gyengébb meccsek, futamok ellenére is nézem, mert az életem részét képezik, és tudom jól, hogy nem mindig úgy fognak alakulni a dolgok, ahogy én akarom, de lesz olyan is, amikor én örülhetek a végén.

F-1-et 2000 óta nézek (az első 1-2 szezonban még nem követtem minden futamot) és nem akarom abbahagyni. Sose tudhatom, mikor maradok le egy olyan eseményről, ami lehet, hogy csak egyszer történik meg a sportág történelmében... (bár ez most is igaz... ilyen Vettelek 4x vb győztesek lehetnek... :mrgreen: ) Felvételről meg már nem olyan.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Stark
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. július 11., csütörtök 3:43
Kedvenc játékosaid: Raul, Ronaldo, Robi Carlos, CR7, Zidane, Figo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Stark » 2013. október 10., csütörtök 19:59

Hihetetlen, hogy lehet ennyire peches, a technikai hibák is nagyrészt az ő RedBulljában jönnek elő. :roll:
Szegény csóri Webber,sajnálom de tényleg.Nem a legtökéletesebb búcsúév...
Hát igen ha Vettellel csak a fele történik meg akkor máris más a helyzet :/

Nem akarok kötözködni meg vitát indítani,de ha az egyéni hibákat nem számolom akkor tényleg nem lehet okolni azokat a szurkolókat meg azokat a véleményeket akik azt állítják vagy boncolgatják,hogy igenis van különbség Webber és a bajnok között a csapat ( RB ) hozzáállása,de főleg a technika (gépjármű) terén... :hmmm:
HALA MADRID

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 10., csütörtök 15:28

Stark írta:Igen ez az amiről beszéltem a harc a verseny oda-vissza test a test kocsi a kocsi ellen. Ez hiányzik, akár a kedvencem nyer akár alulmarad nem érdekel mert ez marad meg bennem nem az amikor Vettel az x edik "grand slames" futam után a magasba csapkod a mutatóujjával
Aki régebben is nézett F1-et és nem csak 5 évem, az talán még emlékszik a M.Schumi vs Alonso csatározásokra. Volt két futam amikor a német tudta tartani Alonsot maga mögött több tucat körön át a leintésig és volt egyszer fordítva is. HA jól emlékszem egyik a francia nagydíjon volt (amelyik pálya mind a mai napig hiányzik nekem).
Az egyik legnagyobb probléma ma is azzal van, hogy nem engedik a pilótákat versenyezni: bele kell szólni ha valaki jobban "odalép" a másiknak és egyből jön a büntetés ami sokszor volt már hogy jogtalan (lásd sárgalapok a fociban). Illetve ez a teljesen "minden gombnyomásra megy F1" is undorító. Régen állítható hátsó szárnyak és a Kersz nélkül is remek futamokat láthattunk.

Számomra volt, hogy bűnnek számított egy-egy futam, sőőt még időmérő kihagyása is (még középsuliban, 06-07 körül), viszont jó pár éve egyszerűen nem tud érdekelni ez az egész ami ott megy. Néha-néha leülök reménykedni, de aztán pár kör után kinyomom a TV-t (hasonló mint pár embernél a magyar válogatott reményei).
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. október 10., csütörtök 14:33

Nemtudom volt-e már, de Webber búcsúzószezonja Koreáig képekben. Hihetetlen, hogy lehet ennyire peches, a technikai hibák is nagyrészt az ő RedBulljában jönnek elő. :roll:

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. október 9., szerda 17:46

Kösz Stark a megfogalmazást. Direkt nem reagáltam le, de ugyan így gondolom én is...:)

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. október 9., szerda 17:39

„Elég felszínes lenne, ha kizárólaga gumikat okolnánk a gyengébb teljesítményünkért” – nyilatkozta Tombazis. „A fejlesztéseink között is voltak olyanok, amelyek nem sikerültek túl jól, vagy nem is működtek.”
Akkor ugye,nem arról volt szó,hogy csak a gumikat hibáztatták,hanem azon felül volt néhány fejlesztés,ami nem sikerült. :)
Mondjuk a furcsa az,hogy addig amíg a gumik nem változtak,a fejlesztések sem muzsikáltak rosszul... :hmmm:
Egyébként meg,a Red Bullnak nem ment,a Red Bull nyavajgott a gumik miatt,aztán változtak a gumik,a Red Bullnak ujfennt megy,de ha más meg szóvá teszi a gumi kérdést az már gond... :roll:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Stark
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2013. július 11., csütörtök 3:43
Kedvenc játékosaid: Raul, Ronaldo, Robi Carlos, CR7, Zidane, Figo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Stark » 2013. október 9., szerda 17:01

Pedig direkt írtam , h annak, aki tud olvasni :)
Ülj le kettes......... alá............. de egyest írok be :mrgreen:

Figyelj Syn3rY úgy sem tudjuk meggyőzni egymást,bár én tulajdonképp nem akarlak meggyőzni semmiről, inkább azt tanácsolom hogy keress egy FB-os oldalt ahol a többi Vettel "kollégával" ki tudjátok elemezni az olyan fantasztikusan magasröptű cikkeket mint amilyet ide is belinkeltél. Beleolvastam, de találkoztam már ilyen cikkekkel és azok sem győztek meg ha igaz ha hamis nem számít.Nekem az számít ami lassan egyre több embernek is lényeges és ennek hangot is ad valamilyen formában. :mrgreen:
Minden embernek más az értékrendszere,nekem az számít ha a kedvencem mindent belead(akár Alonso vagy akár a Real Madrid),vért izzadva megteszi ami tőle telik ha sikeres, ha nem. Ez tölt el büszkeséggel. Valakit meg az tölt el büszkeséggel hogy a kedvence körönként 3 mp-et ad a mezőnynek amiben 4 világbajnok is van rajta kívül,és utána mindenhol fröcsögheti hogy "Vettel Faktor"... :roll:
Remy írta:2005 Imola


2006 Imola B-)
Igen ez az amiről beszéltem a harc a verseny oda-vissza test a test kocsi a kocsi ellen. Ez hiányzik, akár a kedvencem nyer akár alulmarad nem érdekel mert ez marad meg bennem nem az amikor Vettel az x edik "grand slames" futam után a magasba csapkod a mutatóujjával :lol:
HALA MADRID

Syn3rY
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 8:45

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Syn3rY » 2013. október 9., szerda 16:24

morientes írta:
Bár tudom h mindenki itt egy forma 1 es csapat főtervezője, DE, a múltkor mintha olvastam volna 
egy nyilatkozatot, ahol a Ferrari főtervezője nyilatkozta hogy nem a gumik miatt szakadtak, 
hanem mert "félre" fejlesztettek. Tudom tudom ő a csak a Ferrari főtervezője, Ti jobban tudjátok. :roll: 
A ferrari főtervezőjétől nem,de a mclaren főtervezőjétől annál inkább emlékszem ilyen nyilatkozatra.. :)
Viszont a gumik miatt reklamált a ferrari,a lotus,valamint ujfenn a mclaren főtervezője is...
Valamint Adrian Newey is reklamált a gumik miatt,mikor a Red Bullnak pont nem ment... :mrgreen:
nyilatkozat

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. október 9., szerda 16:16

Bár tudom h mindenki itt egy forma 1 es csapat főtervezője, DE, a múltkor mintha olvastam volna 
egy nyilatkozatot, ahol a Ferrari főtervezője nyilatkozta hogy nem a gumik miatt szakadtak, 
hanem mert "félre" fejlesztettek. Tudom tudom ő a csak a Ferrari főtervezője, Ti jobban tudjátok. :roll: 
A ferrari főtervezőjétől nem,de a mclaren főtervezőjétől annál inkább emlékszem ilyen nyilatkozatra.. :)
Viszont a gumik miatt reklamált a ferrari,a lotus,valamint ujfenn a mclaren főtervezője is...
Valamint Adrian Newey is reklamált a gumik miatt,mikor a Red Bullnak pont nem ment... :mrgreen:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Syn3rY
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 8:45

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Syn3rY » 2013. október 9., szerda 16:03

Géci írta:
Syn3rY írta:Itt egy jó cikk, azoknak akik tudnak olvasni :)
cikk
Ezt összehozta 1 Vettel fun... Ebbe semmi meglepő nincs. A lényeg attól még ugyan az. Szememben Alonso (más szemében más) ha nem is sokkal, de jobb versenyző mint Vettel. Olyan valaki aki a kocsijának köszönhetően állandóan 6-7-8-9. helyről indulva jön fel a dobogóra. Addig Vettel nyomja rajt cél győzelmeket... Ezen nincs mit megmagyarázni. Akinek meg ezt meg kell magyarázni az régen is csöpögve nézte Shumit évekig amikor ugyan ez volt. Ott is mindenki tisztában volt vele, hogy a Ferrari akkoriban baromi erős volt, és a többi istálló nagy része mindig rá 1 évre jutott hozzá azokhoz a motorokhoz... Ebbe semmi meglepő nincs, csak szomorú, mert egy időben már kezdett szép, szoros, és nézhető lenni :'(
Pedig direkt írtam , h annak, aki tud olvasni :)

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. október 9., szerda 15:58

Syn3rY írta:Itt egy jó cikk, azoknak akik tudnak olvasni :)
cikk
Ezt összehozta 1 Vettel fun... Ebbe semmi meglepő nincs. A lényeg attól még ugyan az. Szememben Alonso (más szemében más) ha nem is sokkal, de jobb versenyző mint Vettel. Olyan valaki aki a kocsijának köszönhetően állandóan 6-7-8-9. helyről indulva jön fel a dobogóra. Addig Vettel nyomja rajt cél győzelmeket... Ezen nincs mit megmagyarázni. Akinek meg ezt meg kell magyarázni az régen is csöpögve nézte Shumit évekig amikor ugyan ez volt. Ott is mindenki tisztában volt vele, hogy a Ferrari akkoriban baromi erős volt, és a többi istálló nagy része mindig rá 1 évre jutott hozzá azokhoz a motorokhoz... Ebbe semmi meglepő nincs, csak szomorú, mert egy időben már kezdett szép, szoros, és nézhető lenni :'(

Syn3rY
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 8:45

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Syn3rY » 2013. október 9., szerda 15:33

Itt egy jó cikk, azoknak akik tudnak olvasni :)
cikk

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 9., szerda 15:24

Syn3rY írta:Remélhetőleg jövőre kicsit izgalmasabb versenyek lesznek, bár izgalmakra tavaly és 2010-ben sem lehetett panasz.
Amióta a RBR az úr, azóta az izgalom szó nagyon ritkán jön elő. Baromira unalmas már, hogy az idény végén amikor elkezdődik a Tilke-faktor vettel elhúz vagy megelőzi a pontban épp előtte lévőt és így lesz világbajnok.

2010-ben még Alonso javára billent a Tilke-pályákon megszerezett pontok, (101-88) mivel Vettel kétszer is kiesett az ilyen pályákon (győzelmek aránya 3-2 volt a spanyol javára).
Következő évben már szemmel látható volt a különbség: Alonso 94, Vettel az újabb két kiesés ellenére is 143 pontot zsebelt be a Tilke pályákon (5 győzelem és egy második hely).
2012-ben ha csak egy picivel is, de újra Vettel javára billentek a Tilke-pályák pontjai: 99-125. Ezen évben szintén egyszer kiesett a német. Viszont négy Vettel győzelem és egy Alonso javára.
Az idei évben pedig egyelőre 87-55 Vettel javára (ha jól tudom még három Tilke-futam lesz: Abu-dzabi, India és USA), négy futamon 3-1 a győzelmi arány szintén a javára.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 48 regisztrált és 0 vendég