Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. október 31., csütörtök 21:17

Steve írta: Nekem a 7-es Iphone-on a cégesen és a priváton is töléletesen ment az ujjlenyomat olvasó. Sosem kellett újra tennem.

Faceid Is tökéletesen működik az X-en, pedig tartottam tőle, hogy mi lesz ha eltűnik a home-gomb.


Viszont azt kell, hogy mondjam hogy hosszú idő után most van először gondom az Iphone-al. A 13-as ios óta drasztikusan romlott az akkumulátor időm és valamit elszabtak a billentyűzettel. A 13-as verzió óta folyamatosan rossz billentyűt érzékel. Egymástól függetlenül észleltük ezt az asszonnyal, pedig ő aztán ezen nem gondolkozik, csak működjön az Iphoneja. Qva idegesítő, hogy lenyomnál egy betűt mondjuk t-t és z-t csinál belőle..??!!wtf?

Zavar ez az új oprendszer. Ipad akksija totál nem bírja el az ios 13-t, pedig alig pár éves.. :-@ :( :-@
Erről másnál is olvastam, h szar lett az üzemidő. sztem azt hamarosan orvosolni fogják egy frissítéssel.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. október 31., csütörtök 20:55

Nekem a 7-es Iphone-on a cégesen és a priváton is töléletesen ment az ujjlenyomat olvasó. Sosem kellett újra tennem.

Faceid Is tökéletesen működik az X-en, pedig tartottam tőle, hogy mi lesz ha eltűnik a home-gomb.


Viszont azt kell, hogy mondjam hogy hosszú idő után most van először gondom az Iphone-al. A 13-as ios óta drasztikusan romlott az akkumulátor időm és valamit elszabtak a billentyűzettel. A 13-as verzió óta folyamatosan rossz billentyűt érzékel. Egymástól függetlenül észleltük ezt az asszonnyal, pedig ő aztán ezen nem gondolkozik, csak működjön az Iphoneja. Qva idegesítő, hogy lenyomnál egy betűt mondjuk t-t és z-t csinál belőle..??!!wtf?

Zavar ez az új oprendszer. Ipad akksija totál nem bírja el az ios 13-t, pedig alig pár éves.. :-@ :( :-@

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. október 31., csütörtök 20:32

Nekem is mindig tökéletes volt a 6s-en, nagyon kevésszer kellett nem működött elsőre az elmúlt 2 évben.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 31., csütörtök 20:31

Nekem sem volt soha ilyen problémám samsungon. Pedig az előző egy 2017es A3as volt, ami csak 3 ujjat tudott lementeni, de féltávnál ujjat váltottam és így tanítottam meg neki 4-et és gond nélkül kezelte őket. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. október 31., csütörtök 20:22

Ez fura, több helyről hallottam már ezt, hogy újra kellett tanítani az ujjlenyomat olvasót, de nekem az SE-n két év alatt egyszer sem kellett. Mi lehet ennek az oka?

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2019. október 31., csütörtök 20:17

huawei okos órát valaki használ innen?
a gt 2-vel szemezek. remélem blackfridaykor lesz valami jó ajánlat.



amúgy az ujjlenyomat leolvasót nekem félévente kell újratanítanom. :hmmm: fogalmam sincs miért
note8-t használok már 2 éve, de az arcfelismerő/írisz scan szopta az aksit. a sima ujjlenyomat energia-barát.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. október 31., csütörtök 18:01

Én sem használok arc felismerőt, bőven elég az ujjlenyomat, főleg h akárhány ujjat belehet állítani, és bitang gyors

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 31., csütörtök 17:14

Sok androdios gyártónál van 3D alapú feloldás és a legtöbbnél jól is működik (LG, Google, Mate20-30), egyszerűen a legtöbb nem dobta ki az ujjlenyomatolvasót és mellé berakta a kevésbé biztonságos 2D alapú leolvasást, ami elvileg egy papírról nyomtatott arcról már feloldhat.

A kijelzőbe épített érzékelőknek szerintem még kelleni fog 2-3 év mire a sima leolvasok stabilitását hozni fogják, mivel gyerekcipőben jár a dolog. Amúgy szerintem az lesz az arcazonosítás kukázása is, mert senki sem használja szívesebben. Btw nekem aktív a 2D azonosítás is, illetve bekapcsoló gomba épített leolvasós telefonom van. A 2D feloldja a telefont, de az ujjlenyomatolvasó egyből a kezdőképernyőre is dob. Szerintem amúgy utóbbit kellett volna terjeszteniük, kényelmesebb, mint az előlapi használat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. október 31., csütörtök 17:00

pheco írta:
Csabi írta: én a face id-ról beszéltem de mindegy.
En is. Csak ugyanaz a szitu, mint anno az ujjlenyomattal. Azt is belepakoltak az android telokba, aztan egy csomonal szinte hasznalhatatlan volt. Face id is sokkal jobban mukodik az iphoneban, mint barmelyik masik teloban.
Nekem a hatosnál az ujjlenyomat olvasással sok gondom volt. Két-három havonta újra kellett tanítanom mindegyiket. Huawei P20nál patika, meg a face id is, túlságosan is :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2019. október 30., szerda 23:08

Csabi írta: én a face id-ról beszéltem de mindegy.
En is. Csak ugyanaz a szitu, mint anno az ujjlenyomattal. Azt is belepakoltak az android telokba, aztan egy csomonal szinte hasznalhatatlan volt. Face id is sokkal jobban mukodik az iphoneban, mint barmelyik masik teloban.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. október 30., szerda 23:06

Csabi írta: arról a technológiáról beszélünk, ami minden középkagóriás android készülékben IS benne van már?
Legtöbbnél csak 2D-s, és mindenhol azt írják h az iPhone messze a legjobb ilyen téren (és ott 3D-s arcfelismerés van)

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. október 30., szerda 23:05

én a face id-ról beszéltem de mindegy.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2019. október 30., szerda 22:59

Csabi írta:
pheco írta: Szerintem iphone mellett szol a face id is. Ami sokkal jobban es gyorsabban mukodik, mint az androidoknal ...
arról a technológiáról beszélünk, ami minden középkagóriás android készülékben IS benne van már?
Arrol amit a csucskeszulekekbol kivettek a gyartok, mert alapbol sem mukodott annyira jol es a kijelzo ala nem tudtak beepiteni. Ujjlenyomatot is tudott sok android, de kozeleben nem volt az iphone 5s-nek. Szerintem nagyon kenyelmes az iphone-os face id.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. október 30., szerda 22:56

pheco írta: Szerintem iphone mellett szol a face id is. Ami sokkal jobban es gyorsabban mukodik, mint az androidoknal ...
arról a technológiáról beszélünk, ami minden középkagóriás android készülékben IS benne van már?

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: pheco » 2019. október 30., szerda 22:39

Szerintem iphone mellett szol a face id is. Ami sokkal jobban es gyorsabban mukodik, mint az androidoknal a kijelzo alatti ujjlenyomat-olvaso. Illetve ha szereted az ios rendszert, akkor nem biztos, hogy konnyen atszoksz az androidra. En androidrol valtottam iphonera es egyelore nem tervezek visszavaltani.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. október 30., szerda 22:21

rashidm írta:
Sierra írta: Meg a 45wattos gyorstöltés is elég csábító, állítólag 40 perc alatt tölt 0-100-ra.
Számomra ez mondjuk tök felesleges. Jó, hogy van, de minek. Látom, hogy már 20-25%-on van, felrakom tölteni hamarabb, addig nem használom a telefont annyira.

Én Iphone-t választanék a helyedben. Nekem 7-esem van, teljesen meg vagyok vele elégedve. Persze 1-2 év múlva már cserélném. Én már hozzászoktam a rendszerhez.
Addig felesleges a gyors toltes mig nem hasznalod...

Amugy a rendszer atszolas szerintem max ket het alatt megvan az alap dolgokra.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. október 30., szerda 22:05

Sierra írta: Meg a 45wattos gyorstöltés is elég csábító, állítólag 40 perc alatt tölt 0-100-ra.
Számomra ez mondjuk tök felesleges. Jó, hogy van, de minek. Látom, hogy már 20-25%-on van, felrakom tölteni hamarabb, addig nem használom a telefont annyira.

Én Iphone-t választanék a helyedben. Nekem 7-esem van, teljesen meg vagyok vele elégedve. Persze 1-2 év múlva már cserélném. Én már hozzászoktam a rendszerhez.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. október 30., szerda 21:56

Kerlon írta:Elég csak a tárhelyet említeni.
Az megdöbbentő, hogy 256gb az alap, és az olcsóbb mint a 11 pro 64gb-osa. Ez konkrétan nevetséges.
Meg a 45wattos gyorstöltés is elég csábító, állítólag 40 perc alatt tölt 0-100-ra.
A kijelzőről még nem is beszéltünk... faltól falig, és alul-felül is alig van káva, és brutál szép.
KAG írta: Ha leszeded az egész storyt és pusztán logikai észérvekre helyezed, mindenféle egyéni prefernciát vagy márkahűséget nézve, akkor egyértelműen jobb telefon az új note valóban.
Igen, ez egyébként így van, csak közben ott van, h a kis megszokott rendszert lecserélni...
Steve írta: 2.Nekem az a stratégia vált be, hogy minden második generációból veszem meg a legújabbat. Akkor pont elkezd az akksi picit szarabbul teljesíteni, pont a villámgyorsból átmegy simán nagyon gyorsba. Még pont el tudom mindig adni úgy, hogy még egy rendes összeg bejöjjön és úgy vegyem a legújabbat.

Most egy Iphone X 256GB-om van. Januárban, a karácsonyi hiszti után csökkentik mindig egy kicsit a legújabb Iphoneok árát, így én akkor szándékozok egy zöld Iphone 11 Pro 256GB-ot venni.


Hosszú évek óta uezzel a stratégiával csinálom. Anyagilag még nem sikerült nyernem a dolgon :lol: :D De elfogadom, hogy költök arra a cuccra amit minden nap folyamatosan használok. Másból vonok vissza.
ez amúgy egy tök jó taktika. :D Én eddig "mindig az S-t vettem meg, ha iPhone-ról volt szó (4S volt az első, most meg 6S van, ezért is tendálok a XS felé). Viszont ez a 11 pro hátlapot egyszerűen nem veszi be a gyomrom, meg ha amúgy nagyon praktikus, hogy egyforma távolságra vannak a lencsék. De egyszerűen ronda, meg az se tetszik, hogy középre került az Apple logo (tudom, tok lesz rajta, de akkor is). Bár ebből a szériából az éjzöld kifejezetten tetszetős. Viszont pl a Note10 prizmás hátlapja kurva jó sztem :D Tök menő, h mindenféle színben csillog. Nehéz döntés, mert nem 100 ezres telefonok ezek, h "na ha nem jó max eladom", azért egy 300 ezres telefont nem olyan könnyű eladni.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. október 30., szerda 20:55

Sierra írta:
Faust írta: De hat a 11 dragabb, nem? Vagy nem a proban gondolkodsz?

A sima 11 nem elorelepes az XS-hez kepest (nekem az van), ha mar veszel akkor a Prot vett, annak kurvajo a kameraja, jo az akksija, es nem szaros led a kijelzoje.
A 11 a legolcsobb mind kozul, az a low budget iphone most az Xr utan :lol: egyebkent nezegettem a pro-t is, de ott a 64gb-os kurva keves, a 256os (nyilvan miert lenne 128as.. :-@ ) meg baszott draga, Xs-hez kepest havi 5000-rel tobb lenne, amit mar sokallok. Viszont a Xs kurvara bejon meg mindig, csak nem tunik racionalis dontesnek, mert abbol pl hianyzik az ultraszeles kamera. Egyebkent a 11ben ugyanaz a kamera van mint a pro-ban, csak ott van pluszban egy telefoto lencse.
Xs még éppen belefér. Hosszú éves Iphone tapasztalatom az az, hogy

1.Így is,úgy is szarul jársz anyagilag. Kár értelmet keresni benne, vagy megfilozofálni. Ha akar az ember költeni rá és ezt prioritálja, tegye meg.

2.Nekem az a stratégia vált be, hogy minden második generációból veszem meg a legújabbat. Akkor pont elkezd az akksi picit szarabbul teljesíteni, pont a villámgyorsból átmegy simán nagyon gyorsba. Még pont el tudom mindig adni úgy, hogy még egy rendes összeg bejöjjön és úgy vegyem a legújabbat.

Most egy Iphone X 256GB-om van. Januárban, a karácsonyi hiszti után csökkentik mindig egy kicsit a legújabb Iphoneok árát, így én akkor szándékozok egy zöld Iphone 11 Pro 256GB-ot venni.


Hosszú évek óta uezzel a stratégiával csinálom. Anyagilag még nem sikerült nyernem a dolgon :lol: :D De elfogadom, hogy költök arra a cuccra amit minden nap folyamatosan használok. Másból vonok vissza.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: KAG » 2019. október 30., szerda 20:45

Kerlon írta:
Sierra írta: Van itt iphone11 tulaj? :)
Nagyon affele hajlok, pedig a Xs mar a megjeleneskor rabul ejtett, de annyira rohadt draga, hogy a 11 siman jobb vetel, minden szempontbol. Viszont kozben kepbe jott a Note10+, nehez dontes :D akinek van i11-e irjon mar par sort, uzemidorol, kepek minosegerol stb
Mondjuk, ha nem vagy full ihpone szimpatizáns, akkor gondolkozás nélkül a Note-t venném a helyedben.
Ha leszeded az egész storyt és pusztán logikai észérvekre helyezed, mindenféle egyéni prefernciát vagy márkahűséget nézve, akkor egyértelműen jobb telefon az új note valóban.
ZIDANE


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég