Aranylabda

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: flori » 2019. december 2., hétfő 22:54

kulcspassz a támadó harmadban
:lol: :lol: :lol: :lol:


Messi jelenleg a legjobb játékos, majdnem hülye, aki ezt nem ismeri el. A meglepő, hogy BL nélkül meg lehetett ezt nyerni. Be lett szántva a barcelona májusban.Bőven jók lett volna a pool játékosok a lasztira, nyert a név. Ennyi.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

messi6
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. december 2., hétfő 22:31

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: messi6 » 2019. december 2., hétfő 22:52

Steve írta:
Mivel érdemelte ki Messi idén?
Legtobb gol europaban, legtobb golpassz, BL golkiraly, BL elodonto, LaLiga gyozelem, Kupa donto.. de talan azert mert a legveszelyesebb es legtechnikasabb jelenleg.

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: illgner » 2019. december 2., hétfő 22:51

Steve írta:

Mivel érdemelte ki Messi idén?


Ezt máshonnan "loptam", de szerintem elég meggyőző érvek:

"Messi legutóbbi szezonja:
Legtöbb gól, assist, mesterhármas, szabadrúgásgól, sikeres csel, kaput eltalált lövés, helyzet kialakítás, kulcspassz a támadó harmadban, motm laligában, potw bl-ben(5), aranycipő, bl gólkirály, legmagasabb értékelés átlagban(8.6).
Van dijk összértékelése(7.5)"

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. december 2., hétfő 22:48

Akkor mindenki, aki azzal érvel, hogy Messi a legjobb játékos, azoktól kérdezem, miért nem Ter Stegen kapta akkor? A német legalább olyan jó játékos a posztján, mint Messi a saját posztján.

Mivel érdemelte ki Messi idén?


Én akkor már Van Dijk-nek adtam volna idén, mert ő picit kilógott a teljesítményével pozitívan az amúgy legsikeresebb európai klubcsapatból.

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: illgner » 2019. december 2., hétfő 22:42

De olyan nincs, hogy senki sem érdemelte volna meg. Valakit választani kell, ha már a labdarúgás a világ legnépszerűbb sportja. Lehet vitatni, hogy esetleg valamelyik pool-os jobban megérdemelte volna, de az egyéni statisztikái az idén is kiemelkedőek. Annak idején Ribéry sem kapta meg, hiába nyert meg mindent a Bayernnel, mert nem emelkedett ki annyira abból a csapatból, mint Messi és CR a saját csapataikból.

messi6
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. december 2., hétfő 22:31

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: messi6 » 2019. december 2., hétfő 22:41

Valakinek oda kell adni.. olyan nincs hogy senki. Virgil bitang jo vedo de egy epito mindig tobbet er mint egy rombolo... ezert nem nyer szinte soha vedo. Es igen Ramos is erdemelt volna ha Dijk is.

kierkegaard
Hozzászólások: 1667
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2019. december 2., hétfő 22:39

Blben nem bogott le. Nagyon jol jatszott.

En salahnak adtam volna.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. december 2., hétfő 22:38

illgner írta:
rashidm írta:
Relatív. Messi jobb formában van Cr-hez képest (mondjuk ez nem nehéz). Képességekben a legjobb, mondjuk ezt a gyógyszereknek is köszönhette kiskorában. Az a baj, hogy bajnokságban lehet kiskirály, ha nemzeti csapatban, bl-ben meg lebőg. De amúgy... az ne legyen már érv, hogy azért nyerje, mert "ő a legjobb". :lol: :lol: :lol:
Akkor elő a farbával, nálad ki az idei aranylabdás? :kalapos:
Mint írtam, senki. Egy játékos nincs, akire csettintettem volna.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. december 2., hétfő 22:38

messi6 írta:
rashidm írta: Megérdemelte? Hmm, kétlem. Aranycipő+bajnokság. Hát már itt tartunk, hogy erre is meg lehet kapni. Nah mindegy, részemről lezártam, szerintem nem érdemelte...
Na azert sokan elfelejtik hogy BL golkiraly es legtobb golpasz LaLiga stb...legyunk realisak.
A realitás az lett volna, ha nem nyer senki, mert olyan alacsonyan volt a léc, Messin kívül senki nem ugorta meg. Egy ilyen szezonnal a háta mögött sose nyert volna tavaly vagy azelőtt. Btw, úgy érzem, a stb. mellett nincs sok más érv. :lol:

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: illgner » 2019. december 2., hétfő 22:36

rashidm írta:
Relatív. Messi jobb formában van Cr-hez képest (mondjuk ez nem nehéz). Képességekben a legjobb, mondjuk ezt a gyógyszereknek is köszönhette kiskorában. Az a baj, hogy bajnokságban lehet kiskirály, ha nemzeti csapatban, bl-ben meg lebőg. De amúgy... az ne legyen már érv, hogy azért nyerje, mert "ő a legjobb". :lol: :lol: :lol:
Akkor elő a farbával, nálad ki az idei aranylabdás? :kalapos:

messi6
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. december 2., hétfő 22:31

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: messi6 » 2019. december 2., hétfő 22:34

rashidm írta: Megérdemelte? Hmm, kétlem. Aranycipő+bajnokság. Hát már itt tartunk, hogy erre is meg lehet kapni. Nah mindegy, részemről lezártam, szerintem nem érdemelte...
Na azert sokan elfelejtik hogy BL golkiraly es legtobb golpasz LaLiga stb...legyunk realisak.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. december 2., hétfő 22:33

illgner írta: Szerintem azon nem nagyon lehet vitatkozni, hogy jelenleg Messi a legjobb focista. Én is próbálom keresni az ellenérveket, de nem találom. Bármennyire is fáj, de ez az igazság. Tegnap újfent bizonyította, hogy miért ő a legjobb.
Relatív. Messi jobb formában van Cr-hez képest (mondjuk ez nem nehéz). Képességekben a legjobb, mondjuk ezt a gyógyszereknek is köszönhette kiskorában. Az a baj, hogy bajnokságban lehet kiskirály, ha nemzeti csapatban, bl-ben meg lebőg. De amúgy... az ne legyen már érv, hogy azért nyerje, mert "ő a legjobb". :lol: :lol: :lol:

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: illgner » 2019. december 2., hétfő 22:30

Csabi írta:
róma és liverpool lajkolja ezt.
Pont azon gondolkodtam, hogy ebből a két csapatból ki lenne az a játékos, aki jobb nála. És nem jutott eszembe senki :mrgreen: Nekem is fáj, hogy ez van, de tényleg nem tudnék nála jobbat megnevezni. Olyat, aki ilyen stabilan hozza a klasszisteljesítményt.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. december 2., hétfő 22:27

Messi undeserving of Ballon d'Or? Barca wizard should have more
első cikk gólon. undorító ez a messzikepropaganda gépezet. az összeset neki kellett volna megnyerni eddig. pályafutása és az egész történelemben.
Szerintem azon nem nagyon lehet vitatkozni, hogy jelenleg Messi a legjobb focista. Én is próbálom keresni az ellenérveket, de nem találom. Bármennyire is fáj, de ez az igazság. Tegnap újfent bizonyította, hogy miért ő a legjobb.
róma és liverpool lajkolja ezt.

illgner
Hozzászólások: 2515
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: illgner » 2019. december 2., hétfő 22:24

Szerintem azon nem nagyon lehet vitatkozni, hogy jelenleg Messi a legjobb focista. Én is próbálom keresni az ellenérveket, de nem találom. Bármennyire is fáj, de ez az igazság. Tegnap újfent bizonyította, hogy miért ő a legjobb.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Steve » 2019. december 2., hétfő 22:23

Szerintem nevetséges ez a díj és nem a jó “Leonard Messinek” adtam volna. :kalapos:

És akkor ezt én így meg is beszéltem magammal, ellenkezőjéről nehéz lenne úgyis meggyőzni, szóval én kiszállok a vitából. :mrgreen:

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: rashidm » 2019. december 2., hétfő 22:21

4Rv írta:
rashidm írta: Na ne kúrjál már fel, Messi megérdemelte? Azért emelkedett ki, mert az van a mezére irva, hogy Messi. Ő lőtte a legtöbb gólt? Ok. Arra megkapta az aranycipőt. Várom a többi értelmes érvet.

Ebben az évben nem adtam volna senkinek (már ha lehetett volna ilyet), mert senki nem érdemelte volna meg.
Az aranycipő automatikusan jár a legtöbb gólt szerzőnek, nem ajándékba kapja. Az aranylabdát pedig ettől még odaítélhetik az aranycipősnek, nem hiszem, hogy egyik kizárja a másikat. Ráadásul Messi e tekintetben duplázott.
Ezt írtam én is. Ő lőtte a legtöbbet, megkapta ok. Az is igaz, hogy ha aranycipős lett, megkaphatja az aranylabdát. Ez is igaz. Megérdemelte? Hmm, kétlem. Aranycipő+bajnokság. Hát már itt tartunk, hogy erre is meg lehet kapni. Nah mindegy, részemről lezártam, szerintem nem érdemelte meg. Kész. Megnyerte, gratula neki. Azért remélem, emiatt nem ő lesz a "valahavoltlegnagyobbsoselesználajobbjátékos".

4Rv
Hozzászólások: 174
Csatlakozott: 2019. január 6., vasárnap 17:20

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: 4Rv » 2019. december 2., hétfő 22:10

rashidm írta: Na ne kúrjál már fel, Messi megérdemelte? Azért emelkedett ki, mert az van a mezére irva, hogy Messi. Ő lőtte a legtöbb gólt? Ok. Arra megkapta az aranycipőt. Várom a többi értelmes érvet.

Ebben az évben nem adtam volna senkinek (már ha lehetett volna ilyet), mert senki nem érdemelte volna meg.
Az aranycipő automatikusan jár a legtöbb gólt szerzőnek, nem ajándékba kapja. Az aranylabdát pedig ettől még odaítélhetik az aranycipősnek, nem hiszem, hogy egyik kizárja a másikat. Ráadásul Messi e tekintetben duplázott.

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2230
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: chronic » 2019. december 2., hétfő 21:59

Messi kapta oszt kész.
Végleg megelőzte CR-t, az öreg portugálnak innen már nincs visszaút, Messinek meg leeshet még 1-2.
Persze lószart se számít már, de 30-40 év múlva ebben fogják megkülönböztetni a két játékost.
Maradnod kellett volna tesa, akkor egálba kitudtad volna hozni az isteni Leo-t..

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: pheco » 2019. december 2., hétfő 21:57

flori írta: Olyan szempontból nem lehet vitatni, hogy CR is 2013-ban csak a bajnokságra kapta. Illett volna egy poolosnak adni, ha már tavaly megtörték a mintát.
Akkoriban lehetett azzal magyarazni, hogy olyan szamokat hoztak ketten, aminek senki nem ert a kozelebe. Mar nincs igy. Ha erre az evre megkapta Messi, tavaly Cenek kellett volna.
Azert remelem nem igy dol el es Ce behuzza az EB-t es ha a Real kiesik akkor a BL-t is, aztan 6-6-nal visszavonulhatnak :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 46 regisztrált és 0 vendég