OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2019. december 7., szombat 8:16

Mi köszönjük, és gratulálok! :salute:

Több ilyet!
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2019. december 7., szombat 7:30

https://nagykovet.amigosagyerekekert.hu ... osch-adam/

825.777 a vége! Zseniális!


Nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki támogatta, megosztotta, segítette az ügyet. Hamarosan sorsolunk, beszámolok arról is itt, hátha fórumos lesz a szerencsés. :)


Köszi mindent! :salute: B-) :sziv:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2019. december 6., péntek 22:30

Igen, nekem több olyan pont is volt a kampány során, amikor azt mondtam, hogy ez a vége.
Aztán egy-egy post, egy új ötlet, megjelenés új lendületet adott az egésznek.
Az utolsó nap még szinte olyan mintha az első lenne. :)

De majd én is levonom a tanulságokat, hogy mit lehetett volna másként vagy jobban csinálni. :)

Már csak 1,5 óra. :mrgreen:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2019. december 6., péntek 22:13

Hihetetlen bakker, 2 napja 640nél megakadt a dolog, nem hittem, hogy meg lehet, erre még a 777 is túl lett szárnyalva elég szépen.
Tényleg nagy gratula, elképesztő ez az egész történet.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2019. december 6., péntek 22:06

Igen, nekem is hatalmas pozitív csalódás az egész, elképesztő volt ez az összefogás az ügyért. B-)

Köszönöm a támogatásod, jövő héten kiderül, hogy kié az ereklye. :) :sziv:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2019. december 6., péntek 21:59

Azert jo ezt latni, h azert szepen meglett a tervezett osszeg :agree: És tényleg hatalmas respect mindezért neked Tadam, h ezt összehoztad. :salute:




Már csak egy dolog van hatra, h jól sorsolj :roll: Kell az a mez :lol:

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2019. december 6., péntek 21:50

Köszi :D :sziv:

Alig 2 óra még, a 777 megvan! :agree: :coffee: :sziv:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. december 6., péntek 18:09

Te vagy a király, hogy ilyet megvalósítottál. :agree:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2019. december 6., péntek 15:21

Sziasztok,


ma éjfélig lehet esélyt szerezni arra, hogy hazavigyétek a Raúl által dedikált mezt! :)
Minden részlet, és a támogatói felület itt:

https://nagykovet.amigosagyerekekert.hu ... osch-adam/

Illetve 1-2 megjelenés az ügy kapcsán:

Tények: https://tenyek.hu/belfold/313169_mezzel ... XhgZtRnIkQ

Digi Sport: https://www.digisport.hu/40724/raul-mez ... madridista

Player: https://player.hu/sport-3/tamogass-bete ... drid-mezt/

Eurosport: https://eurosport.hosszabbitas.hu/techn ... i-arverese

Magyarósi Csaba: (2:20-tól) https://www.youtube.com/watch?v=Uh6N07d25lM

FFT: https://www.fourfourtwo.hu/friss/az-uto ... zet-88456/

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, aki eddig támogatta az ügyet! Hatalmas királyok vagytok! B-) :sziv:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. december 3., kedd 23:42

Világvégi nyaraló :)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. december 3., kedd 21:42

Normális árak azok. Nagyon kemény pénzek mennek a villanyszerelés terén.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2019. december 3., kedd 21:27

füst, bocs a teljesen mellékvágány kérésért csak úgy látom szakember vagy. 3x25 amperre emelek hálózatot épp vidéken, a szolgáltató felé mindez kb 160, a villanyszerelőnek 170 ezer forintos szerelési díj és anyagköltség lesz. Szerinted ez reális/drága/olcsó árazás? A szolgáltató nyilván standard ár, a munka/anyagdíjra vagyok kíváncsi.
üdv a klubban. én is most bővítek, nálam 1x32 van és 1x25, 2x16 amperre fogunk emelni. itt a villanyszerelő munkadíja 220.000 (Te hol vagy helyileg, hogy "csak" 170? :mrgreen: ).

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2019. december 3., kedd 21:26

Dolgoztam egy német multinak egy K+F projektjén. Ha bárki elhiszi a “német precizitást” az nagyon el van tévedve. Olyan dolgokat tapasztaltam, olyan szintű fejetlenségre képesek szervezeti szinten és projektszinten egyaránt, hogy csodálkozok a piaci pozíciójukon. Megvannak a folyamataik, amikhez ragaszkodnak, de ezek lényeges pluszt nem adnak a fejlesztés színvonalához, csak a checklist kivan pipálva.

Az elektromos és az önvezető autó nem hiába amerikában dübörög. Ott a tőke és a szaktudás találkozott az amerikai vállalkozásszemlelettel. Szoftverfejlesztésben egy német cég se fog tudni felnőni a Völgy-beli cégekhez, mert egyszerűen nincs meg náluk a kellő innovatív gondolkodás, csak a defenzív mechanizmusokhoz értenek.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. december 3., kedd 18:55

1x16 amper van most, eonról van szó.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: OFF

HozzászólásSzerző: major » 2019. december 3., kedd 18:26

major írta:
Bencze írta:
Porsche Taycan komoly konkurencia lehetne a Teslanak, ha egy Model 3 nem harmadaba kerulne ($105k vs $35k). Volt “szerencsem” egy Chevy Boltot ($36k) hasznalni nehany napig aminek a toltese nagy szopas volt. Szinte lehetetlen megfelelo toltot talalni ami a Chevy altal megadott 40 perc alatt 80%-ra feltoltene a kocsit, helyette gyakorlatilag kizarolag 110v-os tolto elerheto ami jelentosen megnoveli a toltesi idot. Tesla toltoallomasbol bezzeg van vagy 20 a varosban. Ez eleg nagy szakadek szerintem.

Onvezeto autok forgalomban? Legfeljebb olyanok, amik betolatnak a parkolohelyedre. Bar lehet a Teslakra gondoltal ami csak egy ujabb erv miert van hatalmas kulonbseg teslak es mas elektromos autok kozott.
34k egy tesla europaban?
Googlere gondoltam nem kimondott gyartora nekik mentek mar 2011-tol forgalomban onvezeto autoik Kaliforniaban vagy nevadaban de persze tevedhetek nem astam bele magam, hogy mennyire onvezetoek. De ja mar csak a rasegites is sok tapasztalatot ad.
Tesla.hu-n a Model 3 legolcsobb valtozata 54k Euro de siman felmegy 80ig is mig pl az e-Golf legalabbis ITT valoban 30k korul mozog. Ne ertsd felre nem azt mondom, hogy olyan jo mint a tesla stb. csak en egy kalap ala veszem az osszes elektromos autot es arra ertem, hogy arban nincs olyan szakadek.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. december 3., kedd 17:39

Halfkey írta: füst, bocs a teljesen mellékvágány kérésért csak úgy látom szakember vagy. 3x25 amperre emelek hálózatot épp vidéken, a szolgáltató felé mindez kb 160, a villanyszerelőnek 170 ezer forintos szerelési díj és anyagköltség lesz. Szerinted ez reális/drága/olcsó árazás? A szolgáltató nyilván standard ár, a munka/anyagdíjra vagyok kíváncsi.
Nem tudom jól értem-e.
Ha idáig nem volt bekötve a telek/ingatlan, és most akarsz rácsatlakozni a hálózatra, akkor van valamennyi csatlakozási díj, ez őszintén nem tudom mennyi, és nem is ismerem a körülményeket, de a szolgáltató felől az a 160 ezer nekem elég soknak tűnik.


Ha már idáig is rá volt kötve a hálózatra a telek/ingatlan, csak valami kutyakaki kismegszakítók voltak, pl. 3x16 A, és azt akarod emelni... akkor az a helyzet, hogy a szolgáltató köteles 3x32 ampert saját költségén biztosítani, mert ennyi alanyi jogon jár. Ezzel szeretnek sumákolni mert nem éri meg nekik, és inkább nem közlik, kifizettetik veled... de kötelességük ennyit biztosítani.

A villanyszerelő kérhet ennyit, bár nem tudom mennyi munkája lesz (kábeles vagy légvezes bekötés?) meg miket vásárol be, pl. lesz-e fázisjavító... de az a helyzet, és tudom hogy fura válasz, de inkább reális amit ő kér, mint amit a szolgáltató.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. december 3., kedd 17:01

füst, bocs a teljesen mellékvágány kérésért csak úgy látom szakember vagy. 3x25 amperre emelek hálózatot épp vidéken, a szolgáltató felé mindez kb 160, a villanyszerelőnek 170 ezer forintos szerelési díj és anyagköltség lesz. Szerinted ez reális/drága/olcsó árazás? A szolgáltató nyilván standard ár, a munka/anyagdíjra vagyok kíváncsi.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: OFF

HozzászólásSzerző: major » 2019. december 3., kedd 16:58

Bencze írta:
major írta: Azert nem olyan nagy a szakadek mar a tobbi elektromos auto es a Tesla kozott.
csak nezd meg Amerikaban mar miota forgalomban vannak az onvezeto autok.
Porsche Taycan komoly konkurencia lehetne a Teslanak, ha egy Model 3 nem harmadaba kerulne ($105k vs $35k). Volt “szerencsem” egy Chevy Boltot ($36k) hasznalni nehany napig aminek a toltese nagy szopas volt. Szinte lehetetlen megfelelo toltot talalni ami a Chevy altal megadott 40 perc alatt 80%-ra feltoltene a kocsit, helyette gyakorlatilag kizarolag 110v-os tolto elerheto ami jelentosen megnoveli a toltesi idot. Tesla toltoallomasbol bezzeg van vagy 20 a varosban. Ez eleg nagy szakadek szerintem.

Onvezeto autok forgalomban? Legfeljebb olyanok, amik betolatnak a parkolohelyedre. Bar lehet a Teslakra gondoltal ami csak egy ujabb erv miert van hatalmas kulonbseg teslak es mas elektromos autok kozott.
34k egy tesla europaban?
Googlere gondoltam nem kimondott gyartora nekik mentek mar 2011-tol forgalomban onvezeto autoik Kaliforniaban vagy nevadaban de persze tevedhetek nem astam bele magam, hogy mennyire onvezetoek. De ja mar csak a rasegites is sok tapasztalatot ad.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. december 3., kedd 16:22

Anthony írta:
major írta: Szemleletvaltas kell, azt kellene elerni, hogy a varosokban az emberek ne is nyuljonak autohoz, tomegkozlekedes es car sharing ez kellene legyen az elsodleges es talan ez is ami megvalosithato, nem az h most akkor hajtson mindeki elektromost mert az zold.
Ez is nagyon kellene. Főleg kisebb városokban könnyen megoldható lenne: ahol én lakom, kb. 140 ezres város, én kvázi betiltanám az autós forgalmat: csak főutakon lehetne közlekedni autóval, legyen 4x annyi autóbusz, tessék tömegközlekedni, biciklizni, és akkor lehetne nyugodtan rollerezni is. A kommunizmusban is közlekedtek az emberek, amikor 10-ed annyi autó létezett. Most kényelmesebb? Persze. Több helyre kell eljutni? Igen. De ettől függetlenül brutálisan lekorlátoznám az autó használatot.
Nagyobb városokban nehezebb, ott óriásiak a távolságok. De ott is a tömegközlekedést kell támogatni ezerrel.
+1
Nagyobb varosokban is boven megoldhato. Hollandia. A napi utazasok 23%-a ma mar biciklivel tortenik. Nem marol holnapra ertek el, hanem 30-40 ev kokemeny tervezesevel es munkajaval. Aztan ma mar tarsadalmi konszenzus van errol az iranyvonalrol, belvarost autoval nem lehet megkozeliteni, a kozossegi kozlekedes meg egy hihetetlen modernizalt rendszerrel mukodik.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2019. december 3., kedd 15:51

Az atommal csak két baj van: nagyon drága kiépíteni és iszonyatosan (na itt szó szerint iszonyatosan) veszélyes. Emlékezzünk itt meg Fukushimára
Fajlagosan olcsóbb mint a solar.
Fukushima a japánok sokadik gondja volt 2011-ben, 20000-en haltak meg egy 9es földrengés és az utána következő szökőár során. A kettőre együtt nem volt felkészítve a reaktor, mégis kibírta. Szerintem elég impresszív.
Normál körülmények között a nukleáris energia teljesen biztonságos. És tervezhető energiaforrás.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 143 regisztrált és 0 vendég