Aranylabda

Foci a Real Madridon túl...
Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2019. december 4., szerda 15:59

kiserik írta: Európa legyen már az európaiaké. Nem tudok róla hogy a dél amerikai aranylabda szavazáson európai emberek szavaznának. Senkit nem érdekel, hogy a labdarúgó milyen nemzetiségű, a magyar bajnokság legjobbját válasszák a magyarok, a spanyol bajnokság legjobbját a spanyolok, Európa legjobbját meg az európaiak.
Miről beszélsz? Ez egy globális díj, nincs olyan hogy európai meg dél-amerikai aranylabda :lol:

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5087
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. december 4., szerda 15:24

Realista24 írta:
RaúlCF írta: Van Dijk túlfújt lufi. a Liverpool tipikus csúcson lévő Klopp csapat. egy jól működő gépezet amiben nincs 1 igazán kimagasló fogaskerék. ellenben Messi pont ez a Barcában. szoros is volt részemről idén nem is kellett volna kiosztani mert senki nem volt "aranylabda" módban. de ha egyénileg nézzük amire ez az elismerés jár akkor Messi ott volt. épphogy. az utóbbi kb 14 év leggyengébb aranylabdája ez. ilyen hülyeségeken vitatkozni napokat.
De te is kevered a dolgokat. Egy évről van szó, az adott év legjobbját választják meg. Nem a korábbi évek Aranylabdásaihoz kell mérni, hanem az adott évben letett teljesítményekhez. Néha ehhez kell 90 gól egy évben, néha elég egy közepesnél kicsit jobb teljesítmény.
Én az évet nézem. Szerintem Messi volt a legjobb. Idén. Épphogy. Ez az idei egy gyenge év volt. Liverpoolos szerintem nem volt kimagasló. Ahogy Ronaldo se. Ahogy senki. Messi megrúgta a gólokat ő kapta kész. Attól még gyenge volt a felhozatal az elmúlt másfél évtizedhez képest. Nincs itt semmi keverés. Elindult az új év lehet kiemelkedni


Pl ha most lenne a szavazás az új évről eddig Benzema és Lewa vezet nálam kérdés tartják e ezt a formát

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: sonic » 2019. december 4., szerda 15:19

En Karimnak adtam volna mert torott kezzel is siman szivat mindenkit. :D
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. december 4., szerda 15:17

RaúlCF írta: Van Dijk túlfújt lufi. a Liverpool tipikus csúcson lévő Klopp csapat. egy jól működő gépezet amiben nincs 1 igazán kimagasló fogaskerék. ellenben Messi pont ez a Barcában. szoros is volt részemről idén nem is kellett volna kiosztani mert senki nem volt "aranylabda" módban. de ha egyénileg nézzük amire ez az elismerés jár akkor Messi ott volt. épphogy. az utóbbi kb 14 év leggyengébb aranylabdája ez. ilyen hülyeségeken vitatkozni napokat.
De te is kevered a dolgokat. Egy évről van szó, az adott év legjobbját választják meg. Nem a korábbi évek Aranylabdásaihoz kell mérni, hanem az adott évben letett teljesítményekhez. Néha ehhez kell 90 gól egy évben, néha elég egy közepesnél kicsit jobb teljesítmény.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5087
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. december 4., szerda 15:04

Van Dijk túlfújt lufi. a Liverpool tipikus csúcson lévő Klopp csapat. egy jól működő gépezet amiben nincs 1 igazán kimagasló fogaskerék. ellenben Messi pont ez a Barcában. szoros is volt részemről idén nem is kellett volna kiosztani mert senki nem volt "aranylabda" módban. de ha egyénileg nézzük amire ez az elismerés jár akkor Messi ott volt. épphogy. az utóbbi kb 14 év leggyengébb aranylabdája ez. ilyen hülyeségeken vitatkozni napokat.

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: hala real » 2019. december 4., szerda 14:52

Realista24 írta:
hala real írta: Mondjuk szerintem igazsagtalan lett volna, ha virgil kap aranylabdat, ramos meg nem. Nyilvan nem erre az evre.
De akkor volt jobb Ramosnál szerintem. Most meg nem volt Van Dijknél. Sztem.
Igen, ezt csak ugy ertettem, hogy szerintem Ramos legjobb eve elobb erdemelt volna aranylabdat, mint Van Dijk.
Ebbol a szempontbol orultem, hogy nem Van Dijk nyert.
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. december 4., szerda 14:06

hala real írta: Mondjuk szerintem igazsagtalan lett volna, ha virgil kap aranylabdat, ramos meg nem. Nyilvan nem erre az evre.
De akkor volt jobb Ramosnál szerintem. Most meg nem volt Van Dijknél. Sztem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: hala real » 2019. december 4., szerda 14:01

Mondjuk szerintem igazsagtalan lett volna, ha virgil kap aranylabdat, ramos meg nem. Nyilvan nem erre az evre.
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. december 4., szerda 13:27

Európa legyen már az európaiaké. Nem tudok róla hogy a dél amerikai aranylabda szavazáson európai emberek szavaznának. Senkit nem érdekel, hogy a labdarúgó milyen nemzetiségű, a magyar bajnokság legjobbját válasszák a magyarok, a spanyol bajnokság legjobbját a spanyolok, Európa legjobbját meg az európaiak.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. december 4., szerda 13:17

lehetne igy is, bar nem biztos, hogy az andorrai, gibraltari vagy liechtensteini csk/ujsagiro (most nem tudom pontosan melyik szavazason ki szavaz) annyival jobban kepben van, mint egy brazil, japan, kinai vagy del-afrikai.

esetleg vilagranglista helyezes alapjan is lehetne szelektalni, de ennek mindenkepp lenne visszhangja.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. december 4., szerda 13:08

Ezt támogatnám én is, csak nem tudom milyen visszhangja lenne. Európán kívül is vannak komoly futballmúlttal rendelkező országok, illetve az Európában játszók között is bőven akad más kontinensről érkező, mint Messi pl. Így a többi ország kirekesztése gondolom sok helyen felháborodást váltana ki. Mondjuk ez engem hidegen hagyna, ha nem teljesen futballidegen országok kétes szakmai rátermettséggel rendelkező újságírói befolyásolnák a végeredményt.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. december 4., szerda 12:58

RealMadridFanatic írta:
Realista24 írta: sok olyan szavaz, aki kevesebb meccset néz, mint én és arra szavaz, akit mondanak neki.
Ennek a margójára:
nso írta:Érdemes megfigyelni egyébként a szavazatok területi eloszlását: az európai és ázsiai sportújságíróknál Van Dijk Messi előtt végzett, ám minden más földrészen az argentin lett az első. Messi csupán hét ponttal múlta felül a Liverpool hollandját (686–679).
Nem tudom hogyan lehetne a mai nagyon extra polkorrekt világban szelektálni, de nevetséges 1-2 újságíró sorrendje rendre. Az ellenőrizhetetlen, hogy ki mennyire követi az európai labdarúgást, de sokszor tényleg az az ember érzése, hogy hasra beböfögnek pár nevet aki ismerős valamilyen címlapról.

Ilyen szoros eredménynél meg ez bőven lehet a mérleg nyelve.

Mindamellett, hogy védhető az idei díj kiosztása, a rendszer hitelessége legalábbis kétes.
Egyszerű, mint írtam: az európában játszó játékosokról szavazzanak az európai újságírók. Pont. Másnak semmi köze hozzá és rálátása sincs.

messi6
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. december 2., hétfő 22:31

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: messi6 » 2019. december 4., szerda 12:55

RealMadridFanatic írta:Az ellenőrizhetetlen, hogy ki mennyire követi az európai labdarúgást, de sokszor tényleg az az ember érzése, hogy hasra beböfögnek pár nevet aki ismerős valamilyen címlapról.
A nagyobb baj az, hogy az is ellenorizhetetlen kit mennyire manipulalnak hogy kiket huzzon be.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. december 4., szerda 12:50

Realista24 írta: sok olyan szavaz, aki kevesebb meccset néz, mint én és arra szavaz, akit mondanak neki.
Ennek a margójára:
nso írta:Érdemes megfigyelni egyébként a szavazatok területi eloszlását: az európai és ázsiai sportújságíróknál Van Dijk Messi előtt végzett, ám minden más földrészen az argentin lett az első. Messi csupán hét ponttal múlta felül a Liverpool hollandját (686–679).
Nem tudom hogyan lehetne a mai nagyon extra polkorrekt világban szelektálni, de nevetséges 1-2 újságíró sorrendje rendre. Az ellenőrizhetetlen, hogy ki mennyire követi az európai labdarúgást, de sokszor tényleg az az ember érzése, hogy hasra beböfögnek pár nevet aki ismerős valamilyen címlapról.

Ilyen szoros eredménynél meg ez bőven lehet a mérleg nyelve.

Mindamellett, hogy védhető az idei díj kiosztása, a rendszer hitelessége legalábbis kétes.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

messi6
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. december 2., hétfő 22:31

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: messi6 » 2019. december 4., szerda 12:40

El tudnek kepzelni egy nemzet szineszehez hasonlo elvet.. minden még élő aranylabdas szavazatán mulna ki kapja, esetleg olyan sullyal amennyi bogyoja van. Megiscsak egy elit klub, dontsek el ok kit vesznek maguk koze. A még aktivak vagy eselyesek nem szavazhatnanak magukra.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. december 4., szerda 12:10

'shutterisland írta:
esetleg egy kapus-védő-támadó aranylabda jöhetne szóba.
sajnos valoban nem lenne realitasa ennek sem.

kapusoknak mondjuk jar valami aranykesztyu, de a vedot nem tudod bekategorizalni.
marmint marcelot vagy dani alvest eleg nehez lenne, vagy box2box kp-kat.
ha meg csak a kozephatvedek szamitanak, az eleg szuk.
Erre van a Fifa év csapata, meg a többi ilyen. Semmi értelme szétdarabolni ezt a díjat. A szavazók körét kéne korlátozni, mert sok olyan szavaz, aki kevesebb meccset néz, mint én és arra szavaz, akit mondanak neki.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

messi6
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. december 2., hétfő 22:31

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: messi6 » 2019. december 4., szerda 11:54

Kerlon írta:
___Samy___ írta:
Nem is mondja azt senki, hogy ő minden idők legjobbja.
Úgy mondanám inkább, hogy senki se akarja letolni mindenáron a másik torkán, hogy ő volt a világ legjobbja.
En se mondom Messire, korszakok vannak es korszakos zsenik.. nem lehet es nincs is ertelme osszehasonlitani oket, raadadsul mindenkinek vannak hianyossagai, Messinel pl a fejjatek vagy a megroppanasok..

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. december 4., szerda 11:43

___Samy___ írta:
De a 3x aranylabdas Cruijffra se mondja senki hogy "lebogott a valogatottban", mert csak ezust.
Nem is mondja azt senki, hogy ő minden idők legjobbja.
Úgy mondanám inkább, hogy senki se akarja letolni mindenáron a másik torkán, hogy ő volt a világ legjobbja.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2019. december 4., szerda 11:26

esetleg egy kapus-védő-támadó aranylabda jöhetne szóba.
sajnos valoban nem lenne realitasa ennek sem.

kapusoknak mondjuk jar valami aranykesztyu, de a vedot nem tudod bekategorizalni.
marmint marcelot vagy dani alvest eleg nehez lenne, vagy box2box kp-kat.
ha meg csak a kozephatvedek szamitanak, az eleg szuk.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2019. december 4., szerda 11:14

De a 3x aranylabdas Cruijffra se mondja senki hogy "lebogott a valogatottban", mert csak ezust.
Nem is mondja azt senki, hogy ő minden idők legjobbja.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 53 regisztrált és 0 vendég