Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2020. január 5., vasárnap 16:20

Munkára és egyébre én Ryzen procis laptopot is jónak tartok. Pl. ezt.
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2020. január 5., vasárnap 16:19

Realista24 írta: Jo, akkor arra amit irtam, mit ajanl a szakértő?
Én tuti a drágábbikat venném. I have spoken. :coffee: :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62624
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 5., vasárnap 16:18

Nem ragaszkodom a ketto közül egyikhez sem ha van jo ajanlat.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 5., vasárnap 16:17

Realista24 írta: Jo, akkor arra amit irtam, mit ajanl a szakértő?
Nem tudom, hogy a képszerkesztőd mennyire hardverigényes, plusz a képeket hol akarod tárolni és mekkora mennyiségben. Ha az olcsóbb bővíthető még 4 Gb RAM-mal, akkor jobban járhatsz (+4gb RAM általában 10-15ezer szokott lenni), de le kell modani az SSD-ről. Mondjuk m.2 SSD is van ennyi körül, ha az olcsóbban van foglalat. Magyarán kb. pont az SSD és a fele annyi a RAM különbség a két gép között. :mrgreen: Lényeg a lényeg én tuti nem vennék 4 Gb RAM-mal már gépet. Szóval, ha olcsóbbat veszed, akkor is kérjél bele plusz 4-et.

A drágábbhoz meg kell külső vinyó, hogy azon tárold a képeket, filmeket nagyméretű fájlokat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. január 5., vasárnap 16:11

Nekem Karacsony elott ment meg a 8 es fel eves Dell XPS laptopom (par hete napi szinten lefagyott a videokartya miatt; ma mar bekapcsolasnal teljesen fekete a kepernyo, kulso monitorra kotve is, kikapcsolni meg nem is tudom, csak ha kiveszem az aksit. szerintem az egesz alaplap kuka, de azert jovo heten elviszem egy szervizbe, hatha..)

En is 150-200k kozott keresek notebookot magamnak. Az i3 meg a 4 GB RAM szerintem ma mar (hosszabb tavon) keves, az i7 nagyon porgeti a hutot, ugyhogy en i5 es 8 GB RAM mellett dontenek. A 3583-as Inspiron is olyan, hogy rakhatsz bele egy rendes HDD-t es egy kartyas SSD-t is (ha nem jatszol, akkor utobbibol egy 250-es is eleg). En egy Lenovo S340-14IWL-el szemezgetek.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62624
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 5., vasárnap 16:08

Jo, akkor arra amit irtam, mit ajanl a szakértő?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 5., vasárnap 16:04

rashidm írta:
Attól függ mire kell. Én a drgábbikat venném, ha választani kellene a kettő között. Érdemes lenne megnézni, hogy a hűtése milyen a két laptopnak. Nekem a problémám a drágábbikkal, hogy nem találtam meg, lehet-e bőviteni sima hdd-vel. Ha lehet, akkor beletetetnék egy pl 1-2 TB-os hdd-t. Ha csak filmezésre, netezésre kell, akkor jó lesz (már, ha a hűtése és az anyaghasználata jó).
Nekem is 256 Gb SSD-m van és vettem hozzá még 1 TB-s külső HDD-T, amire kimentem a lényeget. Amúgy szerintem SSD nélkül gépet venni már nem érdemes, valamint az olcsóbbikban a RAM is kevés lehet manapság. Amúgy DELL gépek, szóval sokáig húzhatják, mert talán a legminőségibbek a laptop fronton. Nekem volt, amelyik 6 évig ment és még bírta volna nagyon kompromisszumosan (igazából csak elöregedett már). Most Lenovom van, net, filmre bőven jó, viszont néha nagyon hangos a hűtés, ha pörög a proci.

Mondjuk én még nézelődnék, hogy integrált videó karivel nincs-e, mert ez a Radeon tök felesleges benne és csak plusz egy dolog, ami elromolhat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62624
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 5., vasárnap 15:58

Kepek szerkesztese, netezes, filmek, semmi gamerkedes.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2020. január 5., vasárnap 15:39

Attól függ mire kell. Én a drgábbikat venném, ha választani kellene a kettő között. Érdemes lenne megnézni, hogy a hűtése milyen a két laptopnak. Nekem a problémám a drágábbikkal, hogy nem találtam meg, lehet-e bőviteni sima hdd-vel. Ha lehet, akkor beletetetnék egy pl 1-2 TB-os hdd-t. Ha csak filmezésre, netezésre kell, akkor jó lesz (már, ha a hűtése és az anyaghasználata jó).

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62624
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 5., vasárnap 15:22

Velemenyek errol a kettőről?
https://edigital.hu/notebook/dell-inspi ... me-p636701

https://edigital.hu/notebook/dell-inspi ... me-p685324

Köszi
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2019. november 28., csütörtök 21:26

Sierra írta: Xiaominál meg nyilván szeretnek dobálózni a számokkal. Mi 9 SE-nél 48 mpx-es a főkamera, de kb köszönőviszonyban sincs az iphone 11, 12mpx-es kamerájával. Ettől függetlenül szép képeket csinál. Szóval egy 64mpx Xiaomi sem fogja megváltani a világot, és közelébe se lesz a prémium telóknak, de bőven elfogadható szintet hoznak. Ha jó kamerát akarsz, akkor meg vagy kifizeted a prémium telók árát, vagy veszel egy normális fényképezőgépet. Alacsony árfekvésű telefonoknál mindig kompromisszum kérdés lesz a kamera.
Régebben lett véve egy "családi" fényképezőgép (Panasonic egyik akkori csúcsmodellje). Egészen pár évvel ezelőttig csúcs minőségű képeket csinált - bár most se rossz, viszont már ott vagyok, hogy a Huawei P10 Lite-al is kifejezetten szép képeket lőttem sokszor szerte európai utazásaimon, s alkalomadtán egy telóval könnyebb fotózni , mint fényképezővel (ami esetleg még nincs is fixen a kezedben). Nyáron a nyaraláskod mind2vel lőttem több 100at, és valahogy a p10 lite képek jobban tetszenek, s azok lettek előhivatva.
Másfelől ezért is voltam szkeptikus a Xiaomi 64 MPX-ellel. 100e vagy a felett nem akarok telefont venni (reflektálás a prémium telós részre). HA jól tudom régebben volt egy nokia brutál jó kamerával, szóval néha egy-egy gyártó ráhibázik.

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2019. november 28., csütörtök 7:18

ikelemen5 írta: Köszönöm a választ,k!ll3rcsöcs ! :)
:agree:

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2019. november 27., szerda 23:05

Babinho írta: Vagy B opciónak szánnám a Xiaomi-t...
A mi9t-ről olvasgattam jókat azért, nem tudom ár/érték arányban ez hol fekszik 91e-ért. Tud e annyival többet a p30litenál, hogy megérje? Mert gondolom a p30 szintjén nincs.

Esetleg még MI9 117e-ért
Mi 9-ben a Snapdragon aktuális csúcs lapkája van (855), 6 GB is teljesen baráti, 128-as tárhely is bőven jó, árban meg világbajnok a telefon.

Majdnem ugyanezeket tudja a Mi 9 SE, csak picit szerényebb procival és kamerákkal, viszont kompaktabb méretben. Nekem annak a dizájnja is jobban tetszik. Olcsóbb is azért vmivel. Most a Mi 9 szériával nem tudsz mellélőni nagyon, bár a Lite verziónak nem tudom mi értelme, amikor ott az SE. Ha tetszik a motorikus kamera, akkor 9T, én mondjuk nem vennék olyan telefont.
_Bushido_ írta: És a mai telók többségénél lévő, a házból kidudorodó kamera lencsék nem zavaróak? nem sérülnek ezáltal könnyebben? Emiatt picit aggódok, hogy ilyesmi telót választanék - P30 LIte az amivel éppen szemezek.
Viszont mivel nagyon fontos a kamera, a Samsungokat se vetem el egyelőre.
Xiaomit nem merek venni, hiába 64 MPX-es a kamera. Fene tudja, hogy az milyen lehet élesben...
Ha minőségi tok van rajta, akkor a legtöbbnél szintbe kerül a kamerapúp.
Xiaominál meg nyilván szeretnek dobálózni a számokkal. Mi 9 SE-nél 48 mpx-es a főkamera, de kb köszönőviszonyban sincs az iphone 11, 12mpx-es kamerájával. Ettől függetlenül szép képeket csinál. Szóval egy 64mpx Xiaomi sem fogja megváltani a világot, és közelébe se lesz a prémium telóknak, de bőven elfogadható szintet hoznak. Ha jó kamerát akarsz, akkor meg vagy kifizeted a prémium telók árát, vagy veszel egy normális fényképezőgépet. Alacsony árfekvésű telefonoknál mindig kompromisszum kérdés lesz a kamera.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2019. november 27., szerda 21:03

Köszönöm a választ,k!ll3rcsöcs ! :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2019. november 27., szerda 19:06

h3x0r írta:
_Bushido_ írta: Xiaomit nem merek venni, hiába 64 MPX-es a kamera. Fene tudja, hogy az milyen lehet élesben...
Azert nehany tesztet lehet talalni neten. :mrgreen:
Korábban párszor már befürödtem telovásárlással. (Extra)vagánsabb teleofnok tetszettek, megvettem. Aztán mikor meguntam, elég nehéz volt eladni. Kocsiból is tetszett pl egy 2 üléses sportosabb verzió, de pont ezen okok miatt nem mertem megvenni. Xiaomival is kb így vagyok. Bár fura egyből arra gondolni, "hogy is adom el", mikor még meg se vettem, de szerintem ez is egy szempont.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2019. november 27., szerda 18:55

géza írta: VLC --> media --> Convert / Save --> Network -->

https://1107942067.rsc.cdn77.org/UpFile ... /360p.m3u8

--> Convert/Save --> Destination file Browse --> test.mp4--> play gomb.

Kell neki harom, negy perc mire atkonvertalja, de latod a folyamatot.
Köszi szépen!! Tökéletes. B-)

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: géza » 2019. november 27., szerda 17:55

VLC --> media --> Convert / Save --> Network -->

https://1107942067.rsc.cdn77.org/UpFile ... /360p.m3u8

--> Convert/Save --> Destination file Browse --> test.mp4--> play gomb.

Kell neki harom, negy perc mire atkonvertalja, de latod a folyamatot.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2019. november 27., szerda 17:21

ferni írta:

https://www.lifewire.com/downloading-to ... fox-445586
Ilyesmikre gondoltam, én azt a Video DownloadHelpert használtam sokat, de az már sok-sok éve volt

Jobb ötletem nincs.
Próbáltam azt is, de nem akarja leszedni.
Na mindegy, azért köszi!!, keresgélek még..

k!ll3rcsöcs
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 22:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, CR, Zlatan
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: k!ll3rcsöcs » 2019. november 27., szerda 17:19

ikelemen5 írta: Használ valamelyikőtök okos otthon rendszert, eszközöket?
Ha igen, mit, és miért azt? :)
Én nem használom egyiket se, de okosotthon szereléssel is foglalkozik a cégünk. Fontos leszögezni az elején, hogy manapság sok mindent okosnak és okos otthonnak titulálnak, de valójában óriási különbségek vannak rendszer és rendszer közt tudásban és árban is. Amit én ismerek, azok közül a Loxone a legjobb, de nem pazarolnek rá sok szót. Építkezésnél vagy nagy házfelújításnál lehet vele számolni, kiépitese mindenképp milliós (könnyen több milliós) tétel. Amit én még nagyon szeretek az a Fibaro rendszer, ha egyszer házam lesz, tuti ezt fogom berakni. Ennek rádiós moduljai vannak, tehát közel sem igényel akkora szerelési munkát, mint bármelyik vezetékes, plusz megadja a lehetőséget, hogy modulonként, aprajával növeld a rendszert (tehát nem egyszeri nagy kiadás). Vesz az ember egy lite központot meg 2 dugaljat, és máris tud konnektort kapcsolni. De van hozzá egy csomó modul, igy tudsz akár RGB led szalagot, világítást, redőnyt, fűtést, klímát, tv-t, öntöző rendszert, és még egy csomó mindent vezérelni. Nem mondom, a szereléshez kell egy kis villanyszerelői tudás, de minimum műszaki affinitás és érdeklődés, de ennyi a neheze. És amitől ez jó, hogy minden eszközt egy központi egység irányít, egy telefonos alkalmazásból érsz el mindent, és olyan automatizmusokat lehet beallitani, ami akár minden eszközt érint. Hülye példa: mész haza, nyitod távirányítóval a garazskaput, ettől felkapcsol egy kinti lámpa és a garázs világítás, a riasztó kikapcsol, a tv bekapcsol, a nappali világítás halvány fényre állítódik, bekapcsol a rádió vagy a spotify, fűtést felveszi 23 fokra, stb stb stb. Fantázia és pénztárca szab határt. Ja és hangvezérelni is lehet pl echo dottal is :) Jók persze az okos villanykörték, meg dugaljak is, ismerkedni a dologgal kiváló, de nem tudsz annyi mindent megvalósítani velük.

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ferni » 2019. november 27., szerda 17:13

Hát én ezt egy böngészőbe beépülő letöltővel próbálnám meg.
Ha rámész bármilyen weblapra meg kiírja, hogy onnan miket tudsz letölteni.

https://www.lifewire.com/downloading-to ... fox-445586
Ilyesmikre gondoltam, én azt a Video DownloadHelpert használtam sokat, de az már sok-sok éve volt

Jobb ötletem nincs.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 58 regisztrált és 0 vendég