Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. január 11., szombat 23:15

Szemre amúgy tetszetősek, csak anyaghasználatban gyászos. Mondjuk nekem nem tetszik az a káva. Anyám a80-ra ruházott be. Azon legalább a hátsókamera egyben a szelfi is, mint a korábbi asus készüléken.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. január 11., szombat 23:09

nekem is xiaomik vannak kb 2 eve, most a masodikat nyuzom, mert az elozot lezuztam.
alsobb polcos modellek, redmi 5A es redmi 5 plus.

en semmi rendkivulit nem tapasztaltam, az 5A kijelzoje neha megbolondult de egy ujrainditas mindig megoldotta.

nagyon csipem oket, ha cserelek felfele majd, akkor a kovetkezo is szerintem ez a brand lesz.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. január 11., szombat 22:38

Persze, jogos, csak tök érdekes hogy hardverileg valamit hogy alakítanak ki aztán szoftveresen mit tesznek hozzá, tudnak/akarnak..no mindegy. Amúgy eléggé féltem a Samsungtól valamiért, Huaweiről váltottam és fura mód nem bántam meg.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27897
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 11., szombat 22:17

ziro4vr írta: Nekem A70 van, eddig valóban volt gond az ujjlenyomattal, de most jött egy frissítés és azóta patika..érdekes dolog ez. :lol:
Mivel elso szerias, ezert ne csodalkozz, hogy azon rohamosan tudnak javitani. Gyakorlatilag beta teszterek vagytok.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. január 11., szombat 21:39

Nekem A70 van, eddig valóban volt gond az ujjlenyomattal, de most jött egy frissítés és azóta patika..érdekes dolog ez. :lol:
Nem illik.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. január 11., szombat 20:09

nekem a mi 9t előtt a note 4 volt.
Úristen az a telefon.:D Nagyon sajnáltam, hogy eladtam. 3 év után is beton volt. Én is elejtettem párszor szegényt..de épp maradt a kijelzője és csak nem akarta megadni magát. Eddig életem legjobb telefonja volt.

Most a mi 9t pályázik ugyan ezért a címért. Az ujjlenyomat olvasója amúgy szerintem eléggé korrekt. Nyilván egy kezdeti technológia nem lesz olyan mint a hardveres, viszont még így is jobb mint amit a samsung a szériáiba raktak. Lesz jobb is. Ha tiszta a kezed és nem nedves akkor nincs gond.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8413
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. január 11., szombat 19:52

Csabi írta: asszonynak redmi 4x van már vagy 2 éve. semmi gond nincs vele, pedig a gyerek gyakorlatilag olyanokat csinált már azzal a telefonnal, amit én egy ceruzával is sajnálnék

nekem mi 9t van kb fél éve, röccenésmentes, teljes elégedettség, 2 napot simán kibír, a rendszer stabil és gyors. egyedüli egy dolog, amivel nem vagyok elégedett az a képernyő alatti ujjlenyomat olvasó.
Másfél éve nyúzom a Redmi 4X-emet.
Szegényt heti 2szer minimum leejtettem, legtöbbször járólapra, egy Nillkin tok van rajta és több mint egy évig még a kijelzője se tört be, ami egy kisebb csoda volt :lol:
Mert kajak folyamat esett a földre és csoda volt hogy eddig bírta.

Sajna hardveresen is lenyúztam szegény már és kezd akadozni, de ez mind elkerülhető lett volna.
Ez a Xiaomi Redmi 4X nagyon jó széria és az is marad

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. január 11., szombat 19:30

Köszi a válaszokat!

Kicsit keresgéltem, és inkább a régebbi modellekre meg a sima mi 9-re írtak olyan problémákat, hogy rosszul lehetne hallani vagy gagyi a mikrofon. Ilyen hívásmegszakadásokról egyelőre nem olvastam sehol, úgyhogy még ennek valahol utánajárok, sajnos ismerőseim közül senkinek nincs Xiaomi-ja, úgyhogy marad a net.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10055
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. január 11., szombat 16:45

asszonynak redmi 4x van már vagy 2 éve. semmi gond nincs vele, pedig a gyerek gyakorlatilag olyanokat csinált már azzal a telefonnal, amit én egy ceruzával is sajnálnék

nekem mi 9t van kb fél éve, röccenésmentes, teljes elégedettség, 2 napot simán kibír, a rendszer stabil és gyors. egyedüli egy dolog, amivel nem vagyok elégedett az a képernyő alatti ujjlenyomat olvasó.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. január 11., szombat 15:28

Több ismerősömnek volt, és náluk is az volt a baj, hogy eldobálta a hívásokat menet közben, miközben mindenki másnak semmi baja nem volt a térerővel. Vagy szimplán, ok nélkül kisípoltak, amikor őket hívták. :kivagyhe:

Nem saját tapasztalat, de közeli ismerőseim.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2020. január 11., szombat 15:16

Ez mar korabban is elojott, es forumokon olvasgatva is dicserik a Xiaomit. Nalunk ez a ceges telefon, szinte csak negativ a tapasztalat.

Nekem volt Mi Mix2, 1 evig hasznaltam, addig egynek elment, de inkabb volt szep telefon, mint kivalo. Utanam nyuzta 1 evig mas, elvileg problemamentesen, de O Xiaomi orult, a hibakat elmismasolja. A 3. kollega teljesen kiakadt ra, hasznalhatatlan volt nala. Random hivasokat inditott, nem lehetett telefonalni, hivasminoseg gyalazat, elerhetetlen volt latszolag full terero mellett...

Az olcsobbak a kijarosoknal vannak jellemzoen, senki nem szereti. 60k koruli telefonok, de egy forintot nem ernek.

Akihez kerult a Mix2, most Mi9et hasznal, szerintem az is gagyi. Ugyanugy elinditgat hivas kozben random dolgokat, sokat beszelunk es a hangminoseg nagyon gyenge, sokszor olyan, mintha vizbe dobna, aztan van, hogy szet is kapcsol.

Sziftveresen jok, nincs akadas, megy aminek kell (kiveve a Mix2t, annal a GPS 3 ujrainditas utan volt hajlando jelet talalni). A hivas, amiert azert alapvetoen veszel telefont szinte kivetel nelkul gyenge.

Es ezt olyan emberek alapjan, akik kifejezetten vigyaznak rajuk. Az egyik batyam, nem nagyon csipi O sem, sot...

Nekem a huawei oriasi feludules volt, klasszisokkal jobb telefon, igaz, az arkategoria teljesen mas.

Felesegemnek is huawei van, Mate 20 Lite, teljesen jo minden szempontbol.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. január 11., szombat 15:07

Sziasztok!
Xiaomi telefonokkal van valakinek hosszútávú tapasztalata?
Kinéztem magamnak egy Mi 9 Lite-ot, egyetlen helyet találtam, ahol 3 év garanciát adnak hozzá (a legtöbb helyen csak 1-et, ráfizetéssel 2-t), de ott már csak a 64 Gb-os modell van. Mivel bővíthető, és van egy 64 gigás SD-kártyám, így nem lennék azzal gondba, de azért inkább a 128 Gigás felé hajlok, hátha kell a másik slot egy céges Simkártyának.

Tehát a kérdésem: Főleg ilyen kínai telefonoknál mennyire szoktak előjönni 2-3 év múlva olyan rejtett hibák, amiket garanciálisan megoldanak, tehát nem a leejtésre, beázásra stb. gondolok?

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. január 5., vasárnap 21:13

Igen én is a fehéret ajánlom R24 mesternek, pláne ha egy Real meccs közben kicsapná Karim betyárra, nem látszik annyira. :kalapos:
Nem illik.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. január 5., vasárnap 21:03

annyit hozzáteszek a laptop hűttőkhöz, hogy van ami tényleg jó, de ha már egy álványként van használva és nem megy, bőven sokat tud segíteni. én leteszteltem, már be sem szúrom az enyémet , pedig amugy elég jól hát rajta

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27897
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 5., vasárnap 20:53

rashidm írta:
ziro4vr írta: Hasra csapok csak:

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_h ... 07141.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_h ... 04619.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_h ... 10790.html

Nekem ez a tapasztalatom, volt korábban egy 8 éves HP-m, még a 8. évében is kiválóan tette a dolgát, egyszer nem kellett szervízbe vinnem, pedig az első 2-3 évben játszottam rajta mindent is. Céges gépek is hp-k, amellett hogy sajnos tele vannak baszva memóriazabáló céges programokkal, hibamentesen és gyorsan működnek, jó anyaghasználat jó megbízhatóság és élettartam. Ezeket főleg antigamereknek rakták össze, memóriakezelésben és processzorban is arra vannak felkészelve, hogy az alap windows dolgokat meg felhasználási módokat kielégítsék.
Amit ziro mester 3. belinkelt, az szerintem teljesen megfelel. 256 Gb-s SSD elég, mellé veszel egy jobb külső vinyót, és megvagy.

Btw, ha gondolkoztál laptophűtőn, tudok egyet ajánlani ha érdekel.
A legnagyobb bullshitek általában a laptop hűtők. :mrgreen: Ott fúj ahol nem kéne... Ritka, amelyik tényleg hasznos, inkább az eredeti szellőzőket kell szabad hagyni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2020. január 5., vasárnap 20:31

ziro4vr írta: Hasra csapok csak:

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_h ... 07141.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_h ... 04619.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_h ... 10790.html

Nekem ez a tapasztalatom, volt korábban egy 8 éves HP-m, még a 8. évében is kiválóan tette a dolgát, egyszer nem kellett szervízbe vinnem, pedig az első 2-3 évben játszottam rajta mindent is. Céges gépek is hp-k, amellett hogy sajnos tele vannak baszva memóriazabáló céges programokkal, hibamentesen és gyorsan működnek, jó anyaghasználat jó megbízhatóság és élettartam. Ezeket főleg antigamereknek rakták össze, memóriakezelésben és processzorban is arra vannak felkészelve, hogy az alap windows dolgokat meg felhasználási módokat kielégítsék.
Amit ziro mester 3. belinkelt, az szerintem teljesen megfelel. 256 Gb-s SSD elég, mellé veszel egy jobb külső vinyót, és megvagy.

Btw, ha gondolkoztál laptophűtőn, tudok egyet ajánlani ha érdekel.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. január 5., vasárnap 20:21

Hasra csapok csak:

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_h ... 07141.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_h ... 04619.html

https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_h ... 10790.html

Nekem ez a tapasztalatom, volt korábban egy 8 éves HP-m, még a 8. évében is kiválóan tette a dolgát, egyszer nem kellett szervízbe vinnem, pedig az első 2-3 évben játszottam rajta mindent is. Céges gépek is hp-k, amellett hogy sajnos tele vannak baszva memóriazabáló céges programokkal, hibamentesen és gyorsan működnek, jó anyaghasználat jó megbízhatóság és élettartam. Ezeket főleg antigamereknek rakták össze, memóriakezelésben és processzorban is arra vannak felkészelve, hogy az alap windows dolgokat meg felhasználási módokat kielégítsék.
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 5., vasárnap 20:15

ziro4vr írta: Hagynám mindkettőt a faszba és vennék egy hp-t. :mrgreen:
Mutasd az utat.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. január 5., vasárnap 20:14

Hagynám mindkettőt a faszba és vennék egy hp-t. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. január 5., vasárnap 17:02

Kerlon írta:
Realista24 írta:


A drágábbikban integrált Radeon van, nem?
Amúgy itt megtaláltam olcsóbban:
https://www.emag.hu/dell-inspiron-3583- ... DMC5C6BBM/
Nem, az integráltak Intel HD-k, de talán a Dell nem is szerel azzal, hanem mind Radeon/Geforce. Annyira nem tré amúgy ez a vidi kari téma, illetve a Dell gépek tényleg bírják a tapasztalatok szerint. Ismerősömnek is az volt, ott csak zsanér törés volt, de kiszáll-elvisz-visszahoz garanciába cserélték is neki a rossz zsanért. Emagnál meg pont ezt a garanciáztatás témát nézd meg, régen kicsit megbízhatatlanok voltak. Ez amúgy elég jó ár érte.
Dell garit vágom, 12 éve csak azt használok, abból a saját 7 éves, amikor eláztattam a fürdőben is jöttek házhoz, cserélték 1 órán belül, ami tönkrement. Imádom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 75 regisztrált és 0 vendég