Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. január 30., csütörtök 9:45

éértem, köszönöm a választ :D
amúgy nekem is hiányzott valami a filmből, de technikailag nagyon ott van.
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. január 29., szerda 23:17

Amerikában a DOP (Director of photography) valami szakszervezeti faszkodás miatt nem is nyúl kamerához, a standard dolgokat "sima", a speciálisabb dolgokat (krán/technokrán/steadycam/gimbal/drón/underwater/stbstbstb) arra szakosodott kamera operátorok végzik. Csak a forgatást értve a DOP dolga a világítás, a plánozás, a képi világ művészi és technikai egységben tartása, és a hozzá fűződő részlegek vezetése. Csak a legnagyobbak, mint Deakins, operálják maguk a kamerát, amennyiben nem speciális mozgásról van szó (Európában úri muri kamera operátort használni, az operatőrök az esetek többségében maguk operáják a fő kamerát - én egyszer dolgoztam monitornál ülve, majdnem meghülyültem a végére :mrgreen: ). Mivel az 1917 minden mozzanata speciális mozgást kívánt, javarészt az amcsi módi szerint forgatták - viszont ettől függetlenül nincs olyan képkocka a filmben, ami ne Roger szája íze szerint lett volna lefilmezve, az előkészületeknél maximálisan bevonódott, hogy minden úgy legyen kivitelezve, mintha Ő maga csinálná. Általában minden operatőrnek megvannak a maga komrádjai, akikkel félszavakból is megértik egymást, óriási creative process.

Istenem bazmeg, miért ide születtem. De ez nem ide tartozik. :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. január 29., szerda 20:48

Faust írta: 1917

Ritka dolog, de kicsit egyet tudok erteni az index-el: valami kis nuansz hianyzott. De egyebkent bantani nem tudom, elkepeszto hangulata van, Deakins pedig...annyira az osszes tobbi felett all, beszelni is kar rola. Megmutatta, hogyan lehet az ilyesmit kivitelezni hivalkodas- es erolkodesmentesen, remelem Innaritu es Lubezki figyelt rendesen. :mrgreen:
azt mondd már meg nekem légyszi, hogy hogy is van ez az operatőri munka? néztem "behind the scenes" videókat, de nem Deakins rohangált a kamerával. olyankor ő csak megmondja hogy mit-hogy, megtervezi a kamera útját stb? :D lehet hülye kérdés, de nem vágom ezeket :mrgreen:
Kép

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. január 29., szerda 10:25

Megnéztem a Ford v Ferrarit, korrekt film volt, zseniális Bale-el.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Viszont utánaolvasva a dolgoknak, elég hollywoodira vették itt ott az eseményeket (Daytona célbaérés pl), de érthető, hiszen ki izgulna ha 8 körös előnyben van már a főszereplő.
meg ugye előtte évben is már megnyerte, bár akkor még "csak" 12 órás volta verseny.
vagy hogy '65-ben már részt vett a Le Mans-i versenyen, de kiesett, pont Bruce McLarennel párban.
tehát a film azon momentuma, hogy csak akkor mehet lemans-ba ha megnyeri Daytonat kicsit értelmét veszti.


de egyébként a hangulat az nagyon jó, a karakterek is jók, én személy szerint örültem hallani az autók hangját, látni a koszt, sebességet, problémákat, kudarcokat amik övezték az akkori autóversenyzést.
a mostani túlszabályozott versenyek, illetve az e-autók nyomatása közben jó volt kicsit az autók hőskorára visszatekinteni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. január 29., szerda 5:05

Mondjuk David Harbouron nem múlt semmi. Szerintem remek választás volt, csak hát a sztori... :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

ferni
Hozzászólások: 8377
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. január 29., szerda 0:48

Hát bakker hogy jártam ..... :(
Láttam kijött a Hellboy 3... Nem is néztem nagyon utána, annyit tudtam csak nem lett az igazi...
De hát én imádtam az elsô két részt.
Gondoltam ledarálom őket, aztán jön a 3.

Első két részt még mindig imádom, ott nagyon elkapták a hangulatot, jó is volt újranézni, de ez.... Ez mi a fos szar volt amit el mertek nevezni Hellboynak?????
Mi ez a retek 3. Rész?????
Már attól kikészültem, hogy más a főszereplő, aztán olvastam más is rendezte.... Innentől kb el is vágta magát nálam a film.... Fájt nézni, szégyenteljes, hogy ezt kimerték így adni Hellboyként....
Faszért nem lehetett del Torot hagyni had csinálja és akkor Ron Perlman is elvállalta volna... Rég láttam ekkora öngólt baszki.... Nagyon csalódott vagyok.... Artúr király meg Merlin.....
Hát a pofám leszakadt már ott ..... :lol: :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. január 28., kedd 8:07

alexoxladjackoxi írta:
DVD-n nézted, vagy leszedted valahonnan? Múltkor kerestem online, de sehol semmi, TV-ben sem szokták adni soha. Pedig nagy kedvencem Harvey Keitel. Szerintem kicsit méltatlanul van kezelve a tag, Az írben is nevetségesen keveset szerepel sajnos.
A jó öreg enkór.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

ferni
Hozzászólások: 8377
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ferni » 2020. január 28., kedd 1:01

HBO GO-n keresgéltem filmeket és belefutottam ebbe a Jumpman nevű alkotásba.
Orosz nyelvű, magyar felirattal.
Egész tetszett, nem kell tőle nagy csodát, nem egy nagy volumenű alkotás, de korrekt kis film lett.
Ezt a bő egy órát megérte bőven.

"Denis árvaként nőtt fel, az anyja a születése után elhagyta. A fiú ritka betegségben szenved, immunis a fájdalomra. Emiatt népszerű a fiúk között, akik fogadásokat kötnek, milyen sokáig bírja a kegyetlen fizikai játékokat. Egy nap előkerül az anyja, és magával viszi Moszkvába, ahol egy banda tagja lesz. Dennis autók elé ugrál, majd balesetet színlelve megzsarolják a sofőröket..."

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2073
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. január 28., kedd 0:35

Remy írta: A héten Jojo van betervezve az Oscaros filmek közül, kíváncsi leszek. :hmmm:

A MOCSKOS ZSARU: Harvey Keitel parádé, a szenvedéstörténete többnyire működik a depresszív körítéssel, viszont maga a film ritmustalan. Húz egy nagyot, majd szétesik.
DVD-n nézted, vagy leszedted valahonnan? Múltkor kerestem online, de sehol semmi, TV-ben sem szokták adni soha. Pedig nagy kedvencem Harvey Keitel. Szerintem kicsit méltatlanul van kezelve a tag, Az írben is nevetségesen keveset szerepel sajnos.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. január 27., hétfő 22:09

A héten Jojo van betervezve az Oscaros filmek közül, kíváncsi leszek. :hmmm:

A MOCSKOS ZSARU: Harvey Keitel parádé, a szenvedéstörténete többnyire működik a depresszív körítéssel, viszont maga a film ritmustalan. Húz egy nagyot, majd szétesik.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8048
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. január 27., hétfő 21:58

Ford v Ferrari

Sajnos egy ilyen film sosem fog Oscart kapni, pedig ez egy igazi film élményt tudott nyújtani: volt ahol vigyorogtam, volt ahol szorítottam a karfát, és volt ahol elérzékenyültem. Bale lehet egy kicsit túltolta, de óriásit játszik, a legnagyobb színész jelenleg.

1917
Ezt pár napja moziban láttam. Az operatőri munka miatt abszolút megéri a mozi élmény, de ezen kívül pont az hiányzik belőle, mint a fenti filmből: egy kiemelkedően jó színész, és az érzelmek. Volt egy csomó jelenet, hogy csak fogtuk a fejünket: akkor ez most mi is akart lenni, minek ment oda?

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1662
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. január 27., hétfő 0:11

Faust írta: 1917

Ritka dolog, de kicsit egyet tudok erteni az index-el: valami kis nuansz hianyzott. De egyebkent bantani nem tudom, elkepeszto hangulata van, Deakins pedig...annyira az osszes tobbi felett all, beszelni is kar rola. Megmutatta, hogyan lehet az ilyesmit kivitelezni hivalkodas- es erolkodesmentesen, remelem Innaritu es Lubezki figyelt rendesen. :mrgreen:

Egy jo nyolcas szerintem ez nekem. Viszont mozin kivul nem tudom, meg fog-e elni, klasszikus soha nem lesz, azt garantalom. De igazabol nem is akar tobb lenni ez a film, mint ami, szimpatikus hozzaallas, es ritka a tematikaban.
Hasonloan velekedek, de amugy nekem nagyon tetszett, lehet azert is, mert ez volt az elso haborus film, amit moziba neztem. Nem is ertem azokat, akik azt mondjak, hogy untak az egeszet, szerintem vegig rohadt feszult volt a hangulata.
Ha a Dunkirk ehhez hasonlo, akkor biztos tetszeni fog az is nekem, valahogy meg kimaradt eddig.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. január 26., vasárnap 23:24

1917

Ritka dolog, de kicsit egyet tudok erteni az index-el: valami kis nuansz hianyzott. De egyebkent bantani nem tudom, elkepeszto hangulata van, Deakins pedig...annyira az osszes tobbi felett all, beszelni is kar rola. Megmutatta, hogyan lehet az ilyesmit kivitelezni hivalkodas- es erolkodesmentesen, remelem Innaritu es Lubezki figyelt rendesen. :mrgreen:

Egy jo nyolcas szerintem ez nekem. Viszont mozin kivul nem tudom, meg fog-e elni, klasszikus soha nem lesz, azt garantalom. De igazabol nem is akar tobb lenni ez a film, mint ami, szimpatikus hozzaallas, es ritka a tematikaban.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. január 26., vasárnap 14:27

'shutterisland írta:
Mickey írta:

Donnie Darko, Hetedik, Ragyogás, Oldboy, Fekete Hattyú, Szerb Film, A fiúk nem sírnak, Szentjánosbogarak sírja, Mandy ( 2018 )

Nem mindet néztem végig....
a szerb filmet azert mashogy kategorizalnam. :mrgreen:

koszi mindenkinek az ajanlasokat, ez eleg lesz par evre.
Némiképp más .... is . :mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6466
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. január 26., vasárnap 14:25

A Visszafordíthatatlan is illik még ezek mellé. Tökéletes felsorolás volt amúgy. Én is előveszek belőle azt hiszem néhányat a közeljövőben, amelyeket még nem láttam. :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8483
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. január 26., vasárnap 14:21

Mickey írta:
'shutterisland írta: mondjatok mar legyszi nyomaszto hangulatu filmeket amik levesznek az eletrol is. :mrgreen:

mint peldaul a gepesz.
Donnie Darko, Hetedik, Ragyogás, Oldboy, Fekete Hattyú, Szerb Film, A fiúk nem sírnak, Szentjánosbogarak sírja, Mandy ( 2018 )

Nem mindet néztem végig....
a szerb filmet azert mashogy kategorizalnam. :mrgreen:

koszi mindenkinek az ajanlasokat, ez eleg lesz par evre.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. január 26., vasárnap 13:13

1917

Technikailag, főleg képileg igen baco film, de hozzám közelebb állt a Dunkirk érzelemmentes feszültség keltése. De ez is egy jó film.
Nem illik.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9168
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. január 26., vasárnap 12:57

'shutterisland írta: koszi a tippeket, remelem uberelik a valverde fele idegenbeli meccseket. :shifty:
Én is bedobok egy sorozatot: Rectify

MatyiG
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2019. augusztus 27., kedd 15:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: MatyiG » 2020. január 26., vasárnap 12:39

'shutterisland írta: mondjatok mar legyszi nyomaszto hangulatu filmeket amik levesznek az eletrol is. :mrgreen:

mint peldaul a gepesz.
Magasfeszültség.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. január 26., vasárnap 12:39

Az Ink miert nyomaszto? Egyebkent nagyszeru film, csak ne nezne ki olyan elkepesztoen fosul, hogy hozza kepest egy brazil szappanopera Deakins remekmu. :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 35 regisztrált és 0 vendég