OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8488
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. február 6., csütörtök 12:21

alexoxladjackoxi írta: Természetesen nem csak fekvehányósra való ivászat létezik a buliban, de shutter ha nem is konkrétan erre, de már egy bőven részeges állapotra célzott, ha jól értettem. Akkor nyilván nem is lenne miről beszélni, ha az a havi 5 alkalom ugyanúgy 2-3 sört jelentene, mint a napi szinten ivó esetében.
en ugy vettem eszre, hogy van egy eleg szeles reteg, akik pl majd' minden pentek-szombat lereszegednek, de mondjuk het kozben alig vagy egyaltalan nem nyulnak piahoz.

mondjuk az ittassagnak sok fajtaja es fokozata van, illetve mindenki mashogy eli meg az adott szintet.
van aki mar 4 sortol ki akarja pakolni a kocsmat, van, aki 12 utan is stabil es alig latszik rajta.
nyilvan igy is szet lehetne bontani, de en altalanossagban ertettem.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3155
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. február 6., csütörtök 11:16

Mint ahogy két egyforma ember sincs, alkoholista is lehet valaki millió féle képpen.
Az hogy valaki alkoholista e vagy sem, szerintem kisebb részben az ital mértéke határozza meg, nagyobb részben, hogy ez a folyamat mikor válik rendszerré, kihagyhatatlan rendszerességé.
Az is lehet alkoholista, aki magában naponta megiszik 2-3 sört, de az is, aki havonta 3-4x iszik hétvégente buliban, kizárólag társaságban, de akkor atomra.
Ez ember függő.

Egyébként szerintem sokkal többen vannak olyan alkoholisták magyarországon, akiről még talán a környezete sem állítja, hogy az, mint akit így titulálnak. Az alkoholizálásnak hagyománya van, sokszor csak akkor figyelmeztetjük már a családtagunkat, barátunkat, amikor már NEKÜNK árt a viselkedése, nekünk kellemetlen az ezzel járó szociális vagy anyagi leépülés. De addigra már sokszor nehéz segíteni az alanyon, mert életformává válik, és sokkal inkább hibásabb számára a külső tényezők összessége a lejtmenetért (szar család, szar barátok, szar munka, szar kormány), mint az alkohol.

A cigire visszatérve én 10 évig szívtam, napi 1 dobozzal. Nekem is hosszú érlelődés után született meg a döntés, hogy letegyem, aztán egyik napról a másikra megtettem. Szerintem ez másképp nem megy. Meg tudtam győzni magam, az egészségem miatt, az anyagi része miatt, a illatok, étvány miatt, és amiatt, hogy engem ne vezéreljen egy rohadt növény. Az utolsó évemben, már figyeltem saját magam, hogy minden órámat ez irányítja. Munkában ezt vártam, hogy mikor állok fel és gyújtok majd rá, ehhez mértem az időt, bárhova mentem, azt néztem, hol gyújthatok rá. Ez hülyeség.
Másrészt utálok fázni, és miután sem lakásban, sem kocsiban nem gyújtottam rá soha, és 2012-ben kitiltották sok helyen is a dohányzást, rájöttem, hogy az év 3-4-5 hónapjában, konkrétan napi 20*5 percet fagyoskodok, hogy azt a szart elszívjam...hát noooormális? Úgyhogy dobtam, és teljesen más az egészségem azóta.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2073
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. február 6., csütörtök 10:58

Természetesen nem csak fekvehányósra való ivászat létezik a buliban, de shutter ha nem is konkrétan erre, de már egy bőven részeges állapotra célzott, ha jól értettem. Akkor nyilván nem is lenne miről beszélni, ha az a havi 5 alkalom ugyanúgy 2-3 sört jelentene, mint a napi szinten ivó esetében.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. február 6., csütörtök 10:41

alexoxladjackoxi írta:
'shutterisland írta:

ha mar itt tartunk, nalatok mi az alkoholista definicioja ?

az, aki folyamatosan fogyaszt kevesebb alkoholt (pl havi 25/30 nap megvan a 2-3 sor) de nem reszegedik le vagy az, aki nem fogyaszt napi szinten, de mondjuk havonta 5+ alkalommal elrugja a pettyest ?

pont ezt vitattam meg valamelyik nap egy ismerosommel, aki az elso kategoriaba tartozik. :mrgreen:
Papíron az előbbit tartják alkoholistának, de biztos vagyok benne, hogy itt is el lehet különíteni azokat, akik tényleg függők, és nem bírják ki, vagy akik hobbiból isznak meg 2 sört, és megerőltetés nélkül el tudják engedni. Egyébként meg nem vennék rá mérget, hogy az a napi 2-3 sör egészségtelenebb, mint aki havi szinten 5-ször kiüti magát. Vagy gondold el, 10 éves kölyök vagy, mit látnál szívesebben apádtól, azt hogy délután ha hazajön a melóból, leül kajálni veletek, közben legurít 2 sört, vagy azt, hogy minden hétvégén fetrengjen a saját a hányásában? Szerintem ez is egy jogos megközelítés, aztán innentől kezdve én pont tennék rá, hogy a szakma meg a társadalom alkesznek tart-e, mikor a "nemalkeszok" valószínűleg semmivel nem jobbak pl. azok miatt, amiket én is írtam, csak rájuk nem ragasztották rá ezt a jelzőt az okosok.
De miért csak abban lehet gondolkodni, hogy valaki fekvehányósra issza magát egy buliban?
A kérdés költői.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2073
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. február 6., csütörtök 10:36

'shutterisland írta:
Egyáltalán nem mindegy, hogy valaki megiszik 2-3 sört (minden nap már ez sem ajánlott persze), vagy töményezik és kiüti magát.
ha mar itt tartunk, nalatok mi az alkoholista definicioja ?

az, aki folyamatosan fogyaszt kevesebb alkoholt (pl havi 25/30 nap megvan a 2-3 sor) de nem reszegedik le vagy az, aki nem fogyaszt napi szinten, de mondjuk havonta 5+ alkalommal elrugja a pettyest ?

pont ezt vitattam meg valamelyik nap egy ismerosommel, aki az elso kategoriaba tartozik. :mrgreen:
Papíron az előbbit tartják alkoholistának, de biztos vagyok benne, hogy itt is el lehet különíteni azokat, akik tényleg függők, és nem bírják ki, vagy akik hobbiból isznak meg 2 sört, és megerőltetés nélkül el tudják engedni. Egyébként meg nem vennék rá mérget, hogy az a napi 2-3 sör egészségtelenebb, mint aki havi szinten 5-ször kiüti magát. Vagy gondold el, 10 éves kölyök vagy, mit látnál szívesebben apádtól, azt hogy délután ha hazajön a melóból, leül kajálni veletek, közben legurít 2 sört, vagy azt, hogy minden hétvégén fetrengjen a saját a hányásában? Szerintem ez is egy jogos megközelítés, aztán innentől kezdve én pont tennék rá, hogy a szakma meg a társadalom alkesznek tart-e, mikor a "nemalkeszok" valószínűleg semmivel nem jobbak pl. azok miatt, amiket én is írtam, csak rájuk nem ragasztották rá ezt a jelzőt az okosok.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7385
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. február 5., szerda 21:32

istimester írta: Ez a cigi-téma tipikusan az, amit hasznos megtárgyalni.
Örültem a hozzászólásodnak! :agree: :) Thx!

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. február 5., szerda 20:58

"De mást hívnák alkoholistának pl Svájcban és mást Oroszországban. "

persze de alapesetben amúgy is rosszul használjuk a kifejezéseket. Alkoholista, antiszociális, skizofrén stb.

addiktológia vonatkoztatásban az is alkesz aki naponta megiszik munka után egy doboz sört.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. február 5., szerda 20:27

Én azt nem nevezném alkoholistának aki megiszik naponta mondjuk 1-2 sört. Azt nevezném annak, aki ha valami okból kifolyólag nem tud meginni, akkor pánikba esik és szenvedélybeteg tüneteket produkál.

De mást hívnák alkoholistának pl Svájcban és mást Oroszországban. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: pheco » 2020. február 5., szerda 20:07

'shutterisland írta:
Egyáltalán nem mindegy, hogy valaki megiszik 2-3 sört (minden nap már ez sem ajánlott persze), vagy töményezik és kiüti magát.
ha mar itt tartunk, nalatok mi az alkoholista definicioja ?

az, aki folyamatosan fogyaszt kevesebb alkoholt (pl havi 25/30 nap megvan a 2-3 sor) de nem reszegedik le vagy az, aki nem fogyaszt napi szinten, de mondjuk havonta 5+ alkalommal elrugja a pettyest ?

pont ezt vitattam meg valamelyik nap egy ismerosommel, aki az elso kategoriaba tartozik. :mrgreen:
NKS - Presszó mint száz
Az utolso 20 mp-ben van egy bevagas egy beszelgetesbol, az szerintem jo valasz erre a kerdesre.

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. február 5., szerda 19:30

az a fuggo, akinek a sajat eleteben annyira jelen van egy addiktiv tevekenyseg, hogy keptelen azt feladni, legyen az szerencsejatek, alkohol, vagy drog vagy akar a szamitogepes jatekok.
az alkohol es a szerencsejatek a ketto legaljasabb ezek kozott, mert ez a beteg kozvetlen kornyezetet is maximalisan veszelyezteti... ugye, amikor a fizetest egy osszegben akarja megforgatni a retardaltja, vagy amikor a gyogypalinkazo agyonveri a csaladjat....

az a legszomorubb az egeszben, hogy itthon a lakossag legalabb tizede massziv alkoholista, megsincs semmi torekves ez ellen.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. február 5., szerda 19:22

En azt nevezem fuggonek, aki a szenvedelyet helyezi eloterbe a szerettei (legyen az csalad, barat, allat, akarmi) helyett. Nincs baj az olvasatomban ha valaki lottozik, iszik, fuvezik vagy mulatost hallgat, csak ezzel ne bassza tonkre mas embernek az eletet.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. február 5., szerda 19:14

'shutterisland írta:

ha mar itt tartunk, nalatok mi az alkoholista definicioja ?

az, aki folyamatosan fogyaszt kevesebb alkoholt (pl havi 25/30 nap megvan a 2-3 sor) de nem reszegedik le vagy az, aki nem fogyaszt napi szinten, de mondjuk havonta 5+ alkalommal elrugja a pettyest ?

pont ezt vitattam meg valamelyik nap egy ismerosommel, aki az elso kategoriaba tartozik. :mrgreen:

szerintem (!!!), akinek a napi rutinjába beletartozik meginni 2-3 sört, az már nevezhető annak.
vagy akinek, úgy kell indítani a napot hogy pálinka, meg napközben két sör ebédhez, rutinszerűen.

persze fokai vannak az alkoholizmusnak, szubjektív, hogy melyik rosszabb, jobb.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8488
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. február 5., szerda 19:00

Egyáltalán nem mindegy, hogy valaki megiszik 2-3 sört (minden nap már ez sem ajánlott persze), vagy töményezik és kiüti magát.
ha mar itt tartunk, nalatok mi az alkoholista definicioja ?

az, aki folyamatosan fogyaszt kevesebb alkoholt (pl havi 25/30 nap megvan a 2-3 sor) de nem reszegedik le vagy az, aki nem fogyaszt napi szinten, de mondjuk havonta 5+ alkalommal elrugja a pettyest ?

pont ezt vitattam meg valamelyik nap egy ismerosommel, aki az elso kategoriaba tartozik. :mrgreen:

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2073
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. február 5., szerda 18:36

BlancoMark írta: Az alkohol lobby sokkal nagyobb probléma mint a fű bármilyen nemű promotálása. Az előbbi a harmadik legaddiktívabb anyag a világon, valamint a szociális környezetre való hatása a heroinéval vetekszik. De sajnos a világ fordítva van beprogramozva a fű-alkohol összevetésben.

(Tudom, konkrétan nem erről volt szó, csak kiegészítésnek szántam géza hsz-éhez.)
Jó, csak alkohol alkohol között is van különbség. A fű témához szerencsére nem tudok hozzászólni, de ez hogy alkohol nagyon tág kifejezés. Egyáltalán nem mindegy, hogy valaki megiszik 2-3 sört (minden nap már ez sem ajánlott persze), vagy töményezik és kiüti magát.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Sierra » 2020. február 5., szerda 18:15

géza írta: 8 ev utan raktam le a cigit immaron mar egy bo fel eve, es eletem legjobb dontese volt. Ami meglepett, hogy az izeket mennyivel jobban erzem igy nikotin nelkul. En is egyik naprol a masikra tettem le, az elso het pokol volt, izzadtam rendesen, nekem a sok viz es repaeves segitett. Az egyetlen hatrany ami sokaknak elojott a leszokas utan, hogy egy laza 8 kilo ramjott.
Én 10 évig szívtam, és lassan 3 éve lesz hogy abbahagytam, és hasonló jókat tudok elmondani a dologról. Sokkal jobb a közérzetem, nem cigi ízű a pofám, a ruháim se büdösek stb. Én is egyik napról a másikra hagytam abba, sztem ezt máshogy nem lehet. Korábban is voltak próbálkozások, a leghosszabb idő az fél év volt, aztán sajnos elszívtam egy szálat és szép lassan visszaestem. Azóta tudom, hogy nem szabad rágyújtanom, mert szinte biztos, hogy visszaszoknék.
Rám mondjuk 10 kiló plussz jött fel, és még csak mostanra sikerült leadni :lol: Sajnos én is kajáltam helyette, vmivel pótolni kellett. De életem egyik legjobb döntése volt abbahagyni, az fix. Sokkal jobb az élet nélküle. Persze nem mondom, sokszor eléggé hiányzik, mert imádtam cigizni, sztem életem végéig hiányozni fog. :mrgreen: Viszont jobb így na.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4894
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2020. február 5., szerda 18:06

Az alkohol lobby sokkal nagyobb probléma mint a fű bármilyen nemű promotálása. Az előbbi a harmadik legaddiktívabb anyag a világon, valamint a szociális környezetre való hatása a heroinéval vetekszik. De sajnos a világ fordítva van beprogramozva a fű-alkohol összevetésben.

(Tudom, konkrétan nem erről volt szó, csak kiegészítésnek szántam géza hsz-éhez.)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. február 5., szerda 17:49

géza írta: 8 ev utan raktam le a cigit immaron mar egy bo fel eve, es eletem legjobb dontese volt. Ami meglepett, hogy az izeket mennyivel jobban erzem igy nikotin nelkul. En is egyik naprol a masikra tettem le, az elso het pokol volt, izzadtam rendesen, nekem a sok viz es repaeves segitett. Az egyetlen hatrany ami sokaknak elojott a leszokas utan, hogy egy laza 8 kilo ramjott. :mrgreen:
Realista24 írta: Hát, a drogos is így kezdi a fűvel, majd rájön, hogy kólázni sem rossz, havi egyszer, aztán kéthetente, mert tud uralkodni magán, aztán észre sem veszi, hogy kialakult a függőség.
Sokan probaljak beallitani a fuvet kapudrognak, de egyaltalan nem az. Aki ki akar probalni mas dolgokat, az nem azert probalja ki oket, mert fuvezett, hanem azert fuvezett, mert mindent is akar szedni. Nem egy ismerosom van aki hetente egyszer-ketszer eltol egy fuves cinyat, kozben meg teljesen rendben van az eletuk, jo csaladapak, csaladanyak. Btw. az en szamomra is sokkal hivogatobb tud lenni egy osszejovetel ami a chillelesrol szol, mintsem az ivaszatrol.
Nem ugyanarról beszélünk.

Nekem is van ismerősöm, jól menő állással, családdal, stb, de néha egy két utcát feltakarít ettől függetlenül.

Örülök, hogy itt még promotáljátok is a drogot :smile:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. február 5., szerda 17:45

8 ev utan raktam le a cigit immaron mar egy bo fel eve, es eletem legjobb dontese volt. Ami meglepett, hogy az izeket mennyivel jobban erzem igy nikotin nelkul. En is egyik naprol a masikra tettem le, az elso het pokol volt, izzadtam rendesen, nekem a sok viz es repaeves segitett. Az egyetlen hatrany ami sokaknak elojott a leszokas utan, hogy egy laza 8 kilo ramjott. :mrgreen:
Realista24 írta: Hát, a drogos is így kezdi a fűvel, majd rájön, hogy kólázni sem rossz, havi egyszer, aztán kéthetente, mert tud uralkodni magán, aztán észre sem veszi, hogy kialakult a függőség.
Sokan probaljak beallitani a fuvet kapudrognak, de egyaltalan nem az. Aki ki akar probalni mas dolgokat, az nem azert probalja ki oket, mert fuvezett, hanem azert fuvezett, mert mindent is akar szedni. Nem egy ismerosom van aki hetente egyszer-ketszer eltol egy fuves cinyat, kozben meg teljesen rendben van az eletuk, jo csaladapak, csaladanyak. Btw. az en szamomra is sokkal hivogatobb tud lenni egy osszejovetel ami a chillelesrol szol, mintsem az ivaszatrol.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3392
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. február 5., szerda 17:08

én buli cigis voltam meg ha neha a munkahelyen ha úgy adta egy héten elment egy dobozzal. nem szoktam rá, zöld is ment hébe hóba még szakközépben arra se szoktam rá. most vagyok 30 nem cigiztem már 5-6éve biztos, nem is fogok a legnagyobb fasság. munkatársam 50x éves, cigizett 20évig piros marbi, azt mondta egyik nap lerakta és vége, baxhatod a nikotin tapasz meg csökkentett cigi adag, akarat kérdése az egész

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2073
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. február 5., szerda 16:43

Igen, természetesen függőség kialakulhat, de amint írtam, én 2 éve így dohányzom, és nem tapasztalom magamon azt, hogy jobban beleesnék. Más pár hónap alatt teljesen rákap a dologra, akkor már nálam is kialakult volna egy komolyabb függőség, nem? Ahogy azt a múltkor is írtam, ez a dolog véleményem szerint fejben dől el. És igen, egészségtelen, xar dolog még ez a pár szál is, de ennyi erővel nagyon sok mindent fel lehetne függeszteni. Aki gyors kaján meg üdítőn él, az jobb? Vagy a kialvatlanság? Csak mert sokan 4-5 óra alvással kénytelenek hajnalban kelni, hogy időben beérjenek a melóhelyre, ami hosszútávon aligha egészségesebb, mint néhány szál cigaretta. Én nem azt vitatom el, hogy a cigi nem egy nagyon egészségtelen cucc, csak szerintem másra is minimum ekkora hangsúlyt kéne fektetni, ha már mindenáron makkegészségesek akarunk lenni.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 31 regisztrált és 0 vendég