OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. február 10., hétfő 19:25

Lehet hogy nincs igazam, nem vagyok szakavatott. De azt tudom hogy én mit kaptam az iskolától, egy kalap kaki volt az egész, a szocializációs rész nyilván igaz, bár nem tudom nektek milyen gyerekkorotok volt, de én amelyik iskolába jártam mindig volt egy kipécézett gyerek aki kapta az ívet a többiektől, akiknek elviselhetetlenné tették az egészet. Na ők lehet hogy máshogy vélekednek erről is.
Én szerencsére nem ilyen voltam, de ettől függetlenül nagyon ócska volt az iskola, a általános is, a gimi is. Konkrétan volt tanár aki megmondta hogy hányingere van az olyan tanulóktól int én. :D Engem a fater vezetett rá hogy mekkora kincs a tudás, meg az élmény amikor megértesz valamit, amit addig nem tudtál. Anyu meg a fakanállal ösztönzött a tanulásra, halálos kombó volt ez. Amikor ráéreztem az ízére, onnantól önszorgalomból jött minden, és villamosmérnöki szakma lett az út vége, szóval az én tapasztalatom az, hogy otthon dől el. Az iskola csak nehezíteni vagy könnyíteni tudja az egészet.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4883
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2020. február 10., hétfő 19:14

füst írta: Nincsen szülői tapasztalatom, viszont jól emlékszem gyerekkoromra, és arra hogy milyen volt az iskolám, és arra is hogy otthon mit kaptam a szüleimtől.
Ez alapján azt gondolom majdhogynem mindegy milyen iskolába jár a gyerek, ha a szülei időt forditanak rá, és elérik hogy tudásszomja legyen, akkor azt egy rossz iskola sem tudja elrontani. Persze sokkal könnyebb az egész, ha sikerül egy jól szituált iskolába beadni a gyereket, de szerintem a szülőkön múlik leginkább hogy mivé fejlődik az ivadék, a nevelést nem pótolja semmi.
Ezzel vitatkoznék. Az otthoni környezet képes megfelelő pályára rakni a gyermeket (normatívan), viszont azt semmi nem pótolja ha heti ötször nyolc órában a gyermeki agy nem kapja meg a megfelelő, logikus gondolkodásra sarkalló stimulust. Az iskola (is) szocializál és nagyrészben meghatározza hogy mennyire vagy képes kritikusan gondolkodni adott szituációkban, ezt a szülő nem tudja hiánytalanul pótolni, meg miért is kéne, pont ezért töltesz kispöcsös korodtól több ezer órát az iskola falain belül.

Szerk.: Személyes tapasztalat alapján írom mindezt. Két merőben különböző iskolarendszerben is tanultam/tanulok.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2939
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. február 10., hétfő 18:16

Köszönöm az eddigi gondolatokat! Egyelőre csak oviról lenne szó, de az iskola is hasonló. :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. február 10., hétfő 18:07

unokatesóm kislánya ilyen iskolába jár, hát nem tudom, látszik rajta hogy egyre elvontabb meg meg van neki a saját kis világa és nagyon érzékeny is, bár utóbbihoz lehet nem sok köze van a sulihoz, de mindegy. olyan mintha művészlelkeket termelne, mert nekem eddig ez jött le. eddigi generációk meg voltak enélkül is én biztos nem fogom a gyereket ilyen helyre tenni, nekem sok.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. február 10., hétfő 18:06

Nincsen szülői tapasztalatom, viszont jól emlékszem gyerekkoromra, és arra hogy milyen volt az iskolám, és arra is hogy otthon mit kaptam a szüleimtől.
Ez alapján azt gondolom majdhogynem mindegy milyen iskolába jár a gyerek, ha a szülei időt forditanak rá, és elérik hogy tudásszomja legyen, akkor azt egy rossz iskola sem tudja elrontani. Persze sokkal könnyebb az egész, ha sikerül egy jól szituált iskolába beadni a gyereket, de szerintem a szülőkön múlik leginkább hogy mivé fejlődik az ivadék, a nevelést nem pótolja semmi.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2020. február 10., hétfő 17:22

Mrmnt az, hogy zsidónak kell lenned, hogy bekerülj :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. február 10., hétfő 15:13

Nem, ez teny. :D

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2020. február 10., hétfő 15:07

Faust írta: Fura kerdes, nekem nagyon szimpatikus az oktatasi modszeruk, es alapbol a hozzaallas a gyerekekhez, kicsit kozel all a skandinav oktatashoz. Viszont meg kell jegyeznem, ami riaszto, hogy van vagy 8-9 waldorfos ismerosom, es mindegyik teljesen eletkeptelen, burokban felnott, a valtozasokat es a feszultseget teljesen kezelni keptelen ember. Egyetlen waldorfos ismerosom van akire ez nem igaz, de a kivetel ezek szerint erositi a szabalyt.
Ilyen, ha az ember gyerekkorában soha nem volt kellemetlenségekkel konfrontálva.
Én nem adnám waldorfba, de tény, hogy néhány dolgot minden irányzartból érdemes lenne átvenni. Egyébként ha az ovónénik jók, szinte mindegy milyen intézmény.

Faust írta: (kiveve ha zsido vagy, mert a Lauder nagyon pofas intezmeny)
Ez nyilvánvalóan nem rasszizmus :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. február 10., hétfő 13:27

ikelemen5 írta: Valakinek van Waldorfról tapasztalata?
Fura kerdes, nekem nagyon szimpatikus az oktatasi modszeruk, es alapbol a hozzaallas a gyerekekhez, kicsit kozel all a skandinav oktatashoz. Viszont meg kell jegyeznem, ami riaszto, hogy van vagy 8-9 waldorfos ismerosom, es mindegyik teljesen eletkeptelen, burokban felnott, a valtozasokat es a feszultseget teljesen kezelni keptelen ember. Egyetlen waldorfos ismerosom van akire ez nem igaz, de a kivetel ezek szerint erositi a szabalyt. :mrgreen:

Bar nekem meg messzebb van, de 1-2 even belul pottyan remelhetoleg a kis Faust, egy eve komolyan gondolkodok mi legyen majd az oktatassal, mert szornyu az irany ami fele haladunk. Van nemi (nem teljes) ralatasom a standard allami iskolarendszerre, a waldorfra es a maganintezmenyekre is, hat sehol nem rozsas a helyzet (kiveve ha zsido vagy, mert a Lauder nagyon pofas intezmeny).

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2939
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. február 10., hétfő 13:11

Valakinek van Waldorfról tapasztalata?
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. február 9., vasárnap 11:34

Ne haragudjatok a dupláért, olyan sokat pötyögytem h nem engedte szerkeszteni tehát:

látom az is téma volt, hogy egészséges e vagy nem. Nem hiszem, hogy érdemes azért inni mert talán egészséges - számomra egy élvezeti cikk, mint az alkohol és a vörös hús, és ezeknél egy vagyok vele, hogy jó eséllyel van negatív hatása, de talán egy kiegyensúlyozott étrendbe + sport mértékkel belefér.

Nem vagyok orvos, értelem szerűen internetről próbálok tájékozódni, amennyire lehet szakemberek tartalmaiból szóval amennyire lehet a bullshitet próbálom szűrni. Itt egy tipp: ami nagyon fehér vagy nagyon fekete az általában nem teljesen igaz
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. február 9., vasárnap 11:25

Remy írta:
Csabi írta:
szerinted a cukorban, ugyanannyi festékanyag, tartósítószer és társaik vannak, mint az energiaitalban?
Nem, csak vicces, mikor az ismerősi körben az megy, hogy nem isznak energia italt, mert káros, de napi 2-3 kávét megisznak 3-4 kanal cukorral. Mondom jó...

Kierkegaard.

Nem értek úgy hozzá, mint te. Azt viszont tapasztalatból alá tudom támasztani, h milyen kávéval indítani a napot es milyen kaja után kavezni. Elobbi szar, utobbi jó, marmint kozerzetre. Szoval +1
Sokan kávéval indítják a napot, pedig nem hatékony állítólag, mert ébredés után a szervezetünk egy bizonyos hormont termel ami az ébrenmaradásért felel ami feleslegessé teszi a kávé hatását. Elvileg 1-2 órával ébredés után a leghasznosabb.

Más kérdés hogy van akit már az illata feldob illetve mint rituálé is megértem.

Én vagy amikor beérek a munkahelymre iszok egyet, vagy ha ráérek hétvégén kényelmesen reggelizni akkor a reggeli végén lezárásként. Más kérdés, hogy az íze miatt iszom nem azért, hogy felkeltsen
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3272
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2020. február 9., vasárnap 10:57

Ismertek értelmes magyar VW Golf csoportot a facebookon?
Ez a VW Golf Club Hungary igazi agyhalottak gyülekezete. 20 éves BMW ajánlója stb. Olyasmi csoport kellene, ahol az utolsó geberációs autók futnak már.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. február 7., péntek 13:13

Építetett már valaki könnyűszerkezetes házat?
Ha igen mik az előnyök, hátrányok?

Inkább hátrányok, az előnyeit kigugliztam már, a hátrányok nem tiszták.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2020. február 7., péntek 10:52

mocsok írta: Hali!
Ha törlöm magam a facebookrol, akkor még tudok kommunikálni messengeren ugyanúgy?
És amúgy hol lehet torolni magam? Nem találom sehol. :/
Bezzeg azt hogy ki kezelje a profilom ha meghalok azt egyből megtaláltam. :mrgreen:
Tudod magad úgy törölni, hogy a Messenger megmaradjon, ebben az esetben amennyiben bejelentkezel a profilodba bármikor, azonnal újra aktiválódik a fiokod.
Van végleges törlés és ami után ha nem jelentkezel be a profilodba (60 v 90 napig), törlésre fog kerülni.
Valahol a fiók beallitasokban van, de azért kellően eldugva, én anno Google segítséggel töröltem magam, nekem sem ment egyedül. :D

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2020. február 7., péntek 10:15

Hali!
Ha törlöm magam a facebookrol, akkor még tudok kommunikálni messengeren ugyanúgy?
És amúgy hol lehet torolni magam? Nem találom sehol. :/
Bezzeg azt hogy ki kezelje a profilom ha meghalok azt egyből megtaláltam. :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. február 6., csütörtök 20:13

Csabi írta:
szerinted a cukorban, ugyanannyi festékanyag, tartósítószer és társaik vannak, mint az energiaitalban?
Nem, csak vicces, mikor az ismerősi körben az megy, hogy nem isznak energia italt, mert káros, de napi 2-3 kávét megisznak 3-4 kanal cukorral. Mondom jó...

Kierkegaard.

Nem értek úgy hozzá, mint te. Azt viszont tapasztalatból alá tudom támasztani, h milyen kávéval indítani a napot es milyen kaja után kavezni. Elobbi szar, utobbi jó, marmint kozerzetre. Szoval +1
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4883
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2020. február 6., csütörtök 19:31

kierkegaard írta:
BlancoMark írta: De most akkor a kávé egészséges vagy nem? Szinte nincs olyan hét, amikor ne jönne ki egy pozitív tanulmány az előnyeiről, de én ezekben erősen kételkedem.

Van itt orvos? :D
Hosszútávon nem jó, minden egyes kávéfajtában vannak hasznos anyagok, viszont az, hogy megemeli a pulzust, az, hogy a szívritmust befolyásolja az közismert. Ennek függvényében nem állíthatjuk azt, hogy a koffein tartalmú italok egészségesek.
Veszélyesnek tartom egy társadalomban, hogy a koffeint/alkoholt tartalmazó italokat beállítunk mint rendszeresen ajánlott élelmiszer.

Mikor hallottunk olyat, hogy a homoktövis velő rendszeres fogyasztása megelőzi a szívinfarktust, vagy különböző flavonok (áfonyalé, grapefruitlé, ananászlé) rákellenes vagy antioxidáns hatású. Ezt nem halljuk de azt igen, hogy a kávé jó. Miért? Az egyik mögött hatalmas lobbi tevékenység van az egész világon, de kit érdekel az, hogy reggeli citrusgyümölcsből könnyű ital epehajtó és az epekövesség jelentősen csökkenthető (félcitrom leve vizzel összekeverve-- az éjszaka besűrűsödött epe kitisztul).
Az éhgyomorra fogyasztott kávé epekővességet, nyelőcső, reflux, gyomor, vérnyomás emelő és szívritmus problémát okoz.

A vérnyomás emelő hatása azoknak hasznos akiknek alapesetben alacsony a vérnyomása.

Illetve maga a kávé igazi problémája a pörkölés. Víz nélkül pörkölik nagy hőfokon, ezáltal úgynevezett barnulási termék képződik. Ezek egy része rákkeltő. A jelenlegi álláspont az, hogy napi 1-2 kávé esetében ezt nem tartják problémának de ezek mind összeadódó hatások (koktélhatás). Azaz más élelmiszert is fogyasztunk amelyek rákkeltőek (feldolgozott élelmiszerek).
Mindenesetre van alacsony koffein tartalmú kávé fajta. Van zöld kávé és vannak a lassan felszivodó koffein tartalmú növények mint a Guarana. A guarana előnye, hogy nem okozza azt a hirtelen hatást.

Mindenesetre ha kávézik valaki, előtte egyen.
Köszönöm a kimerítő választ, valahogy én is így gondoltam, de most megerősítést is nyert. :)

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. február 6., csütörtök 19:16

Yazid írta: jó hát ennyi erővel majdnem minden rákkeltő kívéve a zöldség, gyümölcs
Szerintem nem szerencsés elbagatellizálni a dolgokat annak tudatában, hogy a bőrrák mellett a vastagbél rák az amely elég nagy ütemben növekszik.

Ha már bőrrák: Ez egy nagyon jó megelőzésnek mondható cikk: https://www.dollarshaveclub.com/content ... shirt-pool

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. február 6., csütörtök 19:00

jó hát ennyi erővel majdnem minden rákkeltő kívéve a zöldség, gyümölcs


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 45 regisztrált és 0 vendég