Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. február 12., szerda 21:10

ami mar ma is mukodhetne es a samsung is pedzegeti, az a telefon-pc hibrid. a gond az, hogy nem egy nativ linux disztribuciot kapsz, valamint az egesz az androidra epul ra es nem melle, ezert lassu. ha lenne egy telefon, ami dokkolora teve kepes egy normalis debiant/ubuntut futtatni, az en munkamhoz nem is kellene mas, mert minden komolyabb szamitas a cloudban tortenik.
ha a microsoft nem balfaszkodott volna a mobilos uzletagaval, akkor ez akar mar mukodhetne is, mert a win10 nativan fut arm alapon.

az 5g es a low latency kommunikacio tudja majd megkavarni az allovizet. rengeteg lehetoseg rejlik majd abban, hogy gyakorlatilag kesleltetes nelkul tudunk majd kommunikalni barmivel, peldaul tokeletesiteni lehet a varosi navigaciot es meteres pontossaggal lehet megadni poziciot.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3784
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. február 12., szerda 20:39

https://www.youtube.com/watch?v=VFjtKTct4Lo

Van ahol még tudnak újítani :mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. február 12., szerda 20:28

De milyen valtozasokat vartok amugy? :) Elerte a mobilpiac a plafont, ha van korlatlan net a zsebedben akkor mar csak harom dologgal tudnak viritani minden evben, a merettel, a kamerakkal, es az akksiidovel. Az AR-el akartak meg messze menni, de bukta lett. Voltak VR-os tervek, de az sem ugy teljesit a vilagban, ahogyan azt a legtobben vartak. Tul nagyot nem csinalnak, mert akkor mar a tabletpiac latja karat. Most itt ez a hajtogathato lofasz de hat nem lesz egy nagy technikai robbanas, mert elit penzt kernek erte.

Par evig meg ez lesz, aztan hatha addigra villantanak valamit az MI-vel, vagy massal amit nem tudok jelenleg elkepzelni. Jelen allapotban a felhasznalokat majdnem 100%-ban kielegiti a telefon funckionalitasa, igy jonnek a kevesbe fontos csinositgatasok es a parasztvakitasok. Legujabb proci, legujabb technologia, meg 2 gb ram, aztan kb csak szamitogeppel merheto a gyorsulas, mert a user mar fel sem fogja.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. február 12., szerda 20:11

Kerlon írta: Desingban nem tudom, hogy mit vársz. Engem igazán az aggaszt, hogy szinte semmit nem fejlődnek évről évre és mégis drágulnak folyamatosan.

Igazából meg mindegy, mert egy középkategóriás vagy egy évvel korábbi csúcskészüléket meg lehet venni jó áron, aztán bőven elmennek már 2-3 évig. Ezzel a magas árazással szerintem saját magukat fogják tökön lőni, mert egyre kevesebben fogják leváltani a telefonjukat emiatt és a csereperiódus majd kitolódik.
Dizájnban ami számomra unalmas, hogy annyit közeledett az alma és a samsung stílusban, hogy unalmassá vált az egész.

Örömmel fogadtam pl az új Razr-t, ezt a sminktükör samsung flipet. Valami régi/új stílus, valami más.

Nyilván majd a fejlődés elő fogja hozni, hogy az egész telefon egy vékonyka lap lesz, ami összecsavarható, vagy bármi.

De a fő bajom nekem is az, hogy még rányomnak 20kamerát uarra a telefonra 2millió megapixellel és elkérik egy kisebb ország éves költségvetését.

Nincs olyan arányú változás szerintem, mint amennyivel emelik az árakat, így számomra ez unalmassá vált.

De amúgy szép és jó ez a samsung.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3784
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. február 12., szerda 20:06

___Samy___ írta: Most az a nagy dilemma, hogy a laptopban lévő 1 tb hdd maradjon vagy menjen. Mivel szeretnék összerakni itthonra egy nas-t, ezért arra gondoltam, hogy kiveszem a laptopbol a hdd-t, és berakom a nasba. A gép meg kap egy ssd-t.

Anyagilag viszont lehet jobban járok, ha minden marad a helyén, és a nas kap egy 3,5-es hdd-t.
A gépnek biztos jót tenne-rendszernek- egy SSD...
250-275 ös 15-20 körül mozog.
https://prohardver.hu/tema/milyen_ssd-t ... text_none=

15 körül lehet már kapni jó minőségű, 250 es példányokat. Szerintem ennyit megér.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. február 12., szerda 19:52

Most az a nagy dilemma, hogy a laptopban lévő 1 tb hdd maradjon vagy menjen. Mivel szeretnék összerakni itthonra egy nas-t, ezért arra gondoltam, hogy kiveszem a laptopbol a hdd-t, és berakom a nasba. A gép meg kap egy ssd-t.

Anyagilag viszont lehet jobban járok, ha minden marad a helyén, és a nas kap egy 3,5-es hdd-t.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27895
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. február 12., szerda 19:43

h3x0r írta:
M@dridista@ írta: Én szeretnék úgy elmenni otthonról, hogy ha este 9 kor érek haza is akármennyit nyomkodom a telót legalább 1 teljes napig nem merül le...
M@dridista@ írta: Én azt hiszem idén még kihúzom a másfél éves note 9 es samummal
Na de most akkor mit szeretnel? Egy 6 es feles kepernyot, amin jo nagyba lehet videokat nezni, vagy egy olyan telefont, aminek az akksija kibir legalabb masfel napot? Mert a ketto egyszerre sajnos nem mukodik.
Hogyne működne. Pont, hogy a nagyobb telókba tudnak nagyobb aksit is rakni és rendre a nagyobb telók produkálnak jobb üzemidőt is.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3784
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. február 12., szerda 19:40

Érdekes állatfaj az SSD...de rettentő jó dolog. Az újabb csatlakozókról nem is beszélve.

Érdemes olvasgatni-összefoglalót és mást is.
https://prohardver.hu/tema/milyen_ssd-t ... _1-50.html

Sok éve használom őket, teljes megelégedettséggel. lekopogom.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. február 12., szerda 19:35

Akkor tehát e tekintetben nincs különbség az SSD és a hdd között.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. február 12., szerda 19:33

Mickey írta: Ez ilyen . :)
ne is mondd, 2 terranal mar majdnem 140 minusz. :-(

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3784
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. február 12., szerda 19:22

230 körül mozog a ténylegesen kihasználható terület. nekem 224.
A 120-as nál, nekem 112 körül van.

Ez ilyen . :)
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. február 12., szerda 19:16

Akinek van SSD a gépben, egy 250 gigasnak mennyi a tényleges tárhelye?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9175
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. február 12., szerda 18:53

M@dridista@ írta: Én szeretnék úgy elmenni otthonról, hogy ha este 9 kor érek haza is akármennyit nyomkodom a telót legalább 1 teljes napig nem merül le...
M@dridista@ írta: Én azt hiszem idén még kihúzom a másfél éves note 9 es samummal
Na de most akkor mit szeretnel? Egy 6 es feles kepernyot, amin jo nagyba lehet videokat nezni, vagy egy olyan telefont, aminek az akksija kibir legalabb masfel napot? Mert a ketto egyszerre sajnos nem mukodik.

M@dridista@
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019. július 21., vasárnap 12:33

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: M@dridista@ » 2020. február 12., szerda 17:56

Szerintem sem a dizájnnal vannak gondok... amúgy is az szubjektív dolog.
Inkább a tartalommal.
Engem sokkal jobban megfogna egy olyan dolog ami nagyon egyszerű, de mégsem tudok róla, hogy ilyen megjelent volna. Az pedig az üzemidő. Egy hardcore felhasználó igényeit pl a samsung nem tudja kielégíteni azon a téren, hogy 1 napig ha esik ha fúj ne kelljen töltőért rohanni...
Én szeretnék úgy elmenni otthonról, hogy ha este 9 kor érek haza is akármennyit nyomkodom a telót legalább 1 teljes napig nem merül le...

A 45w gyors töltés ott legalább haladtak... nem 2-3 óra feltölteni hanem csak 1....

Fényképező persze sokat fejlődött és szeretem is ha csúcs a teló ebben is, de azért nem ez a legfontosabb talán.

Miben fejlődött ezen kívül? Keret nélküliségben... ami megint dízajn elem... és tetszik is... de ez sem életbe vágó.

120 hertzes képernyő még egy jó dolog... de ez sem ér ennyi pénzt.

Mi maradt nagy újítás az elmúlt évekből? Főképp olyan ami csak a samsung csúcs telokra jellemző és nem kapod meg egy 100-150 ezres xiaomitol? Úgy vélem nem sok...

Én azt hiszem idén még kihúzom a másfél éves note 9 es samummal vagy átpártolok a cicás márkához/xiaomi/ mert akármennyire is lejebb megy az ára persze fél év múlva... de az ultra akkor is csak 350 ezer lesz :D juhé....

Akkor inkább egy xiaomi mi 10... várhatólag kb 150 ezer ft-ért... Vagy max ha nem tudok spen nélkül élni akkor nyáron 200-220 körül már vehető lesz a note 10 plus...

Számomra már értelmezhetetlen ár a 485 ezres címke.
Majdnem 2 havi fizum. Ezt se egybe se 2 éves részletbe nem vagyok hajlandó kiperkálni egy telefonért.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27895
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. február 12., szerda 7:59

Desingban nem tudom, hogy mit vársz. Engem igazán az aggaszt, hogy szinte semmit nem fejlődnek évről évre és mégis drágulnak folyamatosan.

Igazából meg mindegy, mert egy középkategóriás vagy egy évvel korábbi csúcskészüléket meg lehet venni jó áron, aztán bőven elmennek már 2-3 évig. Ezzel a magas árazással szerintem saját magukat fogják tökön lőni, mert egyre kevesebben fogják leváltani a telefonjukat emiatt és a csereperiódus majd kitolódik.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. február 11., kedd 23:00

Szép és jó ez az új galaxy de nekem uaz az érzésem, mint az I11-val és az I11 pro-val, hogy rohadt unalmas már ez a dizájn.

Kapsz még 1millió megapixelt, a légy faxát is lefotózod 20km-ről, de a stílus, a dizájn fejlesztése elmarad.

Szépnek szépek ezek a teló, de ennyiért már várna az ember legalább 2-3 évente valami új stílust.

Egyelőre maradok a jó öreg Iphone X-emnél. A kamerája pont jó, kellően gyors még és a mérete nekem tökéletes, az akksi is bírja a strapát még.

Hogy utána mi lesz nem tudom, mert elszaladt a ló ezekkel a modellekkel és számomra nem ér sem az alma sem a galaxy ennyit már.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: istimester » 2020. február 11., kedd 22:21

Realista24 írta: Nem ismerem az eloeletet és egyszerűen nem bízok benne, hogy ki használta, mire, mi van rajta, stb. Nem röhög. :-(
Nem röhögök. Valamennyire válaszolok.
99 százalékban semmi sincs benne. Nincs előélete, gyakran még oprendszer sincs rajta.
Sok esetben nem is "egy" gépet kapsz. Nem hinném, hogy úgy jársz, mint a perui nagykövet.

Van egy IT-s haverom. Múltkor nála voltam, épp videókártyákat tesztelt. Valami 40x darabot. Hozzánemértő hobbitok hibásnak ítéltek őket, ő megvette az összeset. Pár darabon kívul az égvilágon semmi bajuk nem volt. Töredék áron olyan gamer PC-ket rak össze, hogy öröm nézni. 2 év jótállással adja őket és minimum a reklamáció.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3784
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. február 11., kedd 19:47

Realista24 írta:
Faust írta:

Hasznaltan nem tudja cegesen megvenni es mokolni az afaval. :mrgreen:
:lol:

Nem ismerem az eloeletet és egyszerűen nem bízok benne, hogy ki használta, mire, mi van rajta, stb. Nem röhög. :-(
Pont ezért írtam korábban azt, amit...
Van sok jó hely, meg remek fogás. De van aki belemegy, van aki meg nem.
Nekem még csak jó tapasztalatom volt, ilyen téren...(lekopogom ).
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62785
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. február 11., kedd 19:35

Faust írta:
M@dridista@ írta:

Engem érdekelne, hogy mi mert hamarosan én is szeretnék laptopot vásárolni. Leírnád?
Hasznaltan nem tudja cegesen megvenni es mokolni az afaval. :mrgreen:
:lol:

Nem ismerem az eloeletet és egyszerűen nem bízok benne, hogy ki használta, mire, mi van rajta, stb. Nem röhög. :-(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. február 11., kedd 19:06

M@dridista@ írta:
Realista24 írta:

Tudom az előnyeit, de van egy hátránya, ami miatt nem.
Engem érdekelne, hogy mi mert hamarosan én is szeretnék laptopot vásárolni. Leírnád?
Hasznaltan nem tudja cegesen megvenni es mokolni az afaval. :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 71 regisztrált és 0 vendég