OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. február 18., kedd 8:23

:lol: :lol:
Utálom a halászlevet, szóval én ezt a részét kihagynam :mrgreen:

Köszi M@dridist@!
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. február 18., kedd 8:14

___Samy___ írta:
Vizcserevel kapcsolatban lenne kérdésem. Sehol nem találtam arról pontos információt, hogy a részleges vizcsere hogyan történjen.

Azt olvastam, hogy hetente kb 15-20%-at le kell cserélni a víznek, és hogy az új víz hőmérséklete legyen közel azonos az akvárium vizevel. De nem tudom, hogy az új vizet kell-e pihentetni, és ha igen meddig. Illetve hogyan változik a keplet, ha van vizelokeszito adalék.
Nekem kicsi koromban volt, aztán vízcserénél véletlenül kicsit melegebbet kaptak csórók, fel is jöttek a tetejére, halálszlé lett belőle. :lol: Szóval a hőfok fontos. :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

M@dridista@
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019. július 21., vasárnap 12:33

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M@dridista@ » 2020. február 18., kedd 7:00

___Samy___ írta:
Tádám írta:

Nekem hosszú évekig volt. :)
Vizcserevel kapcsolatban lenne kérdésem. Sehol nem találtam arról pontos információt, hogy a részleges vizcsere hogyan történjen.

Azt olvastam, hogy hetente kb 15-20%-at le kell cserélni a víznek, és hogy az új víz hőmérséklete legyen közel azonos az akvárium vizevel. De nem tudom, hogy az új vizet kell-e pihentetni, és ha igen meddig. Illetve hogyan változik a keplet, ha van vizelokeszito adalék.
Van egy facebook csoport.
Minden ami akvárium. Segítségnyújtás, adok veszek.
Ha oda belépsz szívesen segítenek.
20 éve nekem is volt. De a hiányos és hibás tudásom nem akarom tovább szórni

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62778
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. február 17., hétfő 20:26

Anthony írta: Miért, nem volt profit? :mrgreen:
Errol inkább nem akarok beszélni. :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. február 17., hétfő 20:05

Tádám írta:
___Samy___ írta: Van itt olyan, akinek van otthon akvárium?
Nekem hosszú évekig volt. :)
Vizcserevel kapcsolatban lenne kérdésem. Sehol nem találtam arról pontos információt, hogy a részleges vizcsere hogyan történjen.

Azt olvastam, hogy hetente kb 15-20%-at le kell cserélni a víznek, és hogy az új víz hőmérséklete legyen közel azonos az akvárium vizevel. De nem tudom, hogy az új vizet kell-e pihentetni, és ha igen meddig. Illetve hogyan változik a keplet, ha van vizelokeszito adalék.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. február 17., hétfő 18:15

Miért, nem volt profit? :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62778
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. február 17., hétfő 16:52

Tádám írta:
___Samy___ írta: Van itt olyan, akinek van otthon akvárium?
Nekem hosszú évekig volt. :)
Engem is rábeszélt! Vigyázz vele! Életem egyik legrosszabb döntése volt :mrgreen:
Hozzátartozik az igazsághoz, hogy fogalmam sincs a helyes karbantartásáról.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2020. február 17., hétfő 16:03

___Samy___ írta: Van itt olyan, akinek van otthon akvárium?
Nekem hosszú évekig volt. :)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. február 17., hétfő 15:45

https://www.youtube.com/watch?v=XE6Ui1UoFLQ
"And my heart will leave you never."

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8210
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. február 16., vasárnap 12:19

Van itt olyan, akinek van otthon akvárium?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2241
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2020. február 15., szombat 16:41

Ha esetleg van valakinek curve kártyája megdobna egy PM-mel?
Köszönöm.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2020. február 10., hétfő 22:02

Steve írta: Na mindjárt gondoltam, hogy az ovónénik miatt jársz oda. :D :lol: :(
Értsd: gyerekkel kedves, nem kiégett, mosolygós.
Minden másra ott vannak a tematikus weboldalak :mrgreen:

Nekem jó iskoláim voltak, szerencsémre az otthoni példa sokszorozódott néhány kiemelkedő tanárral.

Bár arra a mai napig emlékszem, milyen HP volt harmadikban a suli igazgatója. Nemhogy gyerekhez, tyúkokat felügyelni sem engedném. De az egy év sem volt talán. Egyik-másik némber (ezt főleg a női tanerőknél figyeltem meg) nagyon el tudja rontani a hangulatot.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. február 10., hétfő 21:07

Faust írta:
ikelemen5 írta: Valakinek van Waldorfról tapasztalata?
Fura kerdes, nekem nagyon szimpatikus az oktatasi modszeruk, es alapbol a hozzaallas a gyerekekhez, kicsit kozel all a skandinav oktatashoz. Viszont meg kell jegyeznem, ami riaszto, hogy van vagy 8-9 waldorfos ismerosom, es mindegyik teljesen eletkeptelen, burokban felnott, a valtozasokat es a feszultseget teljesen kezelni keptelen ember. Egyetlen waldorfos ismerosom van akire ez nem igaz, de a kivetel ezek szerint erositi a szabalyt. :mrgreen:

Bar nekem meg messzebb van, de 1-2 even belul pottyan remelhetoleg a kis Faust, egy eve komolyan gondolkodok mi legyen majd az oktatassal, mert szornyu az irany ami fele haladunk. Van nemi (nem teljes) ralatasom a standard allami iskolarendszerre, a waldorfra es a maganintezmenyekre is, hat sehol nem rozsas a helyzet (kiveve ha zsido vagy, mert a Lauder nagyon pofas intezmeny).
Te jó ég mégegy Faust.. :ozil: :ozil:
:mrgreen:

istimester írta:
Faust írta: Fura kerdes, nekem nagyon szimpatikus az oktatasi modszeruk, es alapbol a hozzaallas a gyerekekhez, kicsit kozel all a skandinav oktatashoz. Viszont meg kell jegyeznem, ami riaszto, hogy van vagy 8-9 waldorfos ismerosom, es mindegyik teljesen eletkeptelen, burokban felnott, a valtozasokat es a feszultseget teljesen kezelni keptelen ember. Egyetlen waldorfos ismerosom van akire ez nem igaz, de a kivetel ezek szerint erositi a szabalyt.
Ilyen, ha az ember gyerekkorában soha nem volt kellemetlenségekkel konfrontálva.
Én nem adnám waldorfba, de tény, hogy néhány dolgot minden irányzartból érdemes lenne átvenni. Egyébként ha az ovónénik jók, szinte mindegy milyen intézmény.

Faust írta: (kiveve ha zsido vagy, mert a Lauder nagyon pofas intezmeny)
Ez nyilvánvalóan nem rasszizmus :mrgreen:
Na mindjárt gondoltam, hogy az ovónénik miatt jársz oda. :D :lol: :(

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4921
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2020. február 10., hétfő 19:56

füst írta: Lehet hogy nincs igazam, nem vagyok szakavatott. De azt tudom hogy én mit kaptam az iskolától, egy kalap kaki volt az egész, a szocializációs rész nyilván igaz, bár nem tudom nektek milyen gyerekkorotok volt, de én amelyik iskolába jártam mindig volt egy kipécézett gyerek aki kapta az ívet a többiektől, akiknek elviselhetetlenné tették az egészet. Na ők lehet hogy máshogy vélekednek erről is.
Én szerencsére nem ilyen voltam, de ettől függetlenül nagyon ócska volt az iskola, a általános is, a gimi is. Konkrétan volt tanár aki megmondta hogy hányingere van az olyan tanulóktól int én. :D Engem a fater vezetett rá hogy mekkora kincs a tudás, meg az élmény amikor megértesz valamit, amit addig nem tudtál. Anyu meg a fakanállal ösztönzött a tanulásra, halálos kombó volt ez. Amikor ráéreztem az ízére, onnantól önszorgalomból jött minden, és villamosmérnöki szakma lett az út vége, szóval az én tapasztalatom az, hogy otthon dől el. Az iskola csak nehezíteni vagy könnyíteni tudja az egészet.
Egy rossz iskola nem fogja elvenni tőled hogy boldogulj az életben, de egy jó viszont jócskán megkönnyítheti. Valamint ahogy mondtam, az a több ezer óra elég problémás ha megy a semmibe, ha felnősz már nincs lehetőséged ilyen intenzitessál elsajátítani új dolgokat. Kár lenne ezzel a lehetőséggel nem élni. :)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3863
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. február 10., hétfő 19:25

Lehet hogy nincs igazam, nem vagyok szakavatott. De azt tudom hogy én mit kaptam az iskolától, egy kalap kaki volt az egész, a szocializációs rész nyilván igaz, bár nem tudom nektek milyen gyerekkorotok volt, de én amelyik iskolába jártam mindig volt egy kipécézett gyerek aki kapta az ívet a többiektől, akiknek elviselhetetlenné tették az egészet. Na ők lehet hogy máshogy vélekednek erről is.
Én szerencsére nem ilyen voltam, de ettől függetlenül nagyon ócska volt az iskola, a általános is, a gimi is. Konkrétan volt tanár aki megmondta hogy hányingere van az olyan tanulóktól int én. :D Engem a fater vezetett rá hogy mekkora kincs a tudás, meg az élmény amikor megértesz valamit, amit addig nem tudtál. Anyu meg a fakanállal ösztönzött a tanulásra, halálos kombó volt ez. Amikor ráéreztem az ízére, onnantól önszorgalomból jött minden, és villamosmérnöki szakma lett az út vége, szóval az én tapasztalatom az, hogy otthon dől el. Az iskola csak nehezíteni vagy könnyíteni tudja az egészet.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4921
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2020. február 10., hétfő 19:14

füst írta: Nincsen szülői tapasztalatom, viszont jól emlékszem gyerekkoromra, és arra hogy milyen volt az iskolám, és arra is hogy otthon mit kaptam a szüleimtől.
Ez alapján azt gondolom majdhogynem mindegy milyen iskolába jár a gyerek, ha a szülei időt forditanak rá, és elérik hogy tudásszomja legyen, akkor azt egy rossz iskola sem tudja elrontani. Persze sokkal könnyebb az egész, ha sikerül egy jól szituált iskolába beadni a gyereket, de szerintem a szülőkön múlik leginkább hogy mivé fejlődik az ivadék, a nevelést nem pótolja semmi.
Ezzel vitatkoznék. Az otthoni környezet képes megfelelő pályára rakni a gyermeket (normatívan), viszont azt semmi nem pótolja ha heti ötször nyolc órában a gyermeki agy nem kapja meg a megfelelő, logikus gondolkodásra sarkalló stimulust. Az iskola (is) szocializál és nagyrészben meghatározza hogy mennyire vagy képes kritikusan gondolkodni adott szituációkban, ezt a szülő nem tudja hiánytalanul pótolni, meg miért is kéne, pont ezért töltesz kispöcsös korodtól több ezer órát az iskola falain belül.

Szerk.: Személyes tapasztalat alapján írom mindezt. Két merőben különböző iskolarendszerben is tanultam/tanulok.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2943
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. február 10., hétfő 18:16

Köszönöm az eddigi gondolatokat! Egyelőre csak oviról lenne szó, de az iskola is hasonló. :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3395
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. február 10., hétfő 18:07

unokatesóm kislánya ilyen iskolába jár, hát nem tudom, látszik rajta hogy egyre elvontabb meg meg van neki a saját kis világa és nagyon érzékeny is, bár utóbbihoz lehet nem sok köze van a sulihoz, de mindegy. olyan mintha művészlelkeket termelne, mert nekem eddig ez jött le. eddigi generációk meg voltak enélkül is én biztos nem fogom a gyereket ilyen helyre tenni, nekem sok.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3863
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. február 10., hétfő 18:06

Nincsen szülői tapasztalatom, viszont jól emlékszem gyerekkoromra, és arra hogy milyen volt az iskolám, és arra is hogy otthon mit kaptam a szüleimtől.
Ez alapján azt gondolom majdhogynem mindegy milyen iskolába jár a gyerek, ha a szülei időt forditanak rá, és elérik hogy tudásszomja legyen, akkor azt egy rossz iskola sem tudja elrontani. Persze sokkal könnyebb az egész, ha sikerül egy jól szituált iskolába beadni a gyereket, de szerintem a szülőkön múlik leginkább hogy mivé fejlődik az ivadék, a nevelést nem pótolja semmi.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3290
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: OFF

HozzászólásSzerző: istimester » 2020. február 10., hétfő 17:22

Mrmnt az, hogy zsidónak kell lenned, hogy bekerülj :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 34 regisztrált és 0 vendég