Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2020. február 26., szerda 14:04

Victorioo írta:
pluszegy írta: Kontrázni nem csak a széleken lehet szerintem.
A szélsők meg nem csak a vonal mellett szaladgálhatnak szerintem.
Ez igaz, de a mi szélsőink ott szoktak általában. Főleg LV, de Vinícius is közel szokott játszani a vonalhoz. Bale amikor játszik, ő viszonylag sűrűn változtatja a helyét, de remélem nem lesz kezdő.

Avatar
Victorioo
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 15:00
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo9,Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Victorioo » 2020. február 26., szerda 14:02

pluszegy írta: Kontrázni nem csak a széleken lehet szerintem.
A szélsők meg nem csak a vonal mellett szaladgálhatnak szerintem.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3913
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. február 26., szerda 13:47

Vini bárkit megfőz, nehogy már Walker jelentsen gondot :mrgreen: :mrgreen:

én kibsztt optimista vagyok a mai boogieval kapcsolatosan. igaz, szerencsétlenkedésnek helye nincs.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2020. február 26., szerda 13:43

Kontrázni nem csak a széleken lehet szerintem. A City védelme pedig főleg középen sebezhető és a középpályás védekezésük sem valami fényes, széleken viszont elég kemények és gyorsak. Nem látom, hogy akár Vini, akár LV vagy Bale sok sót enne meg Walker vagy Mendy ellen.

Avatar
Victorioo
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 15:00
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo9,Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Victorioo » 2020. február 26., szerda 13:38

pluszegy írta: Azért mert gyenge formában van a csapat még nem kell beállni otthon kontrázni egy szintén nem éppen formában lévő City ellen. Amúgy sem hiszem, hogy ha hirtelen leváltanánk a labdatartós focit bunkerre, az sok jót eredményezne.

A 4-3-3 is működhet a Vini - LV/Bale szélekkel, de szerintem jobban járnánk, ha középen próbálnánk megverni őket egy felpumpált középpályával és két csatárral. A beadások eddig se mentek, mert vagy eleve rosszul jöttek be vagy nem volt, aki érkezzen rájuk.
Középen viszont Valverde lendületével és egy jól játszó Iscoval meg lehet őket zavarni, ha Casemiro és Kroos hozzák, amit tudnak.
De ehhez kellene még egy csatár Benzema mellé, aki nem mozog ki a szélekre csak ha muszáj és nem lép vissza a középpályára, hanem fent marad a védők vonalában. Erre lenne jó Jovic, de sajnos annak az esélye, hogy ő kezdjen kb 0 :/
Bunkert azt tényleg nem kéne, de tömött kp-val leállni ellenük álló focira az sem lenne szerencsés. Pep csapatait eddig mindig gyors kontrákkal vertük.

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2020. február 26., szerda 13:21

Azért mert gyenge formában van a csapat még nem kell beállni otthon kontrázni egy szintén nem éppen formában lévő City ellen. Amúgy sem hiszem, hogy ha hirtelen leváltanánk a labdatartós focit bunkerre, az sok jót eredményezne.

A 4-3-3 is működhet a Vini - LV/Bale szélekkel, de szerintem jobban járnánk, ha középen próbálnánk megverni őket egy felpumpált középpályával és két csatárral. A beadások eddig se mentek, mert vagy eleve rosszul jöttek be vagy nem volt, aki érkezzen rájuk.
Középen viszont Valverde lendületével és egy jól játszó Iscoval meg lehet őket zavarni, ha Casemiro és Kroos hozzák, amit tudnak.
De ehhez kellene még egy csatár Benzema mellé, aki nem mozog ki a szélekre csak ha muszáj és nem lép vissza a középpályára, hanem fent marad a védők vonalában. Erre lenne jó Jovic, de sajnos annak az esélye, hogy ő kezdjen kb 0 :/

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2020. február 26., szerda 12:53

Én is ilyesmit raknék fel, 4-5-1 féleség, hiába vagyunk otthon.

Courtois - Mendy, Ramos, Varane, Carvajal - Vinicius, Kroos, Casemiro, Valverde, LV - Benzema

Szorosan két vonal, labdaszerzésből kontra, elsősorban Valverde és Vinicius sebességére alapozva.

Nem szép otthon, de jelenleg nem látom, hogy kontroll alatt tartjuk a meccset és záporoznak a ziccerek.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. február 26., szerda 12:44

Fel kell kuldeni stabil vedelmet Mendyvel, elottuk egy massziv kellemetlen kozeppalyat es 0-an tartani oket. Szerintem az se baj ha nem lovunk es leketyeg a meccs egy szar 0-0al, idegenben akkor mar nekunk fog allni a zaszlo a mentalis dolgok miatt. Nem vagyunk nagy gollovo formaban szoval a legjobb eselyunk ha nem kapunk egyet se.

Szerintem meglehet, csak ilyen lehuto Belak meg kiegett Marcelok ne keruljenek a palya kozelebese.

Vedelem adott, kp adott, elol meg Benzema es Vinicius szerintem nagyjabol adott, illetve ez egy olyan meccs lesz ahol talan Vazqueznek vennenk valami hasznat ha eleg fegyelmezetten jatszik.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

kiserik
Hozzászólások: 5832
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. február 26., szerda 12:26

Az a baj, hogy Iscoval nincs támadó ereje a csapatnak. Idegenben ok, de otthon kell az előny. 433 Vinivel a balon, Bale/LV-vel a jobb oldalon. Sajna Walker bacott gyors, így Vini gondban lesz, de még így is őt kezdeném Hazard helyén.

Vini-Karim-LV
Kroos-Case-Fede

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: füst » 2020. február 26., szerda 12:25

2 rossz meccs és megint jöttök a negatív hullámaitokkal.
Ott lesz az a híd gyerekek, ne aggódjatok.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2020. február 26., szerda 12:21

Nem tudom, hogy milyen csapattal kéne kiállni, de nagyon durva, hogy 2-3 hete még teljesen pozitívan éreztem ezt a szezont, most meg úgynézki pár nap alatt lehúzhatjuk ezt is a kukán, ha kikapunk a következő két mérkőzésen...

Valahogy semmilyen átütő erőt nem érzek ebben a csapatban, jók voltunk pár meccs erejéig, de mostmár a gólokat is elkezdtük szépen benyelni legalább... :argue:

Az utóbbi évek egyik legrosszabb Barcelonája, egy totálisan kókler edzővel és megint felhúznak Minket....megint, mint az utóbbi években szinte mindig...


Na mindegy, majd nyáron megvesszük Kane-t meg Pogbát 300 millióért. :lol:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2020. február 26., szerda 12:09

reeed_ati írta: --------------Tibi
-Carvajal---Varane--Ramos--Mendy
-------------Casemiro
--------Valverde------Kroos
------------------Isco
-----------Benzema----Vini

Én ezzel mennék ki a city és a barca ellen, Modric és Vazquez jöhetnek a másodikban frissítésnek, Iscóban úgyis csak 60-70 perc van.. :)
Majdnem ugyanígy gondolom, annyi különbséggel, hogy nálam a City ellen Jovic kezdene elől Benzemaval, Vinicius nem csatár. A brazil nálam akkor kezdene, ha 4-3-3ban, szélsőkkel állna fel a csapat. De mindegy is, mert ha 4-1-2-1-2 lesz, akkor valószínűleg Bale fog kezdeni Benzema mellett sajnos.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2020. február 25., kedd 10:59

--------------Tibi
-Carvajal---Varane--Ramos--Mendy
-------------Casemiro
--------Valverde------Kroos
------------------Isco
-----------Benzema----Vini

Én ezzel mennék ki a city és a barca ellen, Modric és Vazquez jöhetnek a másodikban frissítésnek, Iscóban úgyis csak 60-70 perc van.. :)

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. február 24., hétfő 15:55

kiserik írta:
Yazid írta: ahogy zidanet ismerjük meg h hazardot csak szeptemberben fogjuk látni real mezben bajnokin, ezt vehetitek készpénznek a hátralévő meccseken: tibo - carvajal,ramos,varane,mendy - casemiro,kroos,valverde - isco,benzema,bale. modric,vini,lv cserék ennyi.
Marceloval nem számolsz. Nagy hiba... :D
En lehet azokat a meccseket iden mar nem nagyon fogom nezni ahol Marcelo kezd. Inkabb alazok egy jot..
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

kiserik
Hozzászólások: 5832
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. február 24., hétfő 12:48

Yazid írta: ahogy zidanet ismerjük meg h hazardot csak szeptemberben fogjuk látni real mezben bajnokin, ezt vehetitek készpénznek a hátralévő meccseken: tibo - carvajal,ramos,varane,mendy - casemiro,kroos,valverde - isco,benzema,bale. modric,vini,lv cserék ennyi.
Marceloval nem számolsz. Nagy hiba... :D

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. február 24., hétfő 12:08

ahogy zidanet ismerjük meg h hazardot csak szeptemberben fogjuk látni real mezben bajnokin, ezt vehetitek készpénznek a hátralévő meccseken: tibo - carvajal,ramos,varane,mendy - casemiro,kroos,valverde - isco,benzema,bale. modric,vini,lv cserék ennyi.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. február 23., vasárnap 14:01

Abszolút. Rodrygot is ki lehetne próbálni egy másik csatár mellett.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

dennson
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 0:01

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: dennson » 2020. február 23., vasárnap 11:32

Dupla D írta: Másik topikból:
Realista24 írta: Barca after Cristiano left Spain: 42 more LaLiga goals than Real Madrid.

Cristiano in that same period: 42 goals in Serie A.
Sajnos ez nagyon-nagyon látszik. Az egész csapat előkészítő játékosokból áll, akinek leesik a vércukra, ha a tizenhatos közelébe érnek. Nincs olyan játékosunk, aki be tudná lőni a helyzeteket. Szeretnék látni egy 4-4-2-t egyszer Jovic-csal és Benzemával elől. Jovicnak is így ment a Frankfurtban, hogy volt mellette valaki. Mariano meg tökéletesnek lenne cserének, mert megszakad a pályán, amit Jovicról nem mondható el.

Bal oldalra mehet a középpályán Hazard (ha sérült, akkor Vini/Rordrygo), így is lényegében bal oldali középpályást játszanak mindketten, nem pedig szélsőt. Jobbra Valverde/LV/Bale/Rodrygo. Középen Kroos-Case.
Kétcsatáros rendszerben Rodrygo is simán kipróbálható lenne elöl. Amikor eddig játszott és gólt szerzett, arról adott tanúbizonyságot, hogy remekül fejezi be az akciókat, nem fosik lőni és veszélyes a kapura. Csak cselezgetnie ne nagyon kelljen.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. február 23., vasárnap 11:17

Másik topikból:
Realista24 írta: Barca after Cristiano left Spain: 42 more LaLiga goals than Real Madrid.

Cristiano in that same period: 42 goals in Serie A.
Sajnos ez nagyon-nagyon látszik. Az egész csapat előkészítő játékosokból áll, akinek leesik a vércukra, ha a tizenhatos közelébe érnek. Nincs olyan játékosunk, aki be tudná lőni a helyzeteket. Szeretnék látni egy 4-4-2-t egyszer Jovic-csal és Benzemával elől. Jovicnak is így ment a Frankfurtban, hogy volt mellette valaki. Mariano meg tökéletesnek lenne cserének, mert megszakad a pályán, amit Jovicról nem mondható el.

Bal oldalra mehet a középpályán Hazard (ha sérült, akkor Vini/Rordrygo), így is lényegében bal oldali középpályást játszanak mindketten, nem pedig szélsőt. Jobbra Valverde/LV/Bale/Rodrygo. Középen Kroos-Case.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. február 23., vasárnap 1:24

Tbo - Carvajal, Varane, Ramos, Mendy - Lucas, Valverde, Casemiro, Kroos, Vini - Benzema

Szélső egyszerűen kell a pályára. Mivel Bale higfos, Rodrygo meg jegelve volt mostanában, így a jobbra maradt Lucas. Balra egyértelmű Vini, elől meg csak Karim van. Isco meg Modric nem kell a fenti kp mellé, mert azt a szeljatekunk bánja.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég