OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. március 11., szerda 13:08

füst írta: Remélem kitesz magáért a magyar, segítünk egymáson, és rendezetten, türelmesen viszonyulunk egymáshoz, mert most aztán mindannyiunknak ugyanaz az érdeke.
Ezt poénnak szántad? :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 11., szerda 13:07

füst írta:
Bőven tett arról az index ~800 cikkel, meg az összes többi hasonszőrű, hogy így legyen. Nagyon haragszom az összesre amiért nem tényszerű híreket írnak, hanem wuhan óta ijesztegetnek. Fele annyit is lehetne írni, és csak a lényeget, nem szenzációt hajhászva.
Jóhogy sokan úgy reagáltak, ahogy...
akkor még az index nem hozott le semmi cikket kb erről.
csak a fb volt tele videókkal, meg rémhírekkel, konteokkal.

de teljesen mindegy, mert Te is tudod, hogy a magyar ember arra született, hogy spájzoljon, főleg a kommunizmusban felnőtt vagy élt réteg.
ők egy pénteki boltbezárásnál is elmennek venni 5 kiló kenyeret, meg karton tejet, biztos ami biztos.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 11., szerda 13:03

valószínűleg pont ellenkezőleg fog történni.
már 3 hete fellöktek a vérnyuggerek 10 kiló liszttel, most majd még inkább megbolondul az egyszerű hányada a magyaroknak.
Bőven tett arról az index ~800 cikkel, meg az összes többi hasonszőrű, hogy így legyen. Nagyon haragszom az összesre amiért nem tényszerű híreket írnak, hanem wuhan óta ijesztegetnek. Fele annyit is lehetne írni, és csak a lényeget, nem szenzációt hajhászva.
Jóhogy sokan úgy reagáltak, ahogy...

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 11., szerda 12:58

füst írta: Remélem kitesz magáért a magyar, segítünk egymáson, és rendezetten, türelmesen viszonyulunk egymáshoz, mert most aztán mindannyiunknak ugyanaz az érdeke.

valószínűleg pont ellenkezőleg fog történni.
már 3 hete fellöktek a vérnyuggerek 10 kiló liszttel, most majd még inkább megbolondul az egyszerű hányada a magyaroknak.


mi most várunk, szerintem hétfőtől bezárják az iskolákat.
ma egyelőre ami hivatalos, hogy az összes külföldi-hazai programot törölték (Határtalanul, ERasmus, stb, versenyek, színházak, kirándulások).
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 11., szerda 12:54

Mi a helyzet pupakok? Karantenban van mar mindenki?
Én lelkiismeretesen otthon maradtam két hétig, nem kóricáltam semerre, miután a bnőm hazajött Milánóból. Ő volt szűrésen is, de szerencsére semmi, és így én is megúsztam eddig. :D
Szerintem eddig jól teljesít a kormány, napi szinten felülvizsgálják a helyzetet, és hallgatnak is a stábra.
Gondolom ha eljön az idő, be lesznek zárva a közintézmények, de elkapkodni se szabad.
Nem az a cél, hogy megússzuk, mert nem lehet, ez bizony át fog menni rajtunk, a cél, hogy ne egyszerre kapják el tömegesen az emberek, mert azt a terhelést semmilyen egészségügy nem lenne képes ellátni, nem csak a magyar, egyik se. Akkor sajnos sokan nem kaphatnák meg a szükséges segítséget. Viszont ha eléggé lelassítják a fertőzést, hogy lassabban terjedjen el, akkor nem kap egyszerre akkora terhelést az egészségügyi ellátás, és hosszabban, de kevesebb áldozattal túl leszünk rajta.
Eddig nincs para, de napok, hetek múlva fog eldőlni hogy muzsikálunk ezen a téren. Remélem kitesz magáért a magyar, segítünk egymáson, és rendezetten, türelmesen viszonyulunk egymáshoz, mert most aztán mindannyiunknak ugyanaz az érdeke.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8398
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 11., szerda 12:47

en most megyek "otthonrol haza", lehet, hogy meg szerencsem van, nem tudom mikor jutunk el odaig, hogy lebenitjak a legikozlekedest.

egyebkent erdekesseg, hogy 4x voltam az elmult hetekben kulonbozo reptereken es ha az emberek 1-2 %-a visel maszkot, akkor sokat mondok.
pedig azt hittem, ha valahol, akkor ott lesz hiszteria.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 11., szerda 12:19

De a migránsok terjesztik a vírust, nem érted? Csak a határokat kell jobban védeni (még több kerítés), és megoldódik a helyzet.
Magyar ember nem hordozhat korona vírust, miről beszélsz?

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. március 11., szerda 12:15

Mi a helyzet pupakok? Karantenban van mar mindenki? Mennyire vagytok tuszok? Sorhoz odafertek? :kalapos:

Viccet felreteve, melegszik a pite. A kormany akar mar ma kihirdetheti a veszhelyzetet, szigoritani fognak az ellenorzeseken.
Viszont ismet szanalmasan teljesitenek a vezetok, a SOTE-t nem hajlandoak bezarni, mikozben onnan indult a virus Magyarorszagon. Mar peticio is van, gyujtik az alairasokat, akinek van 1-2 perce, irja ala!

https://www.peticiok.com/oktatasi_szune ... s=67923773

Baratnom azt mondja, fogalmuk sincs mit kellene csinalni, ossze vissza tajekoztatnak, nincs megfelelo intezkedes. Ismet csak a fejvakaras megy. Miert nem lepodok meg?
:goat:

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 10., kedd 22:12

Fenoo írta:


Én 3 éve kezdtem újra horgászni, akkor vizsgáztam le és akkor 32 felelet választós kérdés volt és utána 10 halfelismerés. A halfelismerés elvileg szóbeli lett volna de nálunk ugyanúgy kivetíttették a képet a halról és csak le kellet írni a nevét.

Van egy vizsgára felkészítő könyv amit ha egyszer elolvasol simán átmész. Ide kattintva le is tudod tölteni
köszi szépen!
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2020. március 10., kedd 22:08

csababarca írta:
Realista24 írta:
Jo ez, csinald így. Szabalyos lesz, csak nem kell visszakeresésekre válaszolni meg horgot kötni. Fogasi naplót vezesd es tartsd be a tilalmakat.
Igen, ez lenne az egyszerűbb, de milyen jellegű egy vizsga, ha mégis meg kellene jelenni rajta? Ilyen horogkötős technikai dolgok, meg halismeret, fajismeret, stb dolgok, gondolom.

Én 3 éve kezdtem újra horgászni, akkor vizsgáztam le és akkor 32 felelet választós kérdés volt és utána 10 halfelismerés. A halfelismerés elvileg szóbeli lett volna de nálunk ugyanúgy kivetíttették a képet a halról és csak le kellet írni a nevét.

Van egy vizsgára felkészítő könyv amit ha egyszer elolvasol simán átmész. Ide kattintva le is tudod tölteni

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 10., kedd 22:00

Amennyire tudom, igen. De en mar regen mozogtam ebben a korben. Biztos van itt naprakesz hohoho.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 10., kedd 21:54

Realista24 írta:
Jo ez, csinald így. Szabalyos lesz, csak nem kell visszakeresésekre válaszolni meg horgot kötni. Fogasi naplót vezesd es tartsd be a tilalmakat.
Igen, ez lenne az egyszerűbb, de milyen jellegű egy vizsga, ha mégis meg kellene jelenni rajta? Ilyen horogkötős technikai dolgok, meg halismeret, fajismeret, stb dolgok, gondolom.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 10., kedd 21:48

csababarca írta: szeretnék kiváltani horgász engedélyt.
haverom bement egy helyre, majd közölték, hogy tegnap levizsgáztál, itt a pecsét, és kapta kézbe az engedélyt.

na most gondolom, nem mindig ilyen egyszerű a dolog.
ha igen, akkor egy vizsga miből áll?

Nem vagyok rutinos horgász, de szeretnék évi kb 10 alkalommal horgászni, szeretném szabályosan űzni.
Jo ez, csinald így. Szabalyos lesz, csak nem kell visszakeresésekre válaszolni meg horgot kötni. Fogasi naplót vezesd es tartsd be a tilalmakat.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 10., kedd 21:46

revolver írta: ha csak szezonalisan pecazol, erdemes a turista jegyet kivaltanod, amit egy online vizsga utan kapsz meg 3 honapra, ezzel egy bottal horgaszhatsz. fontos, hogy evente csak egyszer lehet, szoval jol valaszd meg a kezdodatumot (pl nezd meg mikor van tilalom ahova jarnal, stb). persze napijegyet ugyanugy venni kell, de az az eves engedelynel is fennall.
igen, ezt néztem, de tavasz-ősz lenne amikor pecáznék, nyáron nem pl.
azt meg nem adja ki a matek így.
ezért gondoltam hogy jobban járok az engedéllyel.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

revolver
Hozzászólások: 877
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:24
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Xabi Alonso, Raphael Varane, Alvaro Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: revolver » 2020. március 10., kedd 21:42

ha csak szezonalisan pecazol, erdemes a turista jegyet kivaltanod, amit egy online vizsga utan kapsz meg 3 honapra, ezzel egy bottal horgaszhatsz. fontos, hogy evente csak egyszer lehet, szoval jol valaszd meg a kezdodatumot (pl nezd meg mikor van tilalom ahova jarnal, stb). persze napijegyet ugyanugy venni kell, de az az eves engedelynel is fennall.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 10., kedd 21:13

szeretnék kiváltani horgász engedélyt.
haverom bement egy helyre, majd közölték, hogy tegnap levizsgáztál, itt a pecsét, és kapta kézbe az engedélyt.

na most gondolom, nem mindig ilyen egyszerű a dolog.
ha igen, akkor egy vizsga miből áll?

Nem vagyok rutinos horgász, de szeretnék évi kb 10 alkalommal horgászni, szeretném szabályosan űzni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. március 10., kedd 21:02

Pipita írta:
sanko. írta: hát valószínűleg háziorvos függő, ugyanis az enyémnél az ajtóra ki van írva, hogy ekg labor stb... felhívtam az üzemorvosom, délután 5re megyek hozzá és ide is adja a papírt. hamarabb is eszembe juthatott volna, de azért nem semmi mit meg nem enged magának a házirorvos... :kivagyhe:
Így könynű, én épp beleálltam a tortúrába. :mrgreen: Tegnap este elmentem a háziorvoshoz, egy óra várakozás után elmondtam hogy mit akarok, megvizsgált, kikérdezett, vérnyomást mért, és adott beutalóz laborba meg EKG-ra. Ma reggel mentem kórházba, vérvétel meg minden szar. Na most még ez sem elég, hanem majd valamikor egyszer megjön az eredményem. Azzal az eredménnyel mehetek megint a háziorvoshoz, megint megnéz, perkálhatok neki, aztán hogyha az is megvan, utána még jöhetek a kormányablakba. Tök jó. Azt hittem ez egy fél órás hadművelet lesz az életemből, de nem basszus, egy egész hét. :lol:
hát én rohadt jól jöttem ki a szituból, ugyanis 7200 ft és rengeteg kínlódás helyett 3 ezerért ideadta az üzemorvos egy kb 10 perces vizsgálat után. :mrgreen: de neked azért kitartást :mrgreen:

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. március 10., kedd 11:36

Úgyis mész a kormányablakba :D
Egyébként azért is hasznos, mert ez a felület is megőriz minden eü dokumentumot. zárójelentés stb.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. március 10., kedd 11:34

Nagy vagy, köszi szépen. :mrgreen:

Már csak azon a rohadt ügyfélkapun kéne regisztrálnom végre, évek óta halasztom.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. március 10., kedd 11:25

eeszt.gov.hu-n ha bejelentkezel ügyfélkapuval akkor egészségügyi dokumentumoknál le tudod tölteni a labor eredményedet, nem kell bemenni. Általában ha reggel volt vérvétel délután fenn van az eredmény. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 56 regisztrált és 0 vendég