OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 11., szerda 14:00

Igen, fake info volt, elnezest erte.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. március 11., szerda 13:53

Faust
Egy szazalekos kb. a halalozasi arany, annak is a nagy resze az idosek/nagyon legyengultek kozott, megis ugy van kommunikalva mintha minimum a pestis es a kolera tizedelne egyszerre a nepet. Nyilvanvaloan nem lehet elbagattelizalni es meg kell tenni a szukseges ovintezkedeseket, mind egyeni, mind kormanyzati szinten, de ez a hiszteria egesz egyszeruen nevetseges mar.
Kommentáld ból áthozva.
Ettől nagyobbra teszik jelenleg a mortalitási rátát.

Influenzánál 0,1% ...így is elvisz évi szinten, rengeteg embert.
Ennél a fajta koronánál pedig 3-4% körüli, olaszoknál 5-6%....
Természetesen a számok érdekesek, és egyebek....( fene sem tudja mi a biztos )
A magas láz és tüdőgyulladás sem jópofa dolog, pláne ha kritikusabbra fordul a dolog és mehet az illető lélegeztetőre, mert akad sajnos nem egy ilyen.

Hisztériázni nem szabad, az sok jóra nem vezet. Oda kell figyelni bizonyos dolgokra, egymásra.
Ez már ingatag.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 11., szerda 13:51

M1Ö írta:
füst írta: Vidéken szerencsére máshogy viszonyulnak egymáshoz az emberek, ott szerintem nem lesz nagy fennforgás. A pesti az más állatfaj
Felesleges abban bízni, hogy ha tényleg beüt a szar, akkor majd hirtelen mindenki segítőkész lesz. Ahogy írták, csak még jobban át fog gázolni az egyik a másikon.
Van midenféle embertípus, van aki otthon marad, és szarik a többire, van aki ha baj esetén oda teszi magát.
Egy kisebb közösségben ahol jobban ismerik egymást, ott nagyobb a kohéziós erő, ezáltal hajlandóbbak egymásért tenni az emberek.
Pesten tömegével jönnek szembe az ismeretlen arcok, amiből csak annyit tapasztalsz hogy véletlen valaki neked megy, vagy más leül arra a helyre amit te kinéztél magadnak.
Ha beüt a baj, vidéken hamarabb fognak jelesre vizsgázni az emberek, mint ahogy erre számtalan példa is van a múltból.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 11., szerda 13:45

Marky írta: a vidéki emberek sokkal kevésbé toleránsak bármilyen szokatlan dologgal kapcsolatban. ha netán valaki elkapná egy faluban, nem csak a szokásos pletykagyár indulna be, hanem örökre meg lennének bélyegezve a családtagok, kívülállók lennének. tudom, mert vidékről származom, nagyon jól ismerem ezt a közeget.

engem az aggaszt, hogy nem lehet tudni, mikor kellene fertőzésre gyanakodni. én nem kerültem közvetlen kapcsolatba senkivel, aki potenciális hordozó lehet, de mi van, ha estére kicsit megemelkedik a testhőmérsékletem és mondjuk elkezdek köhögni? zárassam be magam egy kórházba, hogy két hétig moslékot egyek? maradjak otthon két hétig? a családom is maradjon otthon? mikor kellene orvoshoz menni?
túl sok a bizonytalan változó a képletben.
Az első fele egész egyszerűen nem igaz, vidéken többnyire segítőkészek az emberek, ha pl. árvíz van valahol, akkor mind egy szálig mennek a helyiek és kiveszik a részüket a munkából. Az is elképzelhetetlen számomra hogy egy családtag meg legyen bélyegezve egy betegség miatt...
Ez nem olyan minthogy az utca végében elkurvult Juliska ezért nem beszélnek vele meg kiközösítik. Ez egy olyan probléma, ami mindenkit érint, és ilyenkor rendszerit kiállnak egymás mellett az emberek a falvakban, kisvárosokban. Meg egyébként is, ha bajban van valaki, segítenek, én is rengeteget járok vidékre a munkám miatt, a legmucsább helyekre is mentünk kocsival télen nyáron, ha elakadtunk valahol traktorral jöttek segíteni, órákat szántak ránk és a pénzt se voltak hajlandók elfogadni cserébe. Nagyon nagyon más a mentalitás.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2020. március 11., szerda 13:39

füst írta: Vidéken szerencsére máshogy viszonyulnak egymáshoz az emberek, ott szerintem nem lesz nagy fennforgás. A pesti az más állatfaj
Soha nem járok Pesten, de elég szomorú lehet a helyzet, ha azt mondod, hogy vidéken jobb. Csak békés megyéről tudok beszélni, de konkréten még a házból sincs kedvem kimozdulni, annyi köcsög van. És ez általánosságban, nem a mostani szitura gondolok. Felesleges abban bízni, hogy ha tényleg beüt a szar, akkor majd hirtelen mindenki segítőkész lesz. Ahogy írták, csak még jobban át fog gázolni az egyik a másikon.

Más: Feleségem gyógyszertárban asszisztens. Semmi óvintézkedés nincs, mintha mi sem történt volna. Lehet nem ez az általános, de nem mondanám, hogy olyan jól végeznék a dolgukat az illetékesek.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. március 11., szerda 13:36

a vidéki emberek sokkal kevésbé toleránsak bármilyen szokatlan dologgal kapcsolatban. ha netán valaki elkapná egy faluban, nem csak a szokásos pletykagyár indulna be, hanem örökre meg lennének bélyegezve a családtagok, kívülállók lennének. tudom, mert vidékről származom, nagyon jól ismerem ezt a közeget.

engem az aggaszt, hogy nem lehet tudni, mikor kellene fertőzésre gyanakodni. én nem kerültem közvetlen kapcsolatba senkivel, aki potenciális hordozó lehet, de mi van, ha estére kicsit megemelkedik a testhőmérsékletem és mondjuk elkezdek köhögni? zárassam be magam egy kórházba, hogy két hétig moslékot egyek? maradjak otthon két hétig? a családom is maradjon otthon? mikor kellene orvoshoz menni?
túl sok a bizonytalan változó a képletben.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. március 11., szerda 13:31

füst írta: Meglátjuk. Vidéken szerencsére máshogy viszonyulnak egymáshoz az emberek, ott szerintem nem lesz nagy fennforgás. A pesti az más állatfaj, márpedig a gond is ott lesz legnagyobb. Hát a saját érdekük lesz az embereknek, hogy normálisak maradjanak, aztán majd kiderül.
Az lenne az érdek, sőt szerintem mindenki jobban is járna. De senki se "önfeláldozó". Valamelyik nap az egyik áruházban nehezen elérhető helyen volt az üdítő, amiből én is szerettem volna meg az idegen vásárló is, aztán kb. csodálkozva, ufónak néztek, amikor megkérdeztem tőlük, hogy mennyit szeretnének és odaadtam nekik a mennyiséget... Aztán végülis megköszönték, de kb. itt tart MO, hogy minimális kedvesség ezt váltja ki.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2020. március 11., szerda 13:28

Általánosságban pont azok sírnak a "tipikus magyar mentalitás" miatt akik maguk is ezt a mentalitást képviselik. Egyáltalán nem másabb itt a helyzet mint külföldön.

Szerk.: Ezt nem az itt fórumozókra értettem mert nem ismerlek titeket, ez csak egy általános megfigyelés volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fenoo 2020. március 11., szerda 13:32-kor.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 11., szerda 13:21

Meglátjuk. Vidéken szerencsére máshogy viszonyulnak egymáshoz az emberek, ott szerintem nem lesz nagy fennforgás. A pesti az más állatfaj, márpedig a gond is ott lesz legnagyobb. Hát a saját érdekük lesz az embereknek, hogy normálisak maradjanak, aztán majd kiderül.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. március 11., szerda 13:17

füst írta:
Kerlon írta:

Ezt poénnak szántad? :lol:
Ja nem, akkor abban reménykedek, hogy megkövezzük azt akit meghallunk köhögni. Miféle kérdés ez?
Szeretnék idézni valakit:
Fust, hat, hagyjuk. Az a csoda hogy ez a nep meg nem irtotta ki sajat magat.

:mrgreen:

Itt senki se azt nézi, hogy másokon segítsen, hanem, hogy a saját valagát mindenáron mentse.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 11., szerda 13:15

Kerlon írta:
füst írta: Remélem kitesz magáért a magyar, segítünk egymáson, és rendezetten, türelmesen viszonyulunk egymáshoz, mert most aztán mindannyiunknak ugyanaz az érdeke.
Ezt poénnak szántad? :lol:
Ja nem, akkor abban reménykedek, hogy megkövezzük azt akit meghallunk köhögni. Miféle kérdés ez?

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 11., szerda 13:14

En az indexet emiatt zaroltam orokre, amugy is tele volt mar a tokom veluk, de ez elkepesztoen undorito amit muvelnek. Gatlastalan teljesen, a hiteles tajekoztatas helyett konkret felelmet generalni.

Fust, hat, hagyjuk. Az a csoda hogy ez a nep meg nem irtotta ki sajat magat.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Faust 2020. március 11., szerda 13:15-kor.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. március 11., szerda 13:08

füst írta: Remélem kitesz magáért a magyar, segítünk egymáson, és rendezetten, türelmesen viszonyulunk egymáshoz, mert most aztán mindannyiunknak ugyanaz az érdeke.
Ezt poénnak szántad? :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 11., szerda 13:07

füst írta:
Bőven tett arról az index ~800 cikkel, meg az összes többi hasonszőrű, hogy így legyen. Nagyon haragszom az összesre amiért nem tényszerű híreket írnak, hanem wuhan óta ijesztegetnek. Fele annyit is lehetne írni, és csak a lényeget, nem szenzációt hajhászva.
Jóhogy sokan úgy reagáltak, ahogy...
akkor még az index nem hozott le semmi cikket kb erről.
csak a fb volt tele videókkal, meg rémhírekkel, konteokkal.

de teljesen mindegy, mert Te is tudod, hogy a magyar ember arra született, hogy spájzoljon, főleg a kommunizmusban felnőtt vagy élt réteg.
ők egy pénteki boltbezárásnál is elmennek venni 5 kiló kenyeret, meg karton tejet, biztos ami biztos.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 11., szerda 13:03

valószínűleg pont ellenkezőleg fog történni.
már 3 hete fellöktek a vérnyuggerek 10 kiló liszttel, most majd még inkább megbolondul az egyszerű hányada a magyaroknak.
Bőven tett arról az index ~800 cikkel, meg az összes többi hasonszőrű, hogy így legyen. Nagyon haragszom az összesre amiért nem tényszerű híreket írnak, hanem wuhan óta ijesztegetnek. Fele annyit is lehetne írni, és csak a lényeget, nem szenzációt hajhászva.
Jóhogy sokan úgy reagáltak, ahogy...

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 11., szerda 12:58

füst írta: Remélem kitesz magáért a magyar, segítünk egymáson, és rendezetten, türelmesen viszonyulunk egymáshoz, mert most aztán mindannyiunknak ugyanaz az érdeke.

valószínűleg pont ellenkezőleg fog történni.
már 3 hete fellöktek a vérnyuggerek 10 kiló liszttel, most majd még inkább megbolondul az egyszerű hányada a magyaroknak.


mi most várunk, szerintem hétfőtől bezárják az iskolákat.
ma egyelőre ami hivatalos, hogy az összes külföldi-hazai programot törölték (Határtalanul, ERasmus, stb, versenyek, színházak, kirándulások).
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 11., szerda 12:54

Mi a helyzet pupakok? Karantenban van mar mindenki?
Én lelkiismeretesen otthon maradtam két hétig, nem kóricáltam semerre, miután a bnőm hazajött Milánóból. Ő volt szűrésen is, de szerencsére semmi, és így én is megúsztam eddig. :D
Szerintem eddig jól teljesít a kormány, napi szinten felülvizsgálják a helyzetet, és hallgatnak is a stábra.
Gondolom ha eljön az idő, be lesznek zárva a közintézmények, de elkapkodni se szabad.
Nem az a cél, hogy megússzuk, mert nem lehet, ez bizony át fog menni rajtunk, a cél, hogy ne egyszerre kapják el tömegesen az emberek, mert azt a terhelést semmilyen egészségügy nem lenne képes ellátni, nem csak a magyar, egyik se. Akkor sajnos sokan nem kaphatnák meg a szükséges segítséget. Viszont ha eléggé lelassítják a fertőzést, hogy lassabban terjedjen el, akkor nem kap egyszerre akkora terhelést az egészségügyi ellátás, és hosszabban, de kevesebb áldozattal túl leszünk rajta.
Eddig nincs para, de napok, hetek múlva fog eldőlni hogy muzsikálunk ezen a téren. Remélem kitesz magáért a magyar, segítünk egymáson, és rendezetten, türelmesen viszonyulunk egymáshoz, mert most aztán mindannyiunknak ugyanaz az érdeke.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 11., szerda 12:47

en most megyek "otthonrol haza", lehet, hogy meg szerencsem van, nem tudom mikor jutunk el odaig, hogy lebenitjak a legikozlekedest.

egyebkent erdekesseg, hogy 4x voltam az elmult hetekben kulonbozo reptereken es ha az emberek 1-2 %-a visel maszkot, akkor sokat mondok.
pedig azt hittem, ha valahol, akkor ott lesz hiszteria.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8060
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 11., szerda 12:19

De a migránsok terjesztik a vírust, nem érted? Csak a határokat kell jobban védeni (még több kerítés), és megoldódik a helyzet.
Magyar ember nem hordozhat korona vírust, miről beszélsz?

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. március 11., szerda 12:15

Mi a helyzet pupakok? Karantenban van mar mindenki? Mennyire vagytok tuszok? Sorhoz odafertek? :kalapos:

Viccet felreteve, melegszik a pite. A kormany akar mar ma kihirdetheti a veszhelyzetet, szigoritani fognak az ellenorzeseken.
Viszont ismet szanalmasan teljesitenek a vezetok, a SOTE-t nem hajlandoak bezarni, mikozben onnan indult a virus Magyarorszagon. Mar peticio is van, gyujtik az alairasokat, akinek van 1-2 perce, irja ala!

https://www.peticiok.com/oktatasi_szune ... s=67923773

Baratnom azt mondja, fogalmuk sincs mit kellene csinalni, ossze vissza tajekoztatnak, nincs megfelelo intezkedes. Ismet csak a fejvakaras megy. Miert nem lepodok meg?
:goat:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 152 regisztrált és 0 vendég