OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. március 15., vasárnap 18:07

Nem sokáig tudnék fentmaradni a pénzemből, költök minden szarra, mintha nem lenne holnap, de elég stabilnak mondható a munkám, legalábbis a szakmám.

(kopp-kopp)

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2020. március 15., vasárnap 17:55

En vendeglatasban dolgozom, kiszallitast vezetem es arra egyelore pozitiv hatassal van. A benti beulos reszeket viszont teljesen megfogja olni pedig mi amugy sem a turistakra epitunk de a viszonylag nagyobb letszamu rendezvenyeink (40-60fo) sorra mondja vissta a foglalasaikat tavaszra. Igy a felszolgalo csapatnal mar el is uralkodott a panik, vendegek nelkul nincs borravalojuk es a fizetesuk megcsappant..
A kiszallitas pedig az elso sajtotajekoztato ota korulbelul 20%al emelkedett napi szinten, az allasra jelentkezok szama pedig 4-5x-se az eddigieknek nyilvan koz7luk sokan a belvarosbol mar bezart helyekrol.
Szallitunk napi szinten a Laszlo korhazba is, ugye itt most 0-24 a rendori jelenlet, atnezik az autot ki es belepesnel de az kicsit abszurd helyzet amikor igyis elvarjak a futartol hogy felvigye a kajat a korterembe. Nyilvan elkulonitett epuletbe van a fertozes de akkor is. Logisztikai kozpontba valo belepesnel a lazukat merik a futaroknak is,kamionosoknak is.
Mindekozben baratnom ugy tudta meg hogy bezar a munkahelye holnaptol hogy a facebookra kiirta a fonoke hogy BEZART..

U.i.: allasinterjunal is ez a kozponti tema, nem a fizetes. Hanem hogy mikor lehet szamitani esetleges bezarasra.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2020. március 15., vasárnap 17:54

Faust írta: Nekunk kb 6-7 honap, de hozzateszem, hogy a nyari eskuvonkben all mar kb 1 millam, ami miatt meg lesz fejvakaras. Most meg lesz par nap melo, aztan mi csunyan beszopjuk, de remeljuk a legjobbakat.

Amugy en is inkabb Swinet olvasnam mint a retardalt mediat. :lol:
Mi jövőre szerveztük az eseményt, és az eddigek alapján elég jól jártunk vele. Nem tudom mit csinálnánk, ha idén nyáron lenne, és le kellene fújni az egészet.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. március 15., vasárnap 17:32

ArjenMagicRobben írta: ...
én szlovákiában élek, és az itteni tapasztalatokat tudom mondani az elolvasott fordítás után: nálunk 30 (HARMINC) fertőzött és nulla halálos eset után a fordítás szerinti hatodik szakaszt vezették be kivéve a kijárási tilalmat és a karantént. minden bezárt kivéve az élelmiszereket, drogériákat, patikákat és éttermeket (rövidített nyitvatartássa). nálunk az állam előbb zárt be az iskolálat, mint a napi tucatnyi halottal rendelkező olaszország. ebben nagy része van az emberi mentalitásnak. itt is vannak bambák meg idióták, de viszonylag elég gyorsan nagyon sok ember felfogta, hogy mi a dolga. ahogy a cikkben is le van írva, az olaszok többsége nagyon sokáig nem vette komolyan az egészet, ezért is rohan végig rajtuk a vírus.

Avatar
ArjenMagicRobben
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:51
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: UT

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ArjenMagicRobben » 2020. március 15., vasárnap 17:21

Az olaszországi történéseket összefoglaló írás reddit-en magyarra fordítva: https://www.reddit.com/r/hungary/commen ... ötletetek/
Jelenleg én is Olaszországban vagyok és alá tudom támasztani a fent leírtakat. Északon már sok település le volt zárva de itt még senki nem vette komolyan az egészet, ugyanúgy ment tovább az élet, mondván úgysem fog majd elérni idáig. Ehhez képest talán annyi előnye van a többi országnak, hogy az iskolákat, egyetemeket még időben bezárták, a nagyobb eseményeket lemondták és lassan az emberek is kezdik feldolgozni, hogy mi fog következni. Vesztegzár és kijárási tilalom lesz Magyarországon is, csak az a kérdés mikortól. A spanyolok meg franciák a hétvégén határoztak róla, jövő héten szerintem az egész nyugat és észak Európa is következik. Mostmár az látható, hogy a vírus nem lesz megállítva, mindenhova el fog érni, a jelenlegi valós esetek száma többszöröse a hivatalos számoknak. Nem föltétlen azért mert a kormányok hazudnak (noha az is benne lehet), egyszerűen azért mert nagyon kevés emberen végezték el a tesztet.
Sportklub Csíkszereda
Arjen Robben Oranje R.M.C.F. Luka Modric
Valentino Rossi Usain Bolt Mikaela Shiffrin Federica Pellegrini
St.Louis Blues Utah Utes

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. március 15., vasárnap 17:14

én laikuskén, féknyúz médiát egyáltlaán nem olvasva úgy gondolom, hogy ha a helyzet rosszabra is fordul akkor eljön az a pillanat, mikor választani kell majd. vagy a gazdaság összeomlása, emberek éhezése, infrastruktúra hiánya, stbstbstb. vagy bemész dolgozni és rizikózod, hogy elkapod a covid19-et. mivel ez egy vírus, ami influenzához hasonló tüneteket produkál, nem pedig egy ebola pl, ezért mindenki az utóbbit fogja választani, annak ellenére, hogy igen, bizonyos emberek számára (idősek, legyengült immunrendszerűek) halálos lehet.

a jelenlegi adatok és tudásunk alapján a worst case scenario az lehet, hogy végigsöpör a világon, és nagyjából elviszi az emberek 5%-át. lehet kevesebb, lehet több, attól függ mennyi idős fertőződik meg pl. meg attól is hogy milyen szinten tör be pl afrikába, mert ott rendes pusztítást végezhet.

az embereknél egy idő után kialakul(hat) természetes védekezőképesség is, és számolni kell azzal, hogy a jövőben lesz ellen oltás mint az influenza ellen.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8507
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 15., vasárnap 17:08

en hotelben dolgozom, nalunk is eszlelheto.
mondjuk tobb ezer fos eventet siman megtartottak meg most, de jovohettol jonnek a visszamondasok.
zarasra keszulunk mi is, majd latjuk, mit alkot boris.

ha hazakoltoznek, lenne jo par evre eleg tartalek, de itt gyorsabban felkopna az allam. :kivagyhe:

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3157
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. március 15., vasárnap 15:52

Én rendezvényszervező vagyok.
*ciripcirip
Köszönöm hogy meghallgattak
:mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. március 15., vasárnap 15:35

Mezőgazdasággal foglalkozom, így valószínűleg kevésbé fog érinteni a dolog, bár bármi lehet. Gyerek koromban megtanultam takarékoskodni, így jóval alacsonyabb életszínvonalon élek, mint amit megengedhetnék magamnak. Ennek hála elég szép tartalékom van. Hál Istennek, volt miből félre rakni és a párom is belátta, hogy ""szükséges"" egy biztos tartalék. Egyedül a szüleim miatt aggódom (65, 67 évesek). Bár jó kondiban vannak, sajnos édesapám egy nyughatatlan lélek és úgy gondolja, hogy neki soha nem lehet baja. Meglátjuk. Kitartást mindenkinek.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. március 15., vasárnap 15:30

Médiában dolgozom, konkrétan az őket értékesítő sales house azzal büszkélkedett, hogy látogatottsági rekordjuk lett pár napja. Aha, meg a kurva anyátok.
Nem illik.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. március 15., vasárnap 15:30

Akik nagyon borúsan látják a helyzetet, írhatnának pár sort tényleg, hogy mit vizionálnak. Ti lehet, sőt valószínű, hogy jobban beleláthattok a dolgokba, mint itt a többségünk.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. március 15., vasárnap 15:29

füst írta: Ismét elismerésem az indexes újságírónak hogy képes volt megírni úgy a cikket az elhunyt koronavírusos betegről, hogy nem volt képes azt az apró információt megemlíteni, hogy szegény halálos beteg volt már a fertőzés előtt is, és egy életveszélyes műtéten volt túl.

Nem hazudott csak épp kihagyott egy olyan információt,
az igazság egy szeletét, ami másmilyen szinezetet adna a hírnek, nem festene elég félelmetes képet a vírusról. Csak egy valóság létezik, az. 1600 cikkben 3 hónap alatt.
Már msáhol is belefutottam ebbe.
Az emberek persze hogy ráugranak, csak éppen nem teljes a kép amit mutatnak nekik, így meg az egész arra jó, hogy erősítse a "hurrá" hangulatot.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 15., vasárnap 15:18

Victor írta:
Másik kérdés...ha holnap elvesztenétek a melótokat, meddig tudnátok kihúzni? :) most attól függetlenül, hogy mennyire veszélyeztetett a szektorod vagy munkaköröd
Megmondom őszintén, pár hónapig. Most feccöltem bele százezreket felújításba, nagyon nem kalkuláltam ezzel. Én amúgy már most nagyon rosszul jártam, reggel hívtak a cégtől, ahol külsős munkatárs voltam, hogy leépítés van, úgyhogy nekem és másik 3 kollégának köszönik az eddigieket... :roll:
:-(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 15., vasárnap 15:15

Ismét elismerésem az indexes újságírónak hogy képes volt megírni úgy a cikket az elhunyt koronavírusos betegről, hogy nem volt képes azt az apró információt megemlíteni, hogy szegény halálos beteg volt már a fertőzés előtt is, és egy életveszélyes műtéten volt túl.

Nem hazudott csak épp kihagyott egy olyan információt,
az igazság egy szeletét, ami másmilyen szinezetet adna a hírnek, nem festene elég félelmetes képet a vírusról. Csak egy valóság létezik, az. 1600 cikkben 3 hónap alatt.

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Victor » 2020. március 15., vasárnap 15:13

Másik kérdés...ha holnap elvesztenétek a melótokat, meddig tudnátok kihúzni? :) most attól függetlenül, hogy mennyire veszélyeztetett a szektorod vagy munkaköröd
Megmondom őszintén, pár hónapig. Most feccöltem bele százezreket felújításba, nagyon nem kalkuláltam ezzel. Én amúgy már most nagyon rosszul jártam, reggel hívtak a cégtől, ahol külsős munkatárs voltam, hogy leépítés van, úgyhogy nekem és másik 3 kollégának köszönik az eddigieket... :roll:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2020. március 15., vasárnap 15:04

Másik kérdés...ha holnap elvesztenétek a melótokat, meddig tudnátok kihúzni? :) most attól függetlenül, hogy mennyire veszélyeztetett a szektorod vagy munkaköröd
Jó a kérdés bár ez hogy kihúzni szerintem mindenkinek relatív. :mrgreen:
Ha survival mode-ban nézzük vidéken úgy gondolom lennének opciók, viszont akiknek a panelen és a nagyvároson kívűl nincs lehetőség azt nagyon nem irigyelném.
Love football, hate antifa.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 15., vasárnap 14:51

Toti írta:
Realista24 írta: A laborban február óta tudjuk, hogy március közepén le fog állni a világ. Sok barátomnak említettem ezt már hetekkel ezelőtt, de még számomra is nehéz volt felfogni, hogy ez pontosan mit jelent. Most már kezdjük látni-- nehéz két hónap lesz, és a java még hátra van.
Egyreszt ő kicsoda? Bevallom nem neztem utana.
Masreszt,van erre barmi februari irasa,h ő megmondta (amit marcius kozepen ir le pont),h marcius kozepen leall a vilag? Ez igy nagyon hatasvadasz.

A felelem termeszetesen valos, a károk is, es a jövő is.
Barabasi Albert László.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 15., vasárnap 14:49

ikelemen5 írta: 1,5 év .
R24-nek csak abból kijön 1 év, hogy zártkapusak a real meccsek. :D
:lol: :lol:
Hát a most hétvégi offolt malagai utammal maradt 200k a zsebben.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4757
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Toti » 2020. március 15., vasárnap 14:48

Realista24 írta: A laborban február óta tudjuk, hogy március közepén le fog állni a világ. Sok barátomnak említettem ezt már hetekkel ezelőtt, de még számomra is nehéz volt felfogni, hogy ez pontosan mit jelent. Most már kezdjük látni-- nehéz két hónap lesz, és a java még hátra van.
Egyreszt ő kicsoda? Bevallom nem neztem utana.
Masreszt,van erre barmi februari irasa,h ő megmondta (amit marcius kozepen ir le pont),h marcius kozepen leall a vilag? Ez igy nagyon hatasvadasz.

A felelem termeszetesen valos, a károk is, es a jövő is.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. március 15., vasárnap 14:46

De most már írd már le lécci. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 137 regisztrált és 0 vendég