OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8501
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 23., hétfő 18:28

hat nem tudom, mi lesz a fizetesekkel.

tobb orszag kormanya jelentett mar be intezkedeseket ezugyben, de azok is inkabb vazlatok es a vegleges verzio kidolgozas alatt all.
legalabb is angliaban, mert mar emailekben szepitik ezt a 80%-kot is.

lehet, hogy a hitelek eltolasaval letudta ezt a kormany otthon, ami szerintem atlagos csaladoknal eleg is lehet (az mas kerdes, hogy akinek 3 havi tartaleka van, az ki kell nullazza magat es aztan kezdodhet minden ujra)
de egy szinten nagy reteg otthon honaprol honapra el zero megtakaritassal es veluk muszaj lesz kezdjenek valamit.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 23., hétfő 18:16

_Bushido_ írta:
Ha pedig az ellenzék azért drukkol, és arra játszik hogy elbukjon a kormány ebben a vírus elleni harcban... hát elég nehezen védhető álláspont, nem tudom ebből a pozícióból hogy akarnak nyertesként kijönni. Ha valamikor, hát most be kellett volna állniuk OV mögé. Ők tudják.
A migránsos, sorosos kérdésben is azt akarta, azért drukkolt az ellenzék, hogy elbukjon a kormány. Akkor most miért lepődnénk meg, ha hasonlón mesterkélnek.

Az egyik legnagyobb baj, hogy kis hazánkban nincsen gazdaság, nincsenek HAZAI gyárak, termelés. A rengetek Lidl, Aldi, Auchan, AUDI, Merci, és hasonló cégek, gyárakkal termeljük a hasznot kifelé. Réges régen volt mezőgazdaság idehaza, de a nyugat mindent leromboltatott, "kirabolt".

Gyurcsány is amit nyilatkozott ma a parlamentben... nonszensz. Hiába tolja el a kormány a hitelek kifizetését, ha az embereknek nem lesz pénze... úgyis ki kell fizetni azt egyszer. Nyilván. A sok hülye felvett minden sz*rra hitelt, karácsonykor is, most bevásárolásra is (egyik ismerősöm hitelügyintéző lett, mesélte, sokan mentek, hogy giga-bevásárlást csináljanak). Másik ism Auchanban dolgozik, 100 ezer feletti bevásárlókocsikat tolnak ki, egy péntek 3ig megcsinálták a komplett hétvégi bevételt. Akik nem fontos dologra vették fel a hitelt, ez van.... Nehogymár azt várja el GYF, hogy a kormány majd átválallja a hiteleket az emberektől :hmmm:
Annyira hiteles vagy ezzel a sok hülye szöveggel, amikor utazási irodával utazol meccsekre a XXI. században, hogy valami félelmetes.

A többi részére nem is reagálok, annyira no comment.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1985
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. március 23., hétfő 18:13

Ha pedig az ellenzék azért drukkol, és arra játszik hogy elbukjon a kormány ebben a vírus elleni harcban... hát elég nehezen védhető álláspont, nem tudom ebből a pozícióból hogy akarnak nyertesként kijönni. Ha valamikor, hát most be kellett volna állniuk OV mögé. Ők tudják.
A migránsos, sorosos kérdésben is azt akarta, azért drukkolt az ellenzék, hogy elbukjon a kormány. Akkor most miért lepődnénk meg, ha hasonlón mesterkélnek.

Az egyik legnagyobb baj, hogy kis hazánkban nincsen gazdaság, nincsenek HAZAI gyárak, termelés. A rengetek Lidl, Aldi, Auchan, AUDI, Merci, és hasonló cégek, gyárakkal termeljük a hasznot kifelé. Réges régen volt mezőgazdaság idehaza, de a nyugat mindent leromboltatott, "kirabolt".

Gyurcsány is amit nyilatkozott ma a parlamentben... nonszensz. Hiába tolja el a kormány a hitelek kifizetését, ha az embereknek nem lesz pénze... úgyis ki kell fizetni azt egyszer. Nyilván. A sok hülye felvett minden sz*rra hitelt, karácsonykor is, most bevásárolásra is (egyik ismerősöm hitelügyintéző lett, mesélte, sokan mentek, hogy giga-bevásárlást csináljanak). Másik ism Auchanban dolgozik, 100 ezer feletti bevásárlókocsikat tolnak ki, egy péntek 3ig megcsinálták a komplett hétvégi bevételt. Akik nem fontos dologra vették fel a hitelt, ez van.... Nehogymár azt várja el GYF, hogy a kormány majd átválallja a hiteleket az emberektől :hmmm:

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. március 23., hétfő 17:35

Az embereket ilyenkor nem a GDP és a hitelminősítők érdeklik, hanem az, hogy van e pénzük, vagy nincs. Jelenleg 0 bevétele van több százezer embernek, akiknek felmondtak, vagy vállalkozóként/feketén dolgoztak. Közvetlen közelemben is van érintett és az ismerőseim körében is nem egy ember került nagyon szorult helyzetbe.
Ez csak a legnyilvánvalóbb problémakör jelenleg és még nem beszéltünk arról, hogy ápolók dolgoznak minimálbér közeli pénzekért most embertelen sokat, konkrétan a saját egészségüket kockáztatva.

Szorul a hurok.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 23., hétfő 17:21

Teljesen mindegy, mert nem hasból mondják amit leítak, hanem hitelminősítőkre hivatkoznak, Standard & Poor's, Moodys, és pénzügyi elemzőkre; Morgan Stanley. Nem egy kismagyar újságíró agyszüleménye.

Avatar
flori
Hozzászólások: 3868
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: flori » 2020. március 23., hétfő 17:15

mandiner :lol: jézusom
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 23., hétfő 17:07

Marky írta: Ő itt már bukott helyzetből indul, mert totálisan lehalt a gazdaság, ezekkel a mai bejelentésekkel is azt éri el, ha sikerül átvészelni a krízist, ő tud a győztes szerepben tetszelegni.
Ezzel várjunk még szerintem.
https://makronom.mandiner.hu/cikk/20200 ... es_varhato

https://makronom.mandiner.hu/cikk/20200 ... _a_moody_s

Annyira azért nem ért minket letolt gatyával ez a helyzet mint 2008-ban, egy időre taccsra teszi a gazdaságot, de gyors felállást jósolnak a szagértők.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. március 23., hétfő 17:01

De amugy van barmi amit nem lephet Vitya, azon kivul, hogy ido elott meghosszabbitja a veszelyhelyzetet?

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realfan » 2020. március 23., hétfő 17:00

füst írta: Hát, akkor az ellenzék elkaszálta a veszélyhelyet meghosszabbítását.
Kíváncsi leszek hogyan tovább.
Amúgy meg szerintem ez öntökönlövés volt az ellenzéki pártoktól, hacsak nem húznak elő valami zseniálisat a kalapból, akkor könnyen lehet hogy ezzel OV meg is nyerte a 2022-es választást.
OV ígyis-úgyis tovább fog haladni, ha az ellenzék nélkül, illetve gáncsoskodása ellenére sikerre viszi a védekezést, akkor az win lesz a számára.
Ha pedig az ellenzék azért drukkol, és arra játszik hogy elbukjon a kormány ebben a vírus elleni harcban... hát elég nehezen védhető álláspont, nem tudom ebből a pozícióból hogy akarnak nyertesként kijönni. Ha valamikor, hát most be kellett volna állniuk OV mögé. Ők tudják.
szerintem pedig nagyon helyes, hogy nem járultak hozzá, hogy a kormány maga döntse el, hogy meddig kormányoz rendeletekkel(ilyen volt németknél is 1933-ban, egy bizonyos Reichstag leégése után.m de hazai példa is van rá, hasonlóan nem szép véggel...). illetve a sajtószabadság ilyen korlátozása sem indokolt, hogy szintén ők dönthetik el, hogy mi félrevezetés és mi nem. nem tartom sokra az ellenzéket, sőt, de ezt meg kellett lépniük, az egyetlen megoldásuk volt, jobb hogy nem álltak be Viktor mögé, mint a kerítésnél(szerintem ott is hibásan) és abból sem jöttek jól ki a médiában, nem véletlen

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. március 23., hétfő 16:58

füst írta: OV ígyis-úgyis tovább fog haladni, ha az ellenzék nélkül, illetve gáncsoskodása ellenére sikerre viszi a védekezést, akkor az win lesz a számára.
Jelenleg is korlátlan hatalma van, mivel a 2/3-dal bármit el tudnak érni, most is tud rendeletekkel kormányozni és ez így is lenne rendjén, ha ők nem az első alkalommal már határozatlan időre szeretnék ezt meghosszabbítani. A helyes eljárás minden normális demokráciában a fix ideig tartó szükségállapot, ami meghosszabbítható.
Orbán csak nyerni tud ebből a szituációból, mert tényleges cselekvést nem tudnak végrehajtani. Ha a pár százezer ember, akik most munka nélkül ülnek otthon kifogynak a tartalékból, mert mondjuk nem csillapodik le a helyzet júliusra sem, akkor lehet akármekkora geci a Gyurcsány, meg a nemzetmentő Orbán, bukni fog. Ő itt már bukott helyzetből indul, mert totálisan lehalt a gazdaság, ezekkel a mai bejelentésekkel is azt éri el, ha sikerül átvészelni a krízist, ő tud a győztes szerepben tetszelegni.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 23., hétfő 16:42

Hát, akkor az ellenzék elkaszálta a veszélyhelyet meghosszabbítását.
Kíváncsi leszek hogyan tovább.
Amúgy meg szerintem ez öntökönlövés volt az ellenzéki pártoktól, hacsak nem húznak elő valami zseniálisat a kalapból, akkor könnyen lehet hogy ezzel OV meg is nyerte a 2022-es választást.
OV ígyis-úgyis tovább fog haladni, ha az ellenzék nélkül, illetve gáncsoskodása ellenére sikerre viszi a védekezést, akkor az win lesz a számára.
Ha pedig az ellenzék azért drukkol, és arra játszik hogy elbukjon a kormány ebben a vírus elleni harcban... hát elég nehezen védhető álláspont, nem tudom ebből a pozícióból hogy akarnak nyertesként kijönni. Ha valamikor, hát most be kellett volna állniuk OV mögé. Ők tudják.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. március 23., hétfő 16:19

https://qubit.hu/2020/03/23/a-szaglas-e ... lso-tunete

Fene tudja, de még lehet is benne valami...hátha valaki odafigyel rá.
Persze kinek teli az orra, az bshatja.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. március 23., hétfő 15:16

Azt semmi se fogja indokolni nala, hogy evente egyszer valaszol ujsagiroi kerdesekre.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 23., hétfő 14:02

Hát nem tudom, szerintem amióta ismét kormányfő lett, azóta többnyire ezt hozza. A nyilatkozatai rendben vannak, konkrétak, érthetőek, és következetesek. Az irányvonallal lehetnek problémái bárkinek, azt mindenki egyénileg eldöntheti mennyire elfogadható számára.
Az is fontos hogy mint mindenki, Orbán is sokat változott 35 év alatt, de volt íve a változásnak, nem csapongott ide-oda a világnézetével. Erre nagyon kevesen képesek, ezalapján egészen kivételes.
Úgy gondolom nagyon kiemelkedik a magyar politikai palettán, ami baj. Mert elkényelmesedik, és jönnek a kifogásolható dolgok, miközben pofátlanodik el évről évre az egész fidesz bagázs. Van hiba rendesen, ebben szerintem mind egyet értünk. A legnagyobb kritika az ellenzékre nézve, hogy ezek csont nélkül beleférnek. Na meghogy sikerült az egyszer már wc-n lehúzott gyurcsányt újra pozícióba hozni.

Ellenzéki pozícióban viszont csapnivaló volt Orbán, ha nem ennyire balfasz az MSZP, akkor az életben nem lehetett volna újra kormányon, nagyon gyenge volt évekig, 2006 után már pártfőként is rezgett a léc számára.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. március 23., hétfő 13:27

Pipita írta: Mondjuk nem csodálom, politikusként igen megalázó lehet vereséget szenvedni egy Gyurcsány Ferenctől. És akkor most nevezhetjük meg az ellenzék politikusait. :lol:

Amúgy már a kétezerkettes vereség is jócskán betett neki, viszont amit most csinál azzal abszolút elégedett vagyok, meg is lepett rendesen, évek óta nem hallottam ilyen értelmesen beszélni.
Jó, tegyük hozzá hogy az a Gyurcsány olyan volt neki mint Supermannek a kriptonit, tudott beszélni, hadaró, teátrális, önmagát beleélő, vörösödő fejű gőzmozdony, aki spontán jobban le tudott reagálni helyzeteket mint Orbán, aki akkoriban az előre megírtat is úgy olvasta fel, mint egy korai rádiójáték kiöregedő sztárja. :D

De ja, ha nem fullba nyomja a sorost meg ezeket, tud értelmes lenni, de hülye is lenne most nem élni ezzel.
Nem illik.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. március 23., hétfő 13:06

ziro4vr írta: Kifejezetten tehetséges politikus, akinek az agya először és főleg akkor szállt el, amikor Gyurcsány megroppantotta az egyik tv vitájuk alkalmával.
Mondjuk nem csodálom, politikusként igen megalázó lehet vereséget szenvedni egy Gyurcsány Ferenctől. És akkor most nevezhetjük meg az ellenzék politikusait. :lol:

Amúgy már a kétezerkettes vereség is jócskán betett neki, viszont amit most csinál azzal abszolút elégedett vagyok, meg is lepett rendesen, évek óta nem hallottam ilyen értelmesen beszélni.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: babaking » 2020. március 23., hétfő 12:58

ziro4vr írta: Kifejezetten tehetséges politikus, akinek az agya először és főleg akkor szállt el, amikor Gyurcsány megroppantotta az egyik tv vitájuk alkalmával.
Szerintem is tehetséges, és bár sok mindenben nem értek vele egyet, azt elismerem, hogy neki van egy világnézete, elképzelés, hogy mi kell az országnak és azért kiáll. (hogy ez a vízió milyen abba ne menjük bele).

És amiben nagyon jó: Pártot építeni. Tudom, hogy vannak a Fideszen belül belsö viszályok, emebrek akik kiesnek a pixisböl stb. De kívülröl ök egy konzosztens, egy irányba mozgó egység. Erröl tankönyvet lehetne - söt kellene írni, és minden feltörekvö politikussal elolvastatni, hogy vonják le a tanulságot.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

ELSiete
Hozzászólások: 2949
Csatlakozott: 2018. szeptember 29., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ELSiete » 2020. március 23., hétfő 12:48

füst írta:
Marky írta:
Ezzel lehet megfogni a szellemileg 5. osztályban ragadt embereket.
Minek felsorolni a rendelkezésre álló katonai állományt?
"Közel 140 ezer rendőrt és katonát rendelt ki Orbán a rendfenntartásra
23 950 hivatásos katona
9381 tartalékos katona
10 649 öt éven belül leszerelt katona
áll rendelkezésre a közrend és köznyugalom fenntartására Orbán Viktor szerint. Ők emelt szinten vesznek részt a határvédelemben, illetve a kiemelt vállalatokhoz operatív irányítási csoportot rendel ki, hogy segítséget tudjanak nyújtani.
70 205 bevethető egyenruhás van, aki 60 év alatti, tette hozzá.
Polgárőrből 46 573 fő van, akinek nincs fegyvere, ők is bevethetők a rendfenntartásra."
Megfelel?
Vigyázz, a telhetetlenek majd ebbe is belekötnek.
Carvajal: “When it's time for real competitions, we will go above Barcelona, I'm sure.”

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. március 23., hétfő 12:23

Kifejezetten tehetséges politikus, akinek az agya először és főleg akkor szállt el, amikor Gyurcsány megroppantotta az egyik tv vitájuk alkalmával.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. március 23., hétfő 11:48

babaking írta: a nép gyermeke na.

Egyébként mostanában többször hallom mostanában beszélni és szerintem ha végre nem Sorosozik, meg migránsoziuk, akkor kifejezetten értelemes tud lenni, és összeszedetten beszélni.

Föleg ha néhány másik nagyhatalmi vezetövel hasonlítom össze
Mindig is értelmes volt, ezért is van ott ahol sok éve még annak ellenére is, hogy sokan látják már, hogy nagyon nem jó az irány, amit a Fidesz képvisel.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég