OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. március 26., csütörtök 6:24

füst írta: Ma is töltött fel videót OV, az imént néztem meg. Szerencsétlenen azért látszik már hogy nap mint nap kora reggeltől keső estig dolgozik. A tekintete és a beszéde alapján sztem alszik vagy napi 4 órát. És nagyon kemény döntéseket kell meghozniuk. Ha elszúrják, sok ember élete elveszhet, ha elszúrják, oda lehet a gazdaság. Azért igencsak embertpróbáló feladatot kapott a nyakába. Közben pedig kapja a mocskot rendesen, jogosan-jogtalanul, most ezt nem akarom feszegetni. De az biztos, hogy hihetetlen munkabírása van, és odateszi most magát, sztem ezt nem lehet tőle elvenni. Pláne ha figyelembe veszem a korát. Ennek biztosan meglesz majd a böjtje, pár hét alatt fog pár évet öregedni, ha így folytatatódik.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, én ilyen felelősség súlya alatt hugyos gatyában sírnék a sarokban, a második napon. Remélem végig tudja vinni és minél kevesebb veszteséggel kijövünk ebből.
most ezt egy kicsit úgy írtad, mintha egyedül kellene mindent megoldania. pedig hatalmas tömeg áll a rendelkezésére akik segítik. de ezt nyilván te is tudod.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. március 26., csütörtök 2:59

Eloszor dolgozik meg igazan a milliardjaiert ugy istenigazabol. Egyebkent jol tolja, pontosan ez idegesit a foszerben a legjobban, hogy egyebkent tokeletes miniszterelnok alapanyag, csak hat...tudjuk...

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 26., csütörtök 0:02

Ma is töltött fel videót OV, az imént néztem meg. Szerencsétlenen azért látszik már hogy nap mint nap kora reggeltől keső estig dolgozik. A tekintete és a beszéde alapján sztem alszik vagy napi 4 órát. És nagyon kemény döntéseket kell meghozniuk. Ha elszúrják, sok ember élete elveszhet, ha elszúrják, oda lehet a gazdaság. Azért igencsak embertpróbáló feladatot kapott a nyakába. Közben pedig kapja a mocskot rendesen, jogosan-jogtalanul, most ezt nem akarom feszegetni. De az biztos, hogy hihetetlen munkabírása van, és odateszi most magát, sztem ezt nem lehet tőle elvenni. Pláne ha figyelembe veszem a korát. Ennek biztosan meglesz majd a böjtje, pár hét alatt fog pár évet öregedni, ha így folytatatódik.
Nem tudom ti hogy vagytok vele, én ilyen felelősség súlya alatt hugyos gatyában sírnék a sarokban, a második napon. Remélem végig tudja vinni és minél kevesebb veszteséggel kijövünk ebből.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. március 25., szerda 22:06

Realista24 írta: Fehérvár helyzetjelentes.

Ma kettő órás helyzetjelentes, kivételesen hiteles infó. :mrgreen:

Maszk nincs nekik sem. Napi limit van, x órára jó egy maszk... Szóval szopás.
Egy azaz egy darab teszt van a kórházban, EGY!
Harman vannak lélegeztető gépen, egy 30 év alatti.
Amúgy halomra viszik be a betegeket.
Ha valaki lázas lesz, csak algopirint szedjen, mas nem jó elvileg.

Házi maszk készítőknek tipp, porszívó pollenszurojet két réteg közé kell betenni, az jó úgy 3-5 napig.

Vége.

Politika téma meg mehet, de amíg tisztelitek egymást és egymás vélemenyet.
A WHO szóvivője a Paracetamol tartalmú láz és fájdalomcsillapítókat, javasolja.
https://hu.euronews.com/2020/03/18/a-wh ... -tunetekre
Francia EÜ miniszter "miatt" volt is némi vita ezt illetően. Aki ez mellett voksolt, szintén.
( lehet már volt erre is )
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62740
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 25., szerda 22:04

Hantavirus az újdonság Kínában.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ArjenMagicRobben
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:51
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: UT

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ArjenMagicRobben » 2020. március 25., szerda 22:03

füst írta: Nekem se kesztyűm se maszkom, tök feleslegesen venném el más elől. Gyakran mosok kezet, 2 naponta egyszer megyek boltba, aztán lesz ami lesz. A terv az, hogy lábon kihordom, de ugye az életben nem lehet mindig hatost dobni.
Én is így álltam témához, 10 napig működött is itt Olaszországban. Azonban a hét elején először egy szupermarketben szóltak rám, majd egy tisztítószeres boltba konkrétan nem engedtek be maszk nélkül :kivagyhe: Úgyhogy muszáj volt vennem egy párat, szerencsére kiderült, hogy a szupermarketben árulnak maszkot is, 2 euró darabja (bár a minőség erősen kérdőjeles). Amikor bejelentették a kijárási tilalmat még csak az emberek felén láttam maszkot, de mostmár gyakorlatilag mindenki hordja.
Sportklub Csíkszereda
Arjen Robben Oranje R.M.C.F. Luka Modric
Valentino Rossi Usain Bolt Mikaela Shiffrin Federica Pellegrini
St.Louis Blues Utah Utes

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5890
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. március 25., szerda 21:17

Realista24 írta: Fehérvár helyzetjelentes.

Ma kettő órás helyzetjelentes, kivételesen hiteles infó. :mrgreen:

Maszk nincs nekik sem. Napi limit van, x órára jó egy maszk... Szóval szopás.
Egy azaz egy darab teszt van a kórházban, EGY!
Harman vannak lélegeztető gépen, egy 30 év alatti.
Amúgy halomra viszik be a betegeket.
Ha valaki lázas lesz, csak algopirint szedjen, mas nem jó elvileg.

Házi maszk készítőknek tipp, porszívó pollenszurojet két réteg közé kell betenni, az jó úgy 3-5 napig.

Vége.

Politika téma meg mehet, de amíg tisztelitek egymást és egymás vélemenyet.
Na az ilyen tényleg valid forrású konkrét infok jöhetnének még. Több haszna van mint az elmélet gyartasoknak.
Én ezekből levonom a következtetést, ami szerintem elég egyértelmű...
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 25., szerda 20:49

Nekem se kesztyűm se maszkom, tök feleslegesen venném el más elől. Gyakran mosok kezet, 2 naponta egyszer megyek boltba, aztán lesz ami lesz. A terv az, hogy lábon kihordom, de ugye az életben nem lehet mindig hatost dobni.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4274
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. március 25., szerda 20:45

de akkor miért hangoztatja a Viktor, meg a lelencei, hogy mindenkinek jut (értsd eü.). mondjuk mindig nagy szavakkal dobálóznak aztán a fele nem igaz (itt az összes politikusra gondolok, nem csak a fideszre), kinyilatkoztatnak, aztán homlokegyenest más az igazság, de őket nem érdekli.

nem csodálkozom igazából, március elején még az volt a mantra, hogy ez a vírus csak azért van hogy eltereljék a témát a gonosz sorosisták a nagyon veszélyes migráncsokról :lol:

nagy szerencse, hogy azóta észhez tért, és a dolgát teszi a kormány és Viktor, meglepően normálisan, kivéve a tegnapi hajcihő.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Professore
Hozzászólások: 1972
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 25., szerda 20:38

Ha már maszk meg egyebek megosztom veletek a privát nyomorom. Lassan meghaladjuk az 1000 diagnosztizált esetet. Még relatíve az elején próbáltam beszerezni gumikesztyüt maszkot de 5 gyógyszertár után feladtam. Rendeltem neten. Szuper. Aztán 3 nap múlva felhivlak hogy visszutalják a lóvét mert nincs...
Tehát most van egy sima maszkom (amit már 3x használtam ergo szart sem ér) és egy sárga mosogatokesztyüm. Ennyi. Ja mosogató kesztyűt se lehet már kapni sehol... Úgy hogy kifőzöm a kesztyüt és gyártani fogok házi maszkot és bízok benne hogy megúszom.

Professore
Hozzászólások: 1972
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 25., szerda 20:19

kiserik írta:
Professore írta:

Vágom nagyon rüheled Viktort meg a fityiszt... Szíved joga. De akkor matekozzunk fleto módra kicsit...
Hány egészségügyi káder van az országban és hány intézmény? Mennyi vedédőfelszerelés van/volt raktáron? Tuti jóval kevesebb... Mennyi fogy ezekből naponta? Akkor milyen döntéseket lehet hozni? Valamilyen prioritás szerint osztani ki a maszkokat és ahogy javul a készlet lehetőleg minden kádernek biztosítani. Vagy osszuk ki mindet egyszerre (úgy sem jut mindenkinek) és aztán ha kifogy akkor azoknak sem jut akik sokszorosan veszélyeztettek?

Lényegében minden országot csóró seggel ért ez a járvány mert nem volt eddig racionális ilyen volumenben készleten tartani vedőfelszerelést. Ha egyszer nincs elég akkor nincs, varázsolni senki nem tud.

Nyilván azt szeretné mindenki hogy kapjon minden veszélyeztetett személy adekvált vedőfelszerelést csak ez nem kivánságműsör. Ha Fleto vezette kormány lenne akkor jutna mindenkinek maszk? Na ugye...pomtosabban szerintem ugyan ez lenne a szitu nagyvonalakban és akkor a másik táborral szimpatizálók prüszkölnének...
Ácsi, ácsi professzor bácsi! Ne tessék itt úgy viselkedni, mint a Fidesz a parlamentben! Feltettem egy kérdést és semmilyen politika nem volt benne, főleg nem Fleto imádat. Nem kell itt ellenségképet kreálni, mint a nagymester teszi. Ha kritizálom a Kormányt, attól még nem leszek egyből Fleto párti. Teccik érteni?

Február 1-én volt a hír, hogy 320000 maszk van raktáron és csak a börtönök (2 db börtön) napi 20000 maszkot készít és a kapacitás bővíthető. Kicsit furcsának találtam, hogy az egészségügyben szinte mindenki folyamatosan panaszkodik (kórházakban, házi orvosok, stb), hogy nincs védőfelszerelés. Emellett engedtessék már meg, hogy felbasszon, ha önkényesen felülírják a szabályokat. Pintér urat úgy tesztelték, hogy nem produkált tüneteket. Amiatt a majom Rovó miatt meg 100+ tesztet elvégeztek szintén tünetek nélkül. Ha Te meg lerohadsz és nem voltál külföldön, vagy onnan jössz haza de nem haldokolsz, akkor nincs teszt, mert ""drága"" meg ""megbízhatatlan"" :vivo:
Teccik érteni... Felbaszhat a dolog nyilván. Csak arra próbáltam rámutatni hogy az elvárások és a realitás engedte megoldások nem passzolnak. Stratégiai döntéseket kell hozni. Mindenki úgy értelmezi amit írtam ahogy akarja. Nem vagyok hülye tisztában vagyok vele hogy nem teljesen igazságosan osztják szét de ilyen elcseszetten működik a világ. Amúgy az a mennyiség nem tűnik soknak mert ha jól tudom bizonyos maszkokat elég sűrűn kell cserélni... Na de tényleg valaki vadássza már le mennyi egészségügyi káder van...
És ne hidd hogy nem érdekel vagy érint a dolog. Nővérem már lassan 20 éve nővér Pesten szóval vágom mi a szitu.... És igen féltem öt és a családját de próbáljunk meg racionálisan gondolkodni kicsit.

Amúgy meg ne hasonlitgass letszi politikusokhoz. Köszi :D

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. március 25., szerda 20:19

Kecskeméten 30 db teszt van, és a Bács megyei orvosok el lett mondva, hogy ne használjanak maszkot, mert nincs elég.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 25., szerda 20:11

Sehol sem tesztelgetnek csak úgy, mindenhol fogyócikk, van ahol fel is hagytak vele, mert értelmetlennek tartják. A WHO is akkor ajánlja, ha van tünet...

De én már azt se tudom hogy akkor a teszt vagy a maszk érdekel. Túlnőtt rajtam a feladat, más segít, vagy nem tudom.
Házi maszk készítőknek tipp, porszívó pollenszurojet két réteg közé kell betenni, az jó úgy 3-5 napig.
Kösz, mostantól azt se lehet majd kapni a boltokban. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62740
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 25., szerda 20:10

Fehérvár helyzetjelentes.

Ma kettő órás helyzetjelentes, kivételesen hiteles infó. :mrgreen:

Maszk nincs nekik sem. Napi limit van, x órára jó egy maszk... Szóval szopás.
Egy azaz egy darab teszt van a kórházban, EGY!
Harman vannak lélegeztető gépen, egy 30 év alatti.
Amúgy halomra viszik be a betegeket.
Ha valaki lázas lesz, csak algopirint szedjen, mas nem jó elvileg.

Házi maszk készítőknek tipp, porszívó pollenszurojet két réteg közé kell betenni, az jó úgy 3-5 napig.

Vége.

Politika téma meg mehet, de amíg tisztelitek egymást és egymás vélemenyet.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. március 25., szerda 20:07

Professore írta:
kiserik írta:
Ja, akkor azon tesztek mellett, amiket például Pintér vagy Rovó elvtársak ""balhéjai"" után felhasználtak, de az átlag polgárnak/egészségügyi alkalmazottnak túl drága. Értem. :hmmm:
Vágom nagyon rüheled Viktort meg a fityiszt... Szíved joga. De akkor matekozzunk fleto módra kicsit...
Hány egészségügyi káder van az országban és hány intézmény? Mennyi vedédőfelszerelés van/volt raktáron? Tuti jóval kevesebb... Mennyi fogy ezekből naponta? Akkor milyen döntéseket lehet hozni? Valamilyen prioritás szerint osztani ki a maszkokat és ahogy javul a készlet lehetőleg minden kádernek biztosítani. Vagy osszuk ki mindet egyszerre (úgy sem jut mindenkinek) és aztán ha kifogy akkor azoknak sem jut akik sokszorosan veszélyeztettek?

Lényegében minden országot csóró seggel ért ez a járvány mert nem volt eddig racionális ilyen volumenben készleten tartani vedőfelszerelést. Ha egyszer nincs elég akkor nincs, varázsolni senki nem tud.

Nyilván azt szeretné mindenki hogy kapjon minden veszélyeztetett személy adekvált vedőfelszerelést csak ez nem kivánságműsör. Ha Fleto vezette kormány lenne akkor jutna mindenkinek maszk? Na ugye...pomtosabban szerintem ugyan ez lenne a szitu nagyvonalakban és akkor a másik táborral szimpatizálók prüszkölnének...
Ácsi, ácsi professzor bácsi! Ne tessék itt úgy viselkedni, mint a Fidesz a parlamentben! Feltettem egy kérdést és semmilyen politika nem volt benne, főleg nem Fleto imádat. Nem kell itt ellenségképet kreálni, mint a nagymester teszi. Ha kritizálom a Kormányt, attól még nem leszek egyből Fleto párti. Teccik érteni?

Február 1-én volt a hír, hogy 320000 maszk van raktáron és csak a börtönök (2 db börtön) napi 20000 maszkot készít és a kapacitás bővíthető. Kicsit furcsának találtam, hogy az egészségügyben szinte mindenki folyamatosan panaszkodik (kórházakban, házi orvosok, stb), hogy nincs védőfelszerelés. Emellett engedtessék már meg, hogy felbasszon, ha önkényesen felülírják a szabályokat. Pintér urat úgy tesztelték, hogy nem produkált tüneteket. Amiatt a majom Rovó miatt meg 100+ tesztet elvégeztek szintén tünetek nélkül. Ha Te meg lerohadsz és nem voltál külföldön, vagy onnan jössz haza de nem haldokolsz, akkor nincs teszt, mert ""drága"" meg ""megbízhatatlan"" :vivo:

Professore
Hozzászólások: 1972
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 25., szerda 19:56

kiserik írta:
füst írta: Ez könnyű, dobozokban, polcokon. Majd használják ha kell. Készletgazdálkodás is van a világon, majd beosztják azok akik értenek hozzá.
Ja, akkor azon tesztek mellett, amiket például Pintér vagy Rovó elvtársak ""balhéjai"" után felhasználtak, de az átlag polgárnak/egészségügyi alkalmazottnak túl drága. Értem. :hmmm:
Vágom nagyon rüheled Viktort meg a fityiszt... Szíved joga. De akkor matekozzunk fleto módra kicsit...
Hány egészségügyi káder van az országban és hány intézmény? Mennyi vedédőfelszerelés van/volt raktáron? Tuti jóval kevesebb... Mennyi fogy ezekből naponta? Akkor milyen döntéseket lehet hozni? Valamilyen prioritás szerint osztani ki a maszkokat és ahogy javul a készlet lehetőleg minden kádernek biztosítani. Vagy osszuk ki mindet egyszerre (úgy sem jut mindenkinek) és aztán ha kifogy akkor azoknak sem jut akik sokszorosan veszélyeztettek?

Lényegében minden országot csóró seggel ért ez a járvány mert nem volt eddig racionális ilyen volumenben készleten tartani vedőfelszerelést. Ha egyszer nincs elég akkor nincs, varázsolni senki nem tud.

Nyilván azt szeretné mindenki hogy kapjon minden veszélyeztetett személy adekvált vedőfelszerelést csak ez nem kivánságműsör. Ha Fleto vezette kormány lenne akkor jutna mindenkinek maszk? Na ugye...pomtosabban szerintem ugyan ez lenne a szitu nagyvonalakban és akkor a másik táborral szimpatizálók prüszkölnének...

kiserik
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. március 25., szerda 19:56

füst írta:
kiserik írta:
Ja, akkor azon tesztek mellett, amiket például Pintér vagy Rovó elvtársak ""balhéjai"" után felhasználtak, de az átlag polgárnak/egészségügyi alkalmazottnak túl drága. Értem. :hmmm:
Az átlagpolgárnak nincs rá szüksége amíg nincs elég az egészségügyi alkalmazottaknak legalább x időre elegendő. Nekik fontosabb. Aztán idősotthon lakóinak és dolgozóinak, aztán stbstb. és végül az átlagpolgárnak. Szépen el lett mondva a sorrend.
És nem túl drága, hanem nincs elég. Elég bizonytalanul mondom, de egy sebészi maszkot pár óra után cserélni kell. Ezért Fontosabb, hogy az intenzív osztályon dolgozó számára legyen több tucat, hogy hetekig dolgozhasson, minthogy egy átlag embernek legyen 1 db. Jó helyen van dobozokban, polcokon. Fel lesz használva.
Azért panaszkodnak az egészségügyi alkalmazottak a hiányra, mert ők az elsők... :hmmm:

A tesztes részt jól bekavartad. Nem a maszk a drága, hanem a teszt, amit csak bizonyos esetekben végeznek el minden szarra hivatkozva, kivéve, ha hithű elvtársról van szó. Nekik semmi sem drága.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. március 25., szerda 19:54

füst írta:
kiserik írta:
Ja, akkor azon tesztek mellett, amiket például Pintér vagy Rovó elvtársak ""balhéjai"" után felhasználtak, de az átlag polgárnak/egészségügyi alkalmazottnak túl drága. Értem. :hmmm:
Az átlagpolgárnak nincs rá szüksége amíg nincs elég az egészségügyi alkalmazottaknak legalább x időre elegendő. Nekik fontosabb. Aztán idősotthon lakóinak és dolgozóinak, aztán stbstb. és végül az átlagpolgárnak. Szépen el lett mondva a sorrend.
És nem túl drága, hanem nincs elég. Elég bizonytalanul mondom, de egy sebészi maszkot pár óra után cserélni kell. Ezért Fontosabb, hogy az intenzív osztályon dolgozó számára legyen több tucat, hogy hetekig dolgozhasson, minthogy egy átlag embernek legyen 1 db. Jó helyen van dobozokban, polcokon. Fel lesz használva.
Ffp3 is csak 8 óráig jó amúgy.

De mondom, azt mondták minden intenzíven dolgozó kap védőfelszerelést. Ez nem minden kórházra igaz, látom két szememmel.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 25., szerda 19:50

kiserik írta:
Ja, akkor azon tesztek mellett, amiket például Pintér vagy Rovó elvtársak ""balhéjai"" után felhasználtak, de az átlag polgárnak/egészségügyi alkalmazottnak túl drága. Értem. :hmmm:
Az átlagpolgárnak nincs rá szüksége amíg nincs elég az egészségügyi alkalmazottaknak legalább x időre elegendő. Nekik fontosabb. Aztán idősotthon lakóinak és dolgozóinak, aztán stbstb. és végül az átlagpolgárnak. Szépen el lett mondva a sorrend.
És nem túl drága, hanem nincs elég. Elég bizonytalanul mondom, de egy sebészi maszkot pár óra után cserélni kell. Ezért Fontosabb, hogy az intenzív osztályon dolgozó számára legyen több tucat, hogy hetekig dolgozhasson, minthogy egy átlag embernek legyen 1 db. Jó helyen van dobozokban, polcokon. Fel lesz használva.

kiserik
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. március 25., szerda 19:41

füst írta: Ez könnyű, dobozokban, polcokon. Majd használják ha kell. Készletgazdálkodás is van a világon, majd beosztják azok akik értenek hozzá.
Ja, akkor azon tesztek mellett, amiket például Pintér vagy Rovó elvtársak ""balhéjai"" után felhasználtak, de az átlag polgárnak/egészségügyi alkalmazottnak túl drága. Értem. :hmmm:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég