OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 26., csütörtök 18:54

nekem van par szekely kollegam es eleg sok roman is, meselnek rendesen hasonlo sztorikat, mint az alabb linkeltek.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. március 26., csütörtök 17:53

máshol is az emberek a veszélyesek, csak nálunk van pár iszonyatosan idióta ember, akit jobb helyen bio-terrorizmusért börtőnbe zárnak (főbe lőnek :shutup:)

Steve, mutatok pár esetet, majd megérted te is, hogy miért mondjuk azt, itt is hatalmas lesz a baj:

#1 - az a bizonyos múlt vasárnapi ortodox mise Kolozsváron

#2 - a szegedihez hasonló eset, amikor a doktorúr elfelejtette hogy az osztrák sítelep egy fertőzés gócpont

#3 - lezárt kórház, ahol megint csak egy doki fertőzött meg egy rakás munkatársát és beteget.

ez az ország, amúgy is egy kibsztt nagy káosz. sok mindent elmond a politiai elitről az, hogy a legnagyobb szar közepette mond le az egészségügyi miniszter...
a sok cigány, aki hazemenekült Olasz-, Francia- vagy Spanyolországból, akik naponta az utcán kéregetnek és qrválkodnak, akiknek semmi hivatalos munkaszerződésük nincs sehol az égatta világon, meg hozza a trutymót haza. (becslések szerint 250 ezer ember menekült haza, mióta felütötte fejét a vírus Európában)

az országban diagnosztizált 1000+ személy 75% vagy egy a fent említett országok valamelyikéből menekült haza, vagy kapcsolatban volt olyannal.

amúgy, ha már beszéljük a cigókat:
a barcelonai reptéren ragadt románok megnyilvánulsa, arra panaszkodnak, hogy kint élnek 5 éve, de most megszünt a munkahelyük és nincs egy árva vasuk sem.

ehhez pedig nem kell román tudás...az olaszból hazatérő fiatalember szerint, nekik nincs semmi vírusuk, vírusa a számítógépnek vagy a telefonoknak van :x :fpalm:

na szóval, ők jöttek haza. :/
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 26., csütörtök 17:31

realistahuni írta:
Mitől extrém veszélyes hely Romània (bizonyos emberektől eltekintve :D )?

Spanyolból és olaszból hazamenekülő eperszedők és cigók akik kint is illegálisan dolgoztak és beleszarnak mindenbe.
Akkor valóban bizonyos emberek miatt veszélyes..

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 26., csütörtök 17:29

Professore írta:
Steve írta: Mitől extrém veszélyes hely Romània (bizonyos emberektől eltekintve :D )?

Valószínűleg én le vagyok maradva, azért kérdezem.

Csak mert Professore a világ vége hangulatban közvetlen életveszélyt ír, míg a hivatalaos számok(gondolom közel sem valósak) kicsit sem kiemelkedőek.

Szóval nyilván van valami info amiről lemaradtam.

Hogy példát említsek itt Svédországban, ahol nem tesztelik már az embereket és csak a súlyos eseteket látják el van jelenleg “3000 körüli” fertőzött- ami a kormány bevallása szerint is 4-5-szöröse lehet a valóságban és 42 kórházi halott,szintén nem releváns szám mert nem látják el az embereket így azok otthon halnak meg.

Ahogy nézem romániában jóval kevesebb van. Akkor miért extrém a szituáció.

USA, Spanyolország mondjuk extrém :/


Amúgy 3 napja minden este belázasodok qva idegesítő már. Jól voltam egy hétig majd most kezdődik újra.Low Power délutánra meló után és jön a láz, elkezdek köhögni, szúr a mellkasam. Nem tudom milyen vírusom van, de vége lehetne már, mert rettentő unalmas.
Azért idézhetnéd hol mondtam azt hogy életveszély van meg világvége... Másrészt szerintem sokkal nagyobb itt a gáz mint mondjuk Magyarországon. Harmadrészt meg a svéd egészségügyi rendszert nem hasonlítanám a romániaihoz (ezt megelőlegezem látatlanban mivel sajnos az utóbbi években közelről megismertem az itteni renszert). Az utolsó infóim szerint (nagyjából 1 napos) 12 900 körüli tesztet végeztek el összesen ebből már 1000 feletti a diagnosztizált eset. Van közel 90 ezer karanténben akik sárga meg vörös országokból jöttek haza. Múlt vasárnap egy kanállal folyt az áldás osztás például a kolozsvári ortodox katedrális előtti téren és lényegében minden településen. Behivják műszakba a fertőzés gyanús orvosokat is gond nélkül, egész kórházat zárnak le mert vírologiai gócponttá vált stb. Szóval reálisan itt is többszörös az esetszám és beszéljünk úgy 2 hét múlva hogy akkor mennyi lesz a hivatalos esetszám mert most már egyre több tesztet tudnak elvégezni meg amugy is a lappangási időszak miatt minden szaki azt mondja hogy durván fog emelkedni... De ne legyen igazam legyek én a pesszimista balfék.

Mondjuk ha neked is lenne otthon egy 2 éves problémás gyereked aki ha ezt benyeli akkor kb fakereszt akkor megneznélek mennyire lennél optimista meg happy.

Hűha. Nyugi! Sorry ha felbőszítettelek.

Se optimista, se happy nem vagyok.

Rosszul jött ki amit írni akartam, vagy rossz stílus lett. Nem bántani akartalak, hanem megtudni, hogy mitől extrém rossz a helyzet?

Mivel én egyáltalán nem vagyok naprakész a román belügyekkel és a számok alapján egyelőre még nem fajultak ott el a dolgok(ami idő kérdése csak gondolom ott is).

Amúgy ha már az országok anyagi helyzetéről beszélünk szerencsétlen afrikaikat is meg fogja tizedelni a dolog.De mondjuk onnan sosem tudjuk majd meg a valós számokat, van nagyobb gondjuk mint koronásokat tesztelgetni

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: OFF

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2020. március 26., csütörtök 17:12

Mitől extrém veszélyes hely Romània (bizonyos emberektől eltekintve :D )?

Spanyolból és olaszból hazamenekülő eperszedők és cigók akik kint is illegálisan dolgoztak és beleszarnak mindenbe.
Love football, hate antifa.

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 26., csütörtök 17:06

Steve írta: Mitől extrém veszélyes hely Romània (bizonyos emberektől eltekintve :D )?

Valószínűleg én le vagyok maradva, azért kérdezem.

Csak mert Professore a világ vége hangulatban közvetlen életveszélyt ír, míg a hivatalaos számok(gondolom közel sem valósak) kicsit sem kiemelkedőek.

Szóval nyilván van valami info amiről lemaradtam.

Hogy példát említsek itt Svédországban, ahol nem tesztelik már az embereket és csak a súlyos eseteket látják el van jelenleg “3000 körüli” fertőzött- ami a kormány bevallása szerint is 4-5-szöröse lehet a valóságban és 42 kórházi halott,szintén nem releváns szám mert nem látják el az embereket így azok otthon halnak meg.

Ahogy nézem romániában jóval kevesebb van. Akkor miért extrém a szituáció.

USA, Spanyolország mondjuk extrém :/


Amúgy 3 napja minden este belázasodok qva idegesítő már. Jól voltam egy hétig majd most kezdődik újra.Low Power délutánra meló után és jön a láz, elkezdek köhögni, szúr a mellkasam. Nem tudom milyen vírusom van, de vége lehetne már, mert rettentő unalmas.
Azért idézhetnéd hol mondtam azt hogy életveszély van meg világvége... Másrészt szerintem sokkal nagyobb itt a gáz mint mondjuk Magyarországon. Harmadrészt meg a svéd egészségügyi rendszert nem hasonlítanám a romániaihoz (ezt megelőlegezem látatlanban mivel sajnos az utóbbi években közelről megismertem az itteni renszert). Az utolsó infóim szerint (nagyjából 1 napos) 12 900 körüli tesztet végeztek el összesen ebből már 1000 feletti a diagnosztizált eset. Van közel 90 ezer karanténben akik sárga meg vörös országokból jöttek haza. Múlt vasárnap egy kanállal folyt az áldás osztás például a kolozsvári ortodox katedrális előtti téren és lényegében minden településen. Behivják műszakba a fertőzés gyanús orvosokat is gond nélkül, egész kórházat zárnak le mert vírologiai gócponttá vált stb. Szóval reálisan itt is többszörös az esetszám és beszéljünk úgy 2 hét múlva hogy akkor mennyi lesz a hivatalos esetszám mert most már egyre több tesztet tudnak elvégezni meg amugy is a lappangási időszak miatt minden szaki azt mondja hogy durván fog emelkedni... De ne legyen igazam legyek én a pesszimista balfék.

Mondjuk ha neked is lenne otthon egy 2 éves problémás gyereked aki ha ezt benyeli akkor kb fakereszt akkor megneznélek mennyire lennél optimista meg happy.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 26., csütörtök 16:45

Mitől extrém veszélyes hely Romània (bizonyos emberektől eltekintve :D )?

Valószínűleg én le vagyok maradva, azért kérdezem.

Csak mert Professore a világ vége hangulatban közvetlen életveszélyt ír, míg a hivatalaos számok(gondolom közel sem valósak) kicsit sem kiemelkedőek.

Szóval nyilván van valami info amiről lemaradtam.

Hogy példát említsek itt Svédországban, ahol nem tesztelik már az embereket és csak a súlyos eseteket látják el van jelenleg “3000 körüli” fertőzött- ami a kormány bevallása szerint is 4-5-szöröse lehet a valóságban és 42 kórházi halott,szintén nem releváns szám mert nem látják el az embereket így azok otthon halnak meg.

Ahogy nézem romániában jóval kevesebb van. Akkor miért extrém a szituáció.

USA, Spanyolország mondjuk extrém :/


Amúgy 3 napja minden este belázasodok qva idegesítő már. Jól voltam egy hétig majd most kezdődik újra.Low Power délutánra meló után és jön a láz, elkezdek köhögni, szúr a mellkasam. Nem tudom milyen vírusom van, de vége lehetne már, mert rettentő unalmas.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 26., csütörtök 14:40

Hollandiában is lemondott 1-2 hete, kimerültségre hivatkozva...

Ilyenkor le kell váltani az alkalmatlanokat, nem lehet játszadozni. Aki jó normál esetben egyáltalán nem biztos, hogy megfelel egy ilyen krízisben. A legmegfelelőbb válságmenedzsert kell odarakni, lehetőleg egy orvost.

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 26., csütörtök 12:46

h3x0r írta:
Professore írta: Friss hír hogy Romániában lemondott az egészségügyi miniszter... kb. 2 hete nevezték ki. Belegondolni is rossz milyen állapotok lehetnek...
Volt az 5 honap is. :kalapos: Azert rugtak ki, mert azt nyilatkozta, hogy Bukarest osszes lakosat le fogjat tesztelni, ez startbol 2 millio ember, majd utana a nagyobb varosok lakosait is. Mikor reggel olvastam, hogy Bukarest ellenzeki fopolgarmestere is megerositette, gondoltam, hogy ebbol meg baj lesz. Mondjuk az vicces volt, mikor Ludovic Orban nyilatkozta, hogy sajnalja a lemondasat, azonban megerti ot. Persze, hogy megerti, par oraval korabban o mondta neki, hogy mondjon le. :lol:
Nem azért de nemrég tette le újra az esküt, minthogy az egész kormány régi/új... Biztos csak annyi hogy tesztelgetni akart s ezért kirugták a veszhelyzet közepén s biztos nincs köze a szucsavai esetnek s még kitudja hány ilyen lesz hamarosan....

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 26., csütörtök 12:01

orakon belul at lesz lepve a fel millas hatar.

kivancsi vagyok, a karanten mennyire lassitja le ezt, mert ahogy nezem az adatokat egyes orszagokbol, a homerseklet nem igazan fogja.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: OFF

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. március 26., csütörtök 11:30

Szeretett országom :sziv:
"And my heart will leave you never."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. március 26., csütörtök 10:53

Professore írta: Friss hír hogy Romániában lemondott az egészségügyi miniszter... kb. 2 hete nevezték ki. Belegondolni is rossz milyen állapotok lehetnek...
Volt az 5 honap is. :kalapos: Azert rugtak ki, mert azt nyilatkozta, hogy Bukarest osszes lakosat le fogjat tesztelni, ez startbol 2 millio ember, majd utana a nagyobb varosok lakosait is. Mikor reggel olvastam, hogy Bukarest ellenzeki fopolgarmestere is megerositette, gondoltam, hogy ebbol meg baj lesz. Mondjuk az vicces volt, mikor Ludovic Orban nyilatkozta, hogy sajnalja a lemondasat, azonban megerti ot. Persze, hogy megerti, par oraval korabban o mondta neki, hogy mondjon le. :lol:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. március 26., csütörtök 10:34

Realista24 írta: Itt Fejér megyében rengetegen varrnak maszkot, ingyen, akinek kell. Becsületkassza van, mindenki annyit fizet amennyit gondol. Ha valaki fizet, tud venni az ember újra anyagot, hogy legyen utánpótlás.
Két-három ilyen bejegyzést is láttam.
Az jó.
Erre megnyomták az árakat, maszk varrás tekintetében.....
Csoda pénzeket kérnek a gumiért meg anyagért.

Bár a kocsonyának való "filléres" disznóságért is olyan pénzt kértek, hogy legszívesebben szembe.... :x

De hála az égnek ,van olyan boltos is, aki tekintettel van az időszakra, és inkább többet segít/nyújt.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 26., csütörtök 10:21

Friss hír hogy Romániában lemondott az egészségügyi miniszter... kb. 2 hete nevezték ki. Belegondolni is rossz milyen állapotok lehetnek...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 26., csütörtök 9:56

'shutterisland írta:
Most fogom magam, elmegyek zárás előtt, senki nincs a boltban az eladokon kívül, 5 perc alatt megvagyok és nem kell a tartalekhoz nyúlni.
a masik lifehack, ha valaki nyitasra vagy legalabb is kora reggel megy.
en voltam parszor igy melo elott, akkor is alig van valaki, es hat az ejszakai arufeltoltesek utan majd leszakadtak a polcok. :kalapos:

bar itt nem oly veszes mar mint 1-2 hete, allitolag mar jobb a helyzet otthon is, lecsillapodott ez a vasarlasi laz kisse.
Itt reggel van tömeg, mindenki azt hiszi, fullra van töltve minden. Pedig ha tudnák, hogy délután töltik az árut, még zárás előtt, hogy reggelre legyen áru, akkor nem végeznék 5 perc alatt :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8396
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 26., csütörtök 9:40

Most fogom magam, elmegyek zárás előtt, senki nincs a boltban az eladokon kívül, 5 perc alatt megvagyok és nem kell a tartalekhoz nyúlni.
a masik lifehack, ha valaki nyitasra vagy legalabb is kora reggel megy.
en voltam parszor igy melo elott, akkor is alig van valaki, es hat az ejszakai arufeltoltesek utan majd leszakadtak a polcok. :kalapos:

bar itt nem oly veszes mar mint 1-2 hete, allitolag mar jobb a helyzet otthon is, lecsillapodott ez a vasarlasi laz kisse.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 26., csütörtök 9:18

Azért ez nem egy rossz hír.
Meg ugye a MOL is átállt egy üzemben a fertőtlenítő gyártásra. Elméletileg ezek beszerzésével nem kell vesződni, a mennyiséggel vélhetően nem lesz gond, csak ugye az idővel is versenyt kell futni, hogy legyártódjon annyi amennyi éppen kell. Egyelőre azért bíztató.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 26., csütörtök 7:41

Itt Fejér megyében rengetegen varrnak maszkot, ingyen, akinek kell. Becsületkassza van, mindenki annyit fizet amennyit gondol. Ha valaki fizet, tud venni az ember újra anyagot, hogy legyen utánpótlás.
Két-három ilyen bejegyzést is láttam.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 26., csütörtök 7:37

Egy orvos posztja:

Mi ezt kaptuk :
Tisztelt Címzettek!
A védőmaszkok beszerzése folyamatban van.
Beszerzési árak:
sebészeti maszk 370-420 Ft+ÁFA/db
mosható maszk 150 Ft+ÁFA/db
FFP 2 maszk 3650 Ft+ÁFA/db

Kérem, jelezzenek vissza, hogy melyik típusú maszkra tartanak igényt és mérjék fel kb. egy hétre mennyi elegendő.
Legyenek szívesek, holnap 2020. 03.24-ig e-mailben elküldeni igényüket.
Felhívom figyelmüket, hogy a koronavírussal kapcsolatos beszerzés költségeinek 50%-a, a vállalkozó orvosok számára tovább számlázásra kerül, Polgármester Úr döntése alapján.

:lol:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 26., csütörtök 7:36

Elore is bocs, hogy csak igy letamadlak, nem bantasbol irom, nem ismerem az elethelyzeted, meg ki vagyok en, hogy megmondjam mikor hova menj, de amikor mindenki napi 50x elmondja, hogy csak indokolt esetben lepjunk ki az utcara, akkor miert vasarolsz 2 naponta
Társasházban lakok és van 2 öreg akiknek besegítek a vásárlással, a küszöbre rakós módszerrel.
Legalább ennyire fajsúlyos, hogy szeretem a friss kakaóscsigát és szivemre venném ha becsődölne a pék.
A 2 (3) krízist hangoltam össze és oldom meg egyszerre.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára füst 2020. március 26., csütörtök 7:38-kor.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 55 regisztrált és 0 vendég