OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2020. március 27., péntek 9:29

Engem az a része érdekel, hogy mit jelent a munkába járás? Már hívogatnak a kollégák... Kivitelező cég vagyunk, a "kijárósok" munkája nyilván nem a telephelyen történik nagyrészt. Az én olvasatomban mehetnek dolgozni. Főleg, hogy a Telekom az egyik legnagyobb megrendelőnk, náluk meg most ég a bővítés rendesen...
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8399
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 27., péntek 9:18

szvsz ugyanaz, mint UK-ben.

hoznak egy ilyen rendeletet, ami korlatozas, de nem tilalom.

az emberek egy nagy reszet ez is vissza fogja tartani, ahogy itt is, holott nincs kifejezett kontroll.
legalabb is en akarhanyszor boltba mentem vagy a napi 1x engedelyezett mozgasra, egy rendor nem allitott meg es a rendori jelenlet sincs megtobbszorozve.

ezt hivhatnank egy utolso irasbeli figyelmeztetesnek az igazi kijarasi tilalom elott, ha felfogja a nep es betartja a szabalyokat, ez is eleg.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. március 27., péntek 9:15

Süti írta: A rendelet elolvasása után igazából mondjátok már meg, hogy mi az, amit az elmúlt 2 hétben még lehetett csinálni, de már nem? Most az "alapos indok"okra gondolok...

A pedikűr valóban alapos indok ilyenkor... :lol:
Padon beszélgetni a Duna parton olyannal, akivel nem együtt laksz.
Közösen elmenni futni / bringázni stb. egy sporttársaddal.
Ilyenekre gondolj.

Németországban is hasonló van, az emberi távolságtartást szabályozzák, nem azt hogy mondják, hogy bent kell megrohadnod. Ha egy teljes kijárási tilalmat rossz időben vezetsz be, rosszabbul jöhetsz ki hosszútávon, mintha be sem vezetnéd pl. Szóval nem lehet ezt ész nélkül.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. március 27., péntek 9:10

A rendelet elolvasása után igazából mondjátok már meg, hogy mi az, amit az elmúlt 2 hétben még lehetett csinálni, de már nem? Most az "alapos indok"okra gondolok...

A pedikűr valóban alapos indok ilyenkor... :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Puding » 2020. március 27., péntek 9:01

Tádám írta: Egyébként szerintem túl sok dolgot enged.. én pl. fodrászhoz sem mentem már el, de azt is engedi.
Én magamnak vágtam tegnap, mert egy sincs nyitva. (Nem is baj) Viszonylag jó lett. :lol:
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Tádám » 2020. március 27., péntek 8:56

Egyébként szerintem túl sok dolgot enged.. én pl. fodrászhoz sem mentem már el, de azt is engedi.
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. március 27., péntek 8:49

Egyelőre ez a #maradjotthon kezdeményezés hatóságilag.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 27., péntek 8:18

nmate írta: Bocs, most látok részleteket. Ez alapján inkább azokat baszogatjak majd, akik mondjuk trécselnek a kutyasétáltatóban, vagy akiknek a gyerekeik együtt fociznak a helyi pályán. Szóval simán beleférhet egyedül kimenni futni pl. Vagy hogy nem a legközelebbi csicska boltba megyek, hanem aldiba.
Jah. Teljesen jó.

Fehérváron olyat akarnak bevezetni pl, bár csak pletyka hogy a város szélén lévő auchanba csak vidékiek mehetnek be, városból nem lehet oda kimenni. A vidéki meg nem jöhet be csak az auchanig. Katonákkal felugyelve.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. március 27., péntek 8:03

Bocs, most látok részleteket. Ez alapján inkább azokat baszogatjak majd, akik mondjuk trécselnek a kutyasétáltatóban, vagy akiknek a gyerekeik együtt fociznak a helyi pályán. Szóval simán beleférhet egyedül kimenni futni pl. Vagy hogy nem a legközelebbi csicska boltba megyek, hanem aldiba.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. március 27., péntek 7:55

Azért reméljük egy bérleti szerződés megteszi.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. március 27., péntek 7:51

nmate írta:
Várom, hogy mik a feltételek, mert természetesen én sem budapesti lakcimmel élek Budapesten..
Lel ebbe bele se gondoltam meg. En se csinaltattam meg lakcimkartyat

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 27., péntek 7:46

nmate írta:
Realista24 írta: Na, kijárási tilalom szerűt vezetett be Viktor április 11ig.
Várom, hogy mik a feltételek, mert természetesen én sem budapesti lakcimmel élek Budapesten..
Amiket mond, azok alapján ez egész jól átgondoltnak tűnik. Várom én is a teljes rendeletet.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: OFF

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. március 27., péntek 7:44

Realista24 írta: Na, kijárási tilalom szerűt vezetett be Viktor április 11ig.
Várom, hogy mik a feltételek, mert természetesen én sem budapesti lakcimmel élek Budapesten..

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 27., péntek 7:36

Na, kijárási tilalom szerűt vezetett be Viktor április 11ig.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. március 26., csütörtök 23:18

Kína lezárta a határokat, végre. Hát tekintettel arra hogy jelenleg szinte minden eü eszköz onnan származik, egy horror forgatókönyv következne be, ha visszafertőződne Kína, és megszűnne az export. Egész Európa pisloghatna.
Az airportal.hu szerint 3 wizzair gép indult Pestről Kína felé, lassan már visszafele jönnek. Remélem lesz még egy két fuvar és feltankolunk amennyire lehet, mert cudarabb idők is jöhetnek, ha nem jönnek össze a dolgok.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. március 26., csütörtök 23:00

az usa már megelőzte kínát a fertőzöttekben.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8015
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 26., csütörtök 22:58

Borzalmas számok jöttek ma is kb. mindenhonnan...ez most elég kilátástalan.. és sok helyen még el sem kezdődött igazán a buli.
USA már világelső.
De hirtelen a németeknél is megugrottak a számok.
Btw a németek azt mondják 250-300 ezer tesztet tudnak gyártani hetente.

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. március 26., csütörtök 21:00

Steve írta:
Professore írta:

Azért idézhetnéd hol mondtam azt hogy életveszély van meg világvége... Másrészt szerintem sokkal nagyobb itt a gáz mint mondjuk Magyarországon. Harmadrészt meg a svéd egészségügyi rendszert nem hasonlítanám a romániaihoz (ezt megelőlegezem látatlanban mivel sajnos az utóbbi években közelről megismertem az itteni renszert). Az utolsó infóim szerint (nagyjából 1 napos) 12 900 körüli tesztet végeztek el összesen ebből már 1000 feletti a diagnosztizált eset. Van közel 90 ezer karanténben akik sárga meg vörös országokból jöttek haza. Múlt vasárnap egy kanállal folyt az áldás osztás például a kolozsvári ortodox katedrális előtti téren és lényegében minden településen. Behivják műszakba a fertőzés gyanús orvosokat is gond nélkül, egész kórházat zárnak le mert vírologiai gócponttá vált stb. Szóval reálisan itt is többszörös az esetszám és beszéljünk úgy 2 hét múlva hogy akkor mennyi lesz a hivatalos esetszám mert most már egyre több tesztet tudnak elvégezni meg amugy is a lappangási időszak miatt minden szaki azt mondja hogy durván fog emelkedni... De ne legyen igazam legyek én a pesszimista balfék.

Mondjuk ha neked is lenne otthon egy 2 éves problémás gyereked aki ha ezt benyeli akkor kb fakereszt akkor megneznélek mennyire lennél optimista meg happy.

Hűha. Nyugi! Sorry ha felbőszítettelek.

Se optimista, se happy nem vagyok.

Rosszul jött ki amit írni akartam, vagy rossz stílus lett. Nem bántani akartalak, hanem megtudni, hogy mitől extrém rossz a helyzet?

Mivel én egyáltalán nem vagyok naprakész a román belügyekkel és a számok alapján egyelőre még nem fajultak ott el a dolgok(ami idő kérdése csak gondolom ott is).

Amúgy ha már az országok anyagi helyzetéről beszélünk szerencsétlen afrikaikat is meg fogja tizedelni a dolog.De mondjuk onnan sosem tudjuk majd meg a valós számokat, van nagyobb gondjuk mint koronásokat tesztelgetni
OK. Részemről nincs harag. Kicsit túlreagtam a dolgot bocsesz. Vigyázzon mindenki magára amennyire lehet/tud ez a lényeg...

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3839
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2020. március 26., csütörtök 19:31

nagyon sokan fittyet hánynak a karanténra. a legtehetségesebbek azok voltak, akik hazajöttek olaszból, kötelező karanténba vonultak, majd rá 3 napra részegen baleseteztek az olasz rendszámú autóval.
3 személy, fejenként 1,5 millió bünti.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. március 26., csütörtök 19:00

Kercsó írta: máshol is az emberek a veszélyesek, csak nálunk van pár iszonyatosan idióta ember, akit jobb helyen bio-terrorizmusért börtőnbe zárnak (főbe lőnek :shutup:)

Steve, mutatok pár esetet, majd megérted te is, hogy miért mondjuk azt, itt is hatalmas lesz a baj:

#1 - az a bizonyos múlt vasárnapi ortodox mise Kolozsváron

#2 - a szegedihez hasonló eset, amikor a doktorúr elfelejtette hogy az osztrák sítelep egy fertőzés gócpont

#3 - lezárt kórház, ahol megint csak egy doki fertőzött meg egy rakás munkatársát és beteget.

ez az ország, amúgy is egy kibsztt nagy káosz. sok mindent elmond a politiai elitről az, hogy a legnagyobb szar közepette mond le az egészségügyi miniszter...
a sok cigány, aki hazemenekült Olasz-, Francia- vagy Spanyolországból, akik naponta az utcán kéregetnek és qrválkodnak, akiknek semmi hivatalos munkaszerződésük nincs sehol az égatta világon, meg hozza a trutymót haza. (becslések szerint 250 ezer ember menekült haza, mióta felütötte fejét a vírus Európában)

az országban diagnosztizált 1000+ személy 75% vagy egy a fent említett országok valamelyikéből menekült haza, vagy kapcsolatban volt olyannal.

amúgy, ha már beszéljük a cigókat:
a barcelonai reptéren ragadt románok megnyilvánulsa, arra panaszkodnak, hogy kint élnek 5 éve, de most megszünt a munkahelyük és nincs egy árva vasuk sem.

ehhez pedig nem kell román tudás...az olaszból hazatérő fiatalember szerint, nekik nincs semmi vírusuk, vírusa a számítógépnek vagy a telefonoknak van :x :fpalm:

na szóval, ők jöttek haza. :/
Gyönyörűek.

Biztosan be fognak tartani majd mindent, amit az állam kér tőlük. :roll:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 80 regisztrált és 0 vendég