OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2020. április 3., péntek 17:19

Puding írta: Hónapokig nem állhat meg minden. Jó lenne abba az irányba terelni a kommunikációt, hogy hordjon mindenki maszkot. (gondolom, ha lesz elég ez megtörténik) Meg boltok elé kézfertőtlenítőket valahogy megoldani. Úgy azért nehézkesen tudna terjedni a vírus. Meg nálunk annyira nem is tűnik gyorsnak. (ha igazak a számok / közeli kórházban van ismerős, itt alig van eset) Meg azért elég sok tényezőt lehet itt figyelembe venni: nálunk nem voltak heti 2x 50-60 ezres stadionokban sportesemények, tömegrendezvények, vagy egy Madridban majdnem annyian élnek, mint nálunk összesen... Valahogy május környékén újra kéne indítani az országot, mert sokkal rosszabb lesz, ha így megyünk tovább. Ha mindenki használná a maszkot (helyesen) és kézfertőtlenítőt nem lenne gond szerintem. Nyilván mozik, meg koncertek és hasonlók ráérnek újraindulni, csak a fontosabbakat elkezdeni a következő hónaptól.
Elkepzelhetetlen, hogy addigra talpraallunk. Augusztust josolnak azok az ismeroseim, akik szakemberek es magasabb szinteken mozognak, de volt, aki szeptembert/oktobert mondott. Es ez csak a jarvany csokkeneset jelenti, nem a megszuneset, gazdasagilag meg utana jon a java. Ez az ev kuka, foleg ennek az orszagnak.
:goat:

kiserik
Hozzászólások: 5838
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 3., péntek 17:14

Remy írta: Itt nálunk a Lidlnél van egy biztonsági tag, aki minden kocsit fertőtlenít mikor bemesz a boltba. es a kocsi kötelező.

Így kene otthon is.
Érdemes rákeresni a dominikai rendszerre. Mondjuk ott alap, hogy a boy kitolja a kocsidat a parkolóba az autódig, majd vissza viszi a kocsit.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: OFF

HozzászólásSzerző: major » 2020. április 3., péntek 17:04

Remy írta: Itt nálunk a Lidlnél van egy biztonsági tag, aki minden kocsit fertőtlenít mikor bemesz a boltba. es a kocsi kötelező.

Így kene otthon is.
Sparban mar lattam, hogy fertotlenitik a kocsikat.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 3., péntek 16:07

Itt nálunk a Lidlnél van egy biztonsági tag, aki minden kocsit fertőtlenít mikor bemesz a boltba. es a kocsi kötelező.

Így kene otthon is.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Puding » 2020. április 3., péntek 15:51

Hónapokig nem állhat meg minden. Jó lenne abba az irányba terelni a kommunikációt, hogy hordjon mindenki maszkot. (gondolom, ha lesz elég ez megtörténik) Meg boltok elé kézfertőtlenítőket valahogy megoldani. Úgy azért nehézkesen tudna terjedni a vírus. Meg nálunk annyira nem is tűnik gyorsnak. (ha igazak a számok / közeli kórházban van ismerős, itt alig van eset) Meg azért elég sok tényezőt lehet itt figyelembe venni: nálunk nem voltak heti 2x 50-60 ezres stadionokban sportesemények, tömegrendezvények, vagy egy Madridban majdnem annyian élnek, mint nálunk összesen... Valahogy május környékén újra kéne indítani az országot, mert sokkal rosszabb lesz, ha így megyünk tovább. Ha mindenki használná a maszkot (helyesen) és kézfertőtlenítőt nem lenne gond szerintem. Nyilván mozik, meg koncertek és hasonlók ráérnek újraindulni, csak a fontosabbakat elkezdeni a következő hónaptól.
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Avatar
ToniKroos
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2014. november 13., csütörtök 23:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ToniKroos » 2020. április 3., péntek 15:33

sanko. írta: most telefonált a főnök, hogy hétfőtől megszűnik a homeoffice, és ismét mennünk kell területre. lemaradtam valamiről? :lol:
Nálam is hasonló a helyzet, én műszakba járok és ügyeleti rendszert vezettek be, hogy csak az üzemeléshez szükséges minimális létszám legyen, de az is megszűnik, mindenkinek mennie kell rendesen.

Lehet kezdik azt gondolni, hogy nem is olyan veszélyes ez, mint elsőre gondolták? :hmmm:

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. április 3., péntek 14:09

most telefonált a főnök, hogy hétfőtől megszűnik a homeoffice, és ismét mennünk kell területre. lemaradtam valamiről? :lol:

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 3., péntek 11:16

Realista24 írta: "Shoot them dead" says Philippine president in lockdown
Rodrigo Duterte, the president of the Asian country warned people who choose to ignore the coronavirus lockdown measures that they could be shot, finishing by saying, ‘I will bury you’.

Van aki nem szórakozik pénzbírsággal :mrgreen:
Egyszer neten beszelten egy fulop szigeteki csavoval. Rakerdeztem, hogy mi a velemenye dutertevel kapcsolatban. Csak dicserte. Amikor rakerdeztem, hogy legalabb egy negativumot mondjon vele kapcsolatban..nem tudott.;D (vagy nem mert)

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. április 3., péntek 10:40

Realista24 írta:

Ha már politika, maradjunk normális szinten. Köszi.
Bocs, csak egyszerűen érthetetlen számomra hogy mèg ilyenkor is a pitiáner dumáit hangoztatja.
Szerintem semmi szükség nem lenne erre.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62886
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 3., péntek 10:25

csababarca írta:
'shutterisland írta: lattam par videot, ahol indiaban es afrikaban utik-vagjak a rendoroket azokat, akik fittyet hanynak a karantenra, szoval ez sem lepne meg. :mrgreen:

kozben ov reggel a kossuth radio vendege volt.

" Minden egészségügyi dolgozó 500 ezer forintnyi pluszjuttatást kap "

– mondta Orbán Viktor.
Sorosozott is egyet azért ha már ott volt :lol:
Frusztrált mentálzavaros f@sz.
Ha már politika, maradjunk normális szinten. Köszi.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. április 3., péntek 10:15

'shutterisland írta: lattam par videot, ahol indiaban es afrikaban utik-vagjak a rendoroket azokat, akik fittyet hanynak a karantenra, szoval ez sem lepne meg. :mrgreen:

kozben ov reggel a kossuth radio vendege volt.

" Minden egészségügyi dolgozó 500 ezer forintnyi pluszjuttatást kap "

– mondta Orbán Viktor.
Sorosozott is egyet azért ha már ott volt :lol:
Frusztrált mentálzavaros f@sz.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8520
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 3., péntek 10:01

lattam par videot, ahol indiaban es afrikaban utik-vagjak a rendoroket azokat, akik fittyet hanynak a karantenra, szoval ez sem lepne meg. :mrgreen:

kozben ov reggel a kossuth radio vendege volt.

" Minden egészségügyi dolgozó 500 ezer forintnyi pluszjuttatást kap "

– mondta Orbán Viktor.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62886
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 3., péntek 8:21

"Shoot them dead" says Philippine president in lockdown
Rodrigo Duterte, the president of the Asian country warned people who choose to ignore the coronavirus lockdown measures that they could be shot, finishing by saying, ‘I will bury you’.

Van aki nem szórakozik pénzbírsággal :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62886
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 2., csütörtök 21:48

ziro4vr írta: Azért ebben az Off topikban szépen összejött a magyar fotelhuszár társadalom tűpontos leképezése. A paraszt stílusban kommunikáló kormányellenes túlreagáló, az őt érvekkel meggyőzni próbáló, a minden nap random statokat bedobáló, és R24, akinek a gyrososa tollja a fake newst. :mrgreen:
És te :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: OFF

HozzászólásSzerző: torjack » 2020. április 2., csütörtök 21:48

Realista24 írta: Én csak azt tudom hogy Hajdu Biharban két temetkezési vállalkozó is jelezte, hogy fullon a hűtő, nem tud több hullát tárolni. Persze nem volt mind koronás...
Nálunk a kórházban perpill a boncolás is áll elvileg. Még a végén kiderül, hogy az elhunyt fertőzött volt-még ha nem is az vitte el.

Egészéges egészségügyi dolgozón maszk, megkérdezik tőle főnökök, hogy van-e panasza...mondja, nincs. Ukász: azonnal vegye le.


Vannak érdekes dolgok...

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 2., csütörtök 21:17

https://www.bmj.com/content/368/bmj.m810/rr-36
Érdekes okfejtés olasz orvosok részéről, amely szerint a nagyon rossz olaszországi COVID19 morbiditási és mortalitási pareméterek hátterében szerepet játszhat az olaszországi idős lakosság kifejezetten rossz D-vitamin ellátottsága.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. április 2., csütörtök 21:10

Azért ebben az Off topikban szépen összejött a magyar fotelhuszár társadalom tűpontos leképezése. A paraszt stílusban kommunikáló kormányellenes túlreagáló, az őt érvekkel meggyőzni próbáló, a minden nap random statokat bedobáló, és R24, akinek a gyrososa tollja a fake newst. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8520
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 2., csütörtök 20:54

lehet ez is, de (bocs, ez mar morbid) tudommal 14 napon tul temettetni csak kulon engedellyel lehet es gondolom amugy sem olcson tarolgatjak a valallkozok oket, szoval nagyon halogatni ezt sem lehet.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: OFF

HozzászólásSzerző: major » 2020. április 2., csütörtök 20:45

Realista24 írta: Én csak azt tudom hogy Hajdu Biharban két temetkezési vállalkozó is jelezte, hogy fullon a hűtő, nem tud több hullát tárolni. Persze nem volt mind koronás...
mondjuk ez lehet attol, hogy sokan nem tudjak megtartani a temetest a karanten miatt ha ugye idos rokonok is vannak akik elvileg nem mehetnek ki + a csaladot is nehez osszehivni ilyenkor szoval sokan halogathatjak. De ez csak egy lehetseges ok.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62886
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 2., csütörtök 20:36

Én csak azt tudom hogy Hajdu Biharban két temetkezési vállalkozó is jelezte, hogy fullon a hűtő, nem tud több hullát tárolni. Persze nem volt mind koronás...
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 92 regisztrált és 0 vendég