Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. április 5., vasárnap 23:10

Hrútar

Sajnos nem tudom olyan jól leírni, ami a fejemben van, mint itt mások (irigyellek is titeket :D ), szóval röviden: tetszett. Nem gyakran nézek északi és/vagy művészfilmet, és nekem ez nem is tűnt annak. Nekem könnyen fogyasztható volt, h annak kategorizáljam, de valszeg erre rásegített az, h szeretem az egyhelyszínes, kevés szereplős műveket. Ami nem jött be az a "zene" volt, kicsit erőltetettnek éreztem a feelingjét, mintha rámerőszakolták volna, hogy ez művészfilm, és nézzem is úgy.
Világjárókat kérdezem, h ez ilyen északi dolog, h Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! amikor jöttek az elrejtett juhokért, ott állt 3 csávó, és a csaj cipelte a 10 kilósnak tűnő szerszámos ládát v micsodát? :mrgreen:

Jó ajánlás, a komfortzónámon kívül, de még az élvezhetőség határain belül, Köszi :agree:
7.5/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 5., vasárnap 22:47

portillo írta:
Faust írta:
Derszu Uzala (1975)

Kuroszava Akira. De nem kell beszarni.
Olyan szépen beharangoztad, megjött hozzá a kedvem, tegnap meg is néztem.

Tetszett, köszi az ajánlást!
Többet nem írok róla, mert csak "readonly" vagyok. :mrgreen:
Szívesen. Engem érdekelne bővebben, a többieket meg ki nem szarja le, én vagyok a rangidős. :mrgreen:

Remy, örülök, hogy tetszett, sonic Te meg ne fossá'. Kuroszava és a mindfuck... :mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. április 5., vasárnap 21:18

Na most nem emlekszek biztosan de mintha o hozta volna azt a filmet amiben a vaginan belulrol nezhetted meg ahogy beleejakulal egy penisz.... :mrgreen: :D
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 5., vasárnap 21:13

sonic írta: Nem tudom eldonteni hogy ezt a Bácsit lattam-e mar.valami nagyon remlik de lehet csak halucinalok. Ezzel fogom kezdeni a masodik kort, gondolom Faust valami brutalis mindfuckot hozott... :mrgreen: Eddig kivalo ez a filmkub, orulok hogy idoben eszrevettem.
Nem kell félni Fausttól. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. április 5., vasárnap 21:11

Nem tudom eldonteni hogy ezt a Bácsit lattam-e mar.valami nagyon remlik de lehet csak halucinalok. Ezzel fogom kezdeni a masodik kort, gondolom Faust valami brutalis mindfuckot hozott... :mrgreen: Eddig kivalo ez a filmkub, orulok hogy idoben eszrevettem.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. április 5., vasárnap 19:51

Kill the Irishman
Láttam én már ezt régebben, de szinte semmire nem emlékeztem. Szerintem ez egy átlagos gengszterfilm. Az oké hogy játékidő barátságos, de így nekem is elég kapkodósnak tűnt. Ha hosszabb lett volna akkor meg valószínű unalmas :mrgreen: Hát na, nem könnyű ebben a műfajban. Láttunk már ilyet, az ismert sablonokból építkezik de mégis odaszegezett a tv elé.
Az elején annyira nem voltam megbarátkozva Ray Stevensonnal, de aztán meggyőzött.
Vannak itt ilyen B-s arcok is, Vinnie Jones, Val Kilmer :mrgreen: Az öreg Walkent még néztem volna, kár hogy nem sok időt kapott.
Összességében nemrossz film, 6,5/10.

Akkor lassan jöhet a Faust filmje :D
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 5., vasárnap 19:49

DERSZU UZALA

Kurosawa-tól sok filmet kell még pótolnom, így mindenképpen örültem anna, hogy most lényegében kötelezően meg kell néznem egy olyan filmet, amit már korábban watchlistre írtam.

Derszu a középiskolai biosztanáromat juttatta eszembe. Egy az egyben ez a tisztelet a természet iránt elevenedett meg benne is, mikor mesélt.

Csodaszép. Talán ez a legjobb szó rá.

A felszín nem tűnik bonyolultnak. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nincsenek meg a kötelező körök, nincs meg a csúcspont, a mélypont, majd pedig a "kötelező" happy end. Tök jó volt látni, hogy a történet nem akar konfliktusokba belemenni. Nem akarja a karaktereit fölösleges körökbe belerángatni. Megmarad emberinek, kicsit öregesnek, szerethetőnek és szépnek. Derszu karaktere kivetül az egész filmre. Mindenki más rajta kívül csak vendég, ahogyan az ember is csak egy vendég a természetben.

Ugyanis itt sokkal mélyebbre kell menni. Ami a feszín alatt van, az egészen elképesztő. Elgondolkodtató. Olyan témákba nyúl bele, amikről beszélni kell, amikre oda kell figyelni.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az emberi kapcsolatok, a barátság, sőt igazából maga a tisztelet. Tisztelet embertársaink iránt, legyen az szó egy ismert vagy ismeretlen személyről. Tisztelet a természet iránt, ami ételt, italt és életet ad számunkra.

És a vége… Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a civilizált világ, ami börtönbe képes zárni az embert, ami korlátoz. Bármennyire is képesek vagyunk csodákra, ugyanannyira képesek vagyunk a rosszra is. Pusztítani és tiszteletlenül bánni.

Örökre aktuális marad ez a film. 8/10

ui: Ez volt az idei 100. filmem. Méltó volt rá.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Remy 2020. április 5., vasárnap 19:52-kor.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: portillo » 2020. április 5., vasárnap 18:01

Faust írta:
Derszu Uzala (1975)

Kuroszava Akira. De nem kell beszarni.
Olyan szépen beharangoztad, megjött hozzá a kedvem, tegnap meg is néztem.

Tetszett, köszi az ajánlást!
Többet nem írok róla, mert csak "readonly" vagyok. :mrgreen:
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. április 5., vasárnap 15:29

Kill the Irishman:

Evekkel ezelott mar lattam a filmet, es az ujranezes elott probaltam felidezni mire emlekszek belole, de nagyjabol semmire azon kivul hogy egy Ir maffiozorol szol. Ugy tunik semmilyen szinten nem volt emlekezetes elso nezesre. Ujraneztem, es masodjara sem... Jo film, nem tudnam ra azt mondani hogy rossz, de szerintem egy elemeben sem tud kiemelkedot vagy maradandot nyujtani. Barmelyik masik maffia film re-skinje lehetne, de kevesebb a sarmja mint az igazi nagy klasszikusoknak, egy polccal lejjebrol vannak a szineszek, egy kicsivel kevesbe erdekes a tortenet stbstb... Tobbszor egesz biztosan nem nezem meg. Ettol fuggetlenul egy nezesre teljesen jo a film, de szamomra valami hianyzott hogy igazan nagyot szoljon.

6/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 4., szombat 21:34

KOSOK

Imádom az északi országokat, a hangulatot, amit ott éreztem, mikor Svédországban, Norvégiában vagy Dániában jártam, imádom azt is, ahogy a filmjeikkel bánnak. DE. Kell a távolság. No, nem azért, mert rossz nézni őket vagy rosszak a filmjeik, egyszerűen annyira mélyrehatóak képesek lenni, hogy nem jó utána a saját bőrömben lenni.

A Kosok már watchlistes volt. Sok jót hallottam róla, de a sztoriról semmit nem tudtam.

Ez a film egy festmény. Minden élénk színt mellőz ugyan, de mégis annyi érzelemmel van átitatva, hogy szinte lehetetlen nem elérzékenyülni, miközben nézi az ember. Fel akarod tenni a faladra, olykor-olykor rápillantani, egy kicsit megállni és csak elveszni benne.

Északi filmeknél sokszor érzem azt, hogy a minőségtől függetlenül nehezen csúsznak. Nincs meg a tempó, túl vannak nyújtva, túl nagy hangsúly kerül a történetre és az atmoszférára, az összképből pedig hiányzik valami. Itt mindenből pont annyit kapott a néző, hogy ne feküdje meg a gyomrát, érezze jól magát, majd a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!végén – a kegyetlenül erős – záró képsoroknál úgy keljen fel, hogy elismerően csettintsen. Talán az eddigi legjobban eső északi film volt a Kosok számomra.

Annyira emberi az egész, szomorú, mégis a felszín alatt húzódó apró humorforrások, az itt-ott hirtelen felbukkanó elemi erővel lesújtó pillanatok teszik igazán naggyá:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!- Mikor Gummi traktorral viszi a tesóját a kórházba
- A kutyával való levél küldés.
- Mikor Kiddi kijelenti, hogy neki mennyire fontosak az állatok.
- Ennek hatására, mikor Gummi segítséget kér a végén.
- Illetve a záró képsor, ahogy szertefoszlik 40 évnyi gyötrelmes küzdelem, irigység, közöny, harag. Színtiszta szeretet, testvéri szeretet tör elő. Egyszerűen csodaszép.


Köszönöm az ajánlást. 8/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. április 4., szombat 18:48

Mondjuk a Hrútar, -eltekintve a külsőségektől és fizikai valótól- lélektanilag értékelve...szerintem hatalmas happy end :)
bár ezzel lehet vitatkozni :mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 4., szombat 17:40

:zoldsalas: :iszunk: :zoldsalas:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. április 4., szombat 17:20

Bar nagyresze nem tartalmaz spoilereket inkabb spoilerbe raktam az egeszet. Jobb ha csak az olvassa aki mar latta. Egyebkent amit spoiler nelkul el tudok mondani: nagyon jo film, de gondolom ez lejon a pontszambol is.


Hrútar

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
"Igy kurva unalmas minden..."

Na de szerencsere nem az. Oh, skandinav filmmuveszet en igy szeretlek. Mindennapi emberek egyszeru eletenek eletszagu dramaja lassan csepegtetve. A Festent es a Turistot juttatta eszembe a film - csaladi konfliktus aminek a melysegeirol eleinte nem sokat arul el a tortenet de erezni lehet hogy valami nem ok. Hetkoznapi esemenyek a rettenetesen unalmas izlandi birkatenyeazto volgyben ahol a legizgalmasabb latvany egy valoszerutlen facsoport a fajdalmas koparsagban. De ahogy kibontakoznak az esemenyek a drama is vele melyul. Es lam, a tragediahoz nincs szukseg a foldet leigazo alienekre, fenyegeto arhullamra vagy gonosz terroristakra. Eleg ha a kozosseg egzisztenciajat egy birkavirus fenyegeti. A hosszabb snitteknel kedvem tamadt venni egy repulojegyet Izlandra, persze aztan eszembe jutott hogy nem lehet. A film nem azert aktualis mert jarvany van benne, hanem azert mert belepillanthatunk hogy milyen az amikor az ember tenyleg elszigetelten eli napjait. Ha az a par ember akivel kapcsolatba kerul a kozeli ismerose es mar a hata kozepere se kivanja neha, inkabb a kutyaval kuld neki uzenetet minthogy lassa a pofajat. Meg ugy is nehez nekem elkepzelni milyen lehet ennyire elszigetelt, ingerszegeny kornyezetben elni hogy most kapunk egy kis izelitot a karanten miatt. A film kb egyharmadanal elhangzik a kedvenc kinyilatkoztatasom a helyi birkatenyeszto erok egy tulfejlett peldanyatol: "Igy kurva unalmas minden". Persze, mert egyebkent tiszta izgalom lehet az elet a volgyben... De ez jol illustralja hogy mindennek vannak szintjei - es minden viszonyitas kerdese. A ket fokolompos kos reakcioja a tragediara egymas ellentete. Az egyik lazad, es megprobalja alkohollal kiiktatni magat, a masik hideg fejjel gondolkozik es ordogi tervet eszel ki a nyaj megmentesere. Vegul az hozza ossze oket 40 ev utan hogy rajonnek celjuk kozos, es csak ugy valosithatjak meg ha felreteszik az ellenteteiket. A film befejezese nyitott ugyan, de nem sok valodi lehetoseget hagy az optimizmusra. Hoseink sorsa nagyjabol ott pecsetelodik meg amikor a klotyora bekeredzkedo kollega meghallja a juhok parzasat. Innentol mar tiszta hogy nincs tovabb - nem is kell vegigmennie a tortenetnek hogy tudjuk. A jo erzekkel itt-ott beszurt fekete humor remekul ellensulyozza a film lehuzos hangulatat, ettol joval konnyebben fogyaszthato darab lesz a Kosok - ehhez nagyon ertenek a skandik. Nem nagyon lattam eddig izlandi filmeket de orommel konstatalom hogy ok is hozzak a szintet - es nem mellesleg a stilust amit ennagyon kedvelek. Nagyon jo film, koszonom az ajanlast.


8/10.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 4., szombat 2:10

Újráztam is. Páran unni fogjátok, sznobic szétszedi. :mrgreen: A maga nemes egyszerűségével fantasztikus kis film.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2020. április 3., péntek 20:31

Érdekes ajánlások, még egyiket sem láttam. Próbálom kerülni a kelet ázsiai vonalat, de most muszáj megnéznem őket :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. április 3., péntek 19:42

Kill the Irishman

Elbsztt egy magyar cím .....

Szerencsére a film az tetszett. Sokszornézős nem lesz, ahhoz számomra nem elég grandiózus, ebben a kategóriában az nekem elég lényeges szempont. ( Játékidő, sztori és karakterek megfelelő kibontása, a világ ábrázolása stb...időigényesebb )
Itt különösebben nem csűrték csavarták a dolgot, tálalták a lényegi történést és eseményláncolatot.
Maga a fő karakter egy tökös faszagyerek, akinek bejött a jelleme, a z ahogyan viszonyult a nemzetiségéhez. A nemzeti öntudat, hit, hagyomány az ősök értékrendje. Jó pont volt, hogy ezt az egészet beleszőtték a történetvezetésbe, külön is kitértek rá. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Klassz volt az anyókás jelenet, valamint a lánchoz társuló záró mozzanat is :mrgreen: :)
Eléggé rendben volt a szereplőgárda, bár V. Kilmert számomra jó és egyben rossz is volt látni... :/ de legalább ott volt. A főszereplőnk eléggé Ír volt, már amennyire meg tudom ítélni. :kalapos:
A zene különösen elkapott, mert alapjáraton is oda vagyok az ilyen stílusú dallamokért.

Összességében:
7/10

Köszönöm ezen ajánlást is, valószínű ezt sem nézem meg egyébként. :agree:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3128
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. április 3., péntek 19:27

Kill the Irishman
Nem fordítónak való vidék

Az ír zenét szeretem, a gengszterfilmeket nem, és ezzel igazából el is mondtam mindent. :mrgreen: Népmesésen tetszett is meg nem is, igazából mindent, amit mondani tudnék, már megvitattátok előttem. Nagyon gyorsan pörögtek az események és mire felfogtam hogy kivel mi történik Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!és épp ki robbant fel, addigra már felrobbant valaki más. Lassú vagyok, nem tudtam ilyen gyorsan lekövetni hogy kivel épp mi van, és így nem is fogott meg annyira a dolog. El lett sietve, de ahogy írtátok, ha meg lassabban bontogatják, akkor meg unalomba fulladt volna. Egyes jelenetek kifejezetten idegesítettek, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!2011-ben ilyen Who Killed Captain Alex szintű robbanásokat imitálni gáz, na.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Danny karaktere tetszett, a többiek meg szinte benne se voltak a filmben. Ez az ír harcos büszkeségi szál nekem is nagyon tetszett. Nagyon igyekezett a film megkedveltetni Dannyt de ez párszor azért igencsak visszás volt. Az is gáz volt szerintem, amikor nagyon cukin mondta a barátjának (akinek a nevére sem emlékszem), hogy vigyázzon magára, és rögtön akkor robbant fel. Ahogy a kisgyereknek is pont jókor adta oda a láncot. Értem én hogy hatásvadászkodni kell néha, de nekem ezek most nagyon nem jöttek át, taszítóan tolták a képembe, rendesen felidegesített. :mrgreen:

Igazából egyszer nézős, számomra abszolút feledhető alkotás, de azért örülök hogy megnéztem. Azért a Keresztapát jobban untam, ez legalább rövid volt. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

6/10

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. április 3., péntek 19:07

Faust írta: Gyere csak. :) De még beférsz a legvégére, ha akarsz. Azért a múlt pénteki adagot próbáld meg jövő péntekre letúrni.
Rendben, ma megnezem a kosokat, ha le tudom tolteni. Ncore-rol kitiltottak mar. :lol: Kill the Irishmant lattam de azt is ujranezem hamar.

Ajanlasbol most kimaradok.

..And now my watch begins.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 3., péntek 18:59

Gyere csak. :) De még beférsz a legvégére, ha akarsz. Azért a múlt pénteki adagot próbáld meg jövő péntekre letúrni.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. április 3., péntek 18:55

Jé. Filmklub. sonic: watchonly.- ha meg johetek.

Erdekes, hogy miota korona van alig forumozok. Errol is majdnem lemaradtam. Filmeket azert nezek, szoval nagyszeru nagyszeru...
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég