OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. április 6., hétfő 18:20

El Sie7e írta: azért úgy érzem, hogy a többség aki itt államcsődöt emleget, nem is tudja mikor beszélünk államcsődről, milyen feltételeknek kell egyáltalán teljesülniük ehhez előzetesen
Az államcsőd, az állam fizetésképtelensége esetén a kifizetéseknek teljes vagy részleges megszüntetését jelenti.

Amikor már a gépjárműadókat is be kell húzni, gyakorlatilag nincs bevétele az önkormányzatoknak, akkor szerintem nagy lehet a baj. A kommunikációból sem az látszik, hogy felvet minket a pénz.
Az egészségügyi dolgozóknak nem mától adnak plusz juttatást, hanem negyedévvel később.
Továbbra sincs semmi konkrétum arról, hogy mennyi pénzt vállalnak át a fizetésekből, egyáltalán kap -e ebből valamit a dolgozó, vagy csak a munkáltató oldalán keletkezett költséget vállalják át?
Akiknek megszűnt a munkahelye, azoknak most kereken 0 Ft a bevétele. Őket hogy mentik meg? Nem egy embert ismerek, aki 2-3 héten belül az utcára fog kerülni, mert nincs semmije.

Nyilvánvalóan, ha most ezeket meglépnék és vígan át tudná a társadalom vészelni ezeket a hónapokat, 2022-ben újabb kétharmadot kapnának teljesen jogosan, de nem tudják megoldani, ezért kell a nyuggereket hitegetni már most.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. április 6., hétfő 18:18

Az a baj, hogy az orszag ertelmes politikusai nincsenek eloterben. Ide sorolom Pokornit, Bajnait, Bod Petert meg zarojelesen Solyom Laszlot is.

Gyurcsany, Orban, Dobrev, stb. csak proszto ordibalo szineszek kimaxolva a retorikai eszkozoket.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 6., hétfő 18:16

Mintha veletlenul lenne o az elso szamu alternativa. :) Amig gyurcsany politizal, nem kell gyurcsanytol tartani, csak a ketharmadoktol.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 6., hétfő 18:05

Faust írta: Imadom ezt az ervelest, ki a toszt erdekel meg gyurcsany?
Azért releváns róla beszélni, mert jelenleg ő az első számú alternatíva. Bár ne így lenne.
És másod számú alternatívát én nem látok, Fegyőr Bandi eléggé eltűnt, a többiről időpocsékolás beszélni. Szóval ha nem Orbán akkor ő, vagy Dobrev. Az van, hogy Gyurcsány nem csak a régmúlt, hanem a lehetséges közeljövő is egyben.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. április 6., hétfő 18:03

azért úgy érzem, hogy a többség aki itt államcsődöt emleget, nem is tudja mikor beszélünk államcsődről, milyen feltételeknek kell egyáltalán teljesülniük ehhez előzetesen
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. április 6., hétfő 18:02

Erről a Gyurcsányozásról mindig egy nagyszerű facebook komment jut eszembe:

ha a fideszt biralom az messze nem azt jelenti, hogy a Ferinek orultem, vagy orulnek. Szarul csinaltak? Igen. Ez nem menti fel a jelenlegi kormanyzast a bunei alol. Nem tudok mondani senkit a jelenlegi "politikai elitbol" akit szivesen latnek a miniszterelnoki szekben. Partallastol fuggetlenul. Konnyebb lenne arra valaszolni, hogy kit latnek szivesen bortonben. Hosszu lenne a lista. Sok dologgal egyet tudok erteni a regnalo kormannyal, de sajnos sokkal tobb az olyan ami miatt merhetetlenul fel vagyok haborodva. Tiz ev 2/3-os kormanyzas utan elmutnyocevezni annyit jelent, mint beismerni az inkompetenciat.


Ja és rettentően jellemző az elborult fidesz táborra, hogy ők már nem tudnak másban gondolkozni, mint abban, hogy aki nincs velünk az ellenünk van. Hiába értesz egyet bizonyos dolgokban, kurvára nem számít. Csak az megy, hogy: Méér? A Gyurcsány jobb vót?????

Szánalmasan agyhalott ország lettünk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kerlon 2020. április 6., hétfő 18:03-kor.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 6., hétfő 17:59

Imadom ezt az ervelest, ki a toszt erdekel meg gyurcsany? 10 eve koze sincs semmihez, csak eletben tartjak hogy lehessen gyurcsanyozni. Van egy sanda gyanum hogy az elmult 20 evben nem csak o hamisitott koltsegvetest, es nem csak neki remegett a laba, hogy a szolamok ellenere egyetlen krach eleg hogy allamcsodkozeli helyzetbe keruljon az elvileg brutaljol teljesito orszag.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 6., hétfő 17:44

Ezek annyira lightos intézkedések
Mennyire? Még nem is ismerjük a konkrétumokat...

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Puding » 2020. április 6., hétfő 17:39

Marky írta: Vajon mit csinálna az alkesz Gyurcsány? Már tuti romba dőlt volna az ország alatta :lol:
Az egyszer már megtörtént és pont elég is volt.
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. április 6., hétfő 17:35

Vajon mit csinálna az alkesz Gyurcsány? Már tuti romba dőlt volna az ország alatta :lol:
Imádom ezt a cirkuszt, ha egy hívő éhenhalna az is az alkesz hibája lenne.
Egy vérfideszes ismerősömet most rúgták ki, de ő továbbra is csak azon röhög, hogy a KariGeri pofáját jól elkenték most :lol:

Halkan megjegyzem, volt két baromi nagy bejelentés, de valójában semmi se történt. Ezek annyira lightos intézkedések, hogy senkit se fognak kihúzni a szarból, csak maximum konzerválják a helyzetet. Ne legyen igazam, de államcsőd szélén lehetünk.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. április 6., hétfő 16:22

füst írta: Hát nem tudom, ennél szerintem sokkal fontosabb dolgot is mondott, amiről esetleg lehet beszélni, de ha ennyire ez a téma, akkor nem igazán értem miért gond hogy kicsivel több jut az öregeknek... nem sok, nem váltja meg a világot, de a semminél mégiscsak több.
Semmi gond nincs azzal alapvetően hogy kicsivel több jut az öregeknek vagy akárkinek.

A gond azzal van, hogy a jelenlegi világválság közepén, az ő jövedelmük pont az egyetlen ami fixen nem csökken. Az enyémet már csökkentették, ahogy sok más emberét, és még ez a jó eset, mert rengeteg embert sajnos leépítenek. Pénz nincs, az egészet ismét csak államadósságból lehet majd finanszírozni, és abból igenis kiakasztó ha nem a gazdaságélénkítésre, munkahelyvédelemre, vagy a hirtelen jövedelem nélkül maradó emberekre fordítják.

Felőlem meghozhatta volna a plusz nyugdíj húzást akármelyik párt az elmúlt 30 évben akármikor, vagy a következőkben is, de most és ezekből a válság forrásokból rohadtul nem ennek volt itt az ideje.

major
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. április 27., hétfő 11:08

Re: OFF

HozzászólásSzerző: major » 2020. április 6., hétfő 16:16

Nagyon nem számoltam utána, de ha az átlagnyugdíj olyan 140k és ezt fogják 4 részletben kiutalni akkor ez kb egy újrabrandelt, felturbózott 10k Erzsébet + 16k Rezsi támogatás kb mint tavaly is volt szóval azért a világ pénzét nem öntik a nyugdíjasokra.
Nem védem őket, én se tartom most ezt a legfontosabbnak de azért az nem gyenge marketing, hogy ezt eladod 13. havi nyugdíjnak.

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Puding » 2020. április 6., hétfő 15:57

füst írta:
Puding írta: Miért azzal a réteggel kezdik, akiknek megoldott az élete? Persze, egyszerű a matek, ez már a 2022-nek szól.
Nem kezdik velük, ennek a döntésnek jövő februárban lesz hatása. A hitelfizetőkkel kezdték...
Nincs egy hónapja veszélyhelyzet, de már itt is van 13. havi nyugdíj, szerintem belefér a kezdés kategóriájába.
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 6., hétfő 15:49

Most jól el lehet vitatkozni a 13. havi nyugdíjról, közben meg majd pár száz (ezer?) milliárdot kiosztanak az M&M's-nek meg a tesáknak, hogy nehogy csődbe menjenek. Ez mindig bejön és bekajálja a nép :lol:

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 6., hétfő 15:48

Puding írta: Miért azzal a réteggel kezdik, akiknek megoldott az élete? Persze, egyszerű a matek, ez már a 2022-nek szól.
Nem kezdik velük, ennek a döntésnek jövő februárban lesz hatása. A hitelfizetőkkel kezdték...

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Puding » 2020. április 6., hétfő 15:44

p.csabi1 írta: Most nem azért de úgy beszélnek itt páran,mintha a másik oldal vagy legyen az akármilyen oldal nem ugyanezt csinálná.Sőtt…
Én például Fergyóra abszolút nem vagyok kíváncsi,mert ha ők kormányoznának akkor itt már háború lenne az országban...

Szerintem meg kell várni minden részletet és majd utána lehet véleményt mondani.
Meg lesz egy 3-dik rész is amiről abszolút nem tudni még semmit.
Teljesen mindegy ki csinálja, akkor is szar döntés lett volna. De most nem más van ott, hanem ők. Nem értem miért azt a réteget kell kiemelni, akiknek alapból van jövedelmük... vannak olyanokat, akiknek lehet hónapokig nem lesz munkája... Miért azzal a réteggel kezdik, akiknek megoldott az élete? Persze, egyszerű a matek, ez már a 2022-nek szól.
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1185
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Bencze » 2020. április 6., hétfő 15:39

Swineherd írta: Amúgy mi a neve a 13. hónapnak?
Fidecember

p.csabi1
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2020. április 6., hétfő 15:38

Most nem azért de úgy beszélnek itt páran,mintha a másik oldal vagy legyen az akármilyen oldal nem ugyanezt csinálná.Sőtt…
Én például Fergyóra abszolút nem vagyok kíváncsi,mert ha ők kormányoznának akkor itt már háború lenne az országban...

Szerintem meg kell várni minden részletet és majd utána lehet véleményt mondani.
Meg lesz egy 3-dik rész is amiről abszolút nem tudni még semmit.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára p.csabi1 2020. április 6., hétfő 15:39-kor.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. április 6., hétfő 15:06

Eddig szerintem teljesen korrekten és jól lehozták a vírusmizériát, erre jön egy ilyen dolog, amire nem volt szükség (a nyugdíjas réteg a legkevésbé veszélyeztetett a gazdasági válság szempontjából, és még csak nem is most kapnak plusz pénzt, hanem évek múlva).

Emellett egy pontban vannak a nyugdíjasok a családokkal és fontosabbnak találta bejelenteni a Gazdaságvédelmi Akcióterv részeként (!), minthogy mi lesz a családokkal...

A cél egyértelmű, a hatás szintén az egyszerű emberek körében, a módszer és az időzítés gyomorforgató bárki csinálja, de úgy látszik megint a "nemfideszesek" ingerküszöbe van alacsonyabban. A többi része a tervnek akár jó is lehet, de ez aláássa az egészet.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2020. április 6., hétfő 14:56

Az elejétől a végéig hányinger volt az egész. Azzal kezdi, hogy nagy 10 évnyi harc és munka után, egyenesbe hozták az országot, de a csúnya kirona vírus betett nekik. Tudtam már a járvány elején (nem kellett hozzá diploma) hogy annyira kapóra fog ez jönni neki és mossa majd a kezeit, meglovagolja, hogy amúgy mi mindent jól csináltunk. Igazi hősök baszki... :shutup: :ike: A végén meg, hogy együtt megcsináljuk. Ja, meg... a nép még jobban fog szívni, ő meg majd vigyorog a milliárdjait számolva.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 52 regisztrált és 0 vendég