OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. április 7., kedd 13:32

sebydani írta: Na hányan lettetek most diplomások? :mrgreen:
Én. :mrgreen:

Mar fel eve semmi mast nem csinalok, csak tanulok a nemet szakmai kozepfokura meg kifizetek egy halom penzt a tanaromnak, hat mit ne mondjak ez most nagyon megkonnyitette az eletemet.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4479
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. április 7., kedd 13:26

sebydani írta: Na hányan lettetek most diplomások? :mrgreen:
Nekem pl. jól jött. :mrgreen:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9875
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. április 7., kedd 13:15

Na hányan lettetek most diplomások? :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. április 7., kedd 12:50

Részletesebb info a tegnapi bejelentésről
Szerintem egész korrekt intézkedések, nyilván van 1-2 bullshit szagú, de rövid távon hasznos intézkedések.

Arra az online "informatikusképzésre" mondjuk kíváncsi lennék :lol: Pont nem a rendszergazda-szakmunkás vonalra lenne szükség, de, ha mondjuk egy értelmes ember tudná ezt vezetni és BI-Reporting vonalra tudnának képezni embereket, az mindenképp üdvözlendő lenne.

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. április 7., kedd 10:52

El Sie7e írta: Professore

1-2 rövid kiegészítése a tisztánlátás végett

az EU engedte, hogy a 3%os hiányt az országok túllépjék, amennyiben ez a járványveszély elkreülését szolgálja - nem nehéz belátni, hogy most minden kiadás kb. ezt szolgálja, így lényegében korlátlanul lehetne a hiányt növelni jelenleg az EU-tól. de nyilván ez nem reális itthon a jelenlegi gazdaságpolitikai irányokat látva

az államdósság kapcsán: külső lehetőségekkel nem élünk, ez egy tiltott irány a mai gazdaságpolitikában, devizahitel nix. az meg, hogy mennyire fogynának az állampapírok lényegtelen, mivel az mnb vásárolná meg őket, az ő mérlegükben szerepelne, így finanszíroznák meg az államot

de az első pont miatt a második pont érelmét is vesztette, mivel nem lesz kiugró hiány
Nem azt mondtam hogy az EU nem enged most 3% fölé menni hanem hogy nem véletlen hogy ez egy olyan hianycel ami alap esetben még vállalható az EU szerint akár több éven keresztül. Az hogy a MNB vásárol állampapírt az nem olyan egyszerű szerintem ahogy te állítod (bár lehet neked van igazad) mert annak durva infláció lesz a vége akkor szerintem. Belső eladósodottság szintjén is vannak különbségek...szerencsésebb ha a belföldi lakosság vagy cégek vásárolnak nagyobb mennyiségben állampapirt (vagy akár külföldiek) mint pl az MNB. Más kérdés hogy ebben a gazdasági helyzetben ki akar magyar állampapírt venni vagy milyen feltételek mellett lehet ez vonzó. Szerintem meg eljöhet az a pont ahol a külföldi hitelezés már nem lesz tabu téma mert nem lesz más opció. Továbbra is úgy látom hogy két rossz közül kell válasszon a kormány. Az első hogy most fokozott támogatásokkal durva hiánnyal stb. megprobál menteni mindent és MINDENKIT. Ez rövid távon jó viszont akkor hosszabb távon valószínűleg jelentkezni fognak negatív hatasok és folyamatok.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. április 7., kedd 10:39

Professore

1-2 rövid kiegészítése a tisztánlátás végett

az EU engedte, hogy a 3%os hiányt az országok túllépjék, amennyiben ez a járványveszély elkreülését szolgálja - nem nehéz belátni, hogy most minden kiadás kb. ezt szolgálja, így lényegében korlátlanul lehetne a hiányt növelni jelenleg az EU-tól. de nyilván ez nem reális itthon a jelenlegi gazdaságpolitikai irányokat látva

az államdósság kapcsán: külső lehetőségekkel nem élünk, ez egy tiltott irány a mai gazdaságpolitikában, devizahitel nix. az meg, hogy mennyire fogynának az állampapírok lényegtelen, mivel az mnb vásárolná meg őket, az ő mérlegükben szerepelne, így finanszíroznák meg az államot

de az első pont miatt a második pont érelmét is vesztette, mivel nem lesz kiugró hiány
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Professore
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Professore » 2020. április 7., kedd 9:38

El Sie7e írta:
Marky írta:
Az államcsőd, az állam fizetésképtelensége esetén a kifizetéseknek teljes vagy részleges megszüntetését jelenti.

Amikor már a gépjárműadókat is be kell húzni, gyakorlatilag nincs bevétele az önkormányzatoknak, akkor szerintem nagy lehet a baj. A kommunikációból sem az látszik, hogy felvet minket a pénz.
Az egészségügyi dolgozóknak nem mától adnak plusz juttatást, hanem negyedévvel később.
Továbbra sincs semmi konkrétum arról, hogy mennyi pénzt vállalnak át a fizetésekből, egyáltalán kap -e ebből valamit a dolgozó, vagy csak a munkáltató oldalán keletkezett költséget vállalják át?
Akiknek megszűnt a munkahelye, azoknak most kereken 0 Ft a bevétele. Őket hogy mentik meg? Nem egy embert ismerek, aki 2-3 héten belül az utcára fog kerülni, mert nincs semmije.

Nyilvánvalóan, ha most ezeket meglépnék és vígan át tudná a társadalom vészelni ezeket a hónapokat, 2022-ben újabb kétharmadot kapnának teljesen jogosan, de nem tudják megoldani, ezért kell a nyuggereket hitegetni már most.
köszönöm a fogalommeghatározást, de pont hogy a fogalom mögé kell a valóságban látni, ki felé áll fenn jelenleg az adósság, milyen annak a lejárati szerkezete

jelen pillanatban, amikor az állam az mnb-vel kéz a kézben effektíve végtelen mennyiségű állampapírt tudna kibocsátani, nem a pénz az akadály
sokkal inkább az akarat
le lettek fektetve a sarokpontok az elmúlt években, ezeken -sajnos- most sem akarnak változtatni nagyon

alacsony hiány, lehetőleg csökkenő államadósság

nem fér bele ennek a kormánynak a jelen helyzetben sem egy kb. 8-10%os hiány, amire most szükség lenne, vagy egy látványosan megugró államadósság - amire mint fentebb írtam, gyakorlati lehetőség egy pillanat alatt megvan
Szerintem meg pont hogy észnél kell lenni, 8-10% hiányt generálni az azért meredek mert a hitelezési feltételek sem éppen kedvezőek. Mondjuk attól most tekintsünk el hogy az EU 3% hiányt enged meg büntetlenül mert ebben a szituban ők is talán megertőbbek lennének. Az sem véletlen hogy maga Vitya mondta hogy úgy 2.5% mínusszal kalkulálnak... (minthogy az sem véletlen hogy az EU normál körülmények között 3% hiányt tart még tarthatónak). Állampapírok most egyáltalán nem biztos hogy jól fogynának a járvány előtti kamatlábbal szóval az is drágább hitel lenne a külső lehetőségek meg lerágott csont. Arra is kell gondolni hogy senki sem tudja azt megmondani hogy mennyire mély válság jön és mennyit fog tartani. Lehet akár néhány év is és akkor ez nem egyszeri 8-10% hiány/kilengés lenne hanem megalapozna rendesen... Most minden állam arra vár hogy az EU szintjén elkülönített válság kezelési komoly költségvetési keret milyen szempontok szerint lesz kiosztva. Nekem az a benyomásom hogy ha az égből hullana a manna az se lenne elég kis túlzással. Lásd megy a duma hogy ha az egészségügyi dolgozók kapnak bónuszt akkor a rendőrök eladók stb. miért nem? És még lehetne sorolni... Az állam nem lesz képes megmenteni minden céget és munkahelyet az fix mert nincs miből ilyen egyszerű. Ezt elvárni irreális. Ha mégis megprobalná mondjuk hitelekre alapozva durva hiány+eladósodottság mellett azzal hosszabb távon több kárt tenne szerintem. Az is érdekes hogy Vitya aki populista huzásairól híres most mit lép... Eddig még szerintem felelős módon reagálta le a szitut.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 7., kedd 9:36

ziro4vr írta:
Steve írta: Stressz az itt nincs. :) Mindenki uúgy megy kávézgatni, vásárolgatni.

Bauhausba voltam tegnap csiszológépet venni, fontos na :kalapos: Fullra tele volt öregekkel. Itt leszarják az egészet.

Ma a játszótéren már riogatni kellett az ötéveseket, hogy hagyják a lányomat is hintázni, az is totálisan tele volt.


Érdekes ez az egész. 1-2 konditerem hálózat kinyitott újra. Mondjuk oda nem mennék az biztos. Ha valahol, hát ott terjedhet ez a szar.

Nagyjából ez a helyzet itt.
Na de te már faszán vagy?
Most írta, gyúrni jár, flexel, meg kávézik. Persze, mindezt úgy, hogy "csak látta, hogy ezt csinálják" :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. április 7., kedd 8:59

Steve írta: Stressz az itt nincs. :) Mindenki uúgy megy kávézgatni, vásárolgatni.

Bauhausba voltam tegnap csiszológépet venni, fontos na :kalapos: Fullra tele volt öregekkel. Itt leszarják az egészet.

Ma a játszótéren már riogatni kellett az ötéveseket, hogy hagyják a lányomat is hintázni, az is totálisan tele volt.


Érdekes ez az egész. 1-2 konditerem hálózat kinyitott újra. Mondjuk oda nem mennék az biztos. Ha valahol, hát ott terjedhet ez a szar.

Nagyjából ez a helyzet itt.
Na de te már faszán vagy?
Nem illik.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8517
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 7., kedd 0:28

Érdekes ez az egész. 1-2 konditerem hálózat kinyitott újra. Mondjuk oda nem mennék az biztos. Ha valahol, hát ott terjedhet ez a szar.
otthon mehetnek a gymek, ami bezart, az is sajat dontes okan.

ha a kockazati tenyezot nezzuk, mar a masodik hullamban be kellett volna zaratni oket, ha nem az elsoben.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 6., hétfő 23:38

Stressz az itt nincs. :) Mindenki uúgy megy kávézgatni, vásárolgatni.

Bauhausba voltam tegnap csiszológépet venni, fontos na :kalapos: Fullra tele volt öregekkel. Itt leszarják az egészet.

Ma a játszótéren már riogatni kellett az ötéveseket, hogy hagyják a lányomat is hintázni, az is totálisan tele volt.


Érdekes ez az egész. 1-2 konditerem hálózat kinyitott újra. Mondjuk oda nem mennék az biztos. Ha valahol, hát ott terjedhet ez a szar.

Nagyjából ez a helyzet itt.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 6., hétfő 23:23

kiserik írta: Steve: mi a helyzet most Svédországban? Olvastam, hogy elsőnek a világon különbség fognak tenni a COVID19-ban elhunyt és a COVID19-el fertőzött, de másban elhunyt esetek között. Amíg egybe számolták, addig nagyon jó számokat mutatott európai viszonylatban a pánik és gazdasági csőd ellenes taktika.
Pont ma elég sokan haltak meg.76-an egy nap alatt.ez az ország nem nagy (uannyi lakos, mint Magyarországon) és kb az esetek nagy része a fővároshoz köthető, így azért nem túl jó ez a 76.

7206 fertőzött, 477 halott és ebből a nagy része itt Stockholmban 307 halott.

De ugye ezek a számok csak a 100%-ig súlyosabb korona betegek és a 100%-ig biztos, hogy abban hunyt el/az adta meg a végső löketet adatok.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 2004
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. április 6., hétfő 22:32

'shutterisland írta: , ma talan jakab petert
(szigoruan nehany felszolalas meg tv-s riport alapjan, mert tul melyen nem kovetem a jelenlegi garniturat) legalabb is jobb valasztasnak tunne az "ellenzek fejenek", mint a mai belassult, kigyozo gyurcsanyferi.
csak sajnos/nemsajnos az egesz jobbik lerendezte magat.
Jakab az egyik legidiótább mindközül - szerintem. Pont a felszólalásai és azok milyensége miatt. Ahogy a komplett jobbik "maradványai".

másfelől az is nagoyn érdekes, hogy amíg mindenki ingázott - vírus előtt , ha az ember feltett egy hírdetést alig jelentkeztek rá, most meg 40 körüli jelentkező volt egy egyszerű konyhai kisegítő állásra. Az a rengeteg Ausztriába feketén takarítani kijáró nőről , lányról nem is beszélve. Lehet, hogy valahol jó dolog ez a "feketézés", de később , pl nyugdíjnál nagyon visszaüthet. Étteremben egyik vendégünk is így volt: nő kint takarított, férfi kint valami gyárban volt. Épp most , a vírus előtt adták el az ikerházukat, mentek a "kertbe", egy lakókocsiba a nagy gyerekükkel, 2 nagy kutyával és macskával. Szarul jött ki szegényeknek ez a dolog. De még nyilván rengeteg ilyen van, akiknek a munkahelye kint is bezárt. Viszont, ahogy az osztrák álláspontot lehetett látni ma, ők úgy tervezik, hogy újra kinyitnak minden boltok, céget a közeljövőben, magyarok már amúgy is ingázhatnak újra - úgyhogy "nincs itt semmi baj" (a jelenlegi helyzet alapján és ha a vírusgörbe ugyanígy marad). Fura. De majd az idő beigazolja, hogy jól csinálja-e Kurz vagy sem.

kiserik
Hozzászólások: 5837
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 6., hétfő 21:58

Steve: mi a helyzet most Svédországban? Olvastam, hogy elsőnek a világon különbség fognak tenni a COVID19-ban elhunyt és a COVID19-el fertőzött, de másban elhunyt esetek között. Amíg egybe számolták, addig nagyon jó számokat mutatott európai viszonylatban a pánik és gazdasági csőd ellenes taktika.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 6., hétfő 20:40

Nem azt írtam, hogy nem elég a 60%.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8517
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 6., hétfő 20:38

kulfoldon az a cel a fizetesek atvallalasaval, hogy mindenki meg tudja tartani a munkahelyet es a cegek, valallatok stb is meg tudjak tartani a megszokott munkaerot.

szamomra is ez tunik a legkezenfekvobb/legegyszerubb megoldasnak, a helyett, hogy akkor forduljon fel a munkaeropiac meg megkerguljenek az emberek.

no mindegy.
en azert varom majd az alpontokat + a 3. csomag tartalmat, mert mint szo volt rola, aztan lehet itelkezni igazabol.

Nem mindenkinek van hitele, akinek nem lesz állása. Sokkal inkább vannak veszélyben azok, akik albérletben laknak mondjuk.
Nem mindenkinek van horror útiköltsége
termeszetesen millio egy egyeni szituacio es korulmeny.

de ugy gondolom egy 60% koruli osszeggel (ahogy atlagban jellemzo a kornyezo orszagokban) azert kozmegelegedest es nyugalmat valtottak volna ki.

ha nem, az mar tenyleg nem a kormany hibaja.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 6., hétfő 20:26

'shutterisland írta:
a fizu 60%-át megkapja.
a hitelek felfuggesztese miatt szerintem kb ezzel az osszeggel ki is egyezne a nep, foleg, hogy sokaknak mondjuk az utikoltseg zsebben maradasa kikozmetikazza.

csak a kerdes az, hogy miert jobb, ha naponta szazak vagy ezrek mondanak fel / rugjak ki oket ezert, majd ezek a tomegek romahozzak meg napi szinten a munkaugyi kozpontokat a segelyt megigenyelni, szoval megkavarodik minden es ugyanugy az allam fizet a vegen.

persze ez olyan mint a foci, nyilvan innen a fotelbol konnyu.
csak keresem benne a logikat.
Nem mindenkinek van hitele, akinek nem lesz állása. Sokkal inkább vannak veszélyben azok, akik albérletben laknak mondjuk.
Nem mindenkinek van horror útiköltsége.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 6., hétfő 20:18

csak a kerdes az, hogy miert jobb, ha naponta szazak vagy ezrek mondanak fel / rugjak ki oket ezert, majd ezek a tomegek romahozzak meg napi szinten a munkaugyi kozpontokat a segelyt megigenyelni, szoval megkavarodik minden es ugyanugy az allam fizet a vegen.
Nem értem a dilemmát... ha egy cég nem tud neked fizetni és bizonytalan hogy képes-e erre a jövőben, akkor miért maradnál vele munkaviszonyban? Mit nyersz vele? Ha nincs állásod, legalább tudsz keresni másikat.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8517
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 6., hétfő 20:08

a fizu 60%-át megkapja.
a hitelek felfuggesztese miatt szerintem kb ezzel az osszeggel ki is egyezne a nep, foleg, hogy sokaknak mondjuk az utikoltseg zsebben maradasa kikozmetikazza.

csak a kerdes az, hogy miert jobb, ha naponta szazak vagy ezrek mondanak fel / rugjak ki oket ezert, majd ezek a tomegek romahozzak meg napi szinten a munkaugyi kozpontokat a segelyt megigenyelni, szoval megkavarodik minden es ugyanugy az allam fizet a vegen.

persze ez olyan mint a foci, nyilvan innen a fotelbol konnyu.
csak keresem benne a logikat.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. április 6., hétfő 19:45

Marky írta:
El Sie7e írta: azért úgy érzem, hogy a többség aki itt államcsődöt emleget, nem is tudja mikor beszélünk államcsődről, milyen feltételeknek kell egyáltalán teljesülniük ehhez előzetesen
Az államcsőd, az állam fizetésképtelensége esetén a kifizetéseknek teljes vagy részleges megszüntetését jelenti.

Amikor már a gépjárműadókat is be kell húzni, gyakorlatilag nincs bevétele az önkormányzatoknak, akkor szerintem nagy lehet a baj. A kommunikációból sem az látszik, hogy felvet minket a pénz.
Az egészségügyi dolgozóknak nem mától adnak plusz juttatást, hanem negyedévvel később.
Továbbra sincs semmi konkrétum arról, hogy mennyi pénzt vállalnak át a fizetésekből, egyáltalán kap -e ebből valamit a dolgozó, vagy csak a munkáltató oldalán keletkezett költséget vállalják át?
Akiknek megszűnt a munkahelye, azoknak most kereken 0 Ft a bevétele. Őket hogy mentik meg? Nem egy embert ismerek, aki 2-3 héten belül az utcára fog kerülni, mert nincs semmije.

Nyilvánvalóan, ha most ezeket meglépnék és vígan át tudná a társadalom vészelni ezeket a hónapokat, 2022-ben újabb kétharmadot kapnának teljesen jogosan, de nem tudják megoldani, ezért kell a nyuggereket hitegetni már most.
köszönöm a fogalommeghatározást, de pont hogy a fogalom mögé kell a valóságban látni, ki felé áll fenn jelenleg az adósság, milyen annak a lejárati szerkezete

jelen pillanatban, amikor az állam az mnb-vel kéz a kézben effektíve végtelen mennyiségű állampapírt tudna kibocsátani, nem a pénz az akadály
sokkal inkább az akarat
le lettek fektetve a sarokpontok az elmúlt években, ezeken -sajnos- most sem akarnak változtatni nagyon

alacsony hiány, lehetőleg csökkenő államadósság

nem fér bele ennek a kormánynak a jelen helyzetben sem egy kb. 8-10%os hiány, amire most szükség lenne, vagy egy látványosan megugró államadósság - amire mint fentebb írtam, gyakorlati lehetőség egy pillanat alatt megvan
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 93 regisztrált és 0 vendég