OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62890
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 7., kedd 15:10

Caraway írta: Nalam ugyanez a helyzet, amit flori es sebydani irt. Januarba allamvizsgaztam, de nemzetkozi gazdalkodas szakra jartam ahol vagy ket felsofoku nyelvvizsga szukseges, vagy pedig egy felsofoku es egy kozep szakmai. Azert ez igy mar nem annyira egyszeru, foleg ugy, hogy az egyetemen a 0 kredites nyelvorak semmit nem ertek. A felso angolom megvan, de azert a nemet szakmai kozepet nem 2 perc megtanulni, rengeteg penzt es idot igenyel.
De vállaltad, amikor beiratkoztál, szóval nem értem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: flori » 2020. április 7., kedd 15:10

Caraway írta: Nalam ugyanez a helyzet, amit flori es sebydani irt. Januarba allamvizsgaztam, de nemzetkozi gazdalkodas szakra jartam ahol vagy ket felsofoku nyelvvizsga szukseges, vagy pedig egy felsofoku es egy kozep szakmai. Azert ez igy mar nem annyira egyszeru, foleg ugy, hogy az egyetemen a 0 kredites nyelvorak semmit nem ertek. A felso angolom megvan, de azert a nemet szakmai kozepet nem 2 perc megtanulni, rengeteg penzt es idot igenyel.
Csináld meg azért, sok sikert! :D Nekem is kínszenvedés volt, elképesztő nyomást tesz az ember vállára, leállamvizsgázol és már csak ez a szar választ el. :lol: Mondjuk én lendületből megcsináltam utána még egyet, sokkal jobb volt már felnőtt fejjel tudatosan tanulni, nem muszájból. Most nagy hasznát veszem.

Mondjuk az vicces lesz, amikor 2005-ben diplomázók zombiként rohannak majd a papírjukért. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára flori 2020. április 7., kedd 15:10-kor.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4484
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. április 7., kedd 15:01

Nekünk mondjuk a szakunkon 2 nyelvvizsga kellett, 1 felsőfokú + 1 szakmai közép, a felsőfokú meg van, abszolút nem bánom, hogy a 2.at elengedik. Az más kérdés, hogy a koronavírushoz mennyi köze van most ennek, az érvelést sem értem mögötte, de azért szakonként 1 nyelvvizsga bőven teljesíthető, pláne, hogy az angol mennyire alap manapság.
A nagy hahotázók meg lázadok igen nagy hányada makogna csak, még angolul is. :smile:
Ez is jogos, nem hiszem, hogy itt is sokan beszélnének közel anyanyelvi szinten 2 nyelvet vagy van 2 felsőfokújuk.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1673
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. április 7., kedd 14:46

Nalam ugyanez a helyzet, amit flori es sebydani irt. Januarba allamvizsgaztam, de nemzetkozi gazdalkodas szakra jartam ahol vagy ket felsofoku nyelvvizsga szukseges, vagy pedig egy felsofoku es egy kozep szakmai. Azert ez igy mar nem annyira egyszeru, foleg ugy, hogy az egyetemen a 0 kredites nyelvorak semmit nem ertek. A felso angolom megvan, de azert a nemet szakmai kozepet nem 2 perc megtanulni, rengeteg penzt es idot igenyel.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. április 7., kedd 14:41

Professore írta:
El Sie7e írta: Professore

1-2 rövid kiegészítése a tisztánlátás végett

az EU engedte, hogy a 3%os hiányt az országok túllépjék, amennyiben ez a járványveszély elkreülését szolgálja - nem nehéz belátni, hogy most minden kiadás kb. ezt szolgálja, így lényegében korlátlanul lehetne a hiányt növelni jelenleg az EU-tól. de nyilván ez nem reális itthon a jelenlegi gazdaságpolitikai irányokat látva

az államdósság kapcsán: külső lehetőségekkel nem élünk, ez egy tiltott irány a mai gazdaságpolitikában, devizahitel nix. az meg, hogy mennyire fogynának az állampapírok lényegtelen, mivel az mnb vásárolná meg őket, az ő mérlegükben szerepelne, így finanszíroznák meg az államot

de az első pont miatt a második pont érelmét is vesztette, mivel nem lesz kiugró hiány
Nem azt mondtam hogy az EU nem enged most 3% fölé menni hanem hogy nem véletlen hogy ez egy olyan hianycel ami alap esetben még vállalható az EU szerint akár több éven keresztül. Az hogy a MNB vásárol állampapírt az nem olyan egyszerű szerintem ahogy te állítod (bár lehet neked van igazad) mert annak durva infláció lesz a vége akkor szerintem. Belső eladósodottság szintjén is vannak különbségek...szerencsésebb ha a belföldi lakosság vagy cégek vásárolnak nagyobb mennyiségben állampapirt (vagy akár külföldiek) mint pl az MNB. Más kérdés hogy ebben a gazdasági helyzetben ki akar magyar állampapírt venni vagy milyen feltételek mellett lehet ez vonzó. Szerintem meg eljöhet az a pont ahol a külföldi hitelezés már nem lesz tabu téma mert nem lesz más opció. Továbbra is úgy látom hogy két rossz közül kell válasszon a kormány. Az első hogy most fokozott támogatásokkal durva hiánnyal stb. megprobál menteni mindent és MINDENKIT. Ez rövid távon jó viszont akkor hosszabb távon valószínűleg jelentkezni fognak negatív hatasok és folyamatok.
jött is az mnb lépése, 1500 milliárd a kerbankoknak hogy abból állampapírt vehessenek
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. április 7., kedd 14:39

Fenoo írta: Értem én, hogy aki diplomás az beszéljen már legalább 1 idegennyelvet de a szaktudásnak semmi köze a nyelvtudáshoz ezért nem is értettem soha, hogy minek kötik a diplomát a nyelvvizsgához. A nyelvvizsgával rendelkezők nagy része ugyanúgy nem tud beszélni az adott nyelven mert a papír megszerzése után nem használja, ha valaki meg olyan területen dolgozik ahol használni kell akkor a munkáltatót nem a papír fogja érdekelni hanem, hogy tényleg beszéli-e a nyelvet.
jó ez olyan vita, hogy autót is tudsz vezetni jogsi nélkül, mégsem lehet. (még, lehet az lesz a következő)
vagy horgászni is tudhat az ember engedély nélkül még sem lehet.
beiratkoztak, aláírták a hallgatói szerződést, tudták mit vállalnak, nyelvizsgát a diplomaszerzéshez.

egyébként egyetértek, köze nincs a nyelvvizsgának a valós nyelvtudáshoz, német középfokúm van amit 16 évesen letettem, azóta minimális szinten használom a németet, angolban meg felsőszinten beszélek már, pedig nem tanultam külön ugye, "csak" nyári munkák miatt rám jött, meg most barátnő miatt.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: flori » 2020. április 7., kedd 14:36

Nálunk asszony érintett benne itthon, ő nemzetközi gazdálkodásos volt, angol felső mellé kellene neki még egy szakmai közép vagy még egy felső. Spanyolból sima közepe van még régebbről, egy ideje nyomja nagyon a spanyol tanulást. A nyelvvizsga időpontja is meg volt már de a diplomát akkor lehet megkapja így hamarabb, kíváncsi leszek mi lesz hivatalosan a rendeletben.
Nálam is ez volt a helyzet 5 éve, csak nekem olaszból kellett felsőfokú. Azért két nyelvből elég nehéz letenni. Az is vicc, aki most károg meg békettőzik. Nyilván cink, akinek még az sincs, de sokan fellélegeztek most közgáz szakokon, ott két felsőt letenni bika. A nagy hahotázók meg lázadok igen nagy hányada makogna csak, még angolul is. :smile:
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62890
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 7., kedd 14:19

Fenoo írta:
Realista24 írta:

Jó, ilyen alapon érettségi se kéne ennyi tantárgyból, mert a nagy részére úgysem lesz szükséged.

Akkor megfordítom, ilyen alapon a heggesztő, lakatos, asztalos szakvizsgát is nyelvvizsgához lehetett volna kötni. Az hogy valaki mennyire ért a szakmájához és hogy mennyire beszél nyelvet az két külön dolog.
Ok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2020. április 7., kedd 14:17

Realista24 írta:
Fenoo írta: Értem én, hogy aki diplomás az beszéljen már legalább 1 idegennyelvet de a szaktudásnak semmi köze a nyelvtudáshoz ezért nem is értettem soha, hogy minek kötik a diplomát a nyelvvizsgához. A nyelvvizsgával rendelkezők nagy része ugyanúgy nem tud beszélni az adott nyelven mert a papír megszerzése után nem használja, ha valaki meg olyan területen dolgozik ahol használni kell akkor a munkáltatót nem a papír fogja érdekelni hanem, hogy tényleg beszéli-e a nyelvet.
Jó, ilyen alapon érettségi se kéne ennyi tantárgyból, mert a nagy részére úgysem lesz szükséged.

Akkor megfordítom, ilyen alapon a heggesztő, lakatos, asztalos szakvizsgát is nyelvvizsgához lehetett volna kötni. Az hogy valaki mennyire ért a szakmájához és hogy mennyire beszél nyelvet az két külön dolog.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9876
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2020. április 7., kedd 14:13

Nálunk asszony érintett benne itthon, ő nemzetközi gazdálkodásos volt, angol felső mellé kellene neki még egy szakmai közép vagy még egy felső. Spanyolból sima közepe van még régebbről, egy ideje nyomja nagyon a spanyol tanulást. A nyelvvizsga időpontja is meg volt már de a diplomát akkor lehet megkapja így hamarabb, kíváncsi leszek mi lesz hivatalosan a rendeletben.

Állítása szerint a korona után elmegy a nyelvvizsgát is letenni, de ez majd kiderül.. :kalapos:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62890
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 7., kedd 14:10

Fenoo írta: Értem én, hogy aki diplomás az beszéljen már legalább 1 idegennyelvet de a szaktudásnak semmi köze a nyelvtudáshoz ezért nem is értettem soha, hogy minek kötik a diplomát a nyelvvizsgához. A nyelvvizsgával rendelkezők nagy része ugyanúgy nem tud beszélni az adott nyelven mert a papír megszerzése után nem használja, ha valaki meg olyan területen dolgozik ahol használni kell akkor a munkáltatót nem a papír fogja érdekelni hanem, hogy tényleg beszéli-e a nyelvet.
Jó, ilyen alapon érettségi se kéne ennyi tantárgyból, mert a nagy részére úgysem lesz szükséged.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2020. április 7., kedd 14:09

Értem én, hogy aki diplomás az beszéljen már legalább 1 idegennyelvet de a szaktudásnak semmi köze a nyelvtudáshoz ezért nem is értettem soha, hogy minek kötik a diplomát a nyelvvizsgához. A nyelvvizsgával rendelkezők nagy része ugyanúgy nem tud beszélni az adott nyelven mert a papír megszerzése után nem használja, ha valaki meg olyan területen dolgozik ahol használni kell akkor a munkáltatót nem a papír fogja érdekelni hanem, hogy tényleg beszéli-e a nyelvet.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. április 7., kedd 14:09

Marky írta: Egyebkent hogy lehet az, hogy egy B2 nyelvvizsgat nem tudnak lerakni? Mernokkent nem is lehet angol nyelv nelkul dolgozni, mert minden szakirodalom angolul van, konferenciak angolul mennek, a munkat dokumentalni is angolul kell.
Aki le tud seggelni 6-8 felevet, az egy hulye B2-t nem tud kiszenvedni?
nah ez az.

mondjuk akkor lenne jó vagy értelmes ez a rendelet, ha azt mondaná, hogy akik január-június között diplomáztak, azok nyelvvizsga nélkül is megkaphatják.
aki 1-2 éve lediplomázott de nem tudott lenyelvizsgázni, annak nem szabadna odaadni csak úgy a diplomát.
beiratkozásnál is világos minden szakon, hogy milyen, mennyi nyelvvizsga kell, van rá 3 éve mindenkinek megcsinálni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. április 7., kedd 14:06

Egyebkent hogy lehet az, hogy egy B2 nyelvvizsgat nem tudnak lerakni? Mernokkent nem is lehet angol nyelv nelkul dolgozni, mert minden szakirodalom angolul van, konferenciak angolul mennek, a munkat dokumentalni is angolul kell.
Aki le tud seggelni 6-8 felevet, az egy hulye B2-t nem tud kiszenvedni?

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: OFF

HozzászólásSzerző: csababarca » 2020. április 7., kedd 14:00

Gyorsan rányúlnak a fiatalokra is ilyen intézkedésekkel, mg majd az érettsègit is eltörlik és random év végi jegyet írják meg a bizibe, vásároltak is cirka 200ezer szavazatot.

Tapsoljatok :lol:

Mondjuk a 13. havi nyugdíjnál 4 részletben évente egy heti bullshitnél nagyobb kamu szavazatvásárlásos intézkedést nem fognak hozni.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62890
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 7., kedd 13:58

Süti írta: Ezzel a lendülettel akkor adjuk már oda azoknak is akik nem fejezték be a képzést se. :mrgreen: Számomra ez elég érthetetlen húzás.
Ezt én sem értem. Pont nyelvet tud mindenki tanulni ilyen helyzetben is. Fura.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 7., kedd 13:57

Butul a magyar, gondolhatod, hányan hagyják abba a nyelvtanulást emiatt.
Hányan? :mrgreen:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Süti » 2020. április 7., kedd 13:54

Ezzel a lendülettel akkor adjuk már oda azoknak is akik nem fejezték be a képzést se. :mrgreen: Számomra ez elég érthetetlen húzás.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

dennson
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 0:01

Re: OFF

HozzászólásSzerző: dennson » 2020. április 7., kedd 13:48

El Sie7e írta:
sebydani írta: Na hányan lettetek most diplomások? :mrgreen:
A mocsok kormany ezt is hogy gondolta na meg a rohadt nyugdijasoknak is mi az hogy 13.havi nyugdíj :mrgreen: :mrgreen:
Butul a magyar, gondolhatod, hányan hagyják abba a nyelvtanulást emiatt. Így nyelv terén az egyébként sem rózsás helyzet tovább romlik, de legalább többen maradnak itthon, egyre kevesebbet érő diplomával. Megsüvegelendő döntés ez is.

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. április 7., kedd 13:37

sebydani írta: Na hányan lettetek most diplomások? :mrgreen:
A mocsok kormany ezt is hogy gondolta na meg a rohadt nyugdijasoknak is mi az hogy 13.havi nyugdíj :mrgreen: :mrgreen:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 154 regisztrált és 0 vendég