OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. április 9., csütörtök 12:19

Nem tudsz olyat idézni tőlem, mikor elbagatellizálom. Én azt tartom, hogy sokkal közelebb van a halálozási ráta az influenzáéhoz, mint az emlegetett 10%-hoz. Meg azt, hogy akinél betegséget idéz elő, annál bizony nagyon erőteljes az a betegség, sokkal erősebb, mint az influenza. De azt is, hogy a gazdaságot romba döntő karantén intézkedések nem biztos, hogy a megfelelőek és érdemes figyelni Svédországot. Esetleg azt, hogy erősen föl van nagyítva az egész. Persze ezekről a média nem szívesen beszél. Egyrészt nem olyan figyelem felkeltő, mint a rémhírek, másrészt nem nagyon mernek szembe menni a köz által elfogadott dolgokkal. Ezért szoktam néhány érdekességet közzétenni itt, hogy akit érdekel, az kapjon alternatívát egy másik megközelítésből is, ne csak abból, amit a TV és az egyéb híradások ontanak magukból.
Halálozási értelmetlen nézni, az influenzáé sem ismert pontosan, ezé sem lesz, mert a gyenge lefolyást nem regisztrálják. Az abszolút darabszámokat megnézhetjük hogy hányan haltak meg. Homo oeconomicusok lévén a darabszámok pedig tipikusan pontosan addig nem érdekelnek minket, amíg a százezerben lesz egy nekünk fontos személy. Amint van egy, már rögtön fontossá válik, addig ismeretlen arcok sorozata akit az emberek nagy része sajnos leszar.

Nekem is rosszul jön pénzügyileg a helyzet. De én nem tudom azt mondani hogy a GDP hány százaléka hány életet ér anélkül hogy elszégyellném magam. A politikusok nyilván szintén nem tudják, mert ez azonnali politikai öngyilkosság. Neked hálistennek úgy látom nincsenek ilyen fenntartásaid.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8517
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: OFF

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. április 9., csütörtök 12:11

az erettsegi mizeria

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. április 9., csütörtök 11:23

Svedorszag:
https://www.theguardian.com/world/2020/ ... oll-climbs
Sweden’s government is drawing up new legislation to allow it to take “extraordinary steps” to combat Covid-19, local media have reported, amid concern that its relatively soft approach may be leading to a higher death rate than in other Nordic countries.
Stefan Hanson, a Swedish infectious diseases expert, said the situation was not lost in the whole country, with large parts of the south and north so far displaying low infections rates.

“But in Stockholm it is fast becoming critical,” Hanson said. “There is a real risk now that cases will rise so high that the hospitals cannot cope. Treatment choices are already having to be made by biological age.”
Tok normalis, foleg az utolso mondat.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1140
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2020. április 9., csütörtök 11:12

Koszonom, van itthon WC papir, kb. 6 guriga, meg egy felig megbontott liszt, nem nagyon szoktam hasznalni. Reteges az meg nincs, de ezzel mar le is tudtuk a hsz-ed szemelyeskedo reszet.

Ne haragudj, de oriasi biasod van a temaban. Az egyik oldal allitasait nagyitoval gorcso ala veszed, es megrdojelezed, a masik oldal allitasainak meg free passt adsz es csusztatsz, aztan leirod hogy milyen gonoszak az emberek akik fake newst terjesztenek. Ne haragudj, de ha leirod hogy a WHO azt mondta hogy lassabban terjed, mint az influenza, akkor te is azt teszed. Ha leirod, hogy egy random saman azt sugta hogy valojaban 12%-os a halalozasok amik ennek koszonhetoek, akkor azt el kell hinni. Ha en linkelek negyven cikket, hogy a karanten ellenere is tulterhelt minden orszabgan az egeszsegugy, akkor az mindegy.

De jo, akkor tegyunk felre minden szamot es hasonlokat. Nezzuk a trendeket. Minden orszagban novekszik a fertozottek szama az elozo naphoz kepest. Minden orszagban novekszik a halalozasi rata. Szerencsere minden orszagban novekszik a gyogyultak szama is, ez nyilvanvaloan azt jelenti, hogy tobben gyogyulnak meg, mint akik odavesznek. Nem konkret szamokrol beszelunk, hanem trendekrol. Na mar most, hogy ha a karanten ellenere minden nap novekvo trend van, akkor vajon ha nem lenne karanten, maradna a novekvo trend, vagy esetleg, de csak esetleg, meg jobban novekedne? Tegyuk fel, csak a vicc kedveert, hogy fix embermennyiseget kepes ellatni egy korhaz. Tegyuk fel a vicc kedveert, hogy nincsen karanten. Tegyuk fel a vicc kedveert, hogy egy nagyobb meredekseggel novekvo trend lenne. Vajon kimeritenie-e a rendelkezesre allo eroforrasokat egy ido utan? Igy is vannak orszagok, ahol a tanulok es nyugdijazott orvosokat hivjak mar be, az erintett orszagok korhazaiban minden helyiseget atalikottak beteg fogadasra, az orvosok kb. csak ezzel az uggyel foglalkoznak, de igen, valoban felesleges intezkedes az, hogy otthon maradjanak az emberek. Olyan felesleges intezkedes, amit kulonalloan a vilag osszes vezetoje, egy csapat tudossal plusz egy full kabinettel a hata mogott meghozott, de ezek nyilvanvaloan feleslegesek, mert a gazdasag. :-( :-( :-(

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2020. április 9., csütörtök 10:59

db97 írta:
Swineherd írta: Orbán csinált politikát a járványból IS.
Aha. Mert az ellenzék nem is próbálkozik ilyesmivel, meg a "független" média. Egyiket sem védem ebből a szempontból, de azért ez a fajta szemellenző már durva.
Hmm, én meg azt gondolom, hogy nem létezik olyan, hogy ellenzék.

Minden lépésével igazolja a kedves "ellenzék", hogy a NER része.

Színház.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

db97
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2017. február 8., szerda 21:19

Re: OFF

HozzászólásSzerző: db97 » 2020. április 9., csütörtök 10:48

Swineherd írta: Orbán csinált politikát a járványból IS.
Aha. Mert az ellenzék nem is próbálkozik ilyesmivel, meg a "független" média. Egyiket sem védem ebből a szempontból, de azért ez a fajta szemellenző már durva.

Szánalmas ami megy az országban politikai szempontból, az ellenzék a járvánnyal akarja megnyerni a 22-es választásokat, a Fidesz meg biztosítaná az újabb kétharmadot, biztos ami tuti. Szerintem hányinger, hogy ebből is pártpolitikát kell csinálni.

kiserik
Hozzászólások: 5837
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 9., csütörtök 10:33

Halfkey írta: Nemtudom amúgy kiserik kin látsz pánikot itt a topikban, vagy a való életben? Én max a gazdasági folyamatoktól való tartást érzékelek, a vírustól senki nem sz*rt be. Sokkal gyakoribb akkor már az a bagatellizálás amit te is csinálsz.

Egyik sem jó egyébként, van egy köztes állapot amit meg kéne találni. Nem pestis de nem is influenza a korona.
Nem tudsz olyat idézni tőlem, mikor elbagatellizálom. Én azt tartom, hogy sokkal közelebb van a halálozási ráta az influenzáéhoz, mint az emlegetett 10%-hoz. Meg azt, hogy akinél betegséget idéz elő, annál bizony nagyon erőteljes az a betegség, sokkal erősebb, mint az influenza. De azt is, hogy a gazdaságot romba döntő karantén intézkedések nem biztos, hogy a megfelelőek és érdemes figyelni Svédországot. Esetleg azt, hogy erősen föl van nagyítva az egész. Persze ezekről a média nem szívesen beszél. Egyrészt nem olyan figyelem felkeltő, mint a rémhírek, másrészt nem nagyon mernek szembe menni a köz által elfogadott dolgokkal. Ezért szoktam néhány érdekességet közzétenni itt, hogy akit érdekel, az kapjon alternatívát egy másik megközelítésből is, ne csak abból, amit a TV és az egyéb híradások ontanak magukból.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3159
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Babinho » 2020. április 9., csütörtök 9:41

Ez a csernobili felhő dolog álhír. Emiatt senki ne maradjon otthon :mrgreen: másért igen, de így jobb hogy nem ezért :lol:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. április 9., csütörtök 9:35

Nemtudom amúgy kiserik kin látsz pánikot itt a topikban, vagy a való életben? Én max a gazdasági folyamatoktól való tartást érzékelek, a vírustól senki nem sz*rt be. Sokkal gyakoribb akkor már az a bagatellizálás amit te is csinálsz.

Egyik sem jó egyébként, van egy köztes állapot amit meg kéne találni. Nem pestis de nem is influenza a korona.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 9., csütörtök 9:32

kierkegaard írta:
Realista24 írta:
Én kihúzom, miért rossz ez neked, nekem, bárkinek?
Mert ahogy irtam, az eletunk resze. A politikai donteseink befolyasoljak az eletunk alakulasat, lehetoseget. Ennel jobban nem mennek bele, ugy is mindenki erti mire gondolok.

Persze ez csak az en velemenyem.
Pedig engem érdekelne bővebben is. Nem célom vitatkozni, csak érdekel.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 9., csütörtök 9:31

Realista24 írta:
Én kihúzom, miért rossz ez neked, nekem, bárkinek?
Mert ahogy irtam, az eletunk resze. A politikai donteseink befolyasoljak az eletunk alakulasat, lehetoseget. Ennel jobban nem mennek bele, ugy is mindenki erti mire gondolok.

Persze ez csak az en velemenyem.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 9., csütörtök 9:12

kierkegaard írta:
Steve írta: Nem csinálunk egy politika topikot a kocsmai szinthez, amit ki lehet hagyni ha az ember akarja és megtartani a jó öreg off topikot, off topiknak?!

De most komolyan?

Az ember olvasná a jó kis off topikos társkereső, vicces, vagy bármi érdekes témát, ehelyett...

Az élettől is el tud menni az ember kedve a habzzó szájú politikától.
A politika az eletunk resze, nem kezelhetjuk ugy a temat mint a lebrat. Az, hogy az emberek nem kepesek kulturaltan vitatni rola az mar a szemely hibaja.

Az a legrosszabb mikor valaki kihuzza magat a temabol.
Én kihúzom, miért rossz ez neked, nekem, bárkinek?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1692
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2020. április 9., csütörtök 9:05

Steve írta: Nem csinálunk egy politika topikot a kocsmai szinthez, amit ki lehet hagyni ha az ember akarja és megtartani a jó öreg off topikot, off topiknak?!

De most komolyan?

Az ember olvasná a jó kis off topikos társkereső, vicces, vagy bármi érdekes témát, ehelyett...

Az élettől is el tud menni az ember kedve a habzzó szájú politikától.
A politika az eletunk resze, nem kezelhetjuk ugy a temat mint a lebrat. Az, hogy az emberek nem kepesek kulturaltan vitatni rola az mar a szemely hibaja.

Az a legrosszabb mikor valaki kihuzza magat a temabol.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 9., csütörtök 9:02

Vagy valaki kérhetne újra csajozási tippeket!
Na, az mondjuk érdekelne, hogy az asszony hetekig az anyjával és nagymamájával van együtt, ezáltal lélekben hozzájuk öregszik, én meg eközben felszedek vagy 10 kilót, akkor hogy szerzi vissza a libidóját ha újra megpillant. :D

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 9., csütörtök 8:57

Realista24 írta: Nem lesz külön topic, annyit nem ér az egész.
Ok. :)

De akkor muszáj lesz valami jó kis friss hot-dog-os témát bedobnod, hogy visszazökkenjen a téma az off topicba, mielőtt mindenki mindenkit felheccel teljesen. :D

Vagy valaki kérhetne újra csajozási tippeket!

A matek házi megoldásokból, ami régen volt, abból kezdünk kiöregedni. Azt majd a gyerekeink vihetik tovább. :kalapos:

kiserik
Hozzászólások: 5837
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: OFF

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. április 9., csütörtök 8:52

géza írta:
kiserik írta: Halálozási ráta: jelenleg senki sem tudja, de a számok nagyon torzak. A WHO március elején, közepén 3-4%-ra tette.
Spanyolorszag: 10%
Olaszorszag: 12.67%
Köszi szépen. Tökéletesen összefoglaltad. Már csak az érdekelne, hogy szerinted fertőzöttek e azok, akik teljesen tünetmentesek, esetleg enyhe tüneteik vannak és nem teszteli le őket senki, azaz nem jelennek meg a ""hivatalos"" számokban? Szerinted koronavírus áldozat e az, aki súlyos szív és érrendszeri megbetegedésben szenved, kap egy infarktust vagy agyvérzést, vagy uram bocsáss végső stádiumú rák beteg és kimutatják a szervezetében a koronavírust? Szerinted nem fura, ilyen gyors terjedés és 10% körüli a halálozási ráta mellett, hogy a 60 milliós Olaszországban ""csak"" annyi pozitív eredmény és annyi halott van jelenleg? Tudom, a karantén, amit ott akkor vezettek be, mikor már beindult a folyamat és még akkor is rengeteg ember menekült délre és külföldre a karantén elől, magával hordozva a vírust. És mi van Svédországgal? Ott nincs karantén. És nálunk? Boltok tele emberrel, parkok tele emberrel, sokan ugyan úgy járnak munkába, még fodrászhoz és kozmetikushoz is lehet menni.
Mindegy. Mindenki úgy éli meg, ahogy akarja, a szíve joga és azt hisz el, amit akar, DE. Ne mond már meg Te nekem, hogy mit írok ide és mit nem. Ha majd a vezetőséget zavarja az a pár sor, amit ideírok néha (általában hivatkozással szakemberektől), ezzel is próbálva enyhíteni a teljesen fölösleges pánikot és rettegést, akkor fognak szólni és abba hagyom. Köszi, puszi, további jó rettegést. Remélem WC papír és liszt van otthon :)

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 9., csütörtök 8:42

kierkegaard írta: "3. Felszerelés:
Annak ellenére, hogy „kaptunk új felszerelést”, a fektetőben a kis kórteremben nincsenek monitorok, és a III/3-as vizsgáló betegellátásra alkalmatlan, semmilyen szükséges felszerelés nincs benne, senki nem tölti fel a kifogyott készletet."
https://honvedelem.hu/cikk/uj-betegorzo ... ntrumaban/
Remélhetőleg a vércukormérőt meg a vérnyomásmérőket is ugyanígy pótolták.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2020. április 9., csütörtök 8:39

Orbán csinált politikát a járványból IS.

Az egészségügy borzalmas állapota és a szakemberhiány tény.
Az is tény, hogy ezt kin kellene számonkérni.
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 9., csütörtök 8:39

Nem lesz külön topic, annyit nem ér az egész.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7415
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 9., csütörtök 8:33

Nem csinálunk egy politika topikot a kocsmai szinthez, amit ki lehet hagyni ha az ember akarja és megtartani a jó öreg off topikot, off topiknak?!

De most komolyan?

Az ember olvasná a jó kis off topikos társkereső, vicces, vagy bármi érdekes témát, ehelyett...

Az élettől is el tud menni az ember kedve a habzzó szájú politikától.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 82 regisztrált és 0 vendég