Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2020. április 11., szombat 20:32

Kerlon írta:Most mit használsz?
Xiaomit (Mi Note 10)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. április 11., szombat 19:10

Sierra írta:
M@dridista@ írta: Kérdésem volna az iphoneosokhoz. :)
Azon belül pedig azokhoz akik nem használják az apple ökoszisztémát.
Miért van ezen esetben iphonotok? Mert tavaly én is átváltottam pár napra , de majd bolondultam tőle. Se letöltés se fájlátvitel meg még nem is tudom miken bosszankodtam... alpok is hiányoztak ha jól rémlik.
Szóval titeket mi tart az iphonenál?
Akiknek a többi médiás gépük is azokat értem. Hozzájuk nem szól a kérdés. :)
Nekem 6 évig volt iPhone-om, de semmilyen más Apple eszközöm nincs, mégis imádtam. Az egyszerűsége miatt elsősorban, azért mert letiszult, van jó pár felhasználóbarát funkció (pl kiemelkedő gesztusvezérlés, Apple Music a gyári Zene appon belül nagyon jó sztem, Apple Pay), amik nekem személyszerint hiányoznak a jelenlegi telefonomból, így nincs kizárva hogy visszatérek.
Most mit használsz?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2020. április 11., szombat 19:04

M@dridista@ írta: Kérdésem volna az iphoneosokhoz. :)
Azon belül pedig azokhoz akik nem használják az apple ökoszisztémát.
Miért van ezen esetben iphonotok? Mert tavaly én is átváltottam pár napra , de majd bolondultam tőle. Se letöltés se fájlátvitel meg még nem is tudom miken bosszankodtam... alpok is hiányoztak ha jól rémlik.
Szóval titeket mi tart az iphonenál?
Akiknek a többi médiás gépük is azokat értem. Hozzájuk nem szól a kérdés. :)
Nekem 6 évig volt iPhone-om, de semmilyen más Apple eszközöm nincs, mégis imádtam. Az egyszerűsége miatt elsősorban, azért mert letiszult, van jó pár felhasználóbarát funkció (pl kiemelkedő gesztusvezérlés, Apple Music a gyári Zene appon belül nagyon jó sztem, Apple Pay), amik nekem személyszerint hiányoznak a jelenlegi telefonomból, így nincs kizárva hogy visszatérek.

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: portillo » 2020. április 11., szombat 11:29

Kerlon írta: ne érts félre, én fogtam egymás után a kettőt es az élek lekerekítése ég és föld
Nekem is iPhone volt a kezemben sokszor, meg iPhone-osok emelték ki, hogy a Honornak milyen jó a fogása. Persze engem mondjuk az éle nem érint különösebben, mert 95%-ban szilikon tokban van, de néha csak azért veszem le, hogy kicsit nyomkodhassam anélkül végre.
Szégyen a kukás, de hasznos.

M@dridista@
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019. július 21., vasárnap 12:33

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: M@dridista@ » 2020. április 11., szombat 10:45

Köszi az iphoneal kapcsolatos válaszokat srácok.
Részben okosodtam bár volt 1-2 számomra nem érthető indoklás is.
Én samsung note 10+ telefont használok.
Nem munkára.
Viszont felhasználási szintre szerintem iszonyat gyorsra és egyszerűre be lehet állítani mindent és emellett sehol máshol sem kell kompromisszumot kötnöm.
Mondjuk ugyanolyan drága volt mint bármelyik iphone, de én nem is kárhoztatok senkit azért ha drágán vásárolok műszaki cikket/telefont.

Most még mindig rajta vagyok a laptop vásárláson. De elég hülye vagyok a megéri nem éri meg dologban. Majd jövök kérdezni a szakértőktől :)

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 10., péntek 20:21

BarçaNorbi írta:
Steve írta:
Amúgy igen!

Teljesen felesleges volt ez is! Már délelőtt megbántam, hogy okoskodtam :mrgreen:

Gondoltam elmondom, hogy átverésnek érzem ezt az egészet és hogy bosszantó, hogy ennyi pénzekért ezt csinálják, de egy értelmetlen eszmecsere lett a dologból. :)
Nekem nem volt felesleges, és esetleg arról tapasztalat, hogy mennyit szokott esni az ára az egyel régebbi sorozatnak az új kijovetelekor? Van egyáltalán értelme várnom addig hogy kijöjjön a 12? Azért is varnam meg mert ha a 12 valami olyan extrát nyújtana akkor azon is elgondolkoznek.

De jó, akkor örülök, hogy nem volt teljesen felesleges az agymenésem. :kalapos: :agree:

Nem vagyok szakértő, csak mint hobbi vacakoltam mindig a mobilokkal. Ahogy én figyeltem az új modellek után kb fél évvel esnek a korábbi modellek árai jelentősebben. De lehet, hogy csak én reagálok rá akkor. :)

Szerintem az Applenek valamit dobnia kell lassan, mert mennek el mellette lassan a konkurensek. Szóval érthető lenne, ha dizájnban vagy valami tudásban dobnának valamit nagyobbat most a következő szériával.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. április 10., péntek 18:13

portillo írta:
Kerlon írta:

Ha neked jo annam orulol, viszont ha meg nem vettel a kezedbe Samsungot vagy Iphonet akkor ne is tedd.
Rendben :lol:
ne érts félre, én fogtam egymás után a kettőt es az élek lekerekítése ég és föld
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: portillo » 2020. április 10., péntek 11:43

Kerlon írta:
portillo írta:

Nekem, Honor 10-esem van, és imádom a fogását, sőt többen is akik már kézbe vették, ezt emelték ki külön. Szóval ízlés kérdése a dolog... :hmmm:
Ha neked jo annam orulol, viszont ha meg nem vettel a kezedbe Samsungot vagy Iphonet akkor ne is tedd.
Rendben :lol:
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. április 10., péntek 11:31

portillo írta:
Kerlon írta: Nekem S10e-m van, egyedül az üzemidő szab fel. Bátyámnak egy Honor 20-asa van, méretben éppen nagyobb, viszont a telefon élek, kerekítések miatt borzalmas a fogása és ez nagyjából igaz az összes Huaweire.
Nekem, Honor 10-esem van, és imádom a fogását, sőt többen is akik már kézbe vették, ezt emelték ki külön. Szóval ízlés kérdése a dolog... :hmmm:
Ha neked jo annam orulol, viszont ha meg nem vettel a kezedbe Samsungot vagy Iphonet akkor ne is tedd.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. április 10., péntek 11:26

Én várom, higy itthon hogy árazzák be az iphone 9-et.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: portillo » 2020. április 10., péntek 11:23

Kerlon írta: Nekem S10e-m van, egyedül az üzemidő szab fel. Bátyámnak egy Honor 20-asa van, méretben éppen nagyobb, viszont a telefon élek, kerekítések miatt borzalmas a fogása és ez nagyjából igaz az összes Huaweire.
Nekem, Honor 10-esem van, és imádom a fogását, sőt többen is akik már kézbe vették, ezt emelték ki külön. Szóval ízlés kérdése a dolog... :hmmm:
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. április 10., péntek 10:24

Nekem S10e-m van, egyedül az üzemidő szab fel. Bátyámnak egy Honor 20-asa van, méretben éppen nagyobb, viszont a telefon élek, kerekítések miatt borzalmas a fogása és ez nagyjából igaz az összes Huaweire. Valamint a Xiaomiknál is előfordul. Hozzáteszem, hogy szerintem szomorú, amilyen drágulás átmegy a telefon iparon.

A másik meg, hogy már tényleg csak tepsit lehet kapni. Használhatóság szempontjából meg már lassan 100ezer felett nem tudsz mellé nyúlni és teljesen felesleges 300 ezres telefont venni. Egyedül a kamerás képességekben lehet ott komolyat előre lépni, de akkor meg veszel egy egy évvel ezelőtti csúcskategóriás telefont, aztán erről sem kell lemondani. Lényegi előrelépés az elmúlt években nem volt, csak designban meg esetleg az optikai zoom és éjszakai módok. Minden más csak reszelgetés.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
davi10
Hozzászólások: 501
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: davi10 » 2020. április 10., péntek 10:18

Realista24 írta: Korábban almáztam, jobb volt a fogása, a billentyűzete és egyszerűbb volt néhány dolog, amiket írtatok is.
Ha csak ezen múlik... :D

Nem volt még Iphone-om,a családba, ismerősök között is többeknek van, de ők is mind mezeibb felhasználók. Az adu-ok amit elővesznek az az, hogy a FaceTime mennyire jó és sokkal jobb mint a Skype vagy a Messenger vagy a Viber :D

Én is egyetértek, hogy ha nem használsz más Apple-eszközt és nem vagy rászorulva, akkor racionálisan átgondolva nincs semmi értelme ennyivel több pénzt kiszórni.
Ízlésről meg nem érdemes vitatkozni, én Samsung-fan vagyok, igaz most egy Xiaomi-t használok. Ár-érték arányban nagyon megérte, de van néhány funkció, amit visszasírok a Samsung-tól. Meg pl. a Xiaomi is AMOLED-es, de nálam a Samsung kijelzők a csúcsok, ezzel gondolom nem vagyok gyedül.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62631
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. április 10., péntek 7:58

Mezei felhasználó vagyok, így a véleményem nem túl professzionális. :smile:

P20-at használok, gyorsan tölt, mint a pi.sa. Kamerája parádé, amire én használom, arra bőven tökéletes. Netezés és közösségi appok, néha játék és navigáció.

Korábban almáztam, jobb volt a fogása, a billentyűzete és egyszerűbb volt néhány dolog, amiket írtatok is. Aksija viszont sehol nem volt ehhez képest, igaz ebben lehet fejlődtek, de továbbra is olyan ára van, hogy ha nem kapok, akkor nem lesz, mert nem veszek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2020. április 10., péntek 7:18

Nekem van párhuzamosan mindig egy-egy Apple és Samsung telóm, azt hiszem elég pártatlan vagyok a témában. Most egy iphone 8 plus és egy Galaxy s10+ van használatban.

Mindkettõnek megvan az elõnye, sokkal szebbek a Samsung képei, jobban mukodik a bio azonositasa, tovabb tart az akksija, a gyorsmenu oldalt nagyon hasznos. Gondolom keveseknek van apple tvje, viszont szinte mindenkinek van okos, egy Android hatalmas segitseg ahhoz.

Az iphone viszont sokkal gyorsabban tolt, hasznalaton kivul kevesbe merul, es jobb rajta a PUBG (:D), illetve sokkal integraltabb a lastpass (password vault amit hasznalok).

Bongeszni speciel tok ugyanolyan jo mindketton. Az egyiket a cegtol kapom munkatelonak, mindig a masik fajtat veszem magamnak, ezen nem is tervezek valtoztatni.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. április 10., péntek 7:09

M@dridista@ írta: Kérdésem volna az iphoneosokhoz. :)
Azon belül pedig azokhoz akik nem használják az apple ökoszisztémát.
Miért van ezen esetben iphonotok? Mert tavaly én is átváltottam pár napra , de majd bolondultam tőle. Se letöltés se fájlátvitel meg még nem is tudom miken bosszankodtam... alpok is hiányoztak ha jól rémlik.
Szóval titeket mi tart az iphonenál?
Akiknek a többi médiás gépük is azokat értem. Hozzájuk nem szól a kérdés. :)
Részben egyetértek azzal amit Marky írt, azt leszamitva, hogy az android már elég felhasználó barát lett.
Amugy magamtól nem vennék iphone, túl drága, csak a cég ezt adja.

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Marky » 2020. április 10., péntek 7:01

Mert ezzel lehet a leggyorsabban dolgozni. A szukseges menupontok minimalis kattintasra vannak, nem kell semmilyen seged app, egy szuz IOS is eleg mindenre.
Fajlatvitel? 2007-ben infran keresztul toltam ilyet utoljara. Spotify, email, Messenger, GoogleDrive, iCloud, OneDrive megold mindent.

Nincs semmi felesleges beallitas, ha a bongeszoben meg akarok nyitni egy PDF-et, az elso kattintasra megnyilik, nem akarja letolteni sehova, nem ker 3rd party appot.

Az Android egy osszetakolt szerencsetlenseg, ami nem valo egy hordozhato handheld eszkozre, mert a fejlesztese alatt a user experience csak a fontossagi lista legaljan szerepelt.
Ami desktopon csabito a linuxban, az telefonon engem undorito modon taszit.

M@dridista@
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2019. július 21., vasárnap 12:33

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: M@dridista@ » 2020. április 10., péntek 6:54

Kérdésem volna az iphoneosokhoz. :)
Azon belül pedig azokhoz akik nem használják az apple ökoszisztémát.
Miért van ezen esetben iphonotok? Mert tavaly én is átváltottam pár napra , de majd bolondultam tőle. Se letöltés se fájlátvitel meg még nem is tudom miken bosszankodtam... alpok is hiányoztak ha jól rémlik.
Szóval titeket mi tart az iphonenál?
Akiknek a többi médiás gépük is azokat értem. Hozzájuk nem szól a kérdés. :)

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2020. április 10., péntek 0:07

Steve írta:
Amúgy igen!

Teljesen felesleges volt ez is! Már délelőtt megbántam, hogy okoskodtam :mrgreen:

Gondoltam elmondom, hogy átverésnek érzem ezt az egészet és hogy bosszantó, hogy ennyi pénzekért ezt csinálják, de egy értelmetlen eszmecsere lett a dologból. :)
Nekem nem volt felesleges, és esetleg arról tapasztalat, hogy mennyit szokott esni az ára az egyel régebbi sorozatnak az új kijovetelekor? Van egyáltalán értelme várnom addig hogy kijöjjön a 12? Azért is varnam meg mert ha a 12 valami olyan extrát nyújtana akkor azon is elgondolkoznek.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. április 9., csütörtök 22:00

ziro4vr írta: Bocs Steve, de ez (pláne most) kicsit first world problem amit itt levágsz. :D
Értem. Nem jól jött ki, amit írni akartam. Sorry srácok! :)

Valóban értelmetlen agymenés volt, de van ilyen néha, ez a nap ma ilyenre sikerült. Lapozzátok át a mai faszságaimat. :kalapos:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég