Formula-1

Forma-1, kézilabda, kosárlabda, motorsportok, Olimpia és minden más.
Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2020. április 29., szerda 13:18

Szerintem ne kínozd magad szándékosan. :D

https://www.racefans.net/rate-the-race/ ... c-top-100/
Ebből kb. a top20-at megnézed jó vagy.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: füst » 2020. április 29., szerda 12:37

Valami meg nem magyarázható kíváncsiság által vezérelve úgy döntöttem bepótolom az elmúlt 12 évet a Forma 1-ből, ami idő alatt egyetlen futamot sem néztem meg. Például teljesen kimarad nekem az a rész hogy Alonso a Ferrarinál volt, vagy Räikkonen visszatérése, mint ahogy Vettel munkássága is a Ferrarinál.
Valahol ott száltam ki, hogy Button és Barichello tönkreverte a mezőnyt azzal a fehér Brawn GP-vel. Azóta annyi emlékfoszlány van, hogy Massa majdnem világbajnok lett, Rosberg és Raikonen talán 1-1 alkalommal, amúgy meg Hamiltonról szólt minden, akitől már az első évében is feljött nálam az epe, de ezvan. Kiváncsi leszek milyen új pályák voltak az elmúlt években és úgy általában miről maradtam le.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2020. április 29., szerda 8:25

A Ferrarinál nem tudnak két top pilótát kezelni, ezt már többször bebizonyították. Többek között azért is balfaszkodik ennyit a csapat, mert rengeteg energia megy el arra, hogy menedzseljék a pilótákat és ez rámegy más dolgok kárára.
A múltban is láthattuk már, hogy akkor tud igazán sikeres lenni a csapat ha egyértelműen első és másodszámú pilóta felállás van.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. április 21., kedd 16:13

_Bushido_ írta: Vettel állítólag továbbra sem elégedett az 1 év + 12M opcióval

Gondolom a többi Ferrari drukker és F1ben jártas külső szemlélő szerint is lefőtt már neki. Jó esetben ezt elfogadja és akár pirosból vonulhat vissza (legalábbis az F1ből), számára rossz esetben és Ferrari szempontból az lenne a legjobb, ha keresnének egy fiatal srácot, akiben van potenciál. De ne Giovinazzit, mellette csak az olaszsága szólna. Ricciardo se lenne rossz szerintem, tapasztalt, lenne még benne pár év - úgyis váltani szeretne ő is. Csere? :mrgreen:
Elvileg 40-et keres most, és ugye 12-őt kínálnának neki. Hát szerintem a kettő között kell lennie az igazságnak. 20-25 milliós fizetés, és mondjuk egy 1+1 éves szerződés. Ez járna neki, az F1 történetének egyik legsikeresebb versenyzője, akinek bár voltak hibái, sokat tett a csapatért, és akármennyire is utálják néhányan (én se szeretem), tiszteletet érdemel. Szerintem a mezőny 3/4-ét most is simán megverné, nem mondhatnám, hogy olyan nagyon elverte Leclerc azért, aki elképesztő tehetség. Hamilton is kapott ki Rosbergtől, Buttontől, és egálban végzett Alonsoval is, nincs olyan pilóta, aki mindig megveri a csapattársát, és mint mondtam, nem volt hű de nagy nagy különbség Vettel és a monacoi között. Szerintem Sainzot pl. simán elkalapálná Leclerc, de magabiztosabban, mint Sebet. Esetleg Ricciardo tudná jobban szorongatni. Giovinazzi még kevés, de tavaly a második félévre szépen felfejlődött, ha még tudna javulni, B-pilótának őt is felvihetik, de ehhez még egy kicsit erősödnie kell. Itt szerintem az a kérdés, hogy mit akar a Ferrari. Két TOP-pilótát, mert akkor Vettel vagy Ricciardo lesz a befutó, avagy egy másodhegedűst, akkor lehetne szó szerintem Sainzról, vagy egy még egy kicsit javuló Giovinazziról. Más pilótáról nem nagyon lehetett hallani. Jah meg hát persze, néha bedobják Alonsot, én speciel neki örülnék a legjobban, de sajnos nehéz elképzelni.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. április 21., kedd 15:52

Vettel állítólag továbbra sem elégedett az 1 év + 12M opcióval

Gondolom a többi Ferrari drukker és F1ben jártas külső szemlélő szerint is lefőtt már neki. Jó esetben ezt elfogadja és akár pirosból vonulhat vissza (legalábbis az F1ből), számára rossz esetben és Ferrari szempontból az lenne a legjobb, ha keresnének egy fiatal srácot, akiben van potenciál. De ne Giovinazzit, mellette csak az olaszsága szólna. Ricciardo se lenne rossz szerintem, tapasztalt, lenne még benne pár év - úgyis váltani szeretne ő is. Csere? :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 19., vasárnap 14:59

alexoxladjackoxi írta: Én ezt nem veszem be egyszerűen.
Azért remélem nézned. :lol: Így 13 év távlatából pláne mennyire gyönyörűen van megjátszva az egész.

Kihozzák időben, bekocog a 4-5. helyen és nincs miről beszélni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2020. április 15., szerda 20:31

Remy írta:
RaúlCF írta: ha már Schumi ettől mindig libabőrös leszek

a zene is illik hozzá. CHAMPION. még mindig emlékszem erre a futamra. elképesztő volt akkor is.
Ne is mond. Ez az egész Forma-1 ünnep napja. :sziv: :agree:
és akkor még a Heidfeldes előzés benne se volt a videóban. Az is hatalmas volt, talán kb a két BMW-t sikerült megelőzni egyszerre?!

Alonso sajnos azon év legelején nyerte meg az idényt. Brutálisan bekezdett. utána már csak hozta a kötelezőket. :-(

És akkor rohadt szer érzés tudni, hogy egy ikon, egyik sportoló, akin felnőtt az ember, vegetál egy szobában. :( holott egy szép világban akár a Ferrari jövőjének letéteményese is lehetett volna. Mindig is így képzeltem el, hogy ő ott fog ülni a falon és irányítja az egészet. :'(

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. április 15., szerda 15:30

Remy írta: Ja, csak a VB címhez nem lett volna elég behuzni a futamokat. :lol:

Maradjunk annyiban, h erősen bundagyanus az az esztendő. Mondom ezt úgy, h a végén hal istennek ferraris nyert.
Akkor Alonso is direkt vágta oda Japánban? Csak mert ha az nincs, ő a VB. Ugyan már, pont olyan fajta ő is, aki csak úgy lemond egy címről... Én ezt nem veszem be egyszerűen.

Avatar
Bencze
Hozzászólások: 1185
Csatlakozott: 2014. június 5., csütörtök 12:32
Kedvenc játékosaid: Benzema, Valverde
Kedvenc csapatod: Tippelj :)

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Bencze » 2020. április 15., szerda 15:10

F1 youtube csatornaja ma este kozvetiti a 96-os spanyol nagydijat. Schumi elso gyozelme Ferrariskent

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 15., szerda 14:21

Ja, csak a VB címhez nem lett volna elég behuzni a futamokat. :lol:

Maradjunk annyiban, h erősen bundagyanus az az esztendő. Mondom ezt úgy, h a végén hal istennek ferraris nyert.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. április 15., szerda 14:17

Santi írta: Én nem feltétlenül hiszek az összeesküvés elméletekben, de elég érdekes körülmények között dőlt el a 2007 és a 8-as bajnoki cím.
Furcsa, hogy 4 futammal a vége előtt hivatalosan kizárták a McLarent a konstruktőrből és akkor hirtelen Kimi 4-ből 3-at behúzott és elhappolta az egyénit is egy Ferraris pilóta, nehogy a "csalók" nyerjenek.
08-ban is ahogy "visszakapta" Hamilton a "sorstól" az elveszett bajnoki címet, amikor megkotlott valami az autóban, aztán "valahogy magához tért", aztán Glock...
Nem jelentem ki, hogy meg volt bundázva ez két bajnoki cím így egymás után, de maradjunk annyiban, hogy megkérdőjelezhetően alakultak.
Ha megnézed Kimi eredményeit Franciaországtól kezdve: 5 győzelem, 2 második és 2 harmadik hely, illetve egy kiesés technikai okokból. Szerintem annyira feljavult a második félévre, hogy semmi meglepő nem volt abban, hogy a végén is behúzgálta a futamokat. Még Massa is nyert egyet Törökországban, szóval jó volt a Ferrari, nem hiszem, hogy bunda lett volna. Spaban részegen is nyert volna Raikkönen, Brazíliában meg mondjuk a Ferrari oldotta meg hogy ő győzzön. Szerintem lehetetlen lett volna ezt így megrendezni. Meg ne feledjük volt ott egy Alonso is, kötve hiszem, hogy szándékosan dobta volna el Japánban a vasat. Márpedig ha nem teszi meg, akkor Kimi hiába nyeri meg a futamokat a hajrában.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2020. április 15., szerda 13:41

Én nem feltétlenül hiszek az összeesküvés elméletekben, de elég érdekes körülmények között dőlt el a 2007 és a 8-as bajnoki cím.
Furcsa, hogy 4 futammal a vége előtt hivatalosan kizárták a McLarent a konstruktőrből és akkor hirtelen Kimi 4-ből 3-at behúzott és elhappolta az egyénit is egy Ferraris pilóta, nehogy a "csalók" nyerjenek.
08-ban is ahogy "visszakapta" Hamilton a "sorstól" az elveszett bajnoki címet, amikor megkotlott valami az autóban, aztán "valahogy magához tért", aztán Glock...
Nem jelentem ki, hogy meg volt bundázva ez két bajnoki cím így egymás után, de maradjunk annyiban, hogy megkérdőjelezhetően alakultak.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. április 15., szerda 13:25

Santi írta: Én jobban adtam volna a 2006-ost, Schumi utolsó győzelme 6. helyről rajtolva felszáradó pályán. :salute:

Ott is voltak izgalmak, bár tény, hogy Hamilton esete drámaibb (mások szerint az évtized bundája) volt.
Ezt mondjuk sosem értettem. Hamiltonnak volt egy balszerencsés futama egész évben, és egyből bunda, meg micsoda pech. Aha, ha ez a 3. vagy a 6. futamon történik, kb. senki nem beszélne róla. Raikkönennek két 0-ázása volt önhibán kívül a szezon első felében, de sokak szerint neki volt mázlija. Véletlenül sem az lett volna a világi makk, ha lehoz Hamilton egy olyan szezont első évében, hogy semmi technikai probléma vagy balszerencse nem hátráltatja.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 15., szerda 11:44

RaúlCF írta: ha már Schumi ettől mindig libabőrös leszek

a zene is illik hozzá. CHAMPION. még mindig emlékszem erre a futamra. elképesztő volt akkor is.
Ne is mond. Ez az egész Forma-1 ünnep napja. :sziv: :agree:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5087
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2020. április 15., szerda 11:42

ha már Schumi ettől mindig libabőrös leszek

a zene is illik hozzá. CHAMPION. még mindig emlékszem erre a futamra. elképesztő volt akkor is.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 15., szerda 11:39

Én tök jó dolognak tartom, hogy újrázhatunk korábbi futamokat, viszont azt a részét nem tartom jónak, hogy olyan futamot nézhetünk újra, ami kis túlzással azokról szólt, akik még mindig ott vannak a mezőnyben. Kimi és Hamilton.

70 éves a Forma 1, mégis Hamiltont kell nézni még felvételről is. (de most nem is feltétlen Hamilton a lényeg, hanem az, hogy őt a mai napig láthatjuk.)

Lauda? Senna? korai Schumi? Mansell? Prost? de még egy Hakkinent is szívesebben néznék.

Elhiszem, hogy fekete-fehér felvételeket, Fangioékat nem sokan néznék. Nem is kellene addig visszamenni. De a 80-as évekből, 90-es évekből igenis bőven lehetne válogatni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2020. április 15., szerda 11:33

Én jobban adtam volna a 2006-ost, Schumi utolsó győzelme 6. helyről rajtolva felszáradó pályán. :salute:

Ott is voltak izgalmak, bár tény, hogy Hamilton esete drámaibb (mások szerint az évtized bundája) volt.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2068
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2020. április 15., szerda 11:22

Santi írta: M4 Vasárnap 14:00 - 2007-es kínai nagydíj

(kicsit benéztem a kanadát a múltkor, az még jóval később lesz)

május 3 - holland
május 10 - spanyol
május 24 - monaco
június 7 - azeri
június 14 - kanadai
Kimiseknek kötelező! Amúgy monacoiból mehetne a 2008-as, őrült esős futam volt.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: Santi » 2020. április 15., szerda 10:45

M4 Vasárnap 14:00 - 2007-es kínai nagydíj

(kicsit benéztem a kanadát a múltkor, az még jóval később lesz)

május 3 - holland
május 10 - spanyol
május 24 - monaco
június 7 - azeri
június 14 - kanadai

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Formula-1

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2020. április 8., szerda 22:04

Schumacher vs. Alesi - Amazing Battle at Nürburgring 1995 (50fps Broadcast Quality) :zoldsalas: :lilasalas:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 27 regisztrált és 0 vendég