Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. május 24., vasárnap 22:29

La leggenda del pianista sull'oceano

Ez a film számomra még új volt, ajánlották már, de nem láttam még. Tim Roth-t nagyon bírom, főként Tarantino filmjeiben, itt is nagyot alakított. A történet egy nagyon szép mese, remekül tálalva. Nem fogom hosszan kivesézni, mert már így is kifutottam az időből. Számomra nem volt sok ez a 3 óra, pont elég volt, hogy egy szép kerek történetet kapjak. Amit kiemelnék, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! az a párbaj, azt valami hihetetlen királyul vitelezték ki. Ahogy elszórakozza végig, majd a végén odateszi magát és ámul mindenki. Egyedül a vége nem jött be annyira, sokkal nagyobb katarzis lett volna, ha sikerül meggyőzni, hogy szálljon le a hajóról és kezdjen új életet a városban. Mondanivaló szempontjából akkor lett volna igazán erős.

A pontszámán rengeteget gondolkoztam.. 7.5 és 8.5 között, ezért végül 8/10 -re értékelem.

Köszönöm szépen ezt az ajánlást is. Nagyon örülök, hogy részt vehettem életem első Filmklub turnusán, nagyon élveztem. Olyan filmeket is láthattam amit lehet az életben nem néztem volna meg. Külön köszönet Faustnak és Mickey-nek az ajánlásukért, az a két film nagyon betalált nálam. Ha lesz következő turnus, én kb 2 hét múlvától benne lennék mondjuk egy heti 1 ajánlásos rendszerben. A 2-vel kicsit megcsúsztam a végére, hogy jöttek a ZH-k és nem nagyon tudtam együtt haladni veletek. Összességében ez tényleg jó volt srácok és remélem a közeljövőben összejön egy következő is! :)

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 24., vasárnap 21:55

Efter bryllupet

Láttam már, de másodjára jobban tetszett. Nem merengenék újra a skandik pozitívumain, megtettem már a Kosoknál, meg még a tosz tudja, hányszor a fórum történetében.

Nincs nagy megfejtés a filmben, de minden a helyén van. Lassgard elképesztő, amit hoz, kevés filmben játsszák le Mikkelsent a vászonról. Hihetetlen egyébként, mennyire természetesek és manírmentesek.

Rövid értékelés lesz, kicsit megfáradtam így a végére, de sokat nem is lehet írni, pretty straight forward a cucc. Szépen hámozódnak a rétegek, mint a hagymánál, egyre jobban csíp is, de azért nehezen tudom elképzelni az életemet hagyma nélkül. Elmarad a skandi kedvenceimtől, de azért szuper film, köszönöm az ajánlást, terjesszétek az igét mindenfelé. :mrgreen:

7,5/10

The legend of 1900

Évek óta watchlistes, bár főleg Koltai miatt, szégyellem is magam, hogy eddig kimaradt. De legalább túl vagyok rajta. :mrgreen:

Tornatoreban eddig nem csalódtam, a Malénát imádtam, a Cinema Paradiso kitépte a szívemet, így lehet, túl nagy elvárásokkal ültem le jelen film elé. Bár nem tudom rá azt mondani, hogy nem színvonalas alkotás, nekem néhol végtelenül bárgyú, és rossz módon mesefilmszerű volt az egész, még szerencse hogy párszor nem fakadtak dalra a szereplők. Vannak kiemelkedő pillanatai (mint pl. a párbaj, annak priceless minden másodperce), de összeségében egy csodálatosan fényképeztett, bárgyú mesét láttam, kínosan hosszan - nekem nincs bajom a 3 órás filmekkel, de itt nem tett jót a játékidő a cuccnak. A párbaj befejeztével már küszködtem végig, a végét úgy is tudjuk már a tizedik percben, valahogy az egész film a lehető legrosszabb értelemben vett "klasszikus megvalósítású", minden elemében. A fényképezésről regélhetnék ódákat de úgyis leszarja mindenki, Roth pedig itt is, mint mindenhol, nagyszerű. A zenét Morriconéhoz képest elég elcsépeltnek éreztem, a főszereplő csávó a folyamatosan izgőmozgó szembogarával és a tejbetök fejével néha már teljesen kikészített. Sajnálom, nekem ez most nagyon nem jött be, tán pár év múlva másképp folyik át rajtam. Mindenesetre az ajánlást köszönöm!

6/10


És szeretném megköszönni mindenkinek a részvételt, most így nem böngésztem vissza, de szerintem színvonalában (nálam) simán a top3 turnusokban volt ez. Nem tudom, van-e nálam trehányabb szarházi aki még lóg valamivel, éjfélkor zárjuk a táblázatot, aztán gondolkodhatunk, folytassuk-e. Módosítani nem módosítok. Köszönöm mindenkinek. :salute:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 24., vasárnap 21:53

lordgabi írta: Én mindegyik turnust eddig végigtoltam, vezettem a táblázatot is, de rengeteg változás történt az életemben a legutóbbi óta, így az aktuálisra semennyi időm nem maradt. Örülök, hogy sok új tag csatlakozott és becsületesen végignyomta a kört és emellett volt több oldalnyi elmélkedés és nem csak egy soros/pontszámmal befejezett értékelések érkeztek. :salute:
Amint több idő jut filmezésre mindenképp megnézem a filmeket én is, és majd írok róluk pár szót. Változatos filmek jöttek bár néhányat láttam belőle, nem volt egysíkú kör így látatlanban.
Mickey annyit kampányolt a filmje mellett/körül, hogy az első darab az ő animéje lesz, amit még a napokban meg fogok majd nézni, már meghozta a postás hét elején. :D Nem tartozik a kedvenceim közé a műfaj, de láttam már több minőségi darabot, és egy-két darab minden évben lecsúszott eddig is.

A másik: ma újráztam minimum negyedik alkalommal a Sleeperse - Pokoli leckét. Barátnőmnek már megmutattam a legtöbb kedvencemet, ez fogalmam sincs, hogyan maradt ki eddig. A harmadik körben hozta Matt009, akinek tudom, azóta is ajánlom, akkora 10/10 nálam mint a ház. Tartja végig a feszültséget, biztos van benne sok hiba, ha nem is nagyítóval keresgél az ember ennyi alkalom után, de nálam változatlanul ütős maradt. B-)
Aki nem látta még, mindenképp pótolja.
Bocsi, ha belerondítottam az aktuális dolgokba, csak jól esett vissza tekinteni a topikban és a táblázatot böngészve eszembe jutott sok szép emlék és film.

Köszönöm a megtiszteltetést, hátha...persze ez beállítottság függő.
Kampány: java részt, próbáltam a száraz valóságot közölni, tárgyilagos maradni.....a többi már nem rám tartozik. De aranyos . :)
Ellenben, nem Te vagy az egyetlen, aki a "körön" kívülről kedvet kapott hozzá. Ferni a mozis topicban eléggé jó véleménnyel volt róla. Remélem neked is hasonlóan pozitív élmény lesz. vagy nem, de az biztos
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. május 24., vasárnap 21:12

Gosford Park

Sajna utolsó filmnek nem a legjobbat választottam a tempóját illetően, mivel nagyon lassan halad az egész. Majdnem sikerült rajta bealudni, de erre lehet az is közrejátszott, hogy elég másnaposan néztem meg. :mrgreen:

Egyszerűen túl sok karakter volt benne, emellett pedig mutattak fél perc párbeszédet az egyik helyről, aztán már ugrottak is egy másik helyre, ahol ugyanennyit hallhattunk és így tovább. Emellett pedig engem sajnos nagyon nehezen kötnek le az ebben a korban játszódó filmek, egyszerűen nem nekem valóak.

Valahogy számomra nem tudott felpörögni normálisan a film, egy fél órát simán kivághattak volna belőle. Azért a második fele jobban sikerült, plusz volt 1-2 szám, ami nekem tetszett.

Összességében nálam ez egy felejthető alkotás, de az ajánlást díjazom, így kap tőlem 6/10 pontot.

Ezzel együtt én is sikeresen befejeztem az első Filmklubomat, az elég nagy késésekért bocsi mindenkinek, ha lesz következő kör, akkor ez nem fog még egyszer előfordulni. :agree:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. május 24., vasárnap 20:40

Én mindegyik turnust eddig végigtoltam, vezettem a táblázatot is, de rengeteg változás történt az életemben a legutóbbi óta, így az aktuálisra semennyi időm nem maradt. Örülök, hogy sok új tag csatlakozott és becsületesen végignyomta a kört és emellett volt több oldalnyi elmélkedés és nem csak egy soros/pontszámmal befejezett értékelések érkeztek. :salute:
Amint több idő jut filmezésre mindenképp megnézem a filmeket én is, és majd írok róluk pár szót. Változatos filmek jöttek bár néhányat láttam belőle, nem volt egysíkú kör így látatlanban.
Mickey annyit kampányolt a filmje mellett/körül, hogy az első darab az ő animéje lesz, amit még a napokban meg fogok majd nézni, már meghozta a postás hét elején. :D Nem tartozik a kedvenceim közé a műfaj, de láttam már több minőségi darabot, és egy-két darab minden évben lecsúszott eddig is.

A másik: ma újráztam minimum negyedik alkalommal a Sleeperse - Pokoli leckét. Barátnőmnek már megmutattam a legtöbb kedvencemet, ez fogalmam sincs, hogyan maradt ki eddig. A harmadik körben hozta Matt009, akinek tudom, azóta is ajánlom, akkora 10/10 nálam mint a ház. Tartja végig a feszültséget, biztos van benne sok hiba, ha nem is nagyítóval keresgél az ember ennyi alkalom után, de nálam változatlanul ütős maradt. B-)
Aki nem látta még, mindenképp pótolja.
Bocsi, ha belerondítottam az aktuális dolgokba, csak jól esett vissza tekinteni a topikban és a táblázatot böngészve eszembe jutott sok szép emlék és film.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. május 24., vasárnap 15:08

The Sunset Limited

Nagyon örülök ennek az ajánlásnak, már jópár éve láttam utoljára és szeretem ezt a filmet. Nagyszerű példája annak, hogy egy jó filmhez nem feltétlenül kell a százmillió dolláros budget. Ez a nem egész másfél óra amilyen gyorsan elrepül, olyan sok dolgon gondolkoztatja el közben a nézőt. Jones rendezőként is megállja a helyét. Egyszer legalább mindenkinek látnia kell ezt a remek dialógust!

8/10

The Lobster

Szintén egy film amit már egy ideje újrázni készültem. Meg is lepődtem, hogy bekerült a filmklubba. Sokat gondolkoztam én is Lanthimos ajánláson, de féltem, hogy a Kutyafog sokaknak nem fog tetszeni, így inkább mellőztem. :D Nagyon szeretem a rendező stílusát, alkotásai egyediségét, ami a Homárban is megmutatkozik.

Már az elején lehet tudni, hogy nem egy hétköznapi dologgal állunk szemben, mivel már az alapsztorija is eléggé groteszk, amilyen maga a film, így aki szereti az elvont műveket azoknak igazi csemege. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az első felét egyszerűen imádom, viszont a második felére számomra nagyon lelassul a történet. Szerintem elnyújtották a magányosokkal való részt. Utána pedig már nem talált vissza abba az övsénybe ahonnan indult a történet. A hangulata nagyon tetszett, megfűszerezve némi fekete humorral.

Colin Farrell és Rachel Weisz játéka mellett akit kiemelnék az Olivia Colman, akinek az alakítása nagyon tetszett.

Jó kis ajánlás volt!

7.5/10

Estére hozom az Óceánjáró zongoristáról is az írásom.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. május 24., vasárnap 12:32

Köszi a választ Faust, figyelni fogok :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. május 24., vasárnap 11:02

Gosford Park

Ez a film számomra hatalmas csalódás volt. Nagy reményekkel ültem neki a stáblistát látva, nem is gondoltam volna, hogy egy ilyen neveket felsorakoztató film ennyire érdektelen lesz számomra. Egy izgalmas, pörgős, fordulatos krimire számítottam, amivel nem is lett volna baj, hogy nem az, mert Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! egy lassabb társadalomkritika is a megfelelő megvalósítással nagyon érdekes lehetett volna. Sajnos az első bő egy óráján kétszer aludtam el. Egy ilyen sok szereplős filmnél ritkán mondom azt, hogy a 2 órás játékidő elég, de itt még sok is, annyira nem tudta megragadni a figyelmem. Egyik karakter sem tudott megfogni igazán, kb minden karaktere önző. Miután "beindul" a film, a detektív karaktere nagyon idegesítő volt számomra. Legalább az utolsó pár perc jól sikerült, az tetszett.

Hogy pozitívumot is írjak róla, az a korrajz, díszletek, jelmezek. Nagyon szépen ábrázolják az akkori Angliát.

Sajnos nem lett életem filmje, ha nem filmklubos ajánlás lenne, biztos vagyok benne, hogy be sem fejezem.


Bocsánat, de ez most csak 5/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 24., vasárnap 0:58

Szia! Jo kerdes, ma fejezzuk be vegleg ezt a kort, aztan megbeszeljuk, legyen-e egyaltalan kovetkezo, es ha igen, milyen formaban es hany het mulva. Le ne maradj. :)

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. május 23., szombat 23:57

Sziasztok!

Nagy érdeklődéssel és tetszéssel olvasom soraitokat és a filmek is ízlésemnek valóak, melyeket egymásnak ajánlottatok a mostani körben és egy részüket megnéztem "csendes társként" :) A homár, a The Sunset Limited és a Contratiempo bekerültek a kedvenceim közé.
Mikor lehet csatlakozni hozzátok? Lassan véget ér a digitális oktatási rend, nem kell tanítanom egy ideig és több időm felszabadul :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 23., szombat 15:36

Nyomd le, en is beszoptam a faszt, realfanra ugyis varni kell, holnap lesz veglegesites.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. május 23., szombat 12:55

Na, sikerült még két filmet pótolnom, egyedül a Gosford Park maradt, amire ma már sajnos mégse jut időm, de ahogy látom az már úgy sem győzhet, szóval felőlem hirdethettek nyertest.

Chained

Nem véletlen húztam a legvégéig ennek a filmnek a megnézését, a különböző review-ok alapján semmi kedvem nem volt hozzá. :mrgreen:

Pedig nem kellett volna fosnom tőle, bocsi a megvárakoztatást Roli. Szerintem egy teljesen elfogadható film volt, bár még egyszer nem nézném meg. :mrgreen: Tetszett, hogy a 1,5 órás játékidő viszonylag gyorsan eltelt, maga a sztori pedig elég beteg volt, de sajnos ez a valóságban is elképzelhető. Beteg emberek. :(

Most már nem rakom ezt a részt spoilerbe, úgyis mindenki rég látta ezt a filmet: Láttam, hogy sokaknál a film vége tesós csavar nem tetszett, na nálam az pont, hogy beütött abban a pillanatban, viszont az utánalevő jelenetek meg nem. Ezen gondolkoztam a film közben is, hogy mi a faszért ezt a nőt rabolta el, akinek gyereke van, miközben mindig fiatal szinglikre támad. Gondoltam biztos akart magának valami cselédet, aki megcsinál neki mindent, de így a legvégén ezzel a felbérlős sztorival összeállt az egész. Viszont amit utána a real faterrel leművelt az elég baromság volt, plusz nálam a zárójelenet se jött be. Tudom ez a film nem arról szólt, de itt igazán jól esett volna egy happy end. Ha már a csajt megmentette, hogy nehogy kinyírják, majd megölte "mindkét apját", akkor így last minutebe gondol egyet és végül a megmentett csajt mégis kinyírja? :lol: Nekem ez nem volt így kerek, a kevesebb néha több alapon egyszerűbben lezárhatták volna.

Na mindegy, összességében szerintem simán nézhető film volt, köszönöm az ajánlást! A pontszámom 6,5/10.


The Legend of 1900

Na ez a film nekem nagyon bejött. Csak a 2 órás szinkronos verziót néztem, mert tudtam, hogy nekem az a majd 3 órás rendezői változat valószínűleg túl sok lenne, és akkor unnám a filmet.

Szerintem jól is döntöttem, mert így is éreztem egy 15 perc pluszt talán, ami nem kellett volna bele. A főszereplő zongorista úriemberünk parádés. A legelején úgy gondoltam, hogy ez egy rossz választás volt főszereplőnek, mivel azt hittem, hogy egy kb 20 éves srácról beszélünk, de szerencsére később kiderült, hogy már 27 éves, így pedig mindjárt más volt a leányzó fekvése. :D

Valószínűleg azért fogott meg engem ennyire ez a film, mivel a zongorán nagyon nagy a hangsúly. Én a való életben is rengeteg zongorát hallgatok, akár tanuláskor, akár közlekedés közben. Nem titkolt hatalmas vágyam az, hogy egy szép napon egy nagy házban a nappaliban legyen egy órási fekete zongora, amin majd játszhatok a gyerekeimnek és a feleségemnek. (Ezekből jelenleg egyik sincs még meg. :mrgreen: )

Szóval így a zene nyilván 10 pontos számomra, a film közepén pedig az a kb 20-25 perces párbaj valami zseniális volt. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az első körbe csak játszadozott a nagyképű jazzkirállyal, a második körbe már leutánozta azt, amit ő játszott, a harmadikban pedig porig alázta, rohadt jó volt. :lol: Áh, ahogy a szájába rakta a cigit, majd mondta neki, hogy szívja el, mivel ő nem tudja hogy kell, zseni.

Amúgy a sztori is tetszett nekem, a 2 főszereplő is jó volt, és amúgy teljesen megértettem és elfogadtam 1900 értékrendjét és álláspontját, bár én egyáltalán nem ilyen vagyok az életben. A film vége felé Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!pedig amiket mondott a beláthatatlan városról és annak értelmetlenségéről, az eléggé elgondolkodtató volt.
A filmben nálam a zongora tényleg elvitte a showt, így köszönöm az ajánlást, valószínűleg sose hallottam volna erről a filmről! A pontszámom 8,5/10.

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. május 22., péntek 23:39

Pipita írta:
Ewr írta: The Lobster


Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem az állattá változtatás nagyon gyanús, az a legelrugaszkodottabb dolog a filmben. Végig azt gyanítottam, hogy az egész egy átverés és hogyha nem vagy alkalmas párt találni, akkor ugyanúgy mész a szököttek közé, akiket megölnek és felhasználják a szerveiket. Végülis a kutyagyilkos nőből se láttuk, hogy milyen állat lett.
Lehet, hogy túlgondolom a dolgot :mrgreen:

A másik, ami nem tiszta, hogy miért voltak, annak a megszállottai, hogy olyannal jöjjenek össze, akinek ugyanolyan baja van? pl. rövidlátó, orrvérzős, majd később ez annyira elfajul, hogy készül megvakítani magát, csak azért, hogy legyen közös vonásuk a nővel.
Ez arra akar utalni, hogy mi is megszállottan olyan társat akarunk találni magunk mellé, akivel van közös érdeklődési körünk, vagy esetleg fogyatékosságunk, hibánk?
Vagy az is lehet, hogy ez annak a disztópikus társadalomnak az egyik fura vonása, mint az is, hogy egysíkúan, érzelemtől mentesen beszélnek :kalapos:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az állattáváltoztatás nekem sem tiszta, és főleg nem értem hogy miért homár akar lenni, és miért ez lett a film címe (hacsak azért nem mer tmindenki kutya akar lenni, vagy oroszlán, ő meg nem akar beidomulni ebbe az egységes gondolkodásmódba, de ez is nagyon belemagyarázás és biztos van ennél értelmesebb magyarázat, csak az most nincs előttem. :-(

A másik részre: nem ilyenek vagyunk mindannyian? Tudat alatt mindig hasonlóságokat keresünk abban, akit meg akarunk kedvelni. Aztán nyilván ha már megkedveltük, akkor már mindegy, hogy hogy van ez, de kell valami ami alapján kötődni tudok a másikhoz. Szerintem ez épp ezt a görcsösséget mutatja be. Normális kapcsolatokban ezek a dolgok maguktól kialakulnak - gagyi példa, de ott van pl a HIMYM-ben az olivabogyó hasonlat, ami szerint Lily és Marshall azért szeretik így egymást, mert az egyik imádja, a másik meg utálja az olivabogyót. Ez ugyanaz, csak hasonlóság helyett különbség. Viszont ott pár év múlva kiderül, hogy MArshall is szereti az olivabogyót, de nyilván nem befolyásolja a kapcsolatukat, mert nem ez a lényeg egy kapcsolatban, ez csak egy kezdeti dolog, ami mentén kialakul a szimpátia eleinte, de ez nem valós befolyásoló tényező.

Szerintem épp ezért reális opció hogy nem marad együtt Rachel Weisz és Colin Farell a film végén (bocsi, szörnyű a névmemóriám karakterekre :( ), mert Colin Farell megértette, hogy ez csak a látszat és a szeretet nem arról szól, hogy ugyanaz-e bennünk a közös (és neki is milyen hosszú út vezetett eddig a felismerésig!), de a lány olyat kért tőle, ami alapjkán tök nyilvánvaló, hogy nincsenek egy szinten, mert ilyet egyszerűen nem kérünk senkitől. És akkor elgondolkodik az ember hogy valóban szereti-e őt a lány, vagy csak ideig-óráig megtetszett neki?

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Végülis igaz, a való életben is sokszor elég, ha a kiszemelt hölgy azt mondja, hogy nagy Real szurkoló :mrgreen:
Még az is lehetett az oka, hogy mindenkinek kívülről figyelték a kapcsolatát és ahhoz, hogy hosszú távon együtt legyenek meg kellett győzni az igazgatóságot, hogy mennyire összeillenek. Illetve persze át kellett verni a kiszemeltet is. Ez a megjátszás is elég gyakori a mindennapokban.


Az biztos, hogy ezt a filmet jól ki lehet vesézni. :D

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. május 22., péntek 22:51

La leggenda del pianista sull'oceano

Hú, megint egy nagyon jó film :agree: . Engem ez elvarázsolt. Úgy eltelt az első két óra, mintha 5 perc lett volna. Aztán megváltozott a film iránya és a harmadik óra már lassabban csúszott, ott már kicsit a film is és én is kezdtünk fáradni, de a történet szép és kerek volt. Tim Roth nagyon adta, ahogy kép is meg a zene. Ó, a zene, akarom mondani ZENE :'( :sziv: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Hiába csak poén volt, ilyen szépen játszott Silent Night-ot csak Rousseau(youtuber)-tól hallottam. Meg hát az összes többi is nagyszerű és kiváló volt :salute: .

Filmklub nélkül, erősen gyanús, hogy sose láttam volna és valószínűleg ha csukott szemmel ülöm végig, akkor is adtam volna rá egy 7est :D , de szerencsére nyitva volt, így 8,5/10.

----------------------

A pontszámváltoztatás szabályaival nem voltam tisztában, így még a kör közepén sunyiban írtam át a Hrútar-t 8-ra :mrgreen:. Utólag visszagondolva jobbnak érzem, mint elsőre, meg a többi általam már pontozott filmek egymáshoz való viszonya volt a fő szempont.
A többi pont marad.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. május 22., péntek 21:51

Contratiempo:

Nemreg akadtam ra netflixen. Korrekt krimi otletes sztorival jol megszerkesztve. Masodik nezesre sajnos mar nem utott tulzottan mert az egesz nem meglepo modon a csavarra van felepitve. Elso nezesre vegig lekotott es veghezvitte a film a celjat, nem jottem ra mi lesz a vege. Tul sokat nem tudok irni rola. Jo, de a kiemelkedo szintet nem tudja hozni szerintem. Ha gonosz akarnek lenni azt mondanam nagyszeru iparosmunka, de szerencsere hangulatos is. A karakterek jok, a szineszek szepen teszik a dolgukat. Nem az a film amit uton utfelen ajanlani fogok hogy ezt latni kell, de ha valaki ilyen jellegu krimit keres ott lesz a lehetseges jeloltek kozott. A fatert jatszo szinesz eleg karakteres kivancsi vagyok viszontlatom-e meg mert mostanaban egyre tobb spanyol filmet nezek. Tetszett.

6.5/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. május 22., péntek 20:18

The Lobster:

Kettos erzeseim vannak. Egyreszrol nagyon eredeti a film mind tortenet mind megvalositas szempontjabol. Keves ennyire egyedi es azonnal beazonosithato film van szerintem. Masreszrol nekem kicsit tul sok a morbid, a feleig meg eleg jol veselte a gyomrom, de a masodik feleben kezdett kisulni az agyam a groteszktol. Persze ettol meg mint alkotas nagyon jo. Rendkivul kisarkitva de azert hatasosan festi le hogy milyen egy beteg vilagban elunk. Iszonyat birka tud lenni az emberiseg es sok esetben abszurd dolgokra is kepes hogy megfeleljen a tarsadalmi elvarasoknak. Aztan a vege ugyis mindig az lesz hogy ha van sapka az a baj ha nincs sapka az a baj. Legyen az munka, csalad, politika vagy vallas, barhol megfigyelheto ez. Szoval meg ha teljesen elmebeteg is azert hiteles. Nem mernem allitani hogy minden pro utalast ertettem a filmben ehhez szerintem meg parszor meg kene nezni... De nem fogom. :-D colin Ferrell zsenialis, imadom a filmjeit, foleg az ilyen betegebb vonulatot (In Brugges es tarsai). Latvanyilag is nagyon rendben van a film, es ami meg kiemelkedo benne hogy eleg sok onmagaban is emlekezetes jelenet van benne, az oktatoeloadasok a szallodaba, a szulok gitarozasa, a yacht.. hogy csak parat emlitsek. En ugy erzem a sztori kicsit feleslegesen vanelnyujtva a vegere mar keptelen voltam befogadni meg 10-20 perc agyhalalt. De osszessegeben igen jo film. Az emlitett ellenerzesek miatt nem fog bekerulni a kedvenceim koze. Koszi az ajanlast. Ha nem lattam volna korabban szerintem meg nagyobbat szolt volna.

7/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. május 22., péntek 19:34

The Lobster

Na ez egy érdekes film volt. Én tökre szeretem mind a fekete humort, mind az elborult dolgokat, szóval mikor elolvastam Pipita bevezetőjét a filmről, akkor rendesen megjött hozzá a kedvem, mivel rohadtul tetszett az alapsztori.

A film első fele szerintem tök király, és teljesen fenntartotta a figyelmemet addig a pontig, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amíg Farrell nem csatlakozott a magányos tábor közé. De tényleg, a hotelben játszódó jelenetek, meg a kínos párbeszédek magával ragadtak, plusz ott volt a kiscsajszi a The end of the fucking worldből, akit nagyon bírok. :mrgreen:

Aztán viszont én nem teljesen erre számítottam. Egyetlen egyszer volt, amikor mutatták, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogy elmennek vadászni a szinglikre, pedig én abból sokkal többet akartam. Tudom, hogy ez a film nem erről szólt, de egy Hunger Games szerű 20 perces vadászatot elbírtam volna képzelni a film közepére a magányos táboros unalom helyett.

Szóval ennél a pontnál sajnos valami megrekedt, és annyira nem is tudott újra megragadni. Viszont a zárójelenet nagyon tetszett, szerintem a sok lehetőség közül vagy azt választotta, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!kinyírta magát megkeseredettségében, vagy pedig visszament, de nem véste ki a szemeit. :mrgreen:

Ez a szingli vs párkapcsolat téma(illetve az, hogy melyik az elfogadottabb) amúgy tényleg nagy port tud kavarni, nekem is okozott már jópár fejtörést. :lol:

Maga a film első fele olyan 8 pont, viszont mivel a második részére ellaposodott, ezért egyelőre 7/10-et adok rá. Amúgy kiváló ajánlás volt, köszi!


Efter Brylluppet

Nálam ezt a filmet bizony Mads Mikkelsen vitte a hátán. Hajlamos vagyok arra, hogy ha van számomra egy nagyon erős, szimpatikus, karizmatikus karakter, akkor szinte biztos, hogy tetszeni fog a film. Itt ugyanez történt. Félreértés ne essék, maga a film is jó, viszont igazából semmi különleges, de maga Jacob számomra feldobta.

Nem teljesen ilyen sztorira számítottam amúgy, azt hittem sokkal több jelenet fog játszódni Indiában, viszont ezzel se volt semmi problémám. Az elején egy minimálisan fura volt ez a közeli kameranézet, de gyorsan megszoktam.

A film sok valós problémát dolgoz fel, én magam is eléggé fosok a súlyosabb betegségektől, de inkább nem is szoktam belegondolni. Egyedül az zavart, hogy nem mondták meg, hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!mi Jorgennek a betegsége, de gondolom rákos volt.

Egy jelenet pedig nagyon megfogott, ott rengeteg gondolat átfutott abban a 2 percben a fejemben, mégpedig amikor Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jorgen a földön sírva ordítozott, hogy nem akar meghalni. Hátborzongató. :-(

Összességében tetszett ez a film is, egy leheletnyivel talán jobban is, mint a Homár, így ennek a pontszáma 7,5/10. Köszi az ajánlást!

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. május 22., péntek 14:10

Contratiempo
The Invisible Guest

Jó, akkor az angol címfordítók hivatalosan is legalább annyira büdösgyökerek, mint a magyarok. Még ha nehéz dolguk is volt, a spanyol cím egyszerűen zseniális.

Amúgy a spanyol filmeket is imádom, az egyszerű történeteket is imádom, a thrillereket is imádom, azt meg főleg imádom, amikor fognak egy kőegyszerű történetet Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!és addig facsarják a sztorit is, meg az agytekervényeidet is, amíg bele nem őrülsz. Szeretem ezt a fajta történetmesélést, mikor ugyanazt a sztorit elmesélik 15× egymás után, de mindig van egy új szemszög, egy új részlet, egy új narratíva. Igazából nagyon sokat lehet tanulni az ilyen történetekből, így működik a politika, így működik a média, szerintem hasznos ilyen filmeket nézni, tényleg sokat lehet belőle tanulni.

A végére én is ugyanazt éreztem, amit Ewr írt, ha jól emlékszem: abban biztos voltam, hogy az ügyvéd nő ismerte az igazságot és átállt a szülők mellé, ezért azt hittem hogy gagyi a vége, picit csalódtam is, hogy ennyi csavar után a végére így leereszt. Aztán kivette a kontaktlencsét, levette a maszkot és megjelent az igazi ügyvéd nő. Hát, okos volt a végső csavar is. :mrgreen: Tényleg túl lett tolva, de nem éreztem feleslegesnek, logikátlannak vagy ostobának egyik fordulatot sem, szerintem nagyon okosan, faszán fel lett építve és egy percig nem hagyja pihenni a nézőt. Az első húsz perc után belelendül kb, és onnantól nincs nyugvás.

A kedvenc filmem nem lesz, de bőven benne van hogy még meg fogom nézni, hátha akkor nem hagyom magam csőbe húzni és jobban figyelek majd a részletekre. :D


Fasza ajánlás volt, jó film, köszönöm szépen.

8 / 10

És akkor ezzel végeztem is.

Ha lesz 2-3-4 hét múlva még egy kör, szívesen jönnék oda is.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 22., péntek 12:19

soadroli
Stranger: Mukou Hadan
Sword of the Stranger


Igen, ez az általad említett alkotás ,egy más játszóház. Más stílus több szempontból is.
De szeretik a népek. :)

Koe no Katachi

Kösz, hogy rászántad magad és értékelted, ahogy lehet :agree:

Faust
Én benne vagyok még egy körben, akad még ez és az a tarsolyban. Kíváncsi vagyok, kinek mi talál be :hmmm:
Mindenesetre a heti egy sztm jobb lenne, részemről biztos lesz olyan is, hogy lehet még ez sem fér be, a nyári szezonban.(de vállalható késéssel, megoldom)
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. május 22., péntek 11:35

A homárt már megnéztem, arra be is írtam a pontszámot, még ma meglesem az After the Weddinget és a The Legend of 1900-at, este jövök mind a 3 értékelésével. Holnap reggel pedig megnézem a Gosford Parkot és a Chained-et is, így holnap délre én is végzek mindennel. :mrgreen:
Bocsi az ekkora csúszásért, még ha fél nap késéssel is, de tisztességesen be akarom fejezni az egészet.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég